اتفاقات وحشتناک که در زمان قدیم عادی بود

در زمان قدیم بسیاری از اتفاقات وجود داشت که بسیار جالب بود و خیلی هم وحشتناک ولی این اتفاقات در حال حاضر یه اتفاق غیر عادی و خوشایند به نظر نمی رسد در قدیم افرادی بودند که با پای پیاده از مکان های خطرناک عبور می کردند تا به مقصد خود برسند این مسافرت چند سال طول می کشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اتفاقات وحشتناک که در زمان قدیم عادی بود را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

همه ما موافقیم که روش معاش طی سالیان به نحو شگفت آوری عوض شده نموده است . پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و فهم و شعور ما از جسم و ذهن بشر سبب ساز به برداشتن گام‌های بزرگی در دنیای امروزی شده‌است . با یقین اجداد باستانی ما از دستاوردهای مدرن ما حیرت زده خواهند شد . ما توانسته ایم به ماه هجرت کنیم , ماهواره‌ها را به دور و بر بفرستیم , روی سیاره‌های به دور فرود بیاییم و پایانه فضایی بین المللی را فعال‌سازی کنیم . جامعه پزشکی هم به موفقیت هایی دست یافته که وقتی غیر ممکن به حیث می سید مانند معالجه و در دست گرفتن بیماری ها , عمل‌های لینک پیچیده و بسط داروهایی که بیماری را معالجه میکنند تا به کیفیت بهتری در معاش دست یابیم . چیزهایی نیز میباشند که برای اجدادمان معمولی به حیث می‌رسیدند , ولی تصورشان برای ما اختلال است . بعضا از آنان‌ را در‌ این مقاله مشاهده میکنید:

 

مصرف موادمخدر به طور رسمی

گفته می گردد در نزاع داخلی ایالات متحده حدود ۴۰۰ هزار نفر معتاد به گونه های مواد مخدر بودند . برای ما خیره کننده به حیث می رسد ولی آنها معتقد بودند که تا‌زمانی‌که موادمخدر مستقیما به رگ تزریق نشود سبب ساز اعتیاد نمیشود , چون به معده نمی رسد ; و اکثری از این مواد تغییر تحول دهنده خلق و خوی و خو با یا این که سوای تجویز پزشک معالج دردست بودند .

از‌آنجا که زنان جنس ضعیف‌تر پنداشته می‌شدند , این مواد مخدر برای طیف وسیعی از ناراحتی‌های آنان تجویز می شد و جای تعجب نیست که زنان سه برابر بیشتر از مردان معتاد می‌شدند . عجیب‌ترین بیماری‌های زنان که‌این دارو‌ها برایشان تجویز میشد خستگی جنسی , ترک پستان , افسردگی , هیستری و تهوع بارداری بودند . نیز چنین تزریق کوکائین به زنان برای سرزنده و پرحرف‌تر کردن آنان همگانی بود .

جراحی بوسیله آرایشگر محله

در قبلی در حالتی‌که نیاز بود موهایتان را کوتاه و انگشت مزاحمتان را انقطاع نمایید , جای نگرانی فقدان , همگی این‌ها را آرایشگر محله برایتان انجام می‌داد . در شرایطی که یک کاسه خون نو کنار پنجره یا این که یک ستوان رویکرد منش سپید و قرمز رنگ جلوی در می‌دیدید می‌توانستید مطمئن گردید که صحیح آمده اید . قرمز‌رنگ روی این تیر به معنای خون و سپید به معنای باند است .

درمان‌های پزشکی در دیرباز مضاعف خشن بودند . حجامت و زالو پرتاب کردن یکی سرویس ها پرطرفداری بود که آرایشگر‌ها ارائه می دادند . متاسفانه این به اصطلاح جراحان نمی‌دانستند که چه هنگامی کارشان را متوقف نمایند , به این ترتیب گهگاه بیماران بیشتراز حد خون خویش را از دست می‌دادند . شکاف کردن جمجمه نیز نسبتا همگانی بود . این فعالیت برای معالجه بیماری هایی مانند سردرد , آبسه , زوال عقل , بیماری‌های دیوانه و زخم‌های رمز انجام میشد . این فعالیت برای به دور کردن ارواح شیطانی هم انجام میشد . بدتر از کلیه , احتمال این که اواسط این اعمال جراحی بیدار گردید خیلی بسیار بود و هیچ بیهوشی در عمل کمبود ; و پایانی مورد این‌که انقطاع عضو نیز بوسیله همین آرایشگر انجام میشد . حقیقتا واجب است بیشتر بگوییم؟ در آن روز ها , علل بیماری و شیوع آن ناشناخته بود و تعجب آور فقدان که به شیاطین , ستارگان , گناهان , جادوگران و چه بسا بوهای بد نسبت داده شوند .

مجازات اعدام تحت عنوان سرگرمی

در قرن ها وسطی , اعدام علیه جمعیت متعددی از تماشاچیان انجام می شد تا به آن ها نشان دهند که جریمه ها قابل دیده پوشی نیستند . در تعطیلات همگانی جمعیت بیشتری حضور داشتند و جو هیجان انگیزتری نیز منش می‌افتاد . دار زدن یکی رایج‌ترین روش‌های اعدام بود , به گونه ای که بیشتر شهر‌ها و روستا‌ها چوبه‌های دار همیشگی در راءس شهر داشتند . معمولا هنگامی اعدام انجام میشد جسد او‌را بلافاصله برمی داشتند , ولی بعضی وقتها می‌گذاشتند آنقدر روی چوبه دار بماند تا به صورت خاک تجزیه شود . راز زدن یکی دیگر از شکل‌های اعدام به ویژه برای تسلط و محجوب زادگان بود . چنانچه بلند اقبال بودید جلاد این عمل را به عبارتی توشه نخستین انجام می‌داد . در‌حالتی که چاقو یا این که تبر وی نماید وی بود یا این که خودش بی توجه بود , چند توشه این عمل را تکرار میکرد تا به سود رسد . گهگاه سر‌ها را روی چوبه می‌آویختند و نمایش می‌دادند تا نظم و ضابطه را به مردمان یاد آوری نمایند .

سرقت فوت شده ها به عذروبهانه دانش

مراسم تشییع‌جنازه برای احترام به عزیزانی که در پیشین اند , بازه هاست که تحت عنوان یک سنت انجام می گردد . ما عزاداری می کنیم , خاطراتمان را تعریف می کنیم و بعد از آن چهت نیل به یک متانت ابدی دفنشان می کنیم . متاسفانه در دوران رنسانس ممکن بود بعضابرخی از افراد متوفی در آرامش نباشند.

با پیشرفت علم و پزشکی مشخص شد که دانش آناتومی بدن انسان برای بشر بسیار مفید خواهد بود. به خاطر کنجکاوی که درباره محل قرارگیری و عملکرد اندام‌های بدن وجود داشت، خیلی زود مشکل کمبود جسد پیش آمد. ابتدا، منبع اصلی کالبدشکافان، اجساد کسانی بود که اعدام می‌شدند. اما وقتی تقاضا بالا رفت، سارقان جسد پدید آمدند. آن‌ها در تاریکی شب بعد از دفن، اجساد را از قبرهایشان بیرون می‌کشیدند و به کالبدشناسان می‌فروختند تا آن‌ها را تشریح کنند. وقتی آن‌ها نمی‌توانستند از پس این تقاضا برآیند، دانشجویان پزشکی خودشان دست به کار می‌شدند. حتی برخی از آن‌ها دستگیر و محاکمه می‌شدند.

دستکش‌ها را پرت می‌نماید و شخص مقابل خویش را برای دوئل به معضل می کشد . شخصی که به معضل دعوت می شد هم با برداشتن دستکش موافقت خویش را اعلام می کرد . همگی کاری که بایستی انجام میشد انتخاب زمان , مکان و سلاح بود . اوایل آنها نوعی چاقو تعیین می‌کردند بعد از آن چاقو دو دم و بعد‌ها تپانچه دوستداشتنی شد .

 

دوئل یکی روش‌های محبوبی بود که مردان قرن‌ها برای دفاع از افتخار و آوازه خویش از آن استفاده می‌کردند . این دوئل‌ها راز چیزهای مضحک و بی اهمیتی به‌وجود می‌آمد . قانون ها سختگیرانه‌ای برای جلوگیری از مرگ کمپانی کنندگان وجود داشت , ولی مدام کارآمد کمبود . در زمان‌های دیر باز , قضات به دو نفر فرمان می‌دادند در یک دوئل قضایی یا این که محاکمه به وسیله جنگ کمپانی نمایند تا اختلافات خویش را حل و فصل نمایند .

سفرهای خطرناک مضاعف آرام

در قرن ها وسطا وصال از یک نقطه به نقطه دیگر فعالیت معضل برانگیزی بود . تصور مشکلاتی که آن ها در هنگام مسافرت با آن مواجه می‌شدند مشقت بار است . در جامعه ها امروزی , گزینه‌های متعددی برای هجرت در دست ماست , ولی در آن روز‌ها گزینش اشخاص محدود بود . یکی انتخاب‌ها مهاجرت پیاده بود که با این روش می‌توانستید ۲۴ تا ۴۰ کیلومتر درطول روز جنبش نمایید . مورد دیگر مهاجرت با اسب بود که یه خرده خوب تر بود و می‌توانستید ۳۲ تا ۴۸ کیلومتر طی روز بپیمایید . مسافرت دریایی نیز در صورت قابلیت و امکان ۱۲۰ تا ۲۰۰ کیلومتر در طول روز شمارا جابجا می کرد .

ارتفاع مهاجرت صرفا نقص‌ کمبود . در صورتی‌که مسافرخانه یا این که مکان امن دیگری برای استراحت در شب وجود نداشت , مسافران بدون چاره می‌شدند خارج بخوابند . طعام و نوشیدنی تمام یا این که فاسد میشد , رویدادها و بیماری‌ها در کمین بودند و نگرانی دزدی و . . . مدام وجود داشت . هجرت دریایی نیز مخاطرات خودش را داشت . اکثری از قایق‌های چوبی نمی‌توانستند در قبال طوفاهای خطرناک مقاومت نمایند .

همگی به عذر و بهانه زیبایی

معنی مد و زیبایی با گذشت زمان به ندرت تغییر تحول میکند . در وسط ده سال ۱۴۰۰ , ترازو زیبایی زنان پیشانی بلند و پررنگ و پوست سپید شیری بود . برای دستیابی به چنین ظاهری , آنان موهای بالای پیشانی خویش را می‌کندند تا بلندتر به حیث رسد . در شرایطی که چیدن مو‌ها پاسخ نمی‌داد با یک سنگ زمخت پیشانی را می‌ساییدند یا این که با استفاده از مواد شیمیایی مو‌ها را می‌سوزاندند . نیز چنین مژه‌ها و بیشتر ابروهای خویش را نیز می‌کندند . صرفا زنان روستایی پوست تیره داشتند , بدین ترتیب زنان ثروتمند هرکاری می‌کردند تا پوستشان سپید و رنگ پریده شود . اسباب و اثاث آرایشی درست شده از جیوه , نقره یا این که زرده تخم مرغ بر روی پوستشان استفاده می‌کردند . بعضی دیگر نیز از آرد سپید , گچ یا این که پودر سرب سپید در ادغام با روغن زیتون استفاده می‌کردند . برای این که اسباب و اثاث آرایشی بادوام‌تر شود یک لایه نازک سفیده تخم مرغ روی پوست می‌مالیدند .

خزینه کردن یا این که خزینه نکردن

در قرن ها وسطی نسبت به دوران رنسانس مردمان رغبت بیشتری به استحمام داشتند . ولی در آن زمان , پزشکان به عوارض عجیبی باور داشتند که استحمام با آب شمارا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار می دهد . نیز چنین بعضا تصور می‌کردند که گشوده شدن منافذ در گرمابه سبب ساز می شود نیروهای دارای اهمیت از تن شخص گریز نماید .

اما مردمان در دوران رنسانس , به ویژه میان طبقه اشرافی , هنوز نیز می‌خواستند پاک و تر و تمیز باشند . بعضا از آنان از تشت‌های آب در منزل استفاده می‌کردند و دست و صورتشان را در روز پاک می‌کردند . بعضی لباس‌های خویش را غرق رایحه می‌کردند و بعضا حوله‌های معطر را روی صورت و بدنشان می‌مالیدند ; و به حیث می رسد کلید پاکیزگی تغییر دادن مداوم لباس‌های زیر بود .

وضع حمل خطرناک و مهلک

وسیع ترین وظیفه یک زن متاهل در دوران رنسانس ساخت طفل بود . هر چند زنان اکثری حین وضع حمل جان خویش را از دست می‌دادند و نرخ مرگ و میر نوزادان نیز بالا بود , وی بایستی بار‌ها و بار‌ها در زمان عمرش آبستن می شد . همان گونه که تصور میکنید , وضع حمل یک کدام از عوارض مرگ زنان برنا بود . چیز عجیبی کمبود که یک زن ۸ تا ۱۲ توشه در عمرش وضع حمل نماید . چه بسا بعضی مواقع این عدد به ۲۰ توشه یا این که بیشتر نیز می سید . این زایمان‌های متفاوت موجب مشکلات بسیار یا این که چه بسا مرگ می شد . ماماهایی که درین زایمان‌ها یاری می‌کردند از زنان نسل گذشته از خویش یادگرفتن چشم بودند . آنان کلیه عمل می‌توانستند انجام دهند , از به جهان آوردن بچه‌های خود بودند.

اتفاقات وحشتناک که در زمان قدیم عادی بود + تصاویر

 

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.