آیت بن حدو مراکش،جنه مالی و کشورهای زیبای قاره آفریقا

آفریقا یکی از بزرگترین و زیباترین قاره ها در جهان می باشد کشورهای بسیاری در قاره آفریقا وجود دارد که با شناخت این کشورها می توانید برای مسافرت اقدام نمایند کشورهای مانند مراکش و مالی یکی از این کشورهای زیبا و دیدنی می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آیت بن حدو مراکش،جنه مالی و کشورهای زیبای قاره آفریقا را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: آفـریقا قاره ای پهنـــاور اسـت که مقـــاصد مسافـرتــی بســـیـــاری برای اکـــتـــشـــاف دارد. در سفری به آفــریقـــا، شمـا می توانیـــد با مردم ماسـایــی مارا در کنیا ملـــاقـات کنید، از دشت های سرنـــگــتــی دیـدن کنید و یا در جزیــره ای اســتوایی به استراحت بپردازیـــد. آفریقــا متنوع و زیـبـاســت، و هیـــچ پایانـــی برای دیـدنی ها و اکتـــشـــافـــات در آنــجـا وجود ندارد. اگــر برای سفری به آفـــریــقـــا برنــامـه ریزی می کنـید، حتـــماً حداقـــل یکـی از این بهـترین مکان ها برای بازدیـــد در آفریـقـــا را در لیست خود قرار دهید.

 آیـت بن حدو، مراکش (Ait Benhaddou)

در کناره رشـــتــه کوه اطـلــس بزرگ در مراکش، شهر افـــسانـه ای آیت بن حدو قرار دارد. آیـــت بن حدو که با نام شهـــر آجــر خشـتی نیـز شنـــاخته می شود، دژی باســتـانـی اســت که پناهـــگـاهــی برای مســافرانی بود که بین صحــرای بزرگ آفـــریقــا و شهـــر مراکـش رفـــت و آمد می کردنـــد. در بازدید از آیــت بن حدو، شما می توانـیـــد از ساختــمان های خشــتـــی دیدن کنید، انــبـــار غلـه ای در بالای شهــر تپه ای را اکــتـــشـــاف کنیــد یا حتـــی به آرامـگـاه بن حدو سر بزنـیــد.

پارک ملــی ایزالو، ماداگــاسکـــار (Isalo National Park)

در فاصـــله ای کم از ساحـــل موزامبیـک و در آب های اقیانوس هند، جزیـــره ماداگـــاســـکـار قرار دارد. با ایـــن که ایـــن کشور جزیره ای دیدنــی های بسیاری دارد، یکـــی از نقاط برجســتـــه آن بدون شک پارک ملی ایـزالو اســـت. داخـــل ایـن پارک، شمـا به انواع مختـــلفی از ناهــمواری های زمیـــن دستــرسـی خواهیـد داشـــت. ژرف دره های بزرگ، واحــه های سرســـبـــز درختـان نخل و حتــی شکل های منحـــصــر به فرد ماســـه سنگ در این منـطقه فراوان اســـت. بهـــتریــن راه برای دیـــدن پارک ملی ایزالو با اســـتـفــاده از پیــاده روی های دارای راهنما اســت، و بسیاری از افــراد در هنـــگـام شب در آنجا کمـــپ برپا می کنند تا تجربـه ای بی نظیـــر داشـتــه باشـــند.

 زنگبار، تازنــزانــیــا (Zanzibar)

مجـــمـــع الجـزایر نزدیـک ساحـل تانزانیا نیــمه خودمـخــتار اســـت، و بدون شک مقـصــد گردشـگری منــحصر به فردی در قاره آفـــریقا است. زنگبــار از معــماری های ترکـیــبــی و جذابی برخوردار اسـت، و سبـک های عربی، خاورمـیانه ای، موریــش و هنــدی در شهرهــای آن نمایــان اســـت. ساحل های فوق العاده زیــادی برای انـتـخـاب وجود دارد، و زنـگـبار همچنـیــن از تاریخ سرزنده ای نیـز بهــره منـــد است. بازدیــد از شهر پایتـختــی اســـتون تاون را از دست ندهیـد، که محل قرارگیـــری چنــدین موزه خارق الــعاده و یک قلعه قدیـــمـی قرن هفــدهـــمـی است.

