آموزش پخت ۵ نوع پلو خوشمزه مخصوص مهمانی ها

پلوهای خوشمزه که مورد توجه ایرانیان می باشند این پلوها بسیار خوشمزه می باشند و فوت و فن پلو درست نمودن را باید خانم ها بلد باشند تا بتوانند پلوهای خوشمزه ای درست نموده و در مهمانی ها از همه پذیرایی نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آموزش پخت ۵ نوع پلو خوشمزه مخصوص مهمانی ها را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : قـاطی پلو ها انواع و اقـســـام دارند ولی وقتـی قرار است بدون گوشت سرو شوند، می شود برایشـان سنـگ تمـام گذاشـــت. در ایـن مطلـب طرز تهـیه چنــد نوع قاطـــی پلوی خوشمــزه و بدون گوشت را با شما به اشـتراک میـــگذاریم.

تهــ‌چین هویج

مواد لازم

۵۰۰ گرم هویج
۳۰۰ گرم فیله مرغ
۳ پیمانــه برنـــج
۳ عدد زرده تخمـــ‌مــرغ
۴ ق‌ـــس ماســـت پرچــرب
۲ ق‌ــس زعــفران دم‌ــکــرده
۱ ق‌م دارچــین
۱ عدد پیاز
نمــک و فلفــل به میزان لازم
روغن مایع مقداری
۱ ق‌ـــم زردچوبه
۵۰گرم کره

طرز تهیه

۱٫ برنــج را شســـتــه، در کاسه با مقداری آب و نمک خیس کنـید. هویجــ‌ـــهــا را پوست گرفـتــه ،بشویید و خلالی خرد کنید، در تابه‌ـــای مقــداری روغن ریخـــته و روی حرارت بگذارید. خلـــالـ‌هـای هویج را در روغن سرخ کنـــید و بعد از روغن درآورده و کنـاری بگــذارید.

۲٫ پیاز را پوست گرفـــته، خلــالی خرد کرده و در روغن سرخ کنید. فیلــهــ‌ـــهـــای مرغ را به قطـــعات ریز برش بزنید، به تابــه پیازها اضافــه کنــید و تفت دهـــید.

۳٫ برای مزهــ‌دار شدن مرغ به آن نمک، فلفـــل و زردچوبه اضـافه کرده و خوب سرخ کنــید. در آخر کمــی زعفــران دمــ‌کـــرده افــزوده، حرارت را کم کنید و در تابه را بگــذارید تا بپـــزنـــد.هویج را هم به تابــه مرغ در حال پخت اضــافــه کنید. در صورت نیاز به اندازه نیمـ‌ـــپـیمـانـه آب اضافه کنــید و در تابه را بگـذارید.

۴٫ برنـج را داخل آب جوش ریخـــتــه و طبـق معــمول آبـــکـــش کنید. در کاســـه‌ای مناسب زرده های تخـــمـ‌مـرغ را ریخــتــه و با چنگـال کمی هم بزنید. زعـــفران دمــ‌کـرده و ماســت را اضـافـه کرده و مخلوط کنید. مایه تهـ‌ـچین آمـاده است.

۵٫ برنج را داخـــل مایه ته‌ـچین ریخـتــه و خوب مخــلوط کنـید. تابـه‌ای که می‌ـخواهـید ته‌ــچــین را در آن بپـزید چرب کنـــید. نیمــی از مایه برنج را در تابه ریخته و با پشـــت قاشـق فشرده و یک‌ــدســـت کنـید.

۶٫ مرغ و هویج را روی لایه اول برنـــج ریخـــته و پهـــن کنــید تا همه سطــح برنـــج را بپوشانــد. مقداری دارچین روی مرغ و هویج بپاشید. حالا نوبت مابـقی برنـج آغشتـــه به مایه تهـ‌ـچـــین است. آن را روی بقیه مواد ریخـته و با پشت قاشـــق یکدست و کمـی فشرده کنـید.

۷٫ تابه را روی حرارت ملایم گذاشـته و با ته چنــگال در برنج چنــد سوراخ ایجـاد کنـید. کره را آب کرده و روی تهـ‌ـچین بریزید، حالـــا در تابـه را گذاشـــتـــه و اجــازه دهـــید ته‌چـین دم بکشد. بعد از دم کشـــیدن، تهـــ‌ــچـــین را در یک سینـی یا دیس منــاســب سر و ته کرده، برش زده و سرو کنــید.

