اظهارات جنجالی مرجان محتشم در مورد ابتذال در سینما + بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم یکی از بازیگران خوب کشورمان می باشند که خیلی وقت می باشد از کار بازیگری کنارگیری نموده است ولی در چند فیلم و سریال تلویزیونی خوش درخشیده است او در سریال بهشت گمشده در تلویزیون به اوج شهرت دست یافت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اظهارات جنجالی مرجان محتشم در مورد ابتذال در سینما + بیوگرافی مرجان محتشم را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: مــرجـــان محتشم , با بازیـ‎هـای تاثــیـرگذارش در چند مجـموعه، محبوب مخاطــبــان سیــنــمـا و تلویزیون شداما بعـــد از مدتــی تصمـیم به سکوتی طولانـی گرفـــت و خلوت‎ــگزینـــی را انـتــخاب کرد.اکــنون بعد از سالـــ‎ـــها، مرجان محـــتــشـم روزه سکوت چنــد سالــهـــ‎ــاش را شکسته و از ناگـــفتـه‎ــها می گوید.
از شایــعـات بی اســاس و حاشیــهـ‎هــای دوری از عرصه تصویر…

شبــکه آیـــ‎فیــلــم، به بهــانه پخـــش مجـــموعه تلویزیونی «پس از باران» با خانـــم مرجـان محتشـــم،بازیگــر نقــش «خانــم کوچیک» در این سریال، به صورت اختصاصـی مصـــاحـــبـهـــ‎ای انـــجام داده اســت.

اولین مصـــاحـــبه مرجــان محـــتشــم بعد از ۱۱ سال سکوت

با گذشـــت بیـش از ۱۷ سال، هنوز سریــال «پس از باران» و شخـــصـیتـ‏هایـــش در دل مردم جای دارند.کمــتـر هموطنـــی را می توان سراغ گرفت که با شخـــصــیت خانوم کوچیـک همـدردی نکـــرده باشــد،با گذشت این همه سال و تکـــرار چندباره این سریــال هنوز هم تماشـــای ایــن سریــال برای مردم جذابیـت دارد. راز این مانـدگـــاری را کجا بایـد جسـتـــجو کرد؟ شمــا چطور با این مجـموعه همــراه شدیــد؟

متـــن «پس از باران» مثل همه فیلـمنـامه‎ـــهـــایی که در اخـتیـار من قرار می گرفـــت کامل نبود
و پایـــان کار از قبل مشـــخـــص نبود، البتــه شخصیت‌ـ‎هــا مشخص بودنـد. من از همـــان ابتدای کار بازیگـری تصمـیـــم گرفتم که گزیدهــ‌ـــکـــار و کمــ‎کار باشـــم؛ می خواســـتم برای دل خودم کار کنــم.

ابــتدا مثـــل یک رمــان، فیـــلـمـنامـه را مطـالـعه کردم و توانـســتم با شخصـــیــت خانم کوچیک ارتباط برقرار کنـــم. و بعــد هم با تردیدهـای بسیار زیاد حضور در مجــموعه را پذیرفـــتـم. کار در شهرسـتـــان و طولانی بودن پروژه بر تردیــدهایم اضــافــه می کرد، امـا پذیرفـــتم.

از همـــان آغـــاز می دانـــســتــم چه من بازی کنم و چه بازی نکنم ایـن شخـــصیـت مانـدگار می شود و با مردم ارتـــبـاطـی خاص برقرار می کنـد. احــساسم می گفـــت که کار به دل مردم می نشـیــنـد؛ اما در مورد خودم وایـنکــه تا چه اندازه موفق بودم مردم باید قضـاوت کننـد.