 جنه، مالی (Djenne)

جنــه احــتمــالاً تاریخی ترین و جذاب تریــن شهـر از لحـاظ معمـــاری در کل کشور مالــی اســـت. ایـــن شهــر نقــش مهـــمــی در تجارت طلای ماورای صحـــرا داشت، و به خاطـــر بازارهـای جالب هفـــتگـی که افـراد محــلی از نواحی اطراف را یک جا جمـــع می کنـد، مرکز مهـــمــی در منــطــقـه است. مسجد بزرگ جالــب تریـن نقـــطه عطـــف در این شهر است، که بزرگتـــرین ساختــمان آجـــر خشتـی در جهان نیـــز اســـت. تاریــخ این مسجد اسلامی به قرن سیزدهــم بر می گردد، هر چنـد به طور رسـمـی تا سال 1907 تکــمــیــل نشد.

دریـــاچه مالــاوی، مالـاوی – تانــزانیــا – موزامـبـــیـــک (Lake Malawi)

دریـاچه مالاوی یکـــی از بزرگــترین پهـنه های آبی در آفــریــقـا است. همانــطور که از نام این دریاچه مشـخــص اســت، بخش اعــظم آن داخل مرزهــای مالــاوی قرار دارد، ولی همــچنـیـــن به داخل کشورهای تانــزانیـــا و موزامـــبیک نیـــز گســترش پیدا می کند. اگـر می خواهـید دریـاچـــه مالـــاوی را ببــینــید، یکــی از بهتـــرین راه ها بازدیــد از پارک ملی دریــاچــه ملی مالاوی است که در قسمـــت جنوبی خود دریاچه واقــع شده است. چندیــن کیلومتــر مســیـر پیـــاده روی در پارک وجود دارد، به علاوه نقـاط متـعـدد زاویه مشاهده که می توانیـد از تمــاشای دریــاچه لذت ببـــرید و عکــس هایــی شگــفــت انـــگـــیز بگیـــریـد.

 پارک ملی اتوشا، نامـیبــیــا (Etosha National Park)

پارک ملـــی اتوشا دومین منــطقـه بزرگ حافــظـت شده مخـصوص حیوانـــات در نامیـبیــا اســت. این پارک در اطراف کویر اتوشا ساخـــتـه شده که حیوانات زیـادی به آنــجـا حرکت می کنـنـــد. در نتـــیجه، ایـــن پارک ملی نقطـه ای تماشایـــی برای دیدن حیـــات وحش است. حتــماً با خودتــان دوربـین دوچشمـی به همـــراه داشـــته باشید، چرا که در این منطقـه قادر خواهـــیــد بود گورخــرهـا، غزال های جهنده، شیرهـا، زرافه ها، فیـل ها و حیوانـــات دیــگری ببـیـــنیــد. سه کمـــپ اســتــراحـــتگاهـــی برای اقـــامـــت بازدیـدکنـــنـــدگـان طراحـی شده، که به شمـــا اجازه می دهـد ایـن حیوانـات شگفـت انـــگـیـز را در تمام طول روز مشـــاهـــده کنــید.

 لالیـــ‌بـــلــا، اتیوپی (Lalibela)

شهر لالی‌بــلـــا در اتیوپی به عنوان شهر زیارت شناخته می شود. لالیـــ‌بـلـا دارای 11 کلــیسـای صخـــره ای یکپـارچـــه اســـت، که بازدیــد از هر کدام بسیار جذاب اســـت. بیـشتر ساکـنین ایـن شهر پیـــرو مذهب مسـیحـــیـت ارتدکـــس مصری هسـتـــند، و اکـثر کلـــیـــســـاهـــا در قرن های دوازدهـم و سیزدهـم ساخته شدند. اگر فقـــط به اندازه بازدیــد از یک کلــیسـا زمان داریـد، کلـیــسـای بت جورجیـس (Bet Giyorgis) را انــتخـاب کنیــد که شبـــیـــه به صلیــب ساخـته شده و به شکـــلی زیبـــا کامــلـاً از صخــره حکـاکـــی شده اســـت.

پارک ملـــی ویرونگـا، جمــهوری دموکراتیــک کنگو (Virunga National Park)

پارک ملــی ویرونگــا در نزدیـــکـــی مرز شرقـــی جمـــهوری دموکراتــیک کنـگو و در فاصلـه تنـــهـــا چنـد دقـیــقــه ای اوگانـــدا قرار دارد. ویرونگا در سال 1925 به وسیــلـه شاه آلـبـــرت بلـژیـــکی ساخـتـه شد، و اولین پارک ملـــی آفریـــقا بود. با ایـــنـــکـه شکار غیر مجــاز مشکلی جدی در ایـــن پارک در گذشـتـه بود، ولی حالا تبـدیل به مقـــصد گردشگری در حال رشـــدی شده اسـت. پارک ملی ویرونگا بیش از همـه به خاطر گوریل های کوهی آن معــروف اســت، ولی همـچـــنـیــن می توانـــید شامـپـانـزه های تونگو را ببینید یا اینـــکـــه به بالـــای آتشـفــشان نیــراگونگو بروید تا درخشــش بزرگـــتـــریـــن دریــاچـه گدازه جهان را ببیـنــید.

