اسكار پیستوریوس به جرم قتل نامزد مدلینگش روانه زندان شد

اسكار پیستوریوس ورزشکار دو که معلول می باشد به قتل نامزد مدلینگ خود متهم شده است و حکم او 10 سال زندان می باشد ولی به دلیل معلولیت خود او را به حبس خانگی تغییر دادند و او توانست 4 سال از حبس خود را در خانه بگذراند ولی به دلایلی این پرونده دوباره به جریان افتاده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اسكار پیستوریوس به جرم قتل نامزد مدلینگش روانه زندان شد  را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : ظاهراً پرونده اسكار پیستوریوس کماکان ادامه داراست و قصد ندارد برای مدام بسته شود . مشهورترین دونده علیل عالم هنوز تاوان قتل نامزدش روا استینكمپ طی روز ولنتاین 2013 را می دهد و اكنون بعداز گذراندن بیشتراز 5 سال دشوار در زندان می بایست معطل كشیدن حبس بیشتر باشد .

اسكار پیستوریوس بعداز اینكه مسجل شد نامزدش را به دلایل نامعلوم به قتل رسانده است , از سمت دادگاه آفریقای‌جنوبی به 6 سال زندان محكوم شد . حكمی كه وی یك سال در آغاز را به صورت كامل در زندان سپری كرد ولی در پی با تكیه بر وكلای قدرتمندش توانست حالت را عوض كند . دادگاه راضی شد اسكار را به حبس خانگی بفرستد تا این دونده عقب افتاده جسمی 4 سال را به همین منوال زیر نظر بگذراند ولی تمامی چیز به اینجا ختم نشد پرونده اسكار مجدد به جریان زمین خورد .

شكایت سازمان‌های همگانی از دادگاه

فرمان حبس خانگی پیستوریوس اگر چه از سمت دادگاه صادر شد ولی سازمان‌های همگانی به جور برخورد با این دونده اعتراض كردند و شكایت خویش را رسماً اعلام كردند . با اعتنا به شكایت نهاد های همگانی برعلیه دادگاه آفریقای‌جنوبی بابت اینكه اسكار با حبس 6 ساله در منزل تاوان محرومیتش را به صورت كامل نخواهد بخشید , پرونده مجدد به جریان به زمین خورد تا تمامی چیز برعلیه اسكار تعیین شود .

حكمی كه دوبرابر شد

اسكار كه در اکنون اتمام دوران حبسش بود , یک دفعه با حكم تجدیدنظر دادگاه روبه‌رو شد و 6 سال دیگر به حكمش بیشتر شد . اكنون دوران زمان حكم اسكار مجموعاً 13 سال و 5 ماه شد تا اولی دونده پارا المپیكی كه در المپیك نیز شركت كرد حسابی نقره‌داغ شود .

 

استقبال خانواده استینكمپ از حكم روان

در حكمی كه اعلام شد خانواده استینكمپ هیچ دخالتی نداشتند و چه بسا شكایت نیز از ظرف آن‌ها کمبود . با این وجود البته آن‌ها از حكم جدیدی كه برای پیستوریوس صادر شد , استقبال كردند . تانیا كوئن سخنگوی خانواده روا استینكمپ در گفت‌وگو با خبر نگار رویترز این‌طور واكنش نشان بخشید : «این یك قضیه رمانتیک برای خانواده استینكمپ است . آنان حال حاضر با شنیدن این خبر شم می‌كنند اعتمادشان نسبت به سیستم قضایی بیشتر شده‌است . » اگر چه حكم زندان پیستوریوس 6 سال دیگر ارتقاء پیدا كرد البته سوای شك در روزهای آینده می بایست منتظرابعاد جدیدی از حكم نو اسكار باشیم چرا كه بعید است این پرونده به‌این زودی بسته شود . »

 

اسكار پیستوریوس به جرم قتل نامزد مدلینگش روانه زندان شد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.