اصول فنگ شویی برای اتاق کودک

اصول فنگ شویی همیشه باید در اتاق کودک رعایت شود چون برای راحتی کودک بسیار مهم می باشد مرتب بودن اتاق کودک و ست نمودن رنگ های اتاق کودک بسیار خوب می باشد کمد ها را رتب و منظم نموده و در هر فصلی از لباس مناسب برای کودک استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اصول فنگ شویی برای اتاق کودک را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: هــمه ما دوست داریم کودکمـان خواب آرامی داشــته باشد امــا شایـــد کمتـر کســـی با اصول فنــگ شویی برای اتاق کودک آشـنـا باشد و به همـین دلیل ممــکــن اســـت چیــزهایی را در اتـــاق خواب کودک اسـتـــفـاده کنـــیــم که چندان اصولی و منــاسـب نباشــند. پس قبل از هر چیزی قوانـیـــن و اصول فنـگ شویی را به کار ببـــرید. از نکــات فنـــگ شویی زیــر برای اتـاق کودک و خواب آرام کودک اســتــفاده کنـید.

کارهایی که معمولا برای خواب آرام کودک انـــجـام می دهـــید

تا جایـــی که می توانـــیـــد از مواد طبیعی برای تخت، فرش، مبـــلمان، پرده و اسـباب بازی ها اســـتـــفاده کنــید.

داخــل کشوها و کمد همیـــشـــه مرتــب باشـــد و لباس های فصل های گذشــته را داخل کمد نگـــهـــداری نکنــیـــد.

از نورهـای متــفـاوتی برای روز، شب و غروب اسـتـــفـاده کنـیـــد.

وسایــل الــکــتـــرونیکــی را از گهواره و تخت بچــه دور کنید. مثل مانــیـــتور، پنکه، دستگـــاه بخار و … .

روزها پنـجـــره را برای تهویه هوای اتـاق باز کنیـد.

نکاتـی که شایـد دوست داشــته باشـیـــد امـــتحان کنـیـــد

برای دیوار از رنـگ های روشن و ملــایم آبـــی، صورتــی، بژ، سبــز یا نارنـــجــی اســـتفاده کنـــید. هرگــز از رنگ های قرمز، زرد، خاکستری یا مشـــکــی استفــاده نکــنید.

روتخـــتــی بایــد رنـــگ آرام بخـش داشـــتـــه باشـــد. مثل آبی روشن.

گهواره را در نقــطـــه ای دور از درب اتــاق قرار دهیــد و زیر پنـــجره یا حتی وسط اتـــاق نیز قرار ندهیـد.

گهواره را در وهلــه نخســت به جهـــت شمال قرار دهـیـــد. جهـــات جنوب غربــی و شمال شرقــی به عنوان انــتـــخاب دوم منـــاســب هستند.

فضـــای زیـــر گهواره باید خالــی باشد. هرگــز از زیر تخت به عنوان انــباری استفاده نکـنـید.

تعـــداد اســبـــاب بازی ها و کتـاب های داخــل اتـاق بایـد محـــدود باشد.

از روغن های ضروری مثل، رز، وانـیل، اســـطوخودوس و بابونه اســتـــفـاده کنیـد.

مطــمئن شوید که هیـــچ گوشه تیـــزی مثــل گوشه میـــز یا گوشه کمد به سمـــت سر یا بدن کودک نباشد. اگر گوشه قابــل حرکت دادن نیـــست آن را با چیـزی مثـل پارچه یا پرده بپوشانـید.

در انـتـخــاب تابـلوها و نقـــاشــی های اتاق کودک کمـی مراقب باشــیـد. به عنوان مثال شخـصیت های کارتونی و طرح های اکشن اســتـفـاده نکـنـــیـــد. وقتی اتاق کودک پر از نقــاشـی قطـــار، هواپیـمـا یا اتومبیل باشد چطور می توان از او انتــظـــار داشت که هیــچ حرکــتـــی نکــنـد؟ این طرح ها برای اتاق بازی مناســـب تر هســـتند. از نقـاشــی حیوانــات وحشـی مثـل شیر، پلــنـــگ یا خرس اســتـــفـــاده نکـنید. نقـاشی هایـــی که به کار می برید گوشه دار نبـاشـند مثـــل اشکــال هنـدســی مثــلـــث، مستـطیــل.

کارهایـی که باید برای خواب راحـت کودک انـجـام دهـید

از نو شروع کنــید. اتـــاق کودک را عوض کنید. طبق قوانــیـن فنگ شویی اتاق کودک باید در مرکز خانه باشـد تا به کودک احـــســاس امنیـت بدهـــد. اتاق کودک را نبایــد بالـــای پارکـــیــنگ یا جایی که زیـــر آن فضــای خالی وجود داشـتـــه باشـد انــتخاب کنـــید.

کل اتاق را با مواد طبـیعــی تمـــیــز کنیـد مثــل دیوارهـــا، پنجــره، کف. سوراخ های روی دیوار، ترک خوردگی ها و پریدگــی رنــگ دیوار را تعـــمـیــر کنـــیــد.

وسایـل مربوط به کودک را در هر جای خانـــه که هسـت مرتـب کنـــیــد.

اصول فنگ شویی برای اتاق کودک

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.