اعتراضات مردمی امروز در تهران و تبریز

اعتراضات و برخی از تجمع های امروز تهران و تبریز به آرامی و بدون خشونت تمام شد مردم شعارهای علیه مسئولان سر می دادند و خیلی ها از بیکاری و فقر به این اعتراضات دست زده بودند که تا پایان امشب ادامه داشت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر اعتراضات مردمی امروز در تهران و تبریز را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

تجمع در عرصه انقلاب و چهارراه البته عصر و دانش کده تهران

به گزارش مجله خبری دانستن : از ظهر روز جاری ( روز شنبه ) در نقاط متفاوت بخش مرکزی تهران اعم از عرصه انقلاب و چهارراه ولی‌عصر و دانشکده تهران تجمعاتی برگزار شد و در بعضی از آنان شعارهایی درمقابل مسوولان راز داده شد .

پیرو این تجمع‌های غیر رسمی , شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد بر اساس اینکه شورای امنیت مملکت از ساعت ۲۰ امشب ضابطه منع عبور و مرور در تهران را ثبت نموده است که نائب رئیس امنیتی انتظامی استاندار تهران در همین راستا خبر منع تردد در تهران را کتمان کرد . آقای همدانی نائب رئیس امنیتی انتظامی استاندار تهران , تاکید کرد که خبر تصمیم شورای امنیت مرزو بوم بر اساس اعلام منع رفت‌وآمد در تهران را تکذیب مینماید .

از حدود ساعت ۱۲ و نیم حد فاصل عرصه انقلاب تا در دانش گاه تهران تجمعاتی فیس بخشید که هم‌زمان نیروهای انتظامی برای در دست گرفتن تجمع‌کنندگان در محل حاضر بودند .

تجمع‌های دور از هم در پیاده‌روی مقابل کالج تهران , با کارایی نیروهای انتظامی برای پراکندن تجمع‌کنندگان همراه بود و تعداد متعددی از مغازه‌های کتابفروشی خیابان انقلاب درپی این تجمعات , بدون چاره به بستن مغازه‌ها شدند یا این که علیه در فروشگاه با کرکره‌های نصفه بسته نظاره‌گر بودند .

در باطن کالج تهران هم عده ای از دانشجو یان مبادرت به رمز دادن شعارهایی برعلیه جناح‌های سیاسی و مسوولان مرز و بوم کردند . بعد از ساعتی نیروی انتظامی عملکرد کرد تا در دانش گاه تهران را به روی دانشجویانی که درون دانش گاه میباشند ببندند که‌این مبادرت با درگیری‌هایی همراه شد , ولی سرنوشت نیروی انتظامی غالب شد در دانشکده تهران را به روی دانشجو یان تجمع‌کننده ببندد .

همینطور از سویی دیگر از حدود ساعت ۱۵ : ۳۰ جمعی دیگر از دانشجوها به توده دانشجو یان پشت در دارای اهمیت دانش کده تهران بیش تر شدند که با پرچم‌هایی در حمایت از مسوولان نظام و جایگاه معظم رهبری شعارهایی در حمایت از مقام ولایت دانا راز دادند و هم‌اکنون تعداد متعددی از این دانشجوها بالای سردر دانش گاه پرچم‌های خویش را برافراشتند و کماکان شعارهایی در مخالفت با شعارهای دیگر تجمع‌کنندگان رمز می دهند .

همینطور از حدود ساعت چهار عصر تجمع‌هایی در حدفاصل چهار شیوه ولیعصر تا عرصه انقلاب مشاهده می شود و درحالی که تنی چند از تجمع کنندگان در خیابان دانشکده , مبادرت به حریق زدن سطل زباله و پرتاب سنگ می‌کردند , پلیس در سعی است در دست گرفتن اوضاع و احوال را دردسترس بگیرد و تجمع‌کنندگان را که اکثرا شعارهایی غیرمرتبط با مشکلات اقتصادی و عمدتا در ضدیت با بخش‌های مهم نظام راز می دهند , دور از هم نماید .

حالا خیابان‌های منتهی به خیابان انقلاب بسته شده و پلیس کماکان برای دور از هم کردن برای پراکنده کردن تجمع‌کنندگان تلاش می‌کند.

این تجمعات در شرایطی برگزار می‌شود که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از مردم تقاضا کرده است که در تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند و اگر قصد تجمع دارند درخواست دهند، بررسی شود.

وزیر کشور درباره برخی فراخوان‌های فضای مجازی که مردم را دعوت به تجمع می‌کنند، اظهار کرد: ما گزارش‌های در این زمینه داشته‌ایم و این تجمعات قطعا غیرقانونی است.

وی با تاکید بر این‌که هر نوع تجمعی باید مجوز داشته باشد، گفت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه تاکنون تلاش کرده‌اند، مدیریت کنند تا تجمعات غیر قانونی تبدیل به مسئله‌ای نشود که نگرانی ایجاد کند.

وزیر کشور افزود: از همه کسانی که با این نوع فراخوان‌ها در تجمعی شرکت می‌کنند، تقاضا داریم که در این نوع تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند، چراکه برای خودشان و دیگر شهروندان زحمت ایجاد می‌کنند.

رحمانی فضلی به روند قانونی اخذ مجوز تجمع اشاره و بیان کرد: افرادی که می‌خواهد تجمعی داشته باشند، باید درخواست دهند، وزارت کشور و استانداری‌ها درخواست آنان را بررسی می‌کنند.

با نزدیک شدن به زمان غروب آفتاب نیروهای امنیتی و انتظامی با در دست گرفتن بلندگوهایی مردم را به خروج از پیاده روها و خیابان و حرکت به سمت خیابان‌های فرعی دعوت کردند.

با مطرح شدن این خواسته‌ها از سوی نیروی انتظامی و نیز حرکت جمعی از تظاهرکنندگان به سمت خیابان‌های فرعی و خروج از خیابان انقلاب، اندکی از تعداد حاضران در خیابان‌ها کاسته شد و روند ترافیک که با حضور خودروها و موتورهای نیروی انتظامی و نیز حرکت تجمع کنندگان و دیگر عابران در خیابان‌ها به شدت سنگین شده بود اندکی رو به کاستی گذاشت و به نظر می‌رسد این تجمع در برابر دانشگاه تهران رفته رفته به پایان خود نزدیک شود.

بسیاری از مردم به دلیل بسته شدن مترو و نبود تاکسی و بی‌آرتی برای رفت و آمد با مشکل مواجه شده و مدام می‌پرسیدند که چطور باید به مسیرشان ادامه دهند. آنها مجبور بودند که حداقل دو چهارراه را برای رسیدن به یک وسیله عمومی پیاده‌روی کنند. همین مساله منجر به شلوغی چهارراه ولیعصر شده است.

هم‌اکنون(۱۸ و ۴۵ دقیقه) سردادن شعار از سوی تجمع کنندگان در خیابان انقلاب تهران پایان یافته و شاهد ترددآرام در معابر هستیم و ترافیک موجود نیز ناشی از شرایط ایجاد شده طی ساعات قبلی است. نیروی انتظامی همچنان برای برقراری نظم در خیابان انقلاب حضوری پررنگ دارد.

فضای دانشگاه تهران نیز به حالت عادی بازگشته است.

 

اعتراضات مردمی امروز در تهران و تبریز

اعتراضات مردمی امروز در تهران و تبریز

اعتراضات مردمی امروز در تهران و تبریز

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.