انواع رنگ موهای طبیعی با روش ساده برای رنگ کردن موها

موها را شما می توانید با مواد طبیعی رنگ نمایید تا موهایی زیباتر و سالم تری داشته باشید مواد طبیعی و گیاهان دارویی می توانند رنگ موهای شما را تغییر دهند شما اگر از رنگ هایی که می خواهید استفاده نماید باید این رنگ را انتخاب نموده و روش کار را امتحان نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر انواع رنگ موهای طبیعی با روش ساده برای رنگ کردن موها را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

آیا تا به حال به اســـتــفاده از رنگ‌ــهــای طبــیعی فکر کردهـــ‌ـــاید؟ روشی که سالـیان سال مادربــزرگــ‌هـــای ما از آن برای رنـگ‌ـکردن موهایـــ‌ــشان اسـتــفـاده می‌کــردنــد. امــروزه بیشتر مردم سراغ رنــگ‌هـای شیمـــیایی می‌ـروند، غافـــل از اینکه موهای رنگ‌ــشـده آسـیب‌ــپذیر می‌ـــشوند و نگـهداری از آنـــها دشوار میــ‌ـــشود. اسـتـــفـــاده زیاد از رنـــگ‌ـهــای شیمیایی به ریشــه مو آسیب وارد می‌ـکند و باعث ریزش مو، کدر شدن، موخوره، گره خوردن، تغییر در ضخامـــت مو، خشــک و زبـر شدن، سوختــن موها و در نهـایت سوختگی پوست سر می‌شود.

اما چاره کار چیسـت؟ درسـت اســـت که رنـــگ‏ــهـای طبـــیعی محدود اند و گاهـی رنگ مورد نظر شما در بین آنـها نیست امـا اگـر شما هم از آن دســـتــه از خانمـــ‌ــهـــایی هســـتـــید که به تغــییر رنــگ موی خود علــاقه دارید یا برای پوشاندن سفیدی موهای‌تـــان دنبال رنگ کردن آنــهـا هسـتید، بهــتــر اسـت برای یکـــ‌ـبــار هم که شده رنـــگـــ‌هــای طبـیعی را امـتحـان کنید. گاهی لازم اســـت برای تقویت مو و کاهــش آسـیبـ‌هــای وارده از رنگ‌ــهـــای طبـیعی مثـــل حنـا، سدر، بابونه، چغنـــدر، روناس و… استـفـاده کنـــید.

 

مشـــکی رنگه عشقه

معــروف‌ــترین رنگ طبیعی حنـاســـت؛ رنـگــی که احتمــالــا شمـــا را یاد مادربـــزرگــ‌ــهــای‌ـــتـان می‌ـانـــدازد. حنـــا برگ درخـــتــچه‌ـای به همــین نام است که آن را می‌ـــکوبنـد و برای رنــگ کردن مو و ناخــن از آن استـفـــاده می‌کـــننـد. حتمـــا فکــر می‌کـــنـــید حنا موهای شما را قرمــز می‌ــکــنــد امـا جالـب است بدانـید ترکـیب حنا با مواد دیگـــر طیف گوناگونی از رنگـ‌های مورد نظر شما را به وجود می‌ــآورد؛ مثلا رنـــگ مشـکی که همـــیشه یکـــی از رنـگ‌ـهــای پرطرفدار اســـت.

اگر بخواهید رنـــگ مو‌هـای‌ـــتـــان را به کمک حنا مشکـی کنـــید، دســتورالعملـــ‌هـــای متعــددی وجود دارد که ما با شمـا درمیـان میـــ‌ـــگــذاریـــم. امـــافــراموش نکـنــیـد همیشه پیش از به کار بردن هر یک از این روش‌ها، مقداری از مواد را روی پوست خود امتـــحـان کنید و در صورت بروز حســـاسیت، از به کار بردن آن اجتـناب کنید ضمن اینـکه مواد نامبرده در دستورهـای رنـگ مو را می‌توانـید از عطـاری‌ـــها تهـــیه کنید.

• چهــار قاشــق غذاخوری حنــا را با آب جوش مخـلوط کنید و اجـازه دهـید دو ساعت روی سر بماند. چهــار قاشـــق غذاخوری وسمه (رنگ حنـــا) را هم خیس کنــید تا پس از شستـ‌وشوی حنــا مورد اســـتفــاده قرار گیرد، دو ساعت بعــد سر حنـامـالی شده را با آب ولرم بشویید و پس از خشــک کردن موها وسمه را روی آنها بمــالـــید و مانــند مرحله اول دو ساعــت بعــد سر را با آب ولرم بشویید.