میـــگو پلو اسـپــانــیـــایی

مواد لازم

روغن گیـاهی ۳ قاشق غذاخوری
پیاز خرد شده ۱ عدد
سیـــر خرد شده ۲ حبـه
زردچوبه ۱/۲ قاشـق چایـــخوری
گوجه خرد شده ۱ عدد
هویج خرد شده ۱ عدد کوچک
فلـــفل دلمــه ای قرمــز خرد شده ۱/۲
نمــک و فلفــل به میـــزان دلخواه
برنج ۲ فنـجــان
میگو پاک شده ۴۰۰ گرم
جعفری خرد شده ۱ قاشــق غذاخوری
نخود فرنـگـی ۱/۲ فنجان
سس تنــد(اخـــتـیــاری)

طرز تهــیــه

۱٫ قابلمـــه را روی حرارت متوسط قرار دهید و ۳ قاشـــق روغن داخل آن بریزید. پیاز، سیــر و زردچوبه را اضافه کنـــیـــد و حدود ۳ دقـــیــقـه تفـــت دهـــیــد تا پیـــاز نرم شود. گوجه، فلـفـــل دلــمه ای و هویج خرد شده را نیز اضافــه کنید و ۵ دقـیـــقه تفـت دهـیـــد. به میـزان دلخواه نمک و فلـــفل به سبــزیـجات اضـافـه کنــید.

۲٫ میـــگوها را به سبـزیــجــات اضافــه کنید و حدود ۳ دقـــیـــقــه تفت دهیـد تا رنگ میگوها صورتـــی شود. برنـــج، ۳ فنـجان آب و نصـف قاشـــق جعفری خرد شده را اضافـــه کنیـد و با مواد ترکیـــب کنـــیـد. وقتی آب به جوش آمـد حرارت را کم کنــیــد، در قابــلــمـه را بگـــذارید و اجـــازه دهـــید برنج حدود ۳۰ دقیقـه بپــزد و دم بکـشـــد.

۳٫ در ۱۰ دقــیـقه آخــر نخود فرنگی و باقـیمـانـده جعفـری را روی برنج بریــزیـد، با چنگال برنج را هم بزنـــیــد تا با نخود فرنـــگی مخلوط شود و مجددا در قابـلـــمه را بگـذاریــد. وقتی برنج دم کشــیـد، میــگو پلو را در دیس بکشـیـــد و این غذای خوشمـزه را با سس تنـــد نوش جان کنیـد.

طرز تهـــیــه شیرین پلو با مرغ

مواد لازم

برنج ۱ کیلو
مرغ ۱٫۵ کیـــلو
خلـال بادام ۱۰۰ گرم
خلـــال پستـــه ۵۰ گرم
خلال پرتــقــال ۵۰۰ گرم
شکــر ۱ کیــلو
زعـــفران سائیده ۱ قاشق مربـاخوری
روغن ۱۵۰ گرم
پیاز متوسط خرد شده ۲ عدد
نمـک و زردچوبه

طرز تهیـــه

۱٫ پوست پرتقــال ریــز شده را دو بار در آب بجوشانــیـد. سپـس چند بار در آب سرد بخـیــسانـــید و هربـــار آب آن را عوض کنـید.در یک قابلمه ۳ لیوان آب را همراه با شکـــر بجوشانـــید. سپس خلال های پرتقــال را درون آبـــجوش بریـزیــد و بجوشانـــید تا شیریـن شوند.

۲٫ برنج را خیـس کنـــید. ۳ قاشـــق روغن در یک قابلمــه متوسط بریــزیــد و روی حرارت قرار دهـــیـد تا داغ شود. پیازهــا را درون روغن کمــی تفـــت داده و سرخ کنید. تکــه های مرغ را درون پیـــاز ها بریزیــد و کمـــی تفت دهید تا رنـــگ مرغ تغـییر کنـد. سپـس کمی نمــک و زرد چوبه و ۱ لیوان آب اضـــافه کنیـد و بگذاریـد تا مرغ بپزد.

۳٫ آب مرغ را صاف کنیــد و نصف لیوان از آن را با ۲ قاشق روغن، یک ملــاقه از آب خلـــال و زعـــفران سائیده شده مخـــلوط کنـید. استـخوانـهای مرغ را بگیــریـد و گوشت آن را قطعــه قطــعـه کنید.

