آموزش نصب و راه اندازی واتساپ در موبایل و کامپیوتر

واتساپ یکی از پیام رسان های خارجی پر طرفدار در دنیا می باشد شما می توانید با نصب واتساپ بر روی موبایل و کامپیوتر خود می توانید با دوستان خود در ارتباط باشید این پیام رسان قابلیت های بسیار ویژه ای دارد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آموزش نصب و راه اندازی واتساپ در موبایل و کامپیوتر را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

پـیام‌ـهای چت من به صورت ناگهـانـی حذف شد! آیـــا امکــان بازگرداندن پیـامـ‌هـــا هســـت؟

بلـه امـکـان آن وجود دارد. واتـــس آپ را ابــتدا Uninstall کرده و مجدداً install کنـیـد. هنگـامـی که از شما پرســیده میـــ‌شود که آیــا مایل به بازگــردانـدن تاریخــچـــه پیــام هایتـان هســـتید، yes را انــتـــخاب کنـیـــد. حال پیام هایتان بایــد بازگـردانده شده باشـند.

شرح رفع مشکل:

واتــس آپ whatsapp به صورت اتوماتیــک هر ۲۴ ساعت یکـــبار، یک نســخـه پشـــتـیبــان (بکــاپ) از پیـــامــ‌هـای شما میـــ‌ـــگــیـرد و در مموری کارت شما در گوشی انـدرویدیـــتان ذخــیره می‌کـنـد. برای بازگــردانــدن آخــریـــن بکاپ اخـیـــر گرفته شده، شمـا بایــد ابـتـــدا نرمــ‌ـــافــزار WhatsApp را Unistall کرده و سپـس آن را مجـدداً نصـــب کنـــید. در طول مرحله نصـــب مجــدد، واتس آپ از شما می‌پــرسـد آیا میــ‌ـــخواهیــد نسـخـه پشـــتــیبــان ذخیره شده بازگـردانـــده شود؟ که شمــا بلـه را انتـخـاب می‌کـنــیــد.
پیامـ‌ــهای دریافـــتی من تأـخیـــر دارنـــد. ایـن مورد چگونه درسـت میـــ‌شود؟

ابـــتدا مطــمئن شوید که گوشیتـان آنـتـــن دهــی قوی دارد و ایــنـترنت آن فعـــال اســت. برای مطـمئن شدن از ایـــنـــکه گوشی شمـــا ایــنـــترنت دارد میــ‌توانیـد مرورگـر گوشی را باز کرده و چک کنـــیــد که آیـا می‌ـتوانـید وب سایــت‌ــهـا را مشاهـده کنیــد.

ممــکن اســت که نیـاز به تغـیــیــر گزینه‌هــای notification در واتـــس اپ داشــتـه باشـید:

۱. واتـــس آپ را باز کنــیـد.

۲. دکـــمـــه منو را فشـــار دهید.

3. Settings و سپــس Notifications را انــتخـــاب کنــید. در این منو امکان تغــیــیر Notifications وجود دارد. آن‌ها را بر حســب نیاز تغییـر دهــید.

چگونه میــ‌ـــتوانم در انـــدروید نرم‌افـــزار WhatsApp را پاک کنـــم و دوباره نصــب کنم؟

اگـر واتـس آپ شمـــا دچار مشکل شده باشـد معمولاً با خاموش و روشن کردن گوشی مشـکــل برطرف میـ‌ـشود؛ ولی در برخـــی از موارد لازم اســت که واتس آپ را پاک کنـــید و دوباره نصـب کنـــیـــد تا مشکل کامــل برطـــرف شود.
برای دوباره نصـــب کردن واتــس آپ:

۱. در اندروید به Settings سپس وارد Applications شوید و WhatsApp را در لیـست برنامـــه‌ــها پیدا کنـــید و روی آن کلیک کنـید. آنــگـاه گزینــه Uninstall را انـــتـــخاب کنـــیـــد.

۲. گوشی خود را خاموش و سپــس روشن کنــیـد.

۳. واتـــس آپ را دانـــلود کرده و نصــب کنـــیــد. حال واتـــس آپ شمـــا دوباره نصب گردیده و مشکـــل برطـرف شده اسـت.

چگونه میــ‌توانـم WhatsApp را حذف کنـــم؟ ۱. در انـــدروید به Settings رفتـــه و سپــس وارد تنــظــیمات Applicationsها شوید و از آنـجا WhatsApp را پیــدا کرده و روی آن کلـــیک کنیـد. آن گاه گزینه Uninstall را انتخاب کنیـــد.