• اگر چنـد تار موی سفید دارید، چهار قاشـق غذاخوری تنـــباکو را با دو لیوان آب به مدت نیمـ‌ـــساعــت بجوشانـــید و صبر کنید تا خنک شود، سپس موها را با محــلول ماساژ دهـــید.

• یک قاشـق غذاخوری برگ کنــجـــد، یک قاشق غذاخوری سنای مکی و یک قاشق غذاخوری حنـا را پودر کنید. با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و به صورت خمیر درآورید. پس از دو ساعــت خمـــیر را به آرامـی به موها بمـــالید و اجـــازه دهـید دو ساعــت روی موهای‌ــتان بماند سپس موها را با آب ولرم کاملا آبـکـــشی کنـــید.

• برای موهای تیره دو قاشق غذاخوری حنـــا و چهار قاشــق غذاخوری وسمه را با یک لیوان آب جوش مخــلوط کنــید. بعــد از پنــج دقـیقـه یک عدد تخمـــ‌مرغ به آن اضـــافـه کنـید. قبـل از رنـگ کردن، موها را با یک قاشق غذاخوری روغن جوانـــه گندم ماساژ دهـید و سپــس موها را با این مواد رنگ کنید. یک تا دو ساعــت صبــر کنـــید، بعــد موها را با آب ولرم آبکشـــی کنید.

• پنج قاشــق حنـا و یک لیوان سرکــه را مخلوط کنید و پس از یک ساعـت آن را به سر بمــالــید. یک ساعت صبـر کنـــید، بعد موها را با آب ولرم بشویید.

• دو قاشــق غذاخوری پودر گل شقـــایق، دو قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب مخـــلوط کنید. پس از دو ساعـــت رنـگ را به آرامــی به موها بمـالـــید. دو ساعت صبـر کنـید و بعـــد موها را با آب ولرم آبــکشی کنـــیـد.

• چهـار قاشـق غذاخوری حنــا را با نصف لیوان آب جوش مخـلوط کنـید و به مو بمـــالـــید. بعد از دو ساعـــت موها را با آب ولرم آبـکـشــی کنـــیـد. بلـافاصلـــه چهـــار قاشــق غذاخوری وسمـــه و یک قاشـــق مربــاخوری سریش را با ماست مخـلوط کنـــید و به مو بمالـــید. بعـــد از دو ساعت موها را با آب ولرم بشویید.

• جالـب اســت بدانـید اگــر چنــدین‌ــبــار موهای خود را با جوشانـده پوست گردو ماســاژ دهید و بشوئید، مشــکــی می‌شود.

• برای موهای سفــید دو قاشـق غذاخوری پودر گل شقــایق و دو قاشـــق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب جوش مخـــلوط کنید و به صورت خمـیر درآورید. بعــد از دو ساعـت خمــیر را به آرامی به موها بمالــید. یک ساعــت صبـــر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبـکـشی کنـــیــد.

رنـــگ موی قهوه‌ای روشن

رنگ قهوه‌ــای طیفــ‌هــای مخـــتـلفـی دارد و همـــیشـه یکــی از گزینـــهــ‌ـــهـای اول رنـــگ مو به حســـاب می‌آید. برای قهوه‌ای شدن مو راهکــارهــای زیر پیشـــنهـــاد می‌شود:

• ۷۰ گرم ریشه ریواس را ۱۰ دقیقه بجوشانید. بعد از ۲۴ ساعت جوشانـــده را صاف کنـــید و با شش قاشـق کایولین، یک عدد تخم‌ــمــرغ و چهـــار قاشـق سرکه سیب مخلوط کنـــید. حالــا آن را روی سر بمـــالـــید و پس از یک ساعـت آبـکـــشی کنـــید.

• یک قاشــق غذاخوری قهوه، دو قاشـــق غذاخوری بابونه و دو قاشـــق چایخوری روناس را پودر و با یک لیوان آب جوش مخــلوط کنــید تا حالــت خمـیری پیدا کنـــد. چهار ساعــت بعــد خمـــیر را به آرامی به موها بمـــالید. یک ساعت صبـــر کنـــید و بعـــد موها را با آب ولرم آبکشی کنـیــد.

• دو قاشــق غذاخوری پوست گردو، یک قاشـق چای‌خوری پودر زاج، دو قاشـــق غذاخوری عرقـ‌ بهـــارنـــارنـــج و دو عدد زرده تخـم‌مـــرغ را با هم مخلوط کنـــید و به موها بمـالــید. یک ساعت صبــر کنـــید و بعــد موها را با آب ولرم آبـــکشــی کنــید.

