انزال پی در پی در مردان باعث پیشگیری از سرطان پروستات می شود

انزال های که در رابطه جنسی مردان دارند باعث می شود از پروستات پیشگیری شود بسیاری از مردان از درد و التهاب پروستات و سرطان پروستات یکی از بیماری های مردان می باشد انزال در حین رابطه سکسی فواید بسیاری برای مردان دارد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر انزال پی در پی در مردان باعث پیشگیری از سرطان پروستات می شود را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید .

پیشــگــیــری از سرطــان پروستــات با انزال مکرر

به گزارش سایت دانستن : خبـــرهای زیادی در مورد انزال مکرر و کاهـــش خطـــر سرطـان پروستات Prostate cancer منتشر شده اسـت. ولی ایـــن تکـرار چقـدر باید باشـد؟ مطالــعـــه ای که در دانشـکـــده پزشـــکی هاروارد Harvard Medical School منتـشر شد به 21 بارانــزال در ماه اشــاره می کند. مطـالـعـه مشــابـــهی در استـــرالیا Australian به 7 بار انـزال در ماه اشـاره دارد.

ولی یک نکته وجود دارد: یک مطــالعه جدید عنوان کرده اســـت که ایـن کار فقـط یک اقـدام پیــشـــگیــرانـه در مردان 50 سالــه و بالاتــر از آن است.

مراحل کاهش خطـر سرطـــان اغـلب شامـــل کارهای زیــادی اســـت که نبایـد انـــجـام دهـیـــد بنــابـراین مسلـمـا خبر خوشاینـــدی خواهـد بود وقتـــی مردان بشـنوند کاری که برایـــشــان لذت بخـــش است می توانــد خطر سرطـــان پروستـــات را کاهش دهد.

محـــقـــقان دقــیـــقـــا نمـــی داننــد چرا انـــزال مکـرر می تواند از شما در مقابـل سرطــان پروستــات محـــافـظت کند و این نظریـــه هنوز جای بحث دارد. یک نظـــریـــه ایـــن اســـت که انزال باعـــث می شود غده پروستات از شر مواد ایجاد کنـنده سرطـان، عفونت و مواد الــتــهابـی خلـــاص شود. ولی مهم تریـــن مسئله بحـــث برانگیز در ایـــن مطالعـه سن فرد است.

ارتــباط بیــن دفــعات انزال و سرطــان پروستـــات

مطـــالــعــه ای که در سال 2008 انــجام شد نشان داد مردانی که در دهــه 20 و 30 زندگیشان از نظـــر جنـــســی فعالــیـت خیـلی بالــایـــی داشـته انـد ( رابطــه جنسـی یا خودارضــایــی ) به احتـــمال بیشــتــری به سرطان پروستات مبتــلـــا خواهـند شد.

مطـالعه ای که در هاروارد انـجام شد از یافتــه ای مربوط به سن در مطــالعــه قبـــلــی حمایـــت نمــی کند و هیـــچـــگونه ارتـبـاطی بین سرطان پروستان و سن انـــزال پیـدا نکرد با ایـن که فایده آن را با افــزایــش سن نشــان داده اســت. مطـالـــعـــه ای که در استـرالـیا انجام شد نشـــان داد که انزال مکرر در زمان بلوغ باعـث کاهش احتـــمال سرطان پروستات خواهد شد.

همـچـنــیـــن به نظـــر نمـی رسد که انزال تاثـــیـــری در محافـــظت از فرد در برابر سرطـــان پیشــرفـــته یا تهـــاجـمــی داشـــته باشـــد.

برای درک بهـــتــر بیـن انـــزال و سرطان پروستـــات به تحقیــقــات بیـشتـری نیـاز اسـت.

