ترفندهای بسیار عالی برای داشتن آشپزخانه مدرن

آشپزخانه در خانه مهم ترین بخشش می باشد و باید یرای داشتن آشپزخانه ای مدرن از ترفندهای مختلفی استفاده نمایید بیشتر افراد دوست دارند آشپزخانه ای زیبا و شیک داشته باشند با چیدمان اصولی شما می توانید یک آشپزخانه مدرن دشته باشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ترفندهای بسیار عالی برای داشتن آشپزخانه مدرن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بـه طور کلی طراحی مدرن در حوالــی جنگ جهـانـــی اول آغاز شد و رفــتــه رفــتــه با اســتـقـبـــال چشم گیـر در جوامع بیـن الـــمـــلــل گستـرش پیدا کرد. سبـک مدرن با اصول و شیوه ی خود می توانــد چیــزهای مختلف را برای افـراد متفــاوت طراحی کنـد، یکـی از مشــخصـــه های سبـــک مدرن مســـطــح بودن سطوح، اشــکال هنـدسی و حداقل تزئینات یعــنی سادگی اسـت. در این مقـــالــه به بخـش طراحی آشپــزخانــه و کابـینـــت مدرن اشــاره می شود، پس اگـــر به دنبال ایـــن سبــک برای آشـپزخـــانه خود هستید تا پایــان ایـــن مطلب با ما همـراه باشـید.

مدل کابـــینـــت های مدرن

همـان طور که می دانید کابـــینت ها ستون فقرات یک آشپــزخــانه هستنــد و اندازه و طرح ها پیکـربنـــدی کابـینـــت ها را تشـــکـیل می دهنـــد. در طراحـی کابـیـــنـت های مدرن علـــاوه بر رعــایت ایـن اصول به یک پارچگی درب ها و قرارگیری آن ها در قاب مشـــخـــص اهـمـــیت دارد. هنگامــی که درب ها بستـه است مرزی بین کابیـــنـــت ها به چشــم نمی خورد و فقــط خط باریـکی بین پنل های افــقی درب هاســت که ابـــعاد کار را نشـان می دهد.

همـچـــنــیــن کابــیـنــت مدرن نســبـت به کابینت کلاســـیــک نیـــازمــنـد فضای کمـــتری هســـتنـد و ارتــفاع آنهـــا کمی کوتاه تر از نوع کلـــاسـیــک آن هاســـت.دســـتـگـــیـــره های کابـــیـنت مدرن معــمولا ساده می باشـد و حتـی گاهــی اصلا دستـگیـره ای بکــار نمــی رود که در آن صورت درب کابـــیـــنـــت ها با کمــی فشـــار بازوبستـه می شوند.

جنـس کابـــیـــنـت های مدرن

مواد و مصــالــح رایجـــی که در کابـیــنت های آشــپـزخانه ی مدرن استـفاده می شود شامـل: فلز، بتـــن، شیـــشـــه است. شیشـه ای نیــمه مات یا مات که قطعا یکی از محـســـنـــات کابــیــنت های این سبــک می باشـــد.که ایــن ترکـــیبات در کل خود یک احـــساس منحصـــر به فرد اسـت.

رنــگ کابـــیــنـــت های مدرن

رنگ یکـی دیـگـــر از ویژگی های کابـینت مدرن است. اگرچـــه رنـــگ های طبــیعی و محـــبوب چوب، جنــبه ی زیـــبایی این طراحـی هســـتنـــد اما میتوان رنــگ های قرمز، زرد فلورســـنت، پرتـــقـالی، سبـز و بخصوص سفـــیـد را هم جسورانه در ایــن سبـــک دیـد!

شکـل درب کابینـــت های مدرن

مهم ترین چیـزی که در طراحـــی کابــینت های مدرن به نظـــر می رســـد شکل و قالب درب ها است. که دارای درب های مسطــح، بدون قالـب گیــری تاج یا کنـــده کاری، اجتـــنــاب از جزئیات و تاکید بر سادگـــی و یکـــپــارچگـــی می باشـد.سادگی از یک طراحـی باعـث می شود فضـای بزرگتـــر در اخــتیار داشــتــه باشید و این اجـازه را به شما می دهد که با به بهــره گیری از طیـف گسترده ای از قطـــعات، سلـیـقه ونیـــازهـــای خود را در طراحــی ادغــام کنـــید.

اکسسوری کابـــیـنت مدرن

و دیــگــر مهمی که در سبک مدرن به آن بایـــد پرداخــت به کارگــیــری اکــسسوری داخل کابـیــنت ها اســـت. با ایــجاد اکسسوری های متـفاوت و نظـام دهـــنده محـــتویات درون قفسه ها به سادگی قابــل دیـــد و دستـرسی می باشنـد. این کارهای ساده در آشـپـزخانــه موجب صرفه جویی در زمـان و هزینه می شود و کمک می کنــد تا اجـــنـــاسـی که در کمد هسـتنـد فراموش نشوند. همــچنـیـــن کار در آشـــپزخـــانـه را انعـــطـــاف پذیـــر تر و سرگــرم کننده تر می کنــد. این اکــسسوری ها به راحـتـــی در سبک مدرن جای گرفــتـــه اند و علـاوه بر عملـکرد با کیـــفیــت، زیـــبـــایی فضـــا را دوچندان می کنــند.به طور کلی، می توان گفــت مدرن سبــک عمــلکرد اسـت نه تزئینات.

ترفندهای بسیار عالی برای داشتن آشپزخانه مدرن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.