• دو قاشـق غذاخوری گل بابونه، یک قاشــق غذاخوری چای و یک قاشق غذاخوری وسمـه را با دو لیوان آب روی حرارت ملــایم بجوشانـید. پس از سرد شدن یک عدد زرده تخم‌مـرغ را به آن اضـافـه کنید و خمـــیر را به موها بمـالــید. سه ساعت بعد موها را آبکشی کنــید.

• پوست گردوی سبـز تازه را بکوبید و با چهار لیوان آب روی حرارت قرار دهــید تا نصـف آن بخار شود. وقتـــی سرد شد آن را به موهای خود بمالــید و بعــد از نیم‌ـــســاعت موهای‌تـان را بشویید.

• ۲۰ گرم حنا، ۳۰ گرم پودر برگ کنجد، ۲۰ گرم پودر بابونه و دو عدد زرده تخـــم‌ـمـرغ را با یک لیوان آب جوش مخـلوط کنید و اجازه دهـید چند ساعــت بمـاند. بعـــد از چهار ساعت مواد را به مو بمــالید و باز منـــتظـــر شوید که این مواد چند ساعــت روی موهای‌ـــتـــان بمانــد و بعـد آبــکشــی کنید. دقت داشـته باشید برای تاثـــیرپـــذیری رنگــ‏ـــهـای طبــیعـــی زمـــان بیشــتــری نســبـــت به رنگ شیمیایی باید اختصـــاص دهـید.

رنگ موی قهوه‌ای تیره

• یک قاشق چای‌ـخوری چای را در ۲۰۰ میلی‌لـیتر آب بجوشانــید تا مقــدار آن به نصف برسـد سپس چای صاف‌شده، یک فنجــان پودر حنا، یک قاشــق چای‌خوری پودر انگور خشـک‌شـــده و دو قاشـــق چای‌ــخوری روغن نارگیل (یا زیتون) را با هم مخـــلوط کنید و بگذارید یک شب در ظرفـی آهـنـی بمــانــد. صبـــح مقــداری پودر گل میخـــک به آن اضـــافــه کنید و به موی سر خود بمالــید و بعد یک یا دو ساعت آن را بشویید.

• پودر پوست گردو، پودر زاج، پودر حنـا، زرده تخـم‌ـمرغ و آب را مخلوط کنـید تا حالــت خمـیری‌شــکـــل پیدا کنـــد. خمـیر را روی موها‌ـیــ‌ـتــان بمالـــید و ۴۰ دقیقـــه صبــر کنید و بعد آن را آبکــشـــی کنید.

• آب دو عدد لیموترش، یک قاشـــق غذاخوری حنـــا، یک قاشــق غذاخوری پودر قهوه و یک لیوان آب جوش را مخـــلوط کنید و به مدت پنـج دقیقـه با حرارت ملــایم بجوشانید تا حالـــت خمیر نرم به خود بگــیرد. مواد را از روی حرارت‌ بردارید و بعد از نیم‌ساعــت یک عدد زرده تخمـ‌ـــمــرغ به آن اضــافـــه کنـــید. موهای خود را با یک قاشــق غذاخوری روغن جوانـــه گنــدم ماسـاژ دهید و بعـد مواد را به آن بمــالـید. یک ساعـت و نیم بعد موها را با آب ولرم آبکــشـی کنــیـد. اگر چنـــد بار این عمــل را تکــرار کنـــید رنــگ آن خیلی روشن می‌ــشود.

رنـــگ موی قهوه‌ـای بسیار روشن

• سه قاشق غذاخوری قهوه، دو قاشـــق غذاخوری پودر پوست گردو، دو قاشــق غذاخوری حنا و یک قاشــق غذاخوری وسمـــه را مخلوط کنـــید و به مو بمـــالـــید. بعد از دو ساعــت موهای‌تان را آبـکشـی کنـــیـد.

• دو قاشـــق غذاخوری حنـا، سه قاشـق غذاخوری قهوه، دو قاشق غذاخوری پودر کاکـــائو و یک قاشـــق غذاخوری وسمــه را با مقـــداری آب خمــیر کنــید و روی سر بمالـــید. اجــازه دهید دو ساعـت بمانـد و بعــد آن را بشویید.

