آژاکس های فوق پیشرفته در بریتانیا روانه بازار شد

آژاکس نوعی خودرو زرهی برای جنگ می باشد بدنه فلزی این آژاکس فلزی و فوق پیشرفته می باشد این خودروهای زرهی تولید و به ارتش بریتانیا تحویل داده شده است که در مواقع ضروری از این آژاکس ها استفاده شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آژاکس های فوق پیشرفته در بریتانیا روانه بازار شد را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : آژاکس که پیش خیس به عنوان Scout SV ( خودروی تخصصی چشم بانی ) هم شناخته میشد , در خانواده ماشین های زرهی جنگی جای می‌گیرد . این وسیله نقلیه زره پوش به وسیله شرکت جنرال داینامیکس برای ارتش بریتانیا ایجاد شده‌است . انگیزه با اهمیت از ایجاد آژاکس جایگزینی با خودروی زره پوش جنگی ASCOD ( Austrian Spanish Cooperation Development ) به معنای پیشرفته حاصل از همیاری مشترک اسپانیا و اتریش است .

خانواده ماشین های زرهی جنگی که آژاکس هم در لیست آنها قرار میگیرد , در بالا توسط شرکت Steyr – Daimler – Puch Spezialfahrzeug و همچنین شرکت Santa Bárbara Sistemas در اوایل ده سال ۱۹۹۰ ساخته شد . هر دو کمپانی نام برده در اوایل ده سال ۲۰۰۰ بوسیله جنرال داینامیکس خریداری شدند . طرح ریزی ها حاکی از آن است که اول واحد از آژاکس در سال ۲۰۱۷ تحویل داده خواهد شد . علاوه بر این , توان عملیاتی خودروی مذکور تا سال ۲۰۱۹ به حداکثر گنجایش خویش خواهد رسید .

پباده سازی و توسعه و گسترش

سوابق پروژه آژاکس به طرحی با اسم Future Rapid Effect System ( FRES ) در ده سال ۱۹۹۰ گشوده می گردد . طبق این برنامه وزارت دفاع بریتانیا تامین ناوگانی که بیش تر از ۴ , ۰۰۰ خودروی زرهی جنگی را دربرگیرنده میشد , برای ارتش این مملکت تضمین کرد . یکی دیگر از هدف ها ایجاد آژاکس در برنامه FRES , ساخت جایگزینی دلخواه برای ماشین های جنگی منحصر عملیات شناسایی ( خانواده CVR ) که از سال ۱۹۷۱ سرویس نظامی خویش را آغاز کرده بودند , تیتر می‌شود . به این ترتیب عاقبت در مارس سال ۲۰۱۰ , جنرال داینامیکس بریتانیا بعد از سالیان رقابت با بی ای ئی سیستمز برنده به عقد قرارداد با وزارت دفاع این سرزمین شد . دیدنی است بدانید که جنرال داینامیکس به مراد پباده سازی و ساخت خودروی مورد‌علاقه , از اسکلت حیاتی ASCOD 2 استفاده موفقیت و با استفاده از امکانات بریتانیایی مثال نو از ماشین های زرهی جنگی را وارد خط ساخت خویش کرد .

پروژه آژاکس او‌لین بررسی‌ها پیرامون پباده سازی و توسعه و گسترش را در دسامبر سال ۲۰۱۲ با موفقیت پشت رمز گذاشت . در آخرها سال ۲۰۱۳ هم باز‌نگری منتقدانه طرح اساس صورت گرفت و فرایند ترقی پروژه ادامه یافت . در بالا قرار بود که در مجموع ۱ , ۰۱۰ خودروی زرهی جنگی آژاکس وارد عرصه رقابت با بقیه دسته های شبیه شود . اول بلوک با اسم بلوک ۱ دربرگیرنده ماشین های منحصربه‌فرد شناسایی , تعمیر و بازیابی بود . در ادامه این محرمانه , بلوک ۲ و اشکال اتومبیل های زرهی با قابلیت و امکان تامین تجهیزات یک آمبولانس ساخته شدند .

