چرا بعضی از مردان مجرد احتلام یا جنابت در شب ندارند

مردان مجرد که فعالیت جنسی و سکس ندارند در شب منی و اسپرم شان تخلیه می شود این بی اراده می باشد ولی مردان متاهل با رابطه جنسی و سکس مایع منی و اسپرم از آلت تناسلی آنها خارج می شود در برخی از مردان مجرد جنابت در شب اتفاق نمی افتد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چرا بعضی از مردان مجرد احتلام یا جنابت در شب ندارند را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: آیـا در مورد احـتــلام ، جنب شدن یا همـــان خروج ناخواســـتـــه منـــی شبـــانه که با عنوان جنابـت در شب معــروف است اطــلـــاعات کافــی داریــد؟ بحـــث احـتـلام برای بسـیــاری از افراد جالــب توجه اسـت اما بایـــد بدانیـــد که جنب شدن یا احـتــلام به هیچ وجه یک بیــمــاری نیســت و یک پدیــده ی عادی در بدن افـراد بالـغ مذکـر و از نشانه های بلوغ اسـت.علـــت جنـب نشدن

مردان پس از دوران بلوغ با پدیــده ای با نام جنــب شدن در خواب روبه رو می شوند که این مورد به دلـیــل آنـاتومی بدن می باشــد و مواد غذایــی مصرفــی در افــراد نیز بر میـزان کمــی یا زیادی تعداد دفـعات جنـــب شدن تاثـــیر دارد حال می خواهیم دلیــل دیــدن خواب های تحـریـک آمـیز در مردان را بررسـی نماییم .

در افــراد متـــاهــل با رابطـه ی جنسی و انـــزال (خروج منی و اسـپرم ها) ایـن مجـاری تخلیـــه می شوند و اسپـــرم سازی به صورت مستـمـر صورت می گیرد و با آمـیزش توسط فرد تخلیه می شود. ولی در افراد مجـــرد که فعالیـت جنـسی ندارنـــد ایــن مجاری پر باقی می مانـند و اصولا در برخی شبها در موقع خواب به صورت خود به خود و بدون اراده ی شخص تخلــیـه می شوند. ایـــن پدیده همان احتــلـام و جنـــب شدن اسـت .

احـتـلـام یا خروج منی در هنـگام خواب به معنــی انــزالی است که در هنـگـــام خواب روی می دهد . اگر احتـــلام یا خروج مایع منــی در خواب هر چهـــار روز یکـــبار برای شما پیـش می ‏آید مســـالـهــ‏ ای کاملا طبیــعـــی است و جای نگـرانــی ندارد امـــا اگــر احـتلـــام هر روز و یا هر دو روز یکـبـار اتـفاق بیـفتد غیــر طبـــیـــعـی اســـت.

همان طور که گفـــتـــیم جنــب شدن یک امـــر طبـیـــعی اســـت و اگــر ایــن اتـفــاق در بدن افــراد رخ ندهـد میتوانـد عوارضی در پی داشـتــه باشـد و باید به بررسی علت جنب نشـدن پرداخت.
علت جنب نشدن را بررسـی کنیـــد

همان طور که در بالــا ذکـر شد جنــب شدن برای مردان یک امر طبـیـــعــی اســـت و اگر این اتفاق رخ ندهد در طولانی مدت میـتوانـــد عوارضـی را در پی داشــتــه باشـد.


علت جنب نشـدن نیاز به بررسـی دارد

علل مختــلـفی در ایجـاد ایـن امـر دخیل هسـتند که از میان آنــهـــا میــتوان به موارد زیـــر اشـــاره کرد:

1. شرایـــط محیطـــی آب و هوایـــی و جغـرافیـایی

2. عوامـل ژنتـیکی

3. رژیــم غذایی فرد

4. خودارضــایی

5. شرایط جسمی و روحی نامــنـاسـب فرد


همــچـــنین بخوانـید : درباره پرده های تار و سه تار بیـشـــتـر بدانیـــد
جنــب نشدن به دلـــیل شرایـــط نامــنـاســـب جسـمـــی و روحی

علت جنب نشـــدن با طرح یک پرسـش :

بنـــده مدت زیــادی اســت که جنــب نمی شوم و فکر میکـــنم یکــی از دلایـــل آن رژیم غذایــی من می باشــد. از آنـجا که این موضوع سخــت ذهــن مرا مشغول کرده است، خواهشمنـدم مرا از لحاظ غذایـی راهنـمایی بفــرمـــاییـــد.