• ۳۰ گرم بابونه را در آب بجوشانـید و با ۱۵ گرم حنـا (یا روناس)، ۳۰ گرم قهوه و ۲۰ گرم اقـطی مخــلوط کنــید و به موهای خود بمـــالـید. بعــد از دو ساعت آن را بشویید.

رنگ موی سرخ

• حنــا را با آب یا عرق بهـارنـــارنــج خمـــیر کنید. بعد از چنــد ساعت، کمی آب به آن اضافـــه کرده و به مو بمــالــید. این خمیر هرچـه بیشـــتـــر روی سر بمـــانـــد رنگ بیشــتـــری خواهد داشت و پررنگــ‌ـــتـــر می‌ـشود. اگــر مقــداری آب اکســـیژنـــه به خمیر حنــا اضافــه کنـــید، مو‌هـا را به رنـگ آتشـــین و پرتـلالو درمی‌ــآورد. رنـــگ قرمز حنـا شاد و زنــده است.

• اقـــطـــی سرخ (نام گیاه) را با آب مخلوط کنـــید و به موهای خود بمالـید.

• حنا را با آب اکسیژنه به صورت متنـــاوب بر سر بمالـــید تا موهای‌ـتـــان قرمـــز شود.

رنگ موی قهوه‌ـای بلوطی

• پودر حنا را با آب اکسـیژنه و قهوه مخـلوط کنید و به موهای خود بمـــالید. دو ساعـــت بعد رنـگ را با آب ولرم شســت‌وشو دهید.

رنگ موی طلایی

• پنــج قاشــق غذاخوری گل بابونه و پنـــج قاشــق غذاخوری گل ریواس را با سه لیوان آب روی حرارت ملـایم بجوشانید. بعد از ۲۰ دقـــیقه آن را صاف کنید و پس از خنک شدن روی موهای خود ماســاژ دهـید. ماســـاژ این عصاره بر موهای سفـید و بی‌رنگ موجب طلـایی شدن آنـهـــا می‌ـشود.

• پنــج قاشق غذاخوری پودر بابونه را با یک لیوان آب به مدت پنج دقــیقـــه بجوشانید، پس از سرد شدن یک قاشــق غذاخوری صابون به آن اضــافــه کنید به طوری که در آن حل شود. ابـتـــدا سر را صابون‌ـزده، بدون اینـــکه سرتـان را آبـکشی کنید این مخلوط را روی سر ماساژ دهـــید پس از یک ساعــت موها را با آب ولرم کامــلــا آبـــکـــشــی کنـــید.

• یک چغنـدر را رنـده کنـید و در یک فنـــجــان آب بجوشانــید و با نصـــف قاشق چای‌خوری کاتـــا که گیاهی هندی اسـت مخــلوط کنــید. بعـد از صاف کردن، آن را با یک فنجان حنــا مخلوط کنید. بعــد یک قاشـق چای‌خوری پودر قهوه به آن اضـــافـــه کنــید و یک شب در داخـل ظرف فلـزی قرار دهـید. صبـح نصف پیمانـــه کشـک به آن اضافـــه کنید و به موهای خود بمـــالید و بعد از دو تا سه ساعـــت بشویید.

• بابونه، قهوه، آبلـیمو، سرکـه و زعــفران را به یک میزان با هم مخلوط کنــید و به موهای خود بمــالید و پس از دو ساعـت بشویید.

رنگ موی شرابی پررنـــگ

• یک عدد چغـندر متوسط را در مقـداری آب بجوشانید و با شش قاشق حنـــا مخـــلوط کنــید و روی موهای‌ـــتان بگـذارید و پس از یک ساعت بشویید.

• دو قاشــق غذاخوری حنـا، یک قاشــق غذاخوری رنگ حنا، سه قاشـق غذاخوری روناس، دو قاشـــق غذاخوری گل ریواس را با آب لبو قرمـــز مخـلوط کنـید و روی مو‌ها بمـالید و بعـد از دو ساعــت بشویید.

رنــگ موی مسی

• چهــار قاشــق غذاخوری گل ریواس، چهـار قاشـــق غذاخوری گل بابونه، چهار قاشق غذاخوری حنــا و سه لیوان آب را بجوشانــید. بعـــد از صاف کردن مواد، موها را با آن ماسـاژ دهـید و پس از دو ساعـت بشویید.

• حنا، وسمـه، روناس، آب آلـبــالو، قهوه و پوست پیاز قرمــز را مخلوط کنید و به موهای خود بمالـید و بعــد از دو ساعــت آبکشـــی کنید.

