اختراع پهپادهای ریز با سایز کوچک برای جاسوسی در جنگ

پهپادها برای جاسوسی و سایز بزرگ در جبهه برای جاسوسی به مکان مورد نظر فرستاده می شد این پهپادها بزرگ بودند و در برخی از رادارها قابل دید بودند و بسیاری از این پهپادها در ماموریت که داشتند توسط کشور مقصد از بین می رفت ولی با اختراع این پهپادها دیگر جاسوسی کردن برای جنگ بسیار آسان شده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اختراع پهپادهای ریز با سایز کوچک برای جاسوسی در جنگ را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : ارتش مرزوبوم های متفاوت سالهاست که از پهپاد ها و دیگر هواپیماهای سوای راز نشین برای کاربرد های جاسوسی و یا این که هجومی استفاده می نمایند , البته تجهیز سربازان پیاده نظام به پهپاد های کوچکی که در جیب جای بگیرند چیزی مشابه به صحنه های چشم شده در یک فیلم تخیلی است .

ارتش میهن ایالات متحده در حالا همت برای تحقیق و بسط پروژه ای به اسم SBS است که فیض آن ساخت پهپاد هایی کوچک و سبک برای استفاده شخصی سربازان خواهد بود .

هواپیما های سوای راز نشینی مثل Gray Eagle و Shadow سال هاست که وظیفه پایش لحظه به لحظه محیط تضارب و شناسایی عوامل معاند را بر عهده دارا‌هستند و از بالا از سربازان آمریکایی مراقبت می نمایند ; ولی گاها قوانینی بوجود می‌آید و یا این که محیط تضارب به نحوی است که امکان های این هواپیما های فارغ از سرنشین , کارایی مناسبی را به نمایش نمی گذارند . تجهیز سربازان پیاده نظام به پهپادی با بعد ها حتمی برای جایگیری در یک جیب و هم وزنی کمتر از 150 گرم می‌تواند تاثیر متعددی در ترقی سعی نیروهای پیاده نظام داشته باشد .

سرباز در وضعیت های خطرناک و ناشناخته می‌تواند با استفاده از این پهپاد محیط ناحیه نبرد را بررسی کرده و از مخاطرات و تهدید‌ها محیط خویش با خبر شود . ارتش نروژ و انگلیس در‌این حوزه پیش گام بوده اند و سربازان آنان بیش تر از 4 سال است که از این پهپاد های شناسایی و جاسوسی استفاده می نمایند .

ارتش ایالات متحده هم با الهام گیری از ارتش مملکت های نروژ و انگلیس به تفکر ساخت پهپاد هایی کوچک افتاده , ولی به لحاظ می‌رسد فناوری های جان دار هنوز با نیاز های اضطراری برای ساخت پهپاد متبوع ارتش ایالات متحده تطبیق و مطابقت و همخوانی ندارد .

صنعت های دفاعی مرزوبوم ایالات متحده پهپاد مطلوب در‌این حوزه را پهپادی با وزن کمتر از 150 گرم میدانند که بتوان آن را در یک جیب کوچک هم جا بخشید و انگیزه از این بعد ها وکوچک و وزن ذیل هم سهولت سرباز در حمل این دستگاه است ; همانگونه که می‌دانید یک سرباز وسایل مختلفی را در زمان انجام عملیات با خویش حمل می نماید و به همین بهانه صنعت های دفاعی بیشینه وزن پهپاد مایحتاج را 150 گرم گزینش کرده اند .

صنعت های دفاعی ایالات متحده زمان ما یحتاج برای استارت پرواز پهپاد را 60 ثانیه تیتر کرده و معتقد است که‌این باتری این پهپاد بایستی انرژی مایحتاج برای پرواز دستکم 15 دقیقه ای آن را تامین کند . پهپاد پروژه SBS صنعت های دفاعی میهن ایالات متحده به یک دوربین مجهز خواهد بود که از مسافت 15 الی 25 متری حاذق به شناسایی اجسامی با بعدها یک آدم است و به دلیل استفاده از فناوری روءیت کرد در شب می توان در عملیات های شبانه هم از آن استفاده کرد .

از سایر خصوصیت های جانور در پهپاد های مذکور ارتش ایالات متحده می شود به مخابره هم‌زمان تصاویر و امکان در دست گرفتن کردن آن از مسافت ای 1 کیلومتری اشاره نمود . نیرو های پیاده نظام نروژی و هم انگلیسی مدتی است که از پهپاد کوچکی به اسم PD – 100 Black Hornet استفاده می نمایند ; در واقع سربازان انگلیسی 4 سال است که از این پهپاد در انجام عملیات در خاک مرز و بوم افغانستان سود گیری می نمایند .

ارتش ایالات متحده عملکرد کرده تا با استفاده از تجربیات ارتش های انگلیس و نروژ پهپادی با توان و تجهیزات بیشتری را پباده سازی نماید که در عین حالا به نظر اقتصادی هم سعی با صرفه تری داشته باشد . پهپاد PD – 100 Black Hornet وزنی هم اندازه 18 گرم دارااست که ولی در حالتی‌که وزن گونه در اختیار گرفتن کننده و مانیتور را هم به آن بیش تر کنیم وزن کلی آن به 1 . 3 کیلوگرم ارتقا پیدا می نماید .

باتری این پهپاد انرژی ضروری برای پرواز 25 دقیقه ای آن را تامین می نماید ; سرباز با استفاده از یک جور در دست گرفتن کننده و دقیقا نظیر یک بازی کامپیوتری آن را در اختیار گرفتن می نماید و تصاویر دریافتی این پهپاد به طور زنده به یک مانیتور تاشو که بر روی سینه سرباز نصب شده‌است مخابره خواهد شد .

علاوه بر در دست گرفتن زنده پهپاد , سرباز قادر است مسیری را برای آن انتخاب کرده و به پهپاد دستور دهد تا به طور خودکار در مسیر رقم خورده پرواز نماید ;این ویژگی باعث افزایش عملکرد سرباز در شرایط عملیاتی خواهد شد. یکی از محدودیت های موجود در به کار گیری پهپاد PD-100 Black Hornet مربوط هزینه های بالای تولید آن است، این پهپاد ها به صورت دست ساز تولید می شوند و این امر باعث شده تا هزینه تولید 160 دستگاه از این پهپاد به 30 میلیون دلار برسد.

 

صنایع دفاعی آمریکا در حال بررسی راه ها و فناوری هایی است تا به کمک آنها بتواند قیمت تمام شده این پهپاد را تا حد مطلوب و به صرفه کاهش دهد، پهپاد کوچک تولید کشور آمریکا نمونه ای به روز رسانی شده از PD-100 Black Hornet خواهد بود که علاوه بر پشتیبانی از ویژگی های و امکانات بیشتر، هزینه کمتری دارد.

 

اختراع پهپادهای ریز با سایز کوچک برای جاسوسی در جنگ

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.