آزار جنسی کودکان یکی از مشکلات برخی از کشورهای جهان

آزار جنسی کودکان زیر 17 سال در جهان تبدیل به یک معضل شده است و افرادی که این رفتار زشت و شوم را با کودکان انجام می دهند باید به اشد مجازات خود برسند این افراد از روی احساسات شیطانی خود به کودک ازاری روی می آورند و آزار جنسی کودکان را نوعی تفریح برای خود می دانند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آزار جنسی کودکان یکی از مشکلات برخی از کشورهای جهان را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: این روز ها صدای سناریوی تلخ و تکراری نوپا آزاری را می توان از هر کناره این عالم شنید . تنبیه , سوءاستفاده جنسی , ترساندن و چه بسا کشتن کودک ها معصوم , درحال حاضر دیگر حکایتی آشنا برای مردم همگی کشورهاست ; فقیر یا این که بی نیاز فرقی نمیکند , این داستان کهنه و آزاردهنده دنیای امروزی ما شده که با گذر از معاش سنتی به مدرنیته روز آپ دیت بر شدت آن افزوده میشود.

خیره کننده این که با ترقی دانش و تکنولوژی در عالم شمار طفل آزاری در حالا ارتقاء است ; عجیب‌تر آنکه درصد بالاتری از این جنایت ها , به دولت ها توسعه و گسترش یافته‌ای اختصاص یافته که حال در موضوع آزار رسانی خردسالان رکوردهای قابل توجهی را از خویش به یادگار گذاشته‌اند . بله ماجرای تلخ عاقبت ثنا , بنیتا , آتنا , اهورا و . . . , صرفا به گوش مردم کشور ایران آشنا نیست و داستان‌هایی مشابه این داستان ها در کشورهای پیشرفته‌ای زیرا ایالات متحده هم هر روز با بعد ها تازه‌تری در جریان است .

گزارشی از بچه آزاری

بر پایه ی گزارش اداره غیر مدنی و بین المللی حفاظت از کودک ها که در کشورهای متفاوت مجموعه کشور ها های ایالات متحده , آسیا , آفریقا , خاورمیانه و اوراسیا کار هایی را در سمت حمایت های عاطفی و مالی , فراگیری , تندرست و تغذیه به خردسالان انجام می دهند , هر ساله حدود 700 میلیون نوپا در مرحله دنیا از تنبیه , سوء استفاده جنسی و مواقعی از این قبیل سختی میبرد . همینطور بر طبق آمار این اداره , 10 کشوری که دارنده بالاترین درصد کودک‌کشی در تراز عالم می‌باشند در آمریکای لاتین و جزاير کارايیب واقع گردیده اند . این در حالی است که کشورهای بنا شده در اروپای غربی از قبیل نروژ , پرتغال و . . . در کنار کشورهایی زیرا اسلوونی , رژیم صهیونیستی , استونی و قطر در موضوع بی توجهی به سالم و فراگیری خردسال ها در موضع بالاتری می باشند . همینطور خردسالان و نوجوان ها این کشورها از انجام شغل های مشقت بار , ازدواج‌های زودهنگام و فرزندآوری در سنین زیر , بیشترین ضربه را خورده اند .

نگاهي به كشورهاي كودك آزار!

مبنی بر گزارش مجله آمریکایی اینسایدر مانکی , بالاترین درصد کودک‌آزاری به استرالیا اختصاص دارااست , یعنی هر ساله در حدود 50 هزار مورد كودك آزاري در اين كشور موجود است . ایالات متحده هم دو‌مین کشوری است که هر سال با اختصاص 20 هزار مورد , بالاترین میزان تجاوز و نوپا کشی را ثبت کرده‌است . در واقع , گزارش های متعددی در رابطه رده بالای ایالات متحده در موضوع کودک‌کشی در دست است . از طرفي مبتنی بر آماری که ماشین کرایه ای جریمه ها ملی بریتانیا در سال 2015 منتشر کرده , حدود 700 هزار بچه در ایالات متحده هر سال مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند , اتفاقی که سبب شده تا صرفا در دو سال قبلی حدود هزار و 670 نوباوه جان خویش را از دست بدهند . روایت نوپا آزاری در‌این مرزو بوم وسیع تا جایی پیش رفته که هر سال از هر هزار نوپا , حدود 24 طفل مورد بی رحمی بزرگسالان قرار می‌گیرند . در یکی دیگر از گزارش های این تاکسی بیان شده که بی توجهی پدر و مادر یک کدام از مهمترین علت های بدرفتاری با خردسال ها در آمریکا ایالات متحده است . براین اساس آمارهای این ماشین کرایه ای نشان میدهد که در ایالات متحده سالانه سه‌چهارم خردسال ها از غفلت پدر و مادر سختی می‌برند .
همینطور حدود 17 , 2 درصد از خردسالان زیر آزار رسانی فیزیکی قرار گرفته و حدود 8 , 4 درصد از خردسالان هم سالانه درین مرزوبوم مورد تجاوز دور و بری ها خویش قرار میگیرند . افغانستان هم سومی کشوری است که هر ساله بیش تر از 18 هزار مورد طفل آزاری را در آن گزارش شده است ; درین سرزمین ناآرامی‌های سیاسی و عدم دسترسی به ضروریات حیاتی معاش نقش مهمی را در سوء استفاده جنسی و تجاوز به خردسال ها دارااست .