رنگ موی مسـی تیره

• یک قاشــق چای‌ـخوری چای را در ۲۰۰ میلـــی‌ــلــیتــر آب بجوشانـید تا مقـــدار آن به نصــف برســـد سپـس آن را صاف کنید تا چای از آن جدا شود. یک فنجـان پودر حنــا، یک قاشــق چای‌ـــخوری پودر انـــگور خشک‌ـشده، دو قاشق چای‌خوری روغن نارگیل (یا زیتون) و چای تزئینـی را با هم مخلوط کنـــید و بگذارید یک شب در ظرفی آهنی بمانـــد. صبح مقــداری روغن اکـــالــیپتوس به حنـــا اضـافــه کنــید و آن را به سر خود بمالـید و بعـــد یک یا دو ساعــت آن را بشویید.

• حنــا و بابونه، آبـلیمو و سرکه را با هم ترکیب کرده روی موهای خود بمالید.

قرمـز متـــمایل به طلـایی

• برای ایجاد رنــگ قرمـز متـمایل به طلایی، ۲۰۰ گرم پودر حنا و دو پیمــانه آب لیمو را در ظرف غیرفـــلزی مخلوط کنید. بگـذارید مواد به مدت چهار تا شش ساعت بمـــاند تا کمی غلیظ شود. بعد آن را روی سر بمــالــید و با پلـــاستــیک ببـــندید. پس از دو تا سه ساعت، موهای خود را بشویید.

• حنـــا، برگ و تخــم چغنـدر وگلــبـــرگ شقایق هم موهای شما را سرخ می‌ـکــنـــد.

رنگ موی شرابـــی

• ۳۰۰ سی‌سی دمـکــرده بابونه و یک قاشق سرکــه یا آبــلیمو را با شش قاشـق غذاخوری ‌حــنــا مخلوط کنید و یک ساعت روی موهای خود بگذارید و سپـــس آبکشــی کنـید.

• پنــج قاشـــق غذاخوری روناس را با یک لیوان آب جوش به مدت ۲۰ دقــیقه بجوشانـید، پس از سرد شدن آن را صاف کنـــید و نصف آن را به موهای‌ـتـان بمـالید، بعد نیمــ‌ــســاعـت باقیمـانده مواد را به موها زده و یک ساعت صبـــر کرده و بعـــد با آب ولرم آبــکشی کنـید.

• شش قاشــق غذاخوری حنا، آب شلغـــم که قبـلا دمــ‌ـــکشــیده و خنکـ‌شده و دو قاشق غذاخوری قهوه و دو قاشق غذاخوری سرکه را مخـلوط کنید و به مدت دو ساعت روی سر بگــذارید.

رزمــاری پوشش‌ـدهنـــده سفیدی موها

رزمــاری یا اکــلیل کوهی هم درمان طبیعـــی برای حفظ رنـــگ طبـیعی موهای شماست و هم درمان خوبی برای چربی مو به حساب می‏آید. یکـــ‌ـچهـــارم فنـجــان رزماری خشک را به مدت ۱۰ دقیقه در دو فنــجان آب بجوشانید. بعــد آن را از صافـــی رد کنید و آب رزمــاری را روی سرتان بریزید و اجازه دهـید شب تا صبـــح روی سرتـان بمـــانــد. اگــر تعـــداد موهای سفـــید سر شمـا زیاد است، از این محلول برای مدت طولانــی‌ـــتـــری استـــفــاده کنید. کم‌ــکـــم موهای سفید شما رنگ تیرهـــ‌ـتری به خود می‌ــگیرد.

آیا زنـــان باردار می‌توانـــنــد از رنگـ‌ــهای طبیعی استــفاده کنـنـد؟

در مورد اســـتـفاده از رنــگ‌ــهــای طبیعـی دکتر عباسـیان، متخــصــص طب سنتـی توصیه می‌ــکـــنـد: «در اســـتـــفـاده از رنــگ‌هـــا، مزاج خود را بشناسید، به عنوان مثـال اگر گرم‌مــزاج هستید از گیاهان گرم که اســتـفـاده از آنـهـــا در شمـــا حساســیت ایجـــاد می‌ـــکــند، زیاد و متــنـــاوب استفـاده نکـنید. رنـگـ‌ــهــای طبــیعـی برای خانــمــ‌های باردار هم اگـر بریدگــی یا زخـم نداشـــتـه باشـــنــد، مشــکلـــی ایجـــاد نمــی‌ـکنـد.