برای بسیاری از مخاطبان سریال این سوال مطرح بود که واقعا شما اهل گیلان هستید
که تا این حد خوب و باورپذیر در نقش یک دختر گیلکی صحبت کردید،چهره شما هم البته به مردم آن دیار شباهت داشت و نوع پوشش و گریم مناسب هم مزید علت بود…

بنده اصالتاً تهرانی هستم و پیش از حضور در این مجموعه شناخت چندانی راجع به
زبان گیلکی نداشتم؛ البته در حین تولید سریال هم معلمی برای زبان گیلکی نداشتم!

از ابتدای کار به من گفته بودند نیازی به داشتن لهجه نیست، مثل بقیه بازیگران…
اما وقتی ضبط شروع شد گفتند حتما باید با لهجه گیلکی صحبت کنی (می خندد)؛
با این حال دست مرا باز گذاشتند و آقای سلطانی کارگردان محترم گفت توقع لهجه غلیظ گیلکی از من ندارند و فقط می خواهند گویش رقیقی باشد تا شخصیت خانم کوچیک بتواند با همه ارتباط برقرار کند.

خودم خیلی سعی کردم این گویش تصنعی از کار در نیاید و به قول معروف توی ذوق کسی نزند
و همه مخاطبان در هر شهر و دیاری بتوانند با این لهجه ارتباط برقرار کنند. اعتراف می کنم برایم مهم بود، وقتی بعد از سال‎ها این مجموعه پخش می شود مردم احساس خوبی داشته باشند. البته یکی دو بار در مورد یک واژه از زنده‎یاد ملک مطیعی سوال کردم، مابقی حاصل تلاش خودم بود و بس…

ســریــال «پس از باران» در ترسـیم چهرهـ‎ای واقــعی از زن ایـرانی موفق و حتــی پیـــشــرو بود،
زنــانـی که در دورتـــرین نقـاط ایـــران در شهرهـــا و روستاهـا زنـــدگی می کنــنـــد،
با مشکـــلــات می جنگــند، بار زنـدگـی را بر دوش می کشـنــد و حضور مهم و تاثــیرگذاری در روابط اجتماعی و خانواده دارند…

به قول معروف جانـا سخـــن از زبان ما می گوییـــ… دقیـــقـــا همیــن طور است.
اگـــر ایــن شخصــیــت تا الــان و حتــی شایــد سالـــ‎ـــها بعـد برای مردم باورپذیر اســت به همـیــن دلـــیـل بود.
خانـــم کوچیک، زن تو سری خوری نیـســـت؛
اگر چه حجب و حیا و بی غل و غشی روستــایـی جزیــی از وجودش اســت اما با همان سادگـــی و پاکـــی پای آبــرو و کیــان خانواده‎اش ایسـتاد و با همــه توان در صحـــنـه حضور پیـــدا کرد.

زنانی از ایـن دســت در اطـــراف ما فراوانــند، شایـد خیـــلی چیـــزهــا به اجبــار زمـان به آنــهـــا
تحــمیل شده باشد اما ایــن زنـــان توانـــستنــد مصائب و مشـــکـــلـــات را مدیـریت کنـنـد.
شخصــیت خانوم کوچیــک در پس از باران نادان نیـسـت، دخــتـری اسـت که در عیـــن معصومیـت با طبـــیعت انس و الـفـــتـی خاص دارد، اهل شعر اســـت، گذشت دارد اما جایی که باید قاطـــع باشد، هســـت و با ناراسـتی و نادرســتـی برخورد سخـــتـی دارد.

لایــه لایه شخـصـــیت این آدم برای مردم جذاب است. اگــر ایــن شخـــصـیــت نادان و بی عرضه بود برای مردم جذابـــیــتـی نداشــت.