مبتنی بر یک کدام از پژوهش های نشر داده شده در وب سایت اینسایدر مانکی , از هر 200 نفر در انگلیس یک نفر از مشکل خل وچل «پدوفیلیا» ; نوعی آفریقا نيز با اختصاص هر ساله بیشتراز سه هزار مورد بچه آزاری در جايگاه ششم است .

مملکت بوتسوانا , بنا شده در جنوب آفریقا هم سالانه 10 هزار مورد نوباوه آزاری را به خویش اختصاص داده و در موضع هفتم جايگاه بندی جهانی جای گرفته است . همینطور در سال‌هاي 2001 تاکنون شمار نوپا آزاری در هند هم ارتقا قابل توجهی یافته , به طوری‌که هر ساله حدود2هزار مورد از این جریمه ها در‌این مرزو بوم ثبت میگردد . قابل ذکر است که در کشورهای هند و پاکستان بیشترین تعداد خردسال ها فعالیت معاش می نمایند که‌این مورد بستر ساز قتل و تجاوز به خردسال ها شده‌است . بنگلادش هم با گزارش هر ساله سه هزار مورد , در موضع نهم قرارگرفته است . برهمین اصل کشورهای بنا شده در جنوب آفریقا هم با ثبت هر ساله دو تا سه هزار مورد در موضع دهم قرار گرفته اند .

پاکستان هم با اختصاص دو هزار و500 مورد در موضع انتها این رتبه‌بندی قرار گرفته است . در‌این در میان نگاهی به نقل از های نشر داده شده از طرف سازمان‌های جهانی حمایت از خردسال ها , نشان میدهد که کشور‌ایران هنوز جایگاهی را در موضوع نوباوه آزاری در مرحله جهانی به خویش اختصاص نداده ; هرچند در سال‌هاي قبل بیشتراز پنج هزار و 400 مورد بچه آزاری در کشورمان از سمت معاونت آسیب‌های اجتماعی اداره بهزیستی به ثبت رسیده است .

ضابطه آمريكايي برای نزاع با كودك آزاري

هر سال در ایالات متحده بیشتراز هزاران نوپا مورد تجاوز و آزار بدنی قرار میگیرند . آمارهای پخش شده از سمت سازمان‌ها و آژانس‌هاي بین المللی دارای اعتبار به خیر و خوبی نشان‌دهنده عمق فاجعه در‌این مرزو بوم است . حقیقت این‌که در ایالات متحده جریمه ها اینترنتی در مقابل کودک ها هر روز بیشتر از قبلی نمود پیدا می نماید , ولی با این همگی احتمالا در‌حالتی که قانون ها سرسخت مسئولان ایالات متحده برای در اختیار گرفتن نوپا آزاری فقدان , درحال حاضر درصد شیوع نوپا آزاری در‌این مرز و بوم با ثبت رکوردهای بالاتری به گوش میرسید . نکته مهمی که درین فی مابین جلب اعتنا مینماید , بیانیه‌ها و طرح‌هایی است که نمایندگان مجلس سنای این مرز و بوم برای ثبت و رسمی کردن آنها به شدت عملکرد می کنند .

مرور عمل مجلس سنای ایالات متحده در قضیه ثبت طرح های حمایتی از کودک ها و نوجوان ها نشان میدهد که رسیدگی بدین مورد مقام ویژه ای را در میان سناتورها دارااست . این در حالی است که در مجلس کشور‌ایران طرح حمایتی از کودک ها هنوز پس از 6 سال پایانی نشده و پرونده رسیدگی بدین قضیه سال‌هاست که در مجلس نهم و دهم با روندی آرام در اکنون تکان است . البته در ایالات متحده رسیدگی به بچه آزاری و ارائه طرح های حمایتی یکی حق تقدم های با اهمیت سناتورها است . همین یکسری دیروز بود که پایانی مبادرت نمایندگان مجلس سنای این میهن روی تارنمای رسانه‌های آمریکایی رفت و خبرهای مهمی از اقدامات اخیر سناتورها به گوش رسید . آن دسته که در اتاق خبر مجلس سنای ایالات متحده آمده است , دو نفر از سناتورها به اسم جان کورین و ریچارد بلومنتال , بیانيه ای با تیتر «طرح حفاظت از کودکان‌مان» را نثار مجلس این سرزمین کردند که در غایت به ثبت سنای آمریکا ایالات متحده رسید .

