اختراع زیردریایی فوق پیشرفته ترسناک روسی

زیردریایی فوق پیشرفته ترسناک روسی که باعث وحشت بسیاری از کشورها بخصوص آمریکا شده است این زیردریایی می تواند از چشم رادارهای فوق پیشرفته مخفی بماند و به ناوهای جنگی و کشتی های دشمن به سادگی حمله نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اختراع زیردریایی فوق پیشرفته ترسناک روسی را در سایت مجله خبری دانسستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : زیردریایی های کلاس «کیلو» ( Kilo ) از نگاه تکنیکی و صادراتی دوچندان غالب کار کردند . زیردریایی های مشهوری که تقریباً به معنای یک رویکرد راه‌حل برای نجات از زد خورد در کشورهای متحد یک صدایی جماهیر شوروی بوده و در طرف دیگر برای کشورهای عضو ناتو به یک کابوس تبدیل شده بود . 53 فروند از این زیردریایی ها در حین 33 سال ساخته شد که توشه کاری حتمی برای موسسات کشتی سازی بزرگ روسی در حین دوران بی حرکتی بعد از مبارزه سرد را به خواسته ادامه کار آن‌ها آماده کرد . علاوه بر عملیات های روسیه در مقابل داعش , بالا به چنگ آوردن تنش در دریای جنوبی احتمال تضارب های دریایی را ارتقاء داده است به همین بهانه می بایست شاهد حضور زیردریایی های کلاس کیلو در آب های آسیا باشیم .

برخلاف نیروی دریایی آمریکا , که زیردریایی های خویش را به صورت کلی اتمی نموده است البته روسیه هنوز به صورت مشترک از زیردریایی های اتمی و دیزلی استفاده می‌نماید . زیردریایی های روسی نسبت به همتایان آمریکایی خویش به بخش ها عملیاتی نزدیک خیس می‌باشند . در حالی که روسیه از زیردریایی های هسته ای خویش برای گشت زنی در آب های دوردست استفاده می نماید ناوگان زیردریایی های دیزلی این مملکت به خیر و خوبی برای نزاع در اروپا , خاورمیانه و کشورهای اطراف روسیه آمادگی دارا هستند .

محل تکیه دادن کلیدی نیروی دریایی روسیه از ابتدا زیردریایی های کلاس 877 بوده که ناتو و کشورهای غربی آن را با اسم «کیلو» می‌شناسند و ورژن های روزآمد و امروزی این زیردریایی فراوان سکوت و پنهانکار میباشند . این کلاس روی نیز رفته بیش تر از سه ده سال است که در کارخانه های کشتی سازی روسیه ساخته می گردد که‌این مسئله خویش مبین کارآیی فوق العاده این زیردریایی در دریا بوده است . این زیردریایی در صدر قرار بود که در اختیار نیروهای دریایی کشورهای عضو قسم ورشو قرار گرفته و جانشین قایق های کهن کلاس ویسکی و فوکستروت شود . این زیردریایی فقط 72 . 5 متر ارتفاع و 9 . 7 متر پهنا و 3074 بدن هم وزن داراست . این زیردریایی فقط 12 نفر افسر خدمه و 41 خدمه بی آلایش داشته و قادر است سوای نیاز به سوختگیری و تامین تجیهیزات دوباره 45 روز را سوای وقفه به ماموریت خویش ادامه دهد .

