بیوگرافی امید حاجیلی خواننده و نوازنده پاپ + عکس امید حاجیلی و همسرش

امید حاجیلی یکی از خواننده های مطرح سینما و تلویزیون می باشد او از دوران نوجوانی به نوازندگی علاقه بسیاری داشت و کار هنری خود را از دوران کودکی آغاز نمود او در هنرستان موسیقی درس خواننده است و از کودکی پیانو می نوازد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی امید حاجیلی خواننده و نوازنده پاپ + عکس امید حاجیلی و همسرش را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : امیـــد حاجـــیلی (زادهٔ ۲ مهر ۱۳۶۲) در تهــران، نوازنده ساز ترومپـــت، خوانــنده سبـــک پاپ، تنـظیـم کنـنـده و آهــنگـساز است. او سه آلـــبوم آلگـرو و دارکوب و حاجـــیــلـیـــتو را منـتـــشــر کردهـ‌ـاست.

زنـدگی‌ـــنــامه امید حاجیلی

امـید حاجیـلـــی، از سن ۹ سالـگــی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و از ۱۱ سالگــی وارد هنـــرســـتـان موسیقـــی شد، پس از حدود ۳ سال نوازندگی ویولن ساز خود را به ترومپـت تغییــر داد و همــ‌زمـــان به صورت خود آموز نوازندگـی پرکاشـــن و درام را آغـــاز کرد و سال ۱۳۷۷ دیپـلــم هنـرستان را گرفت و تا مقــطعـــِ لیـــسانس در همـــانـ‌جـــا ادامه داد و بعد از آن مدرک کارشنــاسـی ارشد موسیــقــی را از دانـشگــاهـــِ هنــر اخذ نمود. او در تک‌آهنــگ (باغ مولوی) ساز ترومبون را نیــز نواختــهـ‌اســـت.

امـــیـــد اسـتـــادِ اســـبقِ دانـــشـکده موسیقــی صداوسیـما و اســتــاد حال حاضـــر دانــشکـــده هنر و معماری دانــشگــاه آزاد اســت. نوازنـــدهٔ حرفـــه‌ای ساز ترومپت که در بسیــاری از آلـــبوم‌های موسیقــی حضور داشتـــه‌ــاست، سابــقه ده سال نوازنــدگـی در ارکــســـتر سمـــفونیک تهران ،ارکـستــر فیــلـارمونیک تهـــران، ارکــستر سمفونیکـِ صدا و سیـــمـــا و خیلــی از ارکـــســـتـرهای کلـاسیــک که تا به امروز وجود داشتهـــ‌انـد. آهـــنـگـــ‌ـــساز و تنظـــیـم کننــدهٔ چنـدیــن ترک در آلــبوم‌ـهـای مخـتــلـــف و همــکاری با خوانـــندگانی همچون: علیرضـا عصـــار، سیـــروان خسروی، محـــسـن چاوشی (قطعـه مردم آزار)، علـی لهـــراسـبـی، خشـایـــار اعتمــادی، حامی، نیـمـا مســـیـحا، امیـرانوش، شاهکـــار بینـــش پژوه، محمد زارع، جمـشــید عزیـــزخـــانــی و … داشـــتهـ‌ــاســـت و همــ‌چنین رهـــبـــر ارکـــسترِ چند گروهِ پاپ از جمـــلـــه ناصـــر عبـدالـــلهی و رضا صادقـــی نیـز بوده‌ـــاســـت و یکی از اعضــای اصـــلــی گروه دارکوب اسـت.

اولیـن آلـــبومش (به خواننـدگـــی، آهنـگــســازی و تنظـیـــمِ خودش) الگــرو (Allegro) نام داشت که میکــسـی از چندیـــن سبـــک موسیـقی است، الـــبـــتـه با گرایــش به سمـــت موسیقـی آمریکـــای جنوبی که در تاریخ آذرِ ۱۳۸۷ توسط شرکــت ایــران گام منـــتشر گردید. امــید حاجیــلی بیــشتر به سبـک لاتین، فانـک و آهـنــگـهـــای ریــتمیـک علاقــهـ‌ــمند اســـت ولی تحلیــل بســـیار خوبی از سبــک‌ـهـای دیـگــر نیـز دارد.

آلـــبوم‌ها

۱۳۸۷ – آلگـــرو
۱۳۸۸ – دارکوب (نوازنــده ترومپــت)
۱۳۹۵ – حاجـــیـــلــیـتو

تک‌ـآهنگ‌ـهـــا

۱۳۹۰ – بیـــا بریم بوم
۱۳۹۰ – گل نازم (با سارا نائینــی)
۱۳۹۰ – عاشـــقتـم (با سیروان خسروی)
۱۳۹۱ – دلــبر
۱۳۹۱ – دلبر سیــاه – فرزاد دزدمـه
۱۳۹۲ – باغ مولوی
۱۳۹۲ – وای وای
۱۳۹۳ – افـتـــاد
۱۳۹۳ – ربابـه
۱۳۹۳ – بهونه گیـــر (با فرهنگ توکلی)
۱۳۹۴ – ای داد
۱۳۹۴ – باریـــکـلـا
۱۳۹۴ – تردسـت
۱۳۹۵ – پریــزاد
۱۳۹۶ – واویلا

عکس امید حاجیلی

عکس امید حاجیلی

عکس امید حاجیلی

عکس امید حاجیلی در کنار پدر و مادرش

بیوگرافی امید حاجیلی خواننده و نوازنده پاپ + عکس امید حاجیلی و همسرش

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.