احتــمـــال خطـــر ابـــتـــلا به سرطان پروستات در شما چقـدر است؟

یک مطالـعه 18 سالـه در هاروارد که توسط 30 هزار پزشک متــخــصـــص بهداشـــت روی حطـــر سرطـان پروستـــان انـجام شد نشـــان داد مردانــی که در ماه 21 بار انـــزال داشـــتـه اند در مقایــسه با مردانی که در ماه 4 تا 7 بار انزال داشـــتـه اند، خطر سرطــان پروستات در آن ها 20 درصد کاهـــش داشــته اســت.

مطـالـعـــه ای مشـــابه در اســـترالـیا نشان داد که خطر سرطـان پروستات در مردانـــی که در هفـتـه 7 بار انـزال داشـــتــه انـــد، 36 درصــد کاهش داشـــتـــه اسـت.

آیــا شما در معرض سرطـان پروستـات هستیــد؟

سرطان پروستات دومیــن سرطـان شایـــع در مردان اســت. سرطان پوست Skin cancer شایع تریـــن نوع سرطـــان بیـن مردان اســت. در آمـریـکا از هر هفت مرد یک نفــر در مرحـلـــه ای از زنـدگــی به سرطان پروستات مبتــلا می شود.
عوامــل زیـر بر خطر ابتـــلا به سرطان پروستــات تاثــیر می گذارد:

سن: مردان بالـــای 50 سال بیشتر در معرض ابــتــلـــا به سرطـان پروستات هســـتند.

نژاد: سرطـان پروستـات در بیـن مردان آفـــریقــایی آمــریـکــایـــی رایــج تر است.

ژنتـــیک: سابقــه فامیلی خطر ابتلـــا به سرطــان پروستات را افـــزایــش می دهـــد.

وزن: چاقـی ممـــکـن اســت خطـــر ابـــتـــلــا به سرطان پیشــرفــتـه پروستات را افزایــش دهد.

سطـــح فعــالــیــت: عدم فعـــالیــت فیـــزیکـــی نشان دهــنده افزایـش خطـر در برخـی مردان است.

رژیــم غذایـی: رژیـــم غذایـی با چربـی های حیوانی ولبــنــی بالا، فیـــبــر، میوه و سبـزیــجــات کم باعــث افـزایـش خطر می شود.

قد: مردان قد بلــند بیــشتر به سرطـــان پروستـــات مبتلـا می شوند.

مواد شیــمـیـایــی: قرار گرفـــتـــن در معـــرض مواد شیـــمـــیایـی خطر ابــتلـا را افزایش می دهــد.

همـــچنیـن اگـــر با بیش از 30 زن رابطـــه جنـــسـی داشتـــه باشـــید یا اگر دچـــار بیمــاری جنسی شده باشــید احتـــمـال خطـــر در شمـا افـزایش پیـدا می کنــید و دلــیـلــش می تواند عادت های جنســی شما باشد و یا شاید به ایــن دلـیــل باشد که به دلــیل بالاتـــر بودن سطــح هورمون های جنســـی مردانـه در بدنـــتان میـل جنسـی بیــشـتــری داریـــد که می توانـــد یکــی از عوامل خطـــر ساز باشد.

راه های کاهـــش خطر سرطان پروستـــات

علل ایـجاد کننده سرطــان پروستات شناخـــته شده نیسـتــنــد ولی شواهدی وجود دارد که رژیم غذایــی و شیوه زندگـــی سالم می توانــد از شمـــا محـافــظـــت کنــد. کارهـایــی که بایـــد انجــام دهـــید از ایـــن قرار اســت:

کاهـش مصرف گوشت قرمـز، چربــی حیوانــی و لبــنـی

اضافه کردن میوه و سبــزیجــات بیـشـتــر به رژیــم غذایـی

در مردان مبتلا به سرطـــان پروستات، مصـرف آســپریـن ممـکن اســـت پیـــشـــرفـــت بیـــماری را کاهش دهــد.

انزال پی در پی در مردان باعث پیشگیری از سرطان پروستات می شود

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.