حضور اصغر فرهادی،گلشیفته فراهانی و جعفر پناهی در جشنواره کن 2018

جشنواره فیلم کن همه ساله در دنیا برگزار می شود ولی امسال ایرانی ها در جشنواره کن 2018 حضوری درخشان داشته اند و برای ایرانی ها این حضور بسیار موفقیت آمیز بوده است فیلم هایی پر فروش اصغر فرهادی و بازیگری گلشیفته فراهانی باعث شده است امسال ایرانی ها در کن حضور پر رنگی داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر حضور اصغر فرهادی،گلشیفته فراهانی و جعفر پناهی در جشنواره کن 2018  را در سایت دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

در جشـنواره کن امـــسـال اصغر فرهــادی با فیلـــم «همه می دانــنــد»، جعفر پناهـی با فیـلــم «سه رخ»برای دریـــافت نخـــل طلا با هم رقــابت می کنـــند. همچـــنـیـن گلشـــیفته فراهانـــی و علـــی عباســی نیز در این جشــنواره حضور خواهند داشت.
اتفاق بی سابـــقه برای ایـرانــیـ‌ــهـا در کن ۲۰۱۸

فهـرسـت فیلـم های راه یافته به جشــنواره کن 2018 اعلــام شد. نکتـه قابـــل توجه حضور پرتـــعــداد سیــنـــمـاگـران ایــرانی در ایــن جشنواره اســـت. اصفـــر فرهـــادی با فیــلم “همـه می دانـند” در افـــتـــتاحیــه و جعــفـر پنــاهی با فیلـم “سه رخ” و گلشـــیفته فراهانـــی با “دختـران خورشــید” در بخش مسـابقه و همـچـــنـــین علی عبـاسـی با “مرز” در بخـش نوعی نگاه” جشنواره کن حضور خواهنــد داشت. سیـــنمـــای ایــران، نمـــایـنـدگـانـــی هم در بخش فیـلم کوتاه دارد.

فیلــم همه می داننـد اصــغر فرهـادی در جشنواره کن

در جشنواره کن امســال 2 کارگردان ایــرانی برای دریـافت نخـل طلا با هم رقابت می کننـــد. اصـــغــر فرهـادی با فیـــلم «همه می دانـــنــد»، جعفـــر پناهــی با فیلـــم «سه رخ». این نخـســتــیـــن باری اسـت که دو فیلــمسـاز ایـرانی در بخش مســـابـقـــه ایـن جشنواره حضور دارنـــد.

فــیــلم سه رخ جعـــفـر پناهی در جشــنواره کن

فرهادی پیش از ایــن دو با فیلم در بخـش مسابقه جشـنواره کن حضور داشــته که شامل «گذشتـه» در سال ۲۰۱۳ و «فروشنــده» در سال ۲۰۱۶ بوده است. هر دوی فیـــلم‌ـــهـای فرهـادی با دســت پر از کن بیـرون آمده‌انـــد و در حالـی که برهـ‌نیــس بژو برای فیــلم نخــسـت جایـــزه بهـتریـن بازیگر زن را برد، «فروشنده»‌ دو جایزه بهتریـــن فیلــمـــنــامـــه و بهتریـن بازیــگر مرد را برای بازی شهاب حسیـــنـــی کسب کرد. ایـن اولیـــن باری اسـت که فیـلـمی از یک فیلـــمــسـاز ایرانـی جشنواره معـــتبر کن رو افـــتـتاح میــ‌کـند و «همـه میـــ‌ـدانـنـد» از جمـــلـــه معدود فیلــمــ‌هـــای افـتتـــاحــیـه تاریـخ جشــنواره کن است که در بخـش رقابــتــی نیز حضور دارد.

گـــلشیفــته فراهـانـی در فیلـــم دخـــتران خورشـیــد

«همـــه میـ‌ــدانــنـد» که فیلـمنـامه آن نیـــز به قلـم اصـغــر فرهادی است داســـتان زنی به نام لارا با بازی پنـه‌ــلوپه کروز را روایـت می‌کنـــد که از بوینس‌ـــآیــرس در آرژانـتــیــن برای شرکت در یک جشن خانوادگی به اسپـانـــیا سفر می‌کند. در ایـن گردهـــمـایی خانوادگـــی رویدادهایـــی روال زندگـی شخصیــت‌های داســتــان را تغـــییـــر می‌دهد. تهـــیـه‌ـــکـــنـــنـدگــی ایـــن فیـلـم را سه کمپـــانــی «ممــنتو فیلـمـــز» فرانـسه، «مورنا فیـــلم» اســـپانیـا و «لاکی رد» ایـــتـــالیــا بر عهـده دارند. علـــاوه بر «پنـــهــ‌ـلوپه کروز»، «خاویر باردم» و «ریــکـاردو داریـــن» بازیگــر مطـرح آرژانـــتینـی، ادوارد فرنـــانـدز»، «باربارا لنی»، «الویرا مینــگـز»، «ایـما کوئستـــا»، «روژه کاسا مایور» و «رامون بارهـ‌آ» از دیـگـر بازیـــگران اصـلی هشـتــمــین فیلم بلــنـــد فرهـادی هســتنـد.

حضور اصغر فرهادی،گلشیفته فراهانی و جعفر پناهی در جشنواره کن 2018

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.