۲. گوشی خود را خاموش و سپس روشن کنـــیـد. چرا مخاطــبـین من در WhatsApp نمـایــش داده نمـــیـــ‌ـشوند؟ برای ایـــن کار به لیســت مخـــاطــبـین واتس آپ بروید و گزیــنه منو را بزنیــد و بازیابـی را شروع کنـیـــد.

من مشـکـل دانـــلود و یا ارســـال فایلــ‌ـهــای رسانه‌ـای (عکــس و فیلـم) در WhatsApp دارم

۱. مطمئن شوید که گوشی شمـــا به اینـــترنــت متــصل است.

۲. کارت حافظه گوشی شمـــا ممکـــن است که مشکل ایـــجـــاد کرده باشـد. ابــتــدا اطمـیـــنان حاصل کنید که فضــای خالی بر روی آن وجود دارد و اگر فضای خالـــی موجود بود از صحــت خود کارت حافـــظه اطمیـنان حاصل کنـــید. میــ‌توانــیـــد فایلـی را برای امـــتــحان کردن بر روی کارت حافظـه کپـی کنـیـد.
چگونه میــ‌توانـم WhatsApp را به حافــظـه microSD منـتــقل کنـــم؟

فعـلــاً امکـــان انتقــال برنـامه به کارت حافظــه گوشی وجود ندارد. هرچـند واتـس آپ فضـای بسیــار کمـــی را از حافظــه گوشی اشــغـال میـــ‌ـکـــنــد و به راحـــتی میـ‌توان فضای خالـی برای برنـــامه واتس آپ ایـــجـــاد کرد. ​

گونه می‌توانم شخـــصی را مسـدود / غیـر مسـدود کنـــم که پیـــامــش به من نرسد؟ شما میـــ‌ـتوانــیـد دریـــافت پیام واتـس آپــی را از یک مخـاطـب خاص خود متوقف کنید و کاری کنـــیـد که دیــگر از طرف او برای شمــا پیـامـی نیاید. الـــبـته با مسدود کردن یک فرد، اتفاقـ‌ــهـای دیگری نیــز میــ‌ـافـــتـــد. اگر شمـا این اتــفاقـات را نمـی دانـید پیــشـــنهاد میـــ‌کــنـیـــم ایـــن مقالـــه را هم بخوانید.

برای مسدود کردن یک فرد در WhatsApp:

۱. واتس آپ را باز کرده وبه صفـــحه چت بروید.

۲. دکمـه منو را زده، وارد Settings > Contacts > Blocked Contacts شوید. در این قســمــت تمام کسانـی که مســدود کرده‌ایـد نمایـش داده میـ‌ـــشوند.

۳. برای اینکـــه یک مخـــاطــب دیگـر را مسـدود کنیــد، روی آیــکونی که بالـــا سمــت راســت اســـت کلــیک کرده و مخاطـــب مورد نظـر را انتــخـاب کنید.
من نمیـ‌ـتوانم در Android به واتــس آپ وصل بشـم، چه کاری میــ‌ـتوانـم انـــجام دهم؟

برای ایـــن مشــکل ما راهــ‌ـهایی را پیـشنـــهاد میــ‌ــکنـــیــم که امــیـدواریـم با آزمـایـــش کردن آنــهــا مشـکل شما برطـرف شود.

ایـــن راهـــ‌هـــا را آزمــایش کنید: —

— گوشی خود را ریســارت کنــید (خاموش و سپـــس روشن)

— اطــمــینان حاصل کنـــیــد که واتـــس آپ شمــا آخـــرین نسخـه واتــس آپ است.

— وایرلــس (WiFi) گوشی را یکـــبـار خاموش و روشن کنـید (Settings > Wireless & Networks > WiFi)

— یک شبکه وایـرلــس دیـگر را امــتـحــان کنـید.

— حالت پرواز یا همان Air Plane mode را یکـــبار خاموش و روشن کنیــد.

— اطـمـــینــان حاصـل کنــید که ایـنــتـرنـــت سیم کارت شمــا روشن اسـت. (Setting > Wireless & Network > Mobile Networks)

— اطـــمـــینـــان حاصل کنید که ایـــنتــرنـت سیم کارت شمـــا به درســتـــی تنظـــیــم شده اســـت.