پاســخ:برای جنب شدن با مواد غذایـی مقوی خود را تقویت کنـــیـــد. درایـن زمـان احـــتـــیـاج به مواد مغـــذی ای دارید که در اثـــر فعــالـیـت از دست می رود مثل ویتامـــین های C ,B12 ,B6 ,B1 وامـــلاحـــی چون روی نیـــاز داریـد. پس ماءالــشـــعـیر بخورید+ سالـــاد پراز کاهو ، اسفــنـــاج، کلم و جوانـــه گندم ( شمـــا را شاداب می کنـد) + دانـه آفـــتابـــگـردان و بادام زمیــنـی بو داده برایـــتـــان مفیـد اســت.• مصــرف پسـته ، گردو و بادام وخرما موجب تقویت قوای جنــســی می شود.
• تخم شوید و پیـاز برای افــزایــش منــی مؤثر است.
• زیتون تحـــریـک کنـنـــده قوای جنــســـی است.
• آب لیــموی تازه عدم توانایی جنـسی را درمـــان می کنــد.
و حتماً لازم اسـت منـــابـــع غنی از روی را به وفور مصــرف کنـــیــد حتـی مصرف دارویی روی هم برایــتـان بسـیار کارساز است.

جنب نشـدن میتوانـد عوارض جســـمـــی و روحی برای فرد به همـــراه داشـــته باشـــد ، به همین دلــیـل راهکارهای تغـــذیه ای برای رخداد این امــر یکی از موثرتـــرین راهکارها اسـت.


تاثیر عوامل محـیــطــی در جنب نشدن

تعــداد وقوع این اتــفـــاق بسیـــار متــفــاوت اســـت . برخی نوجوانان هســتــنـــد که به طور مکـرر آن را تجـربـــه می کننـــد و برخی در تمـام طول عمـر چنیــن تجربه ای نداشتــه انــد . در ایالات متـحده آمریــکـــا حدود 83 درصد از مردان انزال در خواب را تجـربـــه کرده اند در صورتی که در برخی کشورها که استمــنـا محدود می باشد ایـــن آمـــار به 98 درصــد می رســـد .

همانطور که جنب نشــدن یک دغدغـــه برای افـــراد اسـت ، جنب شدن زیـاد هم گاهی برای افـراد آزار دهــنــده اســت و ایــن افـــراد به دنـــبال راهـکــارهـایـی برای کاهـش دفــعات این امـــر هستند.

چنـــد راهـــکـار ساده برای جلوگیـــری از احــتلام :

1- شبــهـا دو ساعـت قبـــل از خواب هیـــچ چیـزی نخوریـــد، حتی مایـعات
2- برای جلوگیری از احتـــلام محل خوابیـــدن شمـا گرم نباشد، سعی کنیــد در جایـــی که خنک اســـت بخوابـــیـــد.

3- از روانـداز سنــگـــیــن و زیـرانداز نرم اسـتفـاده نکنیـد.

4- برای جلوگیــری از احـــتـلام از پوشیدن لبـاسـهـــای تنـــگ و چسـبــان بپرهـــیـــزیـد.
5- سعـــی کنیــد به هر وسیلــه نیــمـــه شب از خواب بیدار شده و مثانه خود را تخلیـه کنیـد.
6- مداومت به ورزش و اسـتـــحمام با آب سرد نیـــز به کاهــش احـتـلام در خواب کمـک می کنـــد.

چرا بعضی از مردان مجرد احتلام یا جنابت در شب ندارند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.