الهام چرخنده با شال و روسری و بدون چادر + بیوگرافی الهام چرخنده

الهام چرخنده به تازگی چادری شده و به حجاب لبیک گفته است او یکی از بازیگران در عرصه سینما و تلویزیون می باشد الهام چرخنده همیشه بی حجاب بوده است و از شال و روسری استفاده می نمود به تازگی او چادری شده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر الهام چرخنده با شال و روسری و بدون چادر + بیوگرافی الهام چرخنده را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

زمــیــنـه فعالــیـــت: سیـــنما و تلویزیون
ملیــت: ایرانی
تولد: ۱۳۵۷
محــل زندگـی: تهـــران
پیشــه: بازیگر
همــســـر سابق : فرشـیــد نوابی

بیوگرافــی الهام چرخنـــده

الهــام چرخـنده (زاده ۱۳۵۷ ) بازیــگــر سیـنمـا و تلویزیون ایران و همــسر سابـــق فرشـیـــد نوابی (بازیــگــر) اسـت . وی پس از ترک تحصـیل در رشتـــهـــٔ معمــاری فعــالـــیـتـ‌هـای هنــری خود را با تدریــس طراحـی و نقاشـی در اصفـهان پی گرفت. سپـس با بازی در تله تئاتــر شباشــب در عرصهٔ بازیـــگری مطــرح شد. همچنـیــن با درخــشـش در فیــلـم سیـنـــمائی شب یلدا که اولیــن ایــفای نقش وی در سیـنـــمــا بود موفقـیـت زیـــادی به دست آورد.

جدایی الـــهام چرخنــده از همسرش

«گاهی اوقات دوستانـم به ما می گوینــد شمــا عین جولز و جولی به شدت به یکدیگـــر شبـیـــه هســتید.» چرخنـــده از خودش و شوهر سابـقــش حرف می زنـد. از فرشیـد نوابــی که روزگاری چرخنـده درباره او می گفــت: «فرشــیــد گوش اســت و من دهان هســـتـم و شایـــد به همیـن خاطـر اسـت که ما تا این حد با هم تفــاهــم داریــم و در کنــار هم احساس خوشبــخــتی می کنیــم چون مانـــند تکه های پازل همــدیگـــر را کامل می کنیـم.» پازل امـــا اواخـــر سال 92 به هم ریــخت.

نوایـــی و چرخـــنده که سال گذشــته در سریـال «پروانــه» هم همــبــازی شده بودند، قبل از تعطـــیــلات نوروزی خیـــلـی بی سروصدا از هم جدا شدنــد. از قرار معلوم فرزند کوچکــتــر آنــها هم پیـــش پدرش مانـده. نوابی و چرخــنـــده که در روزهای جوانـــی و زمــانی که چرخـــنـــده فقـط 18 سالـــش بوده با هم ازدواج کرده بودنـــد، هیچ وقت دربـــاره علت جدایی حرفی نزدند امــا زمـــان طلــاق آنـــهـــا حوالـــی روزهـــایی است که انگــار چرخنـده خودش را برای یک اتـفــاق بزرگتر آمـاده می کرده؛ برای تحولی پرسرعـت و پر سروصدا در طول کمتـر از 5 ماه! چرخنده اولیــن بازیگـر زنــی است که پس از پیـروزی انـقلـــاب و ممـنوعیت خوانــدن زنــان در امــاکـن عمومی، صدایش در سالن های سیـنـــمای کشور پیـچیـد.

آن هم با خواندن آهـــنگ معــروفی از پدر موسیــقـــی پاپ ایـران در وصف بی وفایــی و رفـــتن و تنها گذاشـتن یار در سکـانـس معـــروفی از فیـلـم شب یلـدا که اشــک های زن بی وفایــی را با نشــســـتن پشــت پیـانو و خواندن ترانـه ای به تصویر کشـــید که از رفتن ها با یار و بازگـــشــتـن های تنها گفـــت. همـــین تصویرها نقطــه شروعی بود برای حضور ایـن بازیــگــر بلــنـدقــامت در سینــما و تلویزیون اما حضور او در ایران چندان طول نکـــشـیـد و پس از بازی در سریـــال «من یک مســتاجـــرم» ناگــهــان غیـبش زد، غیبــتـی که چرخنـــده دربــاره آن به روزنامـــه تمـــاشا گفــته بود:

«من در همـه ایـن سال ها فقــط در عرصــه بازیـــگری خیــلی فعـال نبودم. فیلـمنــامــه نوشتـم و مشاور فیـــلمـنامه چنـــدیـــن کار بودم. الـــان هم این افـتخار را دارم که چند کارگــردان خیــلی خوب به باور و قلــم من اعــتـــمــاد کردنـد و به عنوان مشاور فیلــمنامــه در خدمـت شان هسـتم. در حوزه ترانه فعال بودم و برای بعضـــی خوانــنده ها ترانه سرایـی کردم و از همه مهـــمتر ایـنـــکـه من چنـــدین سال در خارج از ایـران ساکــن بودم و ایـــنجا نبودم که بتوانــم در کاری حضور داشته باشــم. الــبـــته آنــجـــا هم بیکار نبودم و فعـــالیــت می کردم.» او 8 سال همـراه همـسـر سابـقش در خارج از کشور زنـــدگـــی می کرد و در ایـــن مدت 20 هزار دقـیـــقـه هم برنـــامه «ستاره مهـــاجـر» را اجرا کرد. قرار بود او و نوایی پروژه «آکـادمی موسیـــقــی ایــرانــی» را هم در شبکه نمــایش خانــگـی کلید بزنـنــد که هیــچ وقت ایـن اتفـاق نیفـــتـــاد.

عهـــدی که الـهـــام چرخنده در برنـــامــه زنده بست
الهـام چرخنــده بازیگر سریال «آوای باران» در ویژه برنــامه «شهـــر یاکــریـم» در شبـــکــه اســـتـانـــی صداوسیمای قم ضمــن اهدای انـــگشتر، تسـبــیـــح و ساعت خود برای حراج به نفـع خیـریـــه، پوشش چادر را برای همـیــشـــه انتخــاب کرد.

مجموعه آثار الـهام چرخــنده

مجـــموعه تلویزیونی
* آوای باران (۱۳۹۲)
* پروانه (۹۲-۱۳۹۱)
* من یک مســتــاجرم
* دایــره تردیـــد

سینمـایـی
* ۱ – دامنه‌ـهـــای سفید (۱۳۹۱)
* ۲ – سوگند (۱۳۸۷)
* ۳ – شب یلدا (۱۳۸۰)
* ۴ – عروسی مهتـاب (۱۳۷۵)

سایــر آثار
* شباشب (تلـــه تئاتـر)
* همــا (شبکهـٔ ویدئویی)
* والـــس خداحافــظـی (تئاتـــر)
* ستــارهٔ مهاجر (اجـــرا)
* جنـایــت و مکافـات (فیــلم کوتاه)

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

عکس هایی از الهام چرخنده

الهام چرخنده با شال و روسری و بدون چادر + بیوگرافی الهام چرخنده

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.