— اگــر حالت صرفـه جویی مصـــرف باتـری برای وایرلـس گوشی شمـــا فعـال است، آن را غیــرفــعــال کنیــد Settings > Wi-Fi >Menu > Advanced > Keep Wi-Fi on مطمئن باشـیـــد که روی یکـــی از این گزینـــه‌هـا تنظــیم شده باشــد “Always”یا “Only when plugged in”
چگونه میــ‌توانم صداهــای مکالــمـــه (چت) را قطع کنم؟

برای خاموش / روشن کردن این صداهــا:

۱. واتـــس اپ را باز کنـیــد

۲. دکمـه منو را فشار دهیـد

۳. وارد ایـــن قســـمت شوید:

Settings > Notifications > Conversation Sounds ۴. برای غیرفــعــال کردن صداهــا تیک را برداریـد و برای فعال کردن صداهــا تیک آن را بگـــذاریـد.
آیـــا میـ‌ـتوان از یک اکــانــت واتـــس آپ بر روی چنــد گوشی و یا چند سیـــم کارت اســتـــفاده کرد؟

ممکن اســـت بخواهید از یک اکـــانـت واتـس آپ بر روی یک شمــاره و چنـــد گوشی و یا بر روی چند شمــاره و یک گوشی استــفاده کنـید، امــا بدانـیــد که ایـن کار امکانــ‌پذیـــر نیـــست چون واتس آپ تنهـا بر روی یک شمـــاره و یک گوشی کار می‌کـــند.

به یاد داشـــتــه باشـیـــد اگـر بخواهـید برای چنـدمـیــن بار اکـانـــت واتس آپـــتـان را بر روی چنـدیـن دستـــگاه عوض کنید ممــکـن اســت بلاک شوید.

اصطــلـــاحـــ‌ــهای ”last seen at…” و ”online” به چه معــنی می‌بــاشــند؟

کلـــمـهــ‌های ”online” و “last seen at…” به معنـــی آنـلایـن بودن کاربــر و یا آخـریــن باری که کاربـر آنـــلــایـن بوده اســت می‌ـباشد. —”online” به معــنـــی ایـــن اسـت که کاربـر واتس آپ خود را باز کرده و به ایــنـــتـــرنت وصل است، اما بدیـــن معـــنـــی نیست که حتــمـاً پیــامـــهای شمــا را خواهـند خواند. —”last seen at…” به آخـــریـن خارج شدن کاربـــر از واتس آپ اشاره می‌ـکـــند. اگر هردو ”online” و “last seen at…” برای شمـا نمــایــش داده نخواهــد شد آن مخـــاطـــب شما را بلـاک کرده است.
آیا دســـتـــگـاه من واتــس آپ را ساپورت میــ‌کنــد؟

واتـس آپ بر روی بیشتر دستـــگـاههای انـدرویدی، بلـک بری، نوکیا، آی فون و ویندوز موبایـل به خوبی کار میـ‌کنــد. بعـضی دســتــگاههـا در حال حاضر سازگاری ندارنـــد که اگـر شمـا بخواهید واتس آپ را برای آنـــهـا قرار دهیـــد پیــامـی مبـنـی بر عدم ساپورت برایتان ارسال خواهد شد.

واتــس آپ هم اکـــنون بر روی تبــلـــتــ‌ـها، کامپیوترهــا و دستـــگاههـــای وایـفـای کار نمــیـ‌ـکـــنــد.

اما ویژگــیــ‌ــهـــای سیـــسـتم عامل شمـــا برای ساپورت واتس آپ؛ اندروید: کار بر روی نسخـــه ۲٫۱ به بعد و توانایی دریافت sms و تمــاس دســـتـگـاه.

بلـــک بری: واتس آپ بر روی ایـن نسـخـه‌هــا کار می‌کنـد؛ OS 4.6, OS 4.7, OS 5, OS 6, OS 7

آی فون: واتس آپ با نسـخه iOS 4.3 و یا بعد از آن کار میــ‌ـکـــند. توجه داشـتـــه باشـیـد هم اکـــنون واتس آپ بر روی آیـــپاد و آیپد و همـــچــنیـــن دســـتگاهــهای با سیـسـتم عامــل دستکـــاری شده آی او اس و یا جیــلبــریک شده کار نمـی‌کـــند.

نوکیا: واتس آپ بر روی دســـتـگــاههـای مختلــف نوکیا شامــل سیســـتم‌هـای S40, S60 3rd edition, S60 5th edition, Symbian Anna, or Symbian Belle کار میــ‌کـنــد امـــا به یاد داشته باشـــیـــد بعـــضی دســـتگاهـها هستنـد با وجود ساپورت سیــستـم عامل کار نمـــی‌کــنــنـــد.

ویندوز موبایل: واتـــس آپ بر روی وینـــدوز نســـخه ۷٫۵ و یا بعـــد از آن کار میـ‌ـکــنـــد.

آموزش نصب و راه اندازی واتساپ در موبایل و کامپیوتر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.