مرجان محتشم در فیلم رز زرد

به نظر می رسد این نشانه‎ها برای شما در انتخاب نقش مهم است. در سریال «ریحانه» که بعدها ساخته و پخش شد و اتفاقا از سریال‎های پرمخاطب و خوش‎ساخت سیما به شمار می رفت در نقش دختری بازی کردید که در عین پاکی و معصومیت جریان مهمی را مدیریت می کند. تصور می کنم ارائه تصویری درست از زنان و دختران ایرانی برای شما بسیار مهم است…

این نکته سنجی برای من جالب است. درکارهایی که نقشی ایفا کردم حتما با مطالعه
و بررسی همراه بوده. در سریال «ریحانه» به درخواست خودم در نقش آسیه بازی کردم
چون در عین سکوت و آرامش ذاتی، اتفاق‎های درستی را رقم می زند. خوشبختانه اهل خواندن، نوشتن و سکوت هستم و اینها به من در انتخاب و ایفای نقش یاری می رساند.

زنانی اینگونه را می شناختم و برای بازی در این نقش‎ها انگیزه داشته و دارم.
خیلی فیلمنامه‎ها بوده که دوست داشتم اما به دلیل روحیه خودم کار نکردم.
معمولا فیلمنامه‎ها را ابتدا به صورت رمان می خوانم و اگر من را درگیر کند آن را می پذیرم.
هرچند در بازیگری ادعایی ندارم اما شخصیت‎هایی را بازی کردم که در عین سکوت قوی و تاثیرگذارند.

مصاحبه با مرجان محتشم

عــکس مرجــان محـــتشـــم

با تمام ایـن صحبــتــ‎ـها مردم دلــتـنگ شمــا هســتــنـد و دوست دارند مرجان محتـــشــم را
بار دیـگر در جعبه تلویزیون و همـیـنطور پرده سینمـــا ببینــنـد، غیــبت طولانــی و سکوت
شمـا بازار شایـــعــات را داغ کرده است، فکر نمـــی کنید که زمانـــش رسیده
تا دلـــایـل کم‎ــکــاری و سکوت چنـــدین سالـــه را برای علـــاقه‎ــمـنـدانـ‎ـــتـان شفــاف بگوییـد؟

خدا را شکر لطف مردم شامل حال من بوده و همـیـشـــه جویای احوال من هستنـد.
روحیــه خلوت‎گـــزیـنـــی من در کمــ‎ـکـــاری و غیــبـــت طولانی مدتم بی تاثـــیر نبود.
از سویی شایعات بی پایه و افرادی که متاسفـــانـــه از آب گلـــ‎ــآلود ماهی می گیرنـد،
دسـت به دســـت هم داد و باعث شد برای پرهیز از حاشـــیهـــ‎ـــها سکوت کنـم. از سال ۸۵ هیـچ مصــاحـبه‎ــای نداشـتــم تا به امـــروز که با شبـکــه آیــ‎ـــفیــلــم گفـتـ‎وگو کردم.

در این مدت تاکیــد داشـــتم اگـر حرفی ندارم باید سکوت کنـم، اما ایـن بازار مکاره دنیــای مجازی باعث شد عدهـ‎ـای از زبـان من حرفــ‎ـهایی بزنــند که عاری از حقیـقـت بود و من از همــیـن تریبون از مردم عذرخواهـی و اعــلـام می کنـــم از سال ۹۱ درگیـر مشـکـــلـات شخـــصــی زیـــادی بودم، ابــتدا پدرم را از دست دادم، مدت کوتاهــی بعــد دست اجل برادرم را از من گرفــت و هشـــت ماه پیـــش هم مادرم به رحمت خدا رفت.

ایـن سالـــ‎ـها و روزهــای سخـت مرا تنــها کرد وخودم را بی پشتوانـــه دیدم، از طرفـی فرصــت
برای عدهـــ‎ای مهـــیا شد تا با شایـــعـــات بی اســـاس اســبـــاب آزار و اذیــت مرا مهیـــاکنـند،
با ایـــن حال مردم انــقـدر آگاه بودنـد که شایــعــات را باور نکـنـــنـــد و همــیشه من را مورد لطف خود قرار دادند.