پرونده روی میز ترامپ

اکنون پرونده رسیدگی بدین زمینه روی میز دونالد ترامپ گشوده شده و آخرین شدن آن فقط نیاز به امضای ريیس‌جمهور ایالات متحده داراست . سه هزار و 500 نماینده از طرف حکومت فدرال و دولت های محلی آمریکا ایالات متحده برای جنگ با سوء استفاده از کودک ها دست به عمل شده‌اند . با اجرای این ضابطه , همگی سازمان‌های اجرا کننده برای رویا رویی با سوءاستفاده خردسالان , زیر حمایت قرار گرفته و منابع و هزینه‌های اضطراری در اختیار سازمان‌ها قرار میگیرد . به گفته سناتور کورنین , «این برنامه سازمان‌ها و ارگان‌ها را تجهیز می‌نماید تا بتوانند با اعتنا بالاتری شکارچیان اینترنتی خردسالان و نوجوانان را تعقیب کنند و حتی از قربانیان تجاوز و سوءاستفاده نیز حمایت می‌کند».

در واقع با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روزه کودکان و نوجوانان بسیاری از اینترنت استفاده می‌کنند. اما در این میان شکارچیان اینترنتی یکی از موضوعاتی است که مسئولان آمریکایی را نگران کرده‌است. بر همین اساس این برنامه در دستور کار مجلس سنای آمریکا قرار گفته تا با رصد فعالیت های کاربران، از وقوع سوءاستفاده های جنسی و هر گونه اقدام شکارچیان علیه کودکان و نوجوانان جلوگیری کنند.

بلاتكليفي يك پرونده حياتي

با اینکه ایران هنوز جایگاه مهمی را در میان کشورهای با بالاترین درصد کودک آزاری به خود اختصاص نداده است، اما خبرهای تلخ تنبیه، شکنجه و حتی قتل کودکان در ماه ها و هفته های اخیر نگرانی های بسیاری را در میان مردم ایجاد کرده است. عکس های منتشر شده کودکان آزار دیده بدنی و جنسی در سایت‌ها و شبکه های مجازی چند ماهی است فشارهای روحی را در میان کاربران بالا برده و همه نگاه ها به حمایت های مجلس و دولتی ها گره خورده‌است. در این میان گویی جای خالی لایحه و قانوني برای حمایت از کودکان بیش از گذشته به چشم می خورد. حالا سال‌هاست از ارائه لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس می گذرد؛ لایحه‌ای که به نظر می‌رسد بعد از سال‌ها هنوز در میان نمایندگان جایگاهی برای رسیدگی ندارد و همچنان در حال خاک خوردن است.

شاید اگر تاخیر و تعلل هایی که برای تصویب و نهایی کردن این لایحه در سال‌هاي گذشته صورت گرفت، نبود ، لایحه حمایتی از کودکان در همان مجلس نهم نهایی شده بود وحالا ضررهای نابخشودنی و جبران ناپذیر اینچنین متوجه کودکان و نوجوانان ایران گزارش نشده بود. البته ناگفته نماند که لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان یکی از مهم‌ترین هدف و خواسته مسئولان و فعالان حقوق کودکان بوده است ،اما وجود مشکلاتی از قبیل زمان بر بودن رسیدگی به تک تک بندهای این لایحه و جمع بندی نظرات همه سازمان‌ها و ارگان‌های دخیل در تصویب این لایحه، منجر به طولانی شدن این پروسه شده است. از طرفی هم لازم به ذکر است که تاخیر 6 ساله این لایحه تا حدودی می‌تواند از جانب برخي توجیه قانونی نيز داشته باشد، زیرا تصویب این لایحه به معنای ایجاد یک قانون است و تصویب قانونی کامل، جامع‌ومانع که بتواند تا سال‌ها نیاز مردم را مرتفع کند و بي‌شك زمان‌بر خواهد بود.

آزار جنسی کودکان یکی از مشکلات برخی از کشورهای جهان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.