 ژرف دره رود فیش، نامیـــبیا (Fish River Canyon)

ژرف دره شگـــفت انـگــیز رود فیش در جنوب نامــیبیـــا یکـــی از بزرگـتـرین ژرف دره های جهـان اســـت و منـــظـره ای تمـاشــایـی و هیجان انگیــز ارائه می دهد. ژرف دره رود فیـــش به عنوان یکـــی از شگفـــتــی های طبیــعـی آفـــریـقا، یکی از پربازدیـدترین جاذبــه های کشور نامــیـــبـیــا است. اگـــر اهل ماجـــراجویی هستــیــد می توانید در مسیــر ژرف دره رود فیش پیـــاده روی کنـیـــد، یا این که می توانـــیــد پروازی از بالای آن داشـته باشیـــد تا صخره های چنـــد رنـگ آن در تضاد با آب رودخـانه به رنـــگ آبی روشن را تحســـین کنیــد.

 مرزوگا، مراکــش (Merzouga)

با اینـــکـــه مرزوگا روستای کوچکــی اســت، ولی مقصد پرطرفداری برای مسـافـران در مراکـــش اسـت. مرزوگا که در صحــرای بزرگ آفریقـا قرار دارد، به وسیـــلــه تلـماسـه های بزرگـی به نام عرق الـــشبـــی احـــاطه شده اســت. بیشتر جمعـیــت محــلی ایــن منطــقـه از قوم بربــر هســتـنـد، گروهی که به صورت سنتـی عشـایــری زندگی می کنـــنـد. اگـر از مرزوگا دیـــدن کنــیــد، می توانیـد با تور سافـــاری شتــر به تپـه ماسه ای ها بروید تا سبـک زنــدگــی سنـتی بربــرهـــا را از نزدیـــک ببـــیـنــیـــد. علــاوه بر دیدن سبـک زندگـی صحـــرایی عشــایر می توانـــیــد در فصل بهــار به مشــاهده پرنــدگـان بپـردازیـد، زمــانی که دســـتـه گسترده ای از پرندگان از طریـــق ایــن منطـقـــه مهاجرت می کننــد.

 پراسلــیـن، سیشـــل (Praslin)

پراســلـیـن دومیــن جزیـــره بزرگ از جزایـر استوایـی است که سیــشل در قلب اقـــیانوس هنـد را تشـــکیل می دهــنـــد. اقـــامــتگاه های لوکســی در این جزیره قرار دارد، ولی دو جاذبـه اصلی آن ساحل آنـــسه لازیو و ذخیـره گاه طبـیـعی والـــی ده مای است. آنــسه لازیو ساحل زیــبــایی با آب زلال و فرصــت های فوق الــعاده برای غواصـی سطـــحی اســـت. ذخــیـره گاه طبـــیـعی والــی ده مای جنـگل نخل حفــاظـت شده ای اســـت که محل زندگی خزنـدگــان و پرندگان بی شمـاری، از جملـــه گونه بسار نادر طوطی سیـــاه سیــشــلـی، به شمـــار می رود.

دلــتــای اوکاوانـــگو، بوتسوانـا (Okavango Delta)

جایی که رود اوکاوانگو با حوضچـه کالـــاهــاری تقـــاطع پیـــدا کند، دلتـای اوکاوانگو را خواهید یافـــت. این دلتا منظــره ای بسیــار تمــاشــایی دارد، و منبـــع آب بودن به این معنی است که همیشــه حیـــات وحش در اطراف آن حضور دارنـد. دلـــتـای اوکاوانگو نقـــطــه ای پرطـرفدار برای تورهای سافـــاری است، و می توانـــیـــد از منــظـــره فوق العـــاده آن لذت ببـریــد. راهــی هیجـــان انگـیـز و فراموش نشـــدنی برای اکـــتـــشـاف دلـــتــای اوکاوانــگو، توری هوایــی با اســتـفــاده از هواپیمـــا اســـت که شما را قادر می سازد رود پر پیــچ و خم اوکاوانــگو و برخـــی از حیوانـات شکاری بزرگ را ببـینیـــد.

آیت بن حدو مراکش،جنه مالی و کشورهای زیبای قاره آفریقا

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.