مرجان محتشم در صندلی داغ

بازخوردهایی که از مردم می گیریم گویای این واقعیت است که مردم بی صبرانه بازگشت شما را به عرصه هنر را انتظار می کشند و دوست دارند شما را بار دیگر در عالم بازیگری موفق و پرکار ببینند. از سریال خاطره‎ انگیز «پس از باران» که این روزها از شبکه آی ‎فیلم بازپخش می شود خاطره خاصی که برای مخاطبان ما جالب باشد، تعریف می کنید؟

همه کم و بیش از سختی‎های کار آگاهند و می دانند چه مراحل دشواری دارد. این سریال برای من پر از خاطرات تلخ و شیرین است. دختری که در کوه و جنگل زندگی بی پیرایه‎ای را تجربه می کند و بعد مجبور به ازدواج با خان آن دیار می شود. خُب این روایت‎ها به دنبال هم فیلمبرداری نشده، مثلا صبح قسمتی که از ارباب به شدت کتک خورده و آسیب دیده را باید بازی می کردم و عصر در حالی که هنوز در دل طبیعت شعر می خوانم و رویاهایم را با کوه و دشت و جنگل قسمت می کنم…

حفظ حس این لحظات برای بازیگر بسیار دشوار است، به ویژه نقشی که تا این حد چالش حسی دارد. همه این‎ها وقتی پشت سر هم نیست هم سختی دارد و هم شیرینی. آب و هوای سرد زمستان و محلی که ما فیلمبرداری می کردیم و لوکیشن سریال که چقدر زیبا و دست نیافتنی بود، این‎ها دنیایی از خاطره است.
گفتگو با مرجان محتشم

بازگشت به دنیای تصویر برایتان چه قدر مهم است؟

در حال حاضر تلاش می کنم آرامشم را به دست بیاورم و بعد از زخمی که با از دست دادن عزیزانم بر پیکرم نشسته بتوانم مثل سابق مقاوم باشم. اما دلم می خواهد نوشته‎هایم چاپ شود. زنده‎یاد علی معلم نازنین بارها از من خواست این نوشته‎ها را منتشر کنم که هربار این کار را به تاخیر انداختم اما فکر می کنم زمان آن رسیده تا با نوشته‎هایم با مردم سخن بگویم. شاید برای بازیگری نیاز به مجال دیگری دارم.

تصـــاویر مرجــان محتـــشـــم

و حرف آخـر…

وجودم سرشــار از حس قدرشنـاسی نسبــت به شبـــکـه محتــرم آیـ‎ـفـیـلم است. از شمـا می خواهـم که صدای مرا به گوش مردم برسانـیـد، به خصوص آدمــ‎ـــهــایــی مثــل من که سایت و صفــحه مجازی ندارنـد و متـــاسفــانـــه عده‎ـــای در شبـــکـــه‎ـهـــای اجـتـــماعی از اســم امــثـال من سوء اســتـفــاده می کننـد. شایــعات بی پایــه و اسـاس در مورد من کم نبوده، از ماجرای مهـــاجرت و حرفـ‎هـایـــی از زبان من در مورد فســاد در سینــما و عرصه هنر و… همــه را تکذیب می کنـــم.

ایـن حرفـــ‎ها دروغی بیـش نبوده و نیــست. حق مردم دانسـتــن حقیــقـــت اسـت. در ایــن مجــال اعلام می کنـــم فعالیـــتــی در دنـیای مجـــازی ندارم. همه تلاشـم را می کنم که به زودی با مردم صحـبــت کنم و آنـچه دوست دارنـد بدانند با آنــها در میـــان بگذارم. می خواهــم از طریق شبـکـه آی‎فــیـــلــم به مردم بگویم که به دلیــل شرایط سخـتــی که داشـتـم نتوانــستم در خدمتشـان باشــم، امــیدوارم به زودی فرصت دست بدهـــد تا بتوانـــم با مردم دیداری تازه کنــم.

مـــرجـــان محتـــشم و حدبـــث فولادوند

بیوگرافی مرجـان محـتشم

مرجـــان محـــتــشم متولد ۱۳ اســفنـد ۱۳۴۸ تهران بازیـــگـــر سیـنما و تلویزیون ایـــرانــی اســـت.