چه بسا احتمال پباده سازی بلوک ۳ با قابلیت و امکان تجهیز به سلاح حیاتی ۱۲۰ میلی متری هم وجود داشت . با این وجود در سپتامبر سال ۲۰۱۴ , ماشین های بلوک ۳ از پروسه پروژه حذف شدند و وزارت دفاع اظهار کرد که هیچ طرحی برای پیشنهاد ماشین های بلوک ۲ در دست نیست . تنی چند از ماشین هایی که به تازگی در لیست ساخت قرار گرفته اند تحویل داده شده و مابقی هم تا انتهای سال ۲۰۱۷ به دست ارتش بریتانیا خواهند رسید . گفته می گردد که پایانی واحد از آژاکس حدود سال ۲۰۲۶ تحویل داده میگردد .

در سال ۲۰۱۵ , وزارت دفاع بریتانیا پژوهش ها گسترده خویش پیرامون چگونگی مونتاژ آخری آژاکس را آغاز کرد تا بتواند ساخت اتومبیل ها را به جای واحد تولیدی جنرال داینامیکس در اسپانیا , در خویش بریتانیا به انجام برساند . در بیست و سوم ژوئیه سال جاری , دیوید کامرون ; در آغاز وزیر وقت بریتانیا از طرحی به بها £۳۹۰ که تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت سخن کرد . طبق این برنامه جنرال داینامیکس بریتانیا ۴۸۹ واحد آژاکس باقیمانده از قرارداد دارای اهمیت را در جنوب ولز ساخت خواهد کرد .

در اوایل اوت سال ۲۰۱۵ , معین شد که شرکت آلمانی راین متال قرارداد ساخت برجک های Scout SV را امضا نموده است . درپی در پانزدهم سپتامبر امسال , اسم اتومبیل از Scout SV به آژاکس تغییر تحول یافت . این تیتر به تمام اعضای خانواده اشاره دارااست ولی به صورت اختصاصی به ورژن دارنده برجک وابستگی خواهد داشت . اول جور از اتومبیل های تولیدی برای ارتش بریتانیا , تا وسط سال ۲۰۱۹ به همگی تجهیزات حتمی مجهز خواهند شد . براین اساس تا انتهای سال ۲۰۲۰ سرویس نظامی خویش را شروع می کنند .

آژاکس به وسیله جنرال داینامیکس بریتانیا و همچنین جنرال داینامیکس اسپانیا ( Santa Bárbara Sistemas ) با تجهیز به سیستم در اختیار گرفتن حریق و برجک نو ساخت میشود .این همیاری تا شرکت لاکهید مارتین بریتانیا هم ادامه داشته است . ورژن منحصر به فرد شناسایی که برجک و سیستم در اختیار گرفتن حریق بر آن نصب میشود , به واسطه امداد های شرکت لاکهید مارتین ایجاد شده است . رینگ برجک ۱ . ۷ متر قطر دارااست و این مسئله در مقایسه با دیگر AFV های مو جود سبب ساز به تولید فضای بیشتری برای فعالیت روی آن خواهد شد . قابل ذکر است که ۲۴۵ واحد از ماشین های زرهی جنگی متبوع برای ارتش بریتانیا مجهز به برجک خواهند بود . پنج ورژن از آژاکس به طور پیش ایجاد در اسپانیا به مراد انجام آزمایش های بیشتر ساخته می گردد . در عین درحال حاضر ایجاد تعداد متعددی آژاکس در ولز منتج به ایجاد شغل و تولید بیش تر از ۳۰۰ مجال شغلی نو شده‌است .

ویژگی ها خودروی زره پوش جنگی آژاکس

محل ایجاد : بریتانیا
خالق : جنرال داینامیکس انگلستان
وزن : ۳۸ بدن با امکان ارتقاء به ۴۲ بدن
ارتفاع : ۷ . ۶۲ متر
عرض : ۳ . ۳۵ متر
طول : ۳ . ۰۰ متر
خدمه : ۲ به علاوه ۴ مسافر برای نوع PMRS ( ورژن حامی )
پیکار افزار حساس : توپ CT40 با کالیبر ۴۰ میلی متر
نبرد افزار ثانویه : L94A1 با کالیبر ۷ . ۶۲ میلی متر
موتور : MTU 600 kW 8V
سیستم انتقال سرعت :
RENK 6 speed HSWL 256

 

آژاکس های فوق پیشرفته در بریتانیا روانه بازار شد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.