آموزش کاشت سبزه عید با تخم کدو

تخم کدو بعد از رشد بسیار زیبا می شود شما می توانید از تخم کدو برای رشد کرده برای سفره هفت سین خود استفاده نمایید تزیین هفت سین عید یکی از دغدغه های خانم های خانه دار می باشد بهتر است از چند نوع سبزه برای تزیین سفره هفت سین استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آموزش کاشت سبزه عید با تخم کدو را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: سبـزه سبـــز کردن یا کاشـــت سبزه یکی از مراحل مقدمــاتی آمـــادهــ‌شــدن برای سال نو اســت. اگــر دوست داریــد سبــزه عید امسال را خودتــان در خانـــه بکـــاریـــد بایــد از 2-3 هفته قبل از عیـــد اقدام کنیـد تا شب عید یک سبـزه زیبا و پرپشـــت و خوش رنـگ داشــته باشـید.
سبـــزه عیـــد با تخم کدو

ایـــن بار اما قصـد داریم نحوه کاشت سبـزه تخــم کدو را به شمـــا آموزش دهـیـم که بر خلـاف سبزه گندم صاف و یک‌ـدســـت نیست و ظرف سبــزه شما شبــیـــه به یک باغچـه زیبای کوچک خواهـــد شد. با ما همراه باشــید تا روش کاشت سبزه تخــم کدو را آموزش ببیـــنـید.

از آنجــا که تخـمه کدو جزو بذرهــای سخت و بدون لعاب می‌بـــاشــد، برای کاشـــت سبزه تخم کدو باید حدود 48 ساعت، تخمــه کدو را خیــس کنـــیـــد و در طی ایـــن 48 ساعت، دوبار آب آنـ‌ـهــا را عوض کنید.

بعـد از ایـــن مدت زمــان، بذرهای خیـــس‌خورده را داخل یک کیسه نخــی بریزید و آنـــ‌ــها را داخــل آبکـــش قرار دهیـــد تا آب اضـــافه آنــ‌ـها برود.

در طول روز 2 مرتبــه در کیسه نخی را باز کنید و دانهـ‌ها را آب بدهــیـد و هر دفـــعه بعـد از آبـــیــاری، کیســـه را جابجا کنـــیــد تا رطوبت و نور کافــی به همـه قسمـت‌ــهــای بذرهـــا برسـد.

حدود 3-4 روز زمان لازم است تا بذرها جوانه بزنــند، وقتـی به ایـــن مرحــله رسیـــدنــد، آنـ‌ـــهـا را کف سینـی یا ظرف مورد نظـــر بریـــزیـد به طوری که ضخــامت زیـادی نداشتـه باشــد و روی هم جمـع نشوند.

وقتـــی دانــه‌ــهـــای جوانهـــ‌ زده را کف ظرف پهن کردید، یک لایـــه سلــفون روی ظرف بکشید و چنـد سوراخ روی ان بزنیـــد.

یکــی، دو روز سبزه را در جایـــی پرنور و گرم داخــل خانــه قرار دهـید و روزی 3 مرتـبــه با اسـپـــری آبـــپاشی کنـــیـــد.

بعـد از 2 روز، پوشش پلــاســـتـیـکــی روی سبــزه را برداشـته و بدون آنـکــه سبزه را جابجـا کنـــیـــد، یک روز در همان محـل نگه داریـد و 2 مرتـبـه در روز آنـــ‌هـــا را سیراب کنـــیـد.

روز بعـد، سبزه را بیــرون برده و چنــد ساعـتــی زیر آفـــتــاب ملــایـم زمــســـتـانــی قرار دهـــیـد.

شبـ‌ـــهــا سبزه را داخل خانـــه بیاوریـــد و یا در جایـی تاریـــک و خنــک نگـــه داریـد.

نکـتـــه درباره کاشت سبزه تخم کدو

تا وقتــی که روی دانـــه‌ـــهــا لایه پلاستـــیـکی قرار دارد، سبــزه را در معرض نور مســتـــقیـــم قرار ندهـــید چون دانـه‌هـا حالت پخـتگـی پیدا میـــ‌ـــکننـد و میـــ‌ــگــنــدنــد.

برای کاشت سبــزه تخــم کدو دو هقتـه مانــده به عیـــد اقـدام کنیـد.

فراموش نکـنـید که باید حتـــمــا از تخم کدو خام اســتفــاده کنـــیــد.

آموزش کاشت سبزه عید با تخم کدو

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.