چرا افراد مشهور و ستاره های جهان مرجع تقلید افراد جامعه شده اند

افراد مشهور و ستاره های جهان مرجع تقلید بسیاری از افراد در جهان هستند و این کار اصلا درست نمی باشد بسیاری از افراد دوست دارند مانند ستاره ای که علاقه دارند رفتار و منش خود را مانند ستاره مورد نظر خود می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چرا افراد مشهور و ستاره های جهان مرجع تقلید افراد جامعه شده اند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : علاقه به تولید سلبریتی ها عارضه ها زیادی دارااست . یک کدام از این عوارض ضعف سرمایه اجتماعی در جامعه ماست .

فرهنگ وتمدن ما متاسفانه گرفتار تناقض و به تمدن قانونی همگانی و فرهنگ و تمدن زیرزمینی که برخلاف زیرزمینی بودنش , علاقه مندان متعددی داراست , تقسیم شده‌است . حقیقت این است که هر مورد از این دو فرهنگ وتمدن در ادامه یافتن قهرمان های خویش و اتفاقا هر دو نیز کارکشته می‌باشند و حرفی برای بیان کردن دارا‌هستند . در بخش اعظمی از کشورها تناقض فرهنگ و تمدن های قانونی و زیرزمینی نیست و مصداق فرهنگ وتمدن یکی است ; ولی در سرزمین ما تفاوت های عمیقی بین این دو فرهنگ وتمدن قانونی و زیرزمینی وجود دارا‌هستند که سبب ساز می‌شوند هر مورد روش ویژه خویش را داشته باشند .

به دلیل همین تفاوت ها شخصیت هایی در فضای مجازی جلوه می نمایند که با معیارهای همگانی جامعه و ملاک های قانونی دوگانگی زیاد دارا‌هستند , ولی طرفدارانشان آنان‌را به آوازه و معروفیت رسانده اند . به عنوان مثال عکس پسری که با دخترهای متعدد عکس گرفته در فضای مجازی دست به دست می گردد و وی یک دفعه تبدیل به سلبریتی می‌شود و یا این که دختر جهانگردی که به مسافرت بدور جهان می رود و مشهور میشود . کلیه اینها نشأت گرفته از این تناقض است که شخصیت هایی را در اثر اعتنا مردمان به آوازه می‌رساند .

این گوشه و کنار به صفحه ها مجازی بازیگران و خوا‌نندگان نیز کشیده شده و این ستاره ها قسمتی از آوازه و نفوذشان را مدیون فضای مجازی میباشند . آوازه درین دور و اطراف به ستاره ها و سلبریتی ها قابلیت و امکان درآمدزایی بیشتر از روش کمپانی در مراسم بازگشایی فلان دکان و یا این که بستن قراردادهای خوبتر را میدهد .

از این رو عمل آن ها در فضای مجازی تشدید می گردد و دوام این عمل ها علامتی بر صدق رویکردهای آن ها تلقی می گردد . این روز ها فعالین فضای مجازی تاثیرات فراوانی بر جهت گیری های اجتماعی دارا‌هستند . برهان این که مردمان دل به دل این اشخاص می دهند , وجود به عبارتی فرهنگ وتمدن زیرزمینی است , چون هر چیزی که وضعیت دوگانه داشته باشد , برای مردمان دیدنی خیس است .

تناقض قهرمان های این دو تیم منجر شده‌است که هر کدام روش خویش را در پیش بگیرند و مردمان نیز به شهرتشان یاری نمایند . اما این دم دستی ترین بررسی برای ریشه یابی این ماجراست ; ماجرایی که بروز آن بدون‌شک عارضه ها کار کشته تری دارااست . برخی اوقات این معروفیت سبب به مرجعیت اجتماعی نیز می گردد ; اما آیا کلیه سلبریتی ها صلاحیت مرجعیت برای جریانات اجتماعی و سیاسی را دارند؟

واضح است که انتظار ما از این اشخاص سنجیده نیست و نباید آنان را مصلح اجتماعی فرض کنیم . هر کسی تخصصی داراست و اما میتواند در رابطه مساله متفاوت اظهار لحاظ نماید , البته دغدغه زمانی شروع میشود که اشخاص خاصی با استفاده از فضای مجازی , بال و پر پیدا می نمایند .

جبهه های سیاسی , از جمله چپ , راست , تصحیح طلب , اصولگرا و میانگین به هنگام تضارب ها , میتینگ ها و جبهه گیری های سیاسی همواره رغبت خویش را برای استفاده از این رخ ها نشان داده اند . آن ها این راه را راهی برای نزدیک شدن به مقر تمدن زیرزمینی می‌دانند که با گنجایش یک‌سری میلیونی خویش میتواند در وصال به اهدافی یگانه به آنها یاری دهد . مانند جریان تتلو که از وی در جهت نیل به همین انگیزه استفاده شد , البته به حیث اینجانب فعالیت صدق فقدان .

اما هر کسی حق داراست جبهه گیری سیاسی داشته باشد , ولی قرار دادن سلبریتی ها در موضع یک فیس تاثیرگذار نادرست بزرگی است , چون آن ها را تبدیل به یک مرجع و منبع سیاسی , اجتماعی و فرهنگی با پیامدهای نامطلوب می نماید . متاسفانه ما با توجهات همیشگی خویش بدین اشخاص , این بلا را بر رمز خویش آورده ایم .

چرا افراد مشهور و ستاره های جهان مرجع تقلید افراد جامعه شده اند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.