آموزش تصویری شینیون فرانسوی زنانه برای مهمانی ها

شینیون فرانسوی بسیار زیبا می باشد و بیشتر خانم ها دوست دارند در هنگام مهمانی رفتن از شینیون ها استفاده نموده و به مهمانی بروند بیشتر افراد خودشان بلد نیستند شینیون درست نمایند و موهایشان را درست نمایند ولی با این آموزش ساده و راحت شینیون می توانید خوشگل تر از همیشه در مجالس به نظر برسید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آموزش تصویری شینیون فرانسوی زنانه برای مهمانی ها  را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: شــیـنـــیون به مدل مویی گفـته می شود که در بالـا یا پشــت گردن بسـتـه شده و به شکل های مختلف آرایـــش شود. این کلـمـه یک لغـت فرانـــسویســـت، هر چند ایـن مدل مو – یعـنی بسـتن مو در پشـــت سر و تزیـــین شدن آن – به یونان باســـتــان باز می گرد. اکثـر شیـنیون های فرانــسوی ساده هستـند و پیــچـیـدگی خاصـــی ندارنـــد، بســیاری از شیـنـیون ها را می توانـید در خانه روی موهایـتان انـــجـــام دهـیـــد، هرچنـــد در ابـتـدا ممـــکن اســت کمی سخـــت باشد امــا با تمرین می توانـــید خودتـــان در منــزل موهایـــتـان را شیـــنیون فرانـسوی کنـید. تقریبـــا همـه مدل های شیــنیون فرانـــسوی با بسـتن مو در پشـت یا بالای سر آغاز می شوند. محل قرار گرفـــتن موهای بســتــه شده روی سر در مدل های مختــلف شیـنــیون متفاوت است. شاید خودتـــان بتوانــیـــد با کمـی خلاقــیـــت یک طرح جدید خلق کنید. به طور کلـی شیـــنـیون ایـنطور انجام می شود : موها پشــت سر بسـته شده و سپـس لا به لا یا روی هم پیــچــیده می شوند و معـــمولا با سنجــاق محــکم شده و در جای خود قرار می گیرنـــد. هرچـنــد تئوری کار راحت تر از انـجامـش اســت و در عمل مراحـــل بیـشـــتــری طی می شود.

آموزش شینیون فرانسوی کلـــاسیـــک

برای شروع ابتــدا موهایـتــان را از جلوی سر و پشــت سر به دو قســمت تقـــسـیم کنـیـد. تقســـیم بنــدی را از بالای گوش ها انجام دهـید ، بخــشی را جلوی سر آورده و بخــش دیـــگـــر را پشــت سر ببریـــد و با یک کش، پایـیـــن سر و نزدیک به گردن ببنــدید. اگــر دوست داریــد کلاسیـــک تر به نظـر برســـد، موها را بالــای سر پوش دهــید.

موهایـــی که پشـت سر بسـتــید را شانه بزنــیـد، سپس زیـر جایــی که مو بسته شده جمـع کنید و با یک کش دیگـر موها را دوباره همـــانجا ببــنــدیـد. مو را باید طوری ببنــدیـــد که قســـمـــت انتهـای آن آزاد بماند تا در مرحلــه بعد بتوانیـد آن را روی باقـــیـــمـانـــده مو بیـــاورید. کمـی از اســپری نگــهدارنده استفـــاده کنیــد تا موهایــتــان وز نکـنـد، پس از اســپــری زدن به آرامی بدون ایـــنکه دنـدانـه های شانـه به موها گیـر کند، روی موهای بسـتــه شده را شانـــه بزنیــد تا یکـــدســـت و مرتـب شود.

قســمـتی از مو را که آزاد مانــده بود به صورت شل دور کش بپـیـــچید و پایـــین بیـــاوریــد. انـــتـــهــای مو را با یک سنجـاق به موهای بسـته شده متـــصل کنیـــد تا در جای خود ثابت بمـانـد.

حالا نوبت به موهای جلوی سر می رسد. موها را دوباره به دو قسمـت تقـســیــم کنـیـد (سمت راســـت و چپ)، هر قسمـت را که جدا کردیـــد به آرامی شانه بزنـید تا یکدست و مرتـــب شود. یک قسمـت را پشت سر برده و از رو، دور جایـی که موهایـــتــان را بســتـــه ایــد بپــیچیـد.

برای ایـــنـــکه ایـن قسمــت از مو با سایـــر قســـمـــت ها قاطـــی نشود، در جایــی که مشـخــص نباشد با یک کش سر آن را ببنـدید سپس به پیـــچـیــدن مو، دور موهای بستـه شده تا جایی که بلـندی موهایتــان اجـــازه می دهــد ادامــه دهــید و در نهایت جایی زیــر که دیـــده نشود، موها را با یک سنـــجاق به صورت مخفــی به موهای دیگر متصـل کنیـــد.

همــین کار را با موهای سمت دیـــگر انـــجــام دهـیـــد تا این مدل موی شینــیون تکـــمیـــل شود.

همـانـطور که دیدیـد درسـت کردن شیـنیون فرانـــسوی در منزل ساده است و با یکی دوبار امـــتحـان حتما می توانـید موها را به شکل دلخواه جمع کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.