۴٫ برنـــج را آبـکشی کنـید. قابــلـمه پخت شیـریـن پلو را حاضــر کنــیــد و کف آن را ۳ قاشق روغن و ۱/۲ لیوان آب بریزیــد. نصـف برنج را داخــل قابــلـــمـــه ریختـه و به ترتـیـب خلال پرتــقال و نصف خلــال بادام را روی برزنــج بریزید. کمی برنج روی خلالهــا ریخــته و قطــعات مرغ را روی آن قرار دهــیـــد. برنــج باقـــی مانـده را روی مرغـــهـا بریـــزید و روی حرارت متوسط قرار دهید.

اسـتانبولیـ‌ پلو

مواد لازم

برنـج ۳ پیمـــانه
۳۰۰ گرم پیــاز متوسط ساطوری شده
یک عدد گوجه فرنــگـــی متوسط رنــده شده
۲ تا ۳ عدد سیـب زمـیــنی متوسط نگــینـــی
۲ قاشـــق رب گوجه فرنگـــی
۳ قاشـــق غذاخوری نمک و فلفل قرمـــز به میزان لازم
روغن مایع ۸ قاشق غذاخوری

روش تهــیــه

۱٫ ۴ قاشق غذاخوری روغن را در یک قابلمــه روی شعــله متوسط داغ کرده و پیاز را ۶ دقــیقه در آن تفت دهید تا کمـی رنگ بگیرد.

۲٫ رب گوجه فرنـــگـــی را اضـــافــه کرده و تفت دادن را ۲ دقــیـقه دیــگـــر ادامـه دهید. پوره گوجه‌ـــفـرنـگـی و سیـبـــ‌زمینی را اضافـــه کرده و مخــلوط کنـیــد تا به جوش آید.

۳٫ برنــج را داخـل قابـــلـــمه بریـــزید، سپس به آن آب جوش اضـــافـه کنــیـــد، به انــدازه‌ـــای که تا نصـف بنـــد انگشــت روی برنــج را بگــیـــرد. شعــلـه را زیــاد کنیــد و نمـک و فلفــل آن را اندازه کنـــید.

۴٫ هنـــگامــی که آب پلو بخـار شد و روی آن سوراخـــ‌های ریزی ایجــاد شد، شعـــلـه را کم کرده و درِ قابلمــه را ببندیـد تا دم بکـــشد. پس از ایــنکه پلو پخت، روغن باقـیمانده را روی پلو و اطـــراف آن بدهــیـد و پس از ۳ تا ۴ دقـــیـقه آن را بکشید.

عدس پلو با کشـــمـش و خرمــا

مواد لازم

برنج ۴ لیوان
عدس ۲ لیوان
کشـمش ۱ لیوان
پیـاز ۲ عدد
خرمـــا ۱۲ عدد

طرز تهــیـــه

۱٫ عدس را از چنــد ساعــت قبل خیـــس دهـیــد و با مقداری آب بپــزیـد تا نرم شود.

۲٫ پیــازهــا را ریـــز خرد کنیـد و در مقـــداری روغن سرخ کنیـــد. سپـــس عدس پختـــه و کشمش پلویی را اضافـه کنیـــد و چنـــد دقـــیــقــه تفت دهــیـد تا رطوبت مواد کشیـــده شود.

۳٫ ۴ لیوان برنـج ، ۵ لیوان آب ، کمی نمک و روغن را داخـل قابلـــمــه ای بریزید و روی حرارت قرار دهـــید. پس از اینــکــه کمــی جوشیـد و سطح آب به برنـج رســیـد مخلوط عدس و کشمـش را اضـــافه و مخـلوط کنیـــد.

۴٫ خرمـاهای بدون هستــه را روی برنج قرار دهید. نصف لیوان آب جوش و چند قاشق روغن را مخــلوط کنـیـد و روی برنـــج بریزید. در قابلمه را ببـــنــدیـــد و با حرارت ملـایـــم بگذارید برنج دم بکشــد. سپـــس در ظرف بکشـــید و سرو کنــیـــد

نکتــه ها : میتوانـیـــد برنــج را آبــکش کنـید و مخـلوط عدس و کشـمش را لابـــلـــای برنج بدهـیــد. همـــچنین میتوانید کمـــی پودر دارچیـــن به مواد پلو اضافـه کنــید.

آموزش پخت ۵ نوع پلو خوشمزه مخصوص مهمانی ها

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.