محـــتشم برای اولین بار به طور حرفــهــ‌ـای سال ۱۳۷۶ با سریـال «بهشــت گمشــده» به کارگردانــی کامران قدکــچـــیان وارد عرصه هنر شد، اولین تجـربه تلویزیونیـ‌ــاش به سریـال حقـــیقت آیـیـــنــه به کارگــردانــی اسمـــاعیـــل میـــهـــنـ‌ـدوست برمــی‌ـــگـردد. عمـــده شهرت او، به دلیـل ایـفای نقـــش در سریال پس از باران و در نقــش شهــربانو بودهـ‌است.

اظــهـــارات جنجالـی مرجـــان محـــتـــشـم
مرجــان محــتشم در خصوص کم‌ــکـــاری خود میــ‌ــگوید:

من در اوج دوران بازیگـری ام هم بارهـــا عنوان کرده بودم که بازیگـری نیســتـم که تنهــا ماندن در عرصـه بازیـگـری را سرلوحه اهدافــم قرار دهــم و بخواهـم به هر قیمــتـــی بازی کنـــم. متأسفـــانه برخـی از بازیگران با تن دادن به روابــط نا مشروع برای خود جایگاهـــی در سینـــما دست و پا می‌کـــنـند. کاری که من حاضـر شدم به قیـــمت حذف شدنم از عرصه بازیگـــری به آن تن ندهـــم. مرجـان محتشــم می‌ــافـــزاید: متأســفـــانـه برخی از بازیـگران هسـتنـد که برای محـبوبیت کاذب و بودن در عرصــه این بی‌ـــاخلــاقــی‌ها را بدون در نظـر گرفــتـــن نقـش خدا در زنـدگی به جان میـــ‌ـــخرنـــد.

مرجان محتشم به تازگـی در مصــاحبه با شبـــکـه، ای فیــلـــم ایـن مصاحــبـه را تکــذیـب کرده اسـت.

مرجان محـــتشـم در پس از باران

بیمــاری
مرجان محتشـم سال ۱۳۹۱ با یک بیـماری سخت دست و پنجه نرم میـــ‌کرد و در حالــی که در تأمین هزیــنـــهـ‌ـــهـــای درمان خود با مشکــل مواجه شده بود گفتــه: من حتی در حال حاضر از داشتــن یک دفتـــرچـه بیمه هم محروم هســـتــم و در حال حاضر تنهـــا با طراحـی داخـلی ساختـمـان امـرار معـــاش میـ‌کـنم.

ماجرای ازدواجش با عادل فردوسی پور
شایعاتـی مبـنــی بر ازدواج این بازیگــر با عادل فردوسی پور در فضای مجـازی منــتــشـــر شد
و حتـــی عده ای گفتـــنـد که ایــن دو باهـم ازداوج کرده و سپس طلـــاق گرفــتـه اند که باید گفت ایـن ها همـــه شایعه بوده و هیــچ رابـطه ای بیـن ایـــن دو شخــصـیــت معـروف وجود نداشـــتــه است .

فــیـــلمـ‌ های مرجـان محتشم

تلـــه فیـــلم یا فیـــلـــم تلویزیونی

ستاره من (۱۳۸۷)
نامادری (۱۳۸۷)
سیــنمـایی
رز زرد (۱۳۸۱)
مجــموعه تلویزیونی
بهـــشــت گم‌شــده (۱۳۷۵)
فکر پلیـــد (۱۳۷۷) در نقـــش خاتون
پس از باران (۱۳۷۹) در نقـــش خانم کوچک (شهربـانو)
ریحانه (۱۳۸۴)
پرواز در حبـاب (۱۳۸۵)

اظهارات جنجالی مرجان محتشم در مورد ابتذال در سینما + بیوگرافی مرجان محتشم

 

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.