امـا در حالت کلی بهتـر است خوردنــی‌هـــا و مالـــیدنـــی‌هـایی از این دست، به علت نامشخص بودن واکنـش آن در بدن خانـــم باردار و جنین، در این مقــطـع زیاد و مکرر اســتفــاده نشود.» اسـتـفـاده از رنـگـــ‌هـــای طبـیعـــی به مراتب سختــ‌تر از رنـگ‌ـــهای شیمــیایی اسـت و وقت و حوصله بیشـتری می‌ــطـلـبد اما حتمــا می‌ـدانید استـفاده مکــرر از رنــگ‌ـهــای شیمـیایی نهــ‌تنها به ریشه مو آسیب وارد می‌کند بلــکـــه ممـــکن اســـت مقادیری از مواد از طریق پوست جذب بدن شود.

شواهـد تازه محقـقان نشان می‌ـــدهــد میان استفـــاده مرتـــب از رنـگ مو با ابتــلــا به بعـــضی بیمـــاری‌هــای پوستـــی و حتی سرطان ارتبـاط نزدیکـــی وجود دارد. همچـــنـین دانشـــمندان در مطالـــعات و آزمایشــ‌ـــهایی که روی حیوانـــات انجـام دادنـد، متوجه شدند دفـــعـــات رنـــگ کردن مو با رنـــگـ‌ــهـــای شیمـیایی موجب ناقصــ‌الخـلـقه شدن نوزادان حیوانـات می‌ــشود. به همـــین دلـــیل به خانمــ‌ها توصیه می‌ـشود حداقل در سه ماهه اول بارداری از رنگـ‌ـــهای شیمیایی اسـتفاده نکنـــنـد.

نکاتی برای انــتــخــاب و اسـتفـــاده از رنــگ موهای طبـیعی

• توجه داشــته باشـــید کیفـیت، تازگی گیاه، میزان مواد، نحوه ترکـیب مواد، جنــس و رنگ موی هر شخــص، زمـــان ماندن مخـلوط روی مو و. . . طیف رنـــگــی متـفــاوتی را در افـراد مختلف ایجـــاد می‌کنــد.

• پیش از رنگ کردن کل موهای‌ـتان، بخش کوچکــی از موها را رنـگ کنـید تا رنـگ به دسـت آمـــده روی موی خود را ببــینــید و در صورت رضایت کل موی خود را رنـــگ کنید.

• اگـــر رنگ به دسـت آمـده دلخواه شما نبود می‌توانید چنـــدین مرتبـــه این کار را تکرار کنید. رنـگ‌هـای تیره با تکرار، تیره‌ـتر و رنـگــ‌های روشن روشنـ‌تـــر می‌شود.

• مدت دقــیق نگــهـداشتــن رنگ روی مو بسیار مشــکــل است زیرا به خصوصیات مو و رنگ موی شمـــا بستگی دارد.

• برای اینــکــه نتیجـه بهـــتـری از رنگ کردن موهای خود بگـیرید، بهـتر است شرایط دمـــایی محـیط، نزدیک به دمـــای بدن یعنی ۳۷ درجه سانـــتـی‌ـگراد باشــد.

• توجه داشـــتــه باشید رنگــ‌های شیمـیایی به سخــتـــی روی رنـگــ‌های گیاهی می‌ــنـشینـد و ولی رنـگــ‌ــهای گیاهــی بهـــ‌ــراحتی روی موهای دکـلره شده و رنگــ‌ـــشـــده نتیجـه می‌ــدهـد.

• شست‌وشو با چای باعث تغـــییر رنگ موها نمــی‌ـــشود امـــا هالـه زیبـــایی روی آنـها پدید می‌ـــآورد.

• اگر موهای شمــا شکـنـــنـده و خشـک است، هنــگام اسـتفـاده از حنا، زرده تخمـــ‌مــرغ یا روغن زیتون به ترکــیب رنگـــ‌تـــان اضـافه کنــید.

تســت اولیـه را فراموش نکـنــیـد

در نظر داشـتــه باشـید که پیش از رنـگ کردن کل موهای‌ـــتـان، حتــمــا قســمــتـی از مواد تهیــه کرده را بر روی پوست خود امـــتحان کنــیـــد. در صورت بروز حســاسـیـــت، قرمزی یا دانه زدن از رنگ کردن موی‌تـــان با آن مواد صرف نظـر کنــیــد چرا که مواد طبیــعی هم ترکـــیـبـاتی دارند که امـــکان دارد برای افــراد متـفاوت، واکنــش های گوناگونی به وجود آورند. در صورت اســتفاