اطلاعات باورنکردنی در مورد بدن انسان

بدن انسان وتاکنش های جالبی را در محیط های مختلف و در شرایط مختلف نشان می دهد مانند سلول های مغزی قابلیت برگشتن به حالت اول دارند ولی برخی از افراد به این باور می باشند که  سوال های مغز اگر عفونتی شوند دیگر غیر قابل بازگشت هستند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اطلاعات باورنکردنی در مورد بدن انسان در مجله خبری دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : مــعــمولاً انســان ها باورهــایی دارنـــد که به سخـــتـی آن ها را تغیـیــر خواهــنـد داد. اغـــلب این باورهـا از دوران کودکـی در ما نهادیـــنـــه شده و بدون تفکـــر یا حتــی کوچکتـــریـن شکی به آن ها باور کامــل داریــم.

ایـن مســایل بیشتــر از هر چیــز دیــگـــری به بحـث های سنــتی و دینی جامـــعه مربوط می شود. امـا گاهـی چیزهایی در مورد بدنمـــان به ما گفــته شده که امـروزه علـــم آن ها را رد می کند. برای مثـــال از دوران کودکـــی به ما گفــته شده که تمـاشا کردن تلویزیون برای چشـم هایمــان مضــر خواهد بود و یا ایـــن که هیچ گاه نبـایـد در اتـــاقی که نورپــردازی آن ضعـیـــف است مطالعه کنـیـم. تا چه حد باور دارید که ایـــن گفته ها حقــیقت دارد؟

در ادامه ایــن مطــلب می خواهـــیم شما را با افســـانـــه هایــی بی اســاس در مورد بدن انســـان آشنــا کنـیم که علی رغم باور همـــگـــانی واقعیـت ندارنــد و دانـــســـتـــن آن ها سهـم زیادی در کمـــک به شما برای شناخـــت بیـــشـتـــر بدن و سالم ماندن خواهــد نمود.

۱- بارداری ۹ ماه به طول نمی انجـــامد

در واقع یک بارداری سالم و بدون مشکل می تواند بین ۹ تا ۹٫۵ ماه طول بکشد و این مقدار می تواند تا ۵ هفته پس از نه ماهگی نیز ادامه داشته باشد.

۲- واکسن آنفلوانزا شما را به آنفلوانزا مبتلا نخواهد کرد

اگر چه بدن انسان در واکنش به واکسن آنفلوانزا ممکن است دچار تب شود اما این بدان معنا نیست که به دلیل تزریق واکسن به انفلوانزا دچار خواهید شد. واکسن آنفلوانزا حاوی ویروس مرده ای است که نمی تواند زنده شده و باعث بیماری شود.

۳- مکمل های ویتامینی وضعیت سلامتی را بهبود نمی بخشند

مکمل های ویتامینی شاید نه تنها بلااستفاده باشند بلکه برای بدن و سلامتی نیز مضر باشند. یک مطالعه ۲۰ ساله نشان داده کسانی که به طور مرتب مکمل های ویتامینی مصرف می کنند با خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان مواجه هستند.

۴- سلول های مغزی قابلیت بازگشت دارند

برای مدت های مدیدی انسان بر این باور بود که سلول های مغز انسان قابلیت زنده شدن و بازگشت ندارند. اما این موضوع واقعیت ندارد و بر اساس فرآیندی به نام «تکثیر سلول های عصبی»، سلول های عصبی جدیدی هیپوکمپوس شکل می گیرند. این بخش از مغز مسئولیت یادگیری، حافظه بلند مدت و احساسات را بر عهده دارد.

۵- مطالعه در مکان با نور کم بینایی شما را تحلیل نخواهد برد

درست مانند تماشا کردن تلویزیون، مطالعه کردن در اتاقی که نور کافی ندارد به کاهش بینایی منتهی نخواهد شد. البته شاید در چنین شرایطی حس کنید که چشم های شما از مطالعه خسته شده است اما در درازمدت به مشکلات بینایی جدی منتهی نخواهد شد.

۶- خوردن مقادیر زیاد آب کمکی به روشن شدن پوست نمی کند

البـــتــه شما باید به طور روزانــه مقدار کافی آب بخوریـد اما آب درمـــانــی برای آکـنـه نخواهد بود. پوستی که رطوبت کافـی داشـته باشد خیــلی زودتر التیام پیدا خواهد کرد امـا نبـــایـــد امـیـدوار باشیــد که با خوردن آب بیشـتـر آکـــنـه کمـــتــری روی پوست شما به وجود بیــایـــد.

۷- اســنــک های نیمه شب باعـــث بالـــا رفــتـــن وزن نخواهــد شد

سفــرهـای نیـمــه شب به سمــت یخـــچال با افزایــش وزن همـــراه خواهــد بود اما غذایی که می خورید دلـــیـل چاقی نیست. اسـنک هایـــی که در طول شب می خوریـد ما را چاق تر از اسنـک هایـی که در طول روز می خوریم نخواهـنـــد کرد. علـت اصــلــی که باعث چاق شدن می شود عدم تحرک در دراز مدت اســت که بیـــشــتـر در طول شب فرد را درگـــیـــر می کند.

۸- دنـدان درآوردن باعـث تب کردن کودک نخواهـــد بود

بسـیاری از والـدیــن بر ایـــن باورند که در هنگـام دندان درآوردن؛ تب کردن کودک امـری طبیـعی اســت و الــبــتــه این باور افــســـانه ای بیش نیــســـت. بعـضـــی اوقات دندان درآوردن می تواند به تبـــی مخـتصــر منـتـــهـی شود، به ویژه در مورد اولیــن دنـــدان، امـــا اگـر تب کودک بسیار بالا باشد می توانـد نشـانـــه ی بیـــماری باشد که هیچ ربطی به دنــدان درآوردن ندارد.

۹- انــداختن پاهــا روی هم هیچ مشــکـــلـی ندارد

مطـالعات نشـان داده که برخـلـــاف باور عمومی، انـــداخــتـــن پاها روی هم در حالـت نشستــه باعــث واریس یا صدمــه رســـیــدن به عصب های پا نخواهـــد شد. در واقــع زمــانی که حالت بدن را تغیـــیر می دهــیم، فشار خون بدن به طور خودکــار متــعــادل می شود. تنـها کسـانــی که دچار لخـــتـگـی در جریـــان خون هستـنـد باید هنگام نشــستـن پاهـایـــشان را روی هم نیـنــدازنــد.

۱۰- بوی بدن دهــان ربـطــی به مشکـــلات معـده و روده ندارد

بســیـــاری از اوقات، بوی بدن دهـــان به دلیل مشکـلــات دهانی و دنـدانـی است. گاهی اوقات نیــز ممـــکــن است بوی بدن دهــان نشانـــه ای از مشــکـــل در کلـیـــه ها، ریــه ها و روده ها باشد اما تنـــهـــا نشـانـه این مشـــکلـات نخواهــد بود. پس اگر بوی دهانتان بد بود خیلـــی سریــع آن را به مشــکــلات لاینـحل درونی ارتـــباط ندهـید.

۱۱- دویدن به زانوها صدمــه وارد نخواهـــد کرد

در واقع دویدن هیـــچ صدمه ای به زانوها نخواهد زد اگـــر ایــن کار را درست انـجــام دهـیــد. سعـی کنیـــد با پای لخــت ندوید، از کفـــش های استـــاندارد و راحـــت استــفــاده کنـــید و قدرت بدنـی خود را نیـــز در نظر بگیریـــد.

۱۲- می توانـیــد تلویزیون را از نزدیک تمـــاشا کنید

اگر از فاصـلـــه نزدیک به تلویزیون نگــاه کنیــد این کار به چشـم هایــتان صدمـه ای وارد نخواهـــد کرد هر چنــد ممکن است در چشم هایتــان احســاس خســتگی کنید. بهــرحال برخلاف بزرگـسـالان، کودکـــان در خیـــره شده از نزدیـــک به تلویزیون مشـــکــلی ندارند. شایــد به همــین دلیـــل اســـت که کودکـان از تمـاشـــا کردن کارتون در فاصــلـه ای بسـیـار نزدیـک به تلویزیون لذت می برند: در واقع چشم های آن ها از این کار خستــه نمـی شود.

۱۳- حتــی هنگـام بیـــماری نیـز می توانــید بســـتـنـی بخوریـد

اغلــب افـراد در هنـگــام مریض بودن بســـتـنی نمـــی خورند. با این وجود، ایـــن کار بیـماری شمــا را بدتـر نخواهد کرد و شمـا می توانید بســـتنی مورد علاقه خود را حتی در هنگـــام بیماری نیز بخوریـد. حتی بستــنـی خوردن گاهی می تواند حس بدی که در هنـــگام بیمـــاری در گلویتــان دارید را بهبود بخشد و کالــری هایـی را به بدن شمـا برسانــد که در هنــگــام بیـــماری به دلــیـــل بی اشتــهایی به بدن شما نمـــی رســـنـــد.

۱۴- قارچ ناخــن قابــل درمان اســـت

الــبتــه که درمان قارچ ناخـــن می توانـــد سخـــت و طولانــی باشــد امــا این که ایـن مشـکل هیچ گاه درمـان نمــی شود نیز صحــت ندارد. تنـهـا کاری که بایــد بکنیـــد این اســت که به مدت کافی داروهای ضد قارچ مصـرف کرده و دوره درمـان را کامل نمــایــید. همــچــنـیـن دســـتورالــعمل های خانـگـی وجود دارنــد که می تواننـــد در ایــن زمینــه به شما کمــک نمایـنــد. یک واحـــد سرکـه را با دو واحـد آب خیس کرده و انــگـشـــت دارای ناخن قارچی را در داخـــل آن قرار دهـیـــد و برای چنـد روز به مدت ۲۰ دقــیـــقــه این کار را ادامــه دهـید. بعد از یک هفـــتــه بدون شک نشـانــه هایـی از بهبود در ناخنــتان را خواهـــید دیـــد.

۱۵- اگـــر یکــی از پاهــایتـــان را بیـــرون از پتو بگـذاریــد بهـــتر خواهــید خوابـیــد

مطالــعـات نشان داده که بیرون انداختــن یکی از پاهـــا از پتو در هنــگـام خواب باعث می شود که خواب سریـــع تر و راحـت تری داشـــته باشـــید زیرا ایــن کار به تنــظــیم دمای بدن کمک زیادی خواهــد نمود. زمانـــی که به خواب می رویم دمای بدنـمـــان کاهـــش خواهـــد یافـــت امــا یک پتوی گرم و نرم می توانـــد ایـن تعادل را به هم بزنــد. بهـــتـــرین راه برای بازگشـت به تعـادل دمـایی در هنگــام خواب این اســت که پاهــایتان را بیرون از پتو بگذارید و بدیـن ترتـــیب بدن گرمـای بیــشـــتــری تولیــد خواهـــد نمود.

اطلاعات باورنکردنی در مورد بدن انسان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.