توان ما یحتاج برای این زیردریایی به وسیله دو ژنراتور دیزلی و یک گرداننده الکتریکی تامین شده که میتوانند سرعت 18 . 5 کیلومتر در ساعت در تراز و 31 کیلومتر در ساعت در زیر آب را برای آن آماده کنند . این زیردریایی ها در مقایسه با زیردریایی های دیگر سرعت متعددی ندارند . موفقیت عملیاتی آنان بین 11110 تا 13900 کیلومتر است یعنی این زیردریایی می‌تواند از راس فرماندهی ناوگان شمالی روسیه مسیر یک هزار کیلومتری را گشت زنی کرده و بعد از آن به کوبا رسد . آن‌ها بسیار به عمق هم نمی پروسه و مبنی بر گزارش ها زیردریایی های کلاس کیلو معمولاً 240 متر به عمق میروند و در بهترین موقعیت تا عمق 300 متری هم خواهند رفت این زیردریایی ها در آب های کم عمق هم همت نیکی دارا‌هستند و با استفاده از دو پروانه پیشران که بوسیله موتورهای با سرعت زیر تغذیه میگردند عمل کرده و به آن اذن می دهند که در فضای در حدود کف دریا تلاش بهتری داشته باشند . بخش متعددی از بی صدایی این زیردریایی مرتبط با درون آن است .

بدنه زیردریایی نسبتاً به صورت یک قطره آب بوده و این پباده سازی تازه فشار آب روی طرح های زیردریایی کهن دوران نبرد جهانی دوم کاهش می‌دهد . موتور پیشران روی یک شالوده ی لاستیکی قرار گرفته تا با برخورد آن با بدنه جلوگیری نماید . همینطور این‌شیوه پباده سازی سبب میشود که لرزش ها به غوغا تبدیل نشده و این صداها در خارج از زیردریایی شنیده نشوند . همینطور این زیردریایی دارنده روکشی لاستیکی ضد پژواک است که رمز و صدایی که در سود ی جنبش زیردریایی ایجاد میشود را از بین خواهد پیروزی این لایه روکش نظیر به‌این زیردریایی ظاهری مضاعف گرد و تپل میدهد که در عکس ها هم می توان آن را روئت کرد . سیستم ساخت هوا میتواند هوای موردنیاز برای خدمه به مقطع 260 ساعت را ساخت کند که با دقت بدین توان زیردریایی کلاس کیلو قادر است دو هفته را فارغ از داخل شدن روی آب به ماموریت خویش ادامه دهد.

سیستم سنسوری این زیردریایی از یک رادار ام جی کا-400 روبیکون (شارک گریل) فعال و انفعالی با فرکانس پایین با یک رشته بدنه ای انفعالی تشکیل شده است. همچنین این زیردریایی یک رادار فرکانس بالای ام جی 519 Mouse Roar نیز دارد که برای دسته بندی اهداف و جلوگیری از برخورد با مین تعبیه شده است. برای مسیر یابی ساده و جستجوی سطحی این زیردریایی به یک رادار آلباتروس ام آر کا 50 مجهز شده است.

همچنین این زیردریایی دارنده شش سیلندر اژدر انداز با قطر استاندارد 533 میلیمتر است که اساسا قرار بود محل حفظ چندین اژدر و 18 موشک ضد زیردریایی استارفیش اس اس – ان – 15 آی باشد . در آخری جور از این زیردریایی دو سیلندر اژدر انداز بضاعت شلیک اژدرهای با ساماندهی سیمی را دارا‌هستند . همینطور درین کلاس یک موشک انداز ضد هوایی که روی دوش سوار شده و جایگاهی برای اپراتور آن هم درین زیردریایی درنظرگرفته شده شده‌است .

بیش تر از 24 زیردریایی کلاس کیلو در دوران شوروی کهن عملیاتی شده بودند که از این تعداد هنوز 11 فروند در اکنون انجام عمل های خویش می‌باشند . یکی این زیردریایی ها به میهن لهستان فروخته شد که هنوز عملیاتی بوده و یکی دیگر هم به رومانی فروخته شد که از خدمت بیرون شده‌است . 9 فروند دیگر هم به هند فروخته شد که از این تعداد هنوز 9 فروند عملیاتی بوده و زیردریایی دهم هم در آگوست سال 2013 مبتلا آتش شده و در دریا غرق شد . کشور‌ایران هم 3 و الجزایر 2 فروند از این زیردریایی را در اختیار دارا‌هستند . چین هم بعداز دوران نبرد سرد دو فروند از این زیردریایی ها را از روسیه خریداری نمود .

زیردریایی ها یکی او‌لین امکانات سنگین وزن دریایی بودند که کارخانه های کشتی سازی روسی بعد از فروپاشی همبستگی جماهیر شوروی آغاز به ساخت آنها در مقیاس گسترده کردند . یک مثال ی امروزی شده از کلاس کیلو با اسم «پروژه 636 . 6 » یا این که «کیلو با صرفه سازی شده» برای برنا سازی ناوگان زیردریایی های نیروی دریایی روسیه ساخته شد که مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت .

کلاس 636 . 6 از همگی نظر با صرفه سازی و امروزی شده بود . بعد ها این جور نسبت به گونه های پیشین تقریباً هیچ تغییری نکرده البته پباده سازی نصیب سینه ی زیردریایی با تغییرات اندکی به مراد بهبود جریان هیدرودینامیک تغییر و تحول داده شده بود . تغییرات اعمال شده به صورت ویژه برای ایزوله کردن بیشتراز پیش موتورخانه بوده و بخش های مرکزی موتوری آن به جاهایی منتقل شده بود که رمز و صدای کمتری را ایجاد نمایند . این مثال درباره‌ی طی فاصله در هر توشه سوخت گیری نسبت به مثال های گذشته 25 درصد عمکلرد بهتری داشته البته سیستم ردیاب زیردریایی آن نسبت به مثال ی نخستین تفاوتی نداشت .

یکی‌از با صرفه سازی های با اهمیت در کلاس 636 . 6 بضاعت پرتاب موشک های کروز کالیبور است . کالیبور نام دسته ی متنوعی از موشک های زمینی , ضد کشتی و ضد زیردریایی است . در دسامبر 2016 , زیردریایی روستوف – اون – دون از موشک های بالستیک کالیبور برای انگیزه قرار دادن موضع‌ها داعش استفاده نمود .

جمهوری اخلاق و رفتار چین یک کدام از اولی مشتریان جور 636 . 6 بوده و در ده سال ی 1990 توانست 10 فروند از این زیردریایی ها را خریداری کند . این زیردریایی ها بین ناوگان شرقی و جنوبی نیروی دریایی این مرزوبوم تقسیم گردیده اند . یکی دیگر از خریداران این دسته الجزایر بوده که برای کامل شدن ناوگان زیردریایی های کلاس دیرین خویش دو فروند زیردریایی امروزی کیلو هم به ناوگان خویش بیشتر نموده است .

 

ویتنام هم تا به امروز 6 فروند زیردریایی از کلاس 636 . 6 را توصیه داده که 5 فروند آن را تحویل گرفته است تا به این ترتیب در قبال تهدیدها چین توان دریایی خویش را تقویت کرده‌باشد . این دو سرزمین سوابق ی کینه و زد خورد داشته و این روز ها هم اکتشاف نفت بوسیله دولت چین در بخش ها دریایی مورد مناقشه سبب تیرگی بیش تر از پیش ارتباط ها دو میهن شده‌است . ویتنام برای خرید این 6 فروند زیردریایی بیش تر از 1 . 8 میلیارد دلار هزینه نموده است .
روسیه هم 6 فروند از این زیردریایی ها را برای تقویت ناوگان زیردریایی های خویش خریداری نموده است . نهایی زیردریایی این کلاس با اسم «کوپلینو» ( Kolpino ) در فوریه سال کنونی در سنت پترزبورگ به آب انداخته شد . کوپلینو در ناوگان دریای سیاه شاغل شده و در هجوم ها در مقابل نیروهای داعش از آن استفاده خواهد شد . خبرهای حاکی از این است که ارتش این مرزو بوم خرید زیردریایی های کلاس کیلو را متوقف کرده و عملکرد داراست در سمت خرید زیردریایی های کلاس «لادا» ( Lada ) برود .

 

اختراع زیردریایی فوق پیشرفته ترسناک روسی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.