همه اجساد کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوه کشف شد

چند روز پیش تیم کوهنوردی برای صعود به اشترانکوه رفتند ولی در اثر بی احتیاطی راه خود را گم نموده و گرفتار برف سنگینی در راه برگشت شدند بارش برف آنقدر سنگین بود که با برف ها تبدیل به بهمن شده و بر سر کوهنوردان ریختند که 7 نفر ازاین تیم کوهنوردی در برف ها مدفون شدند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر همه اجساد کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوه کشف شد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : کشف جسد نهایی کوهنورد اشترانکوه , مدیرکل مدیر معضل استان لرستان خاطرنشان کرد :
جسد نهمی کوهنورد مفقودی بعداز ۷ روز کاوش در اشترانکوه استان لرستان پیدا شد .

رضا آریایی از پیدا شدن جسد آخری کوهنورد مفقودشده در اشترانکوه لرستان خبر اعطا کرد و اظهار داشت :
جسد نهمی و آخری کوهنورد مفقود شده مشهدی در اشترانکوه استان لرستان به اسم علی حسینی پیدا شد .
او با اشاره به جان شکست دادن ۹ کوهنورد در اتفاق سقوط بهمن در اشترانکوه افزود :

اسم این ۹ کوهنورد جان باخته علیرضا عامری , مرتضی غلام پور , مجید زاده تراب , امان‌الله جوکار , ناصر اکبری, مهشید جان‌محمدی , اکرم حقانی , علی قاسم‌زاده و علی حسینی است و امیر تقی زاده , محمود فرنوش فر ,حسن موسوی , سروش قادری , محسن اشرفی و سید رضا وحیدی ۶ کوهنورد دیگری است که نجات یافتند .

 

مدیرکل رئیس معضل استان لرستان با اشاره به ۷ روز عملیات کاوش برای یافتن مفقودین بیان کرد:پیکر ۷ کوهنورد جان باخته مشهدی و یک کوهنورد جاباخته الیگودرزی روزهای قبلی به شهرهایشان منتقل شد .مجموعه کوهنوردی ۱۴ نفره از شهر مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۹ روز گذشته برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم حیطه شدند.

تیم کوهنوردی ۱۴ نفره از مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۹ روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم منطقه شدندکه در مسیر صعود به قلعه براثر ریزش بهمن دچار حادثه شدند؛ این تیم ۱۵ نفره در مسیر به چند دسته تقسیم می‌شوند.

۳ کوهنورد به دلیل بیماری که پیدا می‌کنند به پناهگاه برگشته و ۱۲ کوهنورد دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهندو وقتی به تاریکی شب می‌خوردند دیگر راه برگشت نداشته و مسیر را ادامه داده که در این مسیر دچار حادثه شدند.
از این تیم ۱۵ نفره، ۶ نفر سالم پیدا شدند و ۹ نفر مفقود بود که در عملیاتی شش روزه جسد کوهنوردان مفقودی پیدا شد.

همه اجساد کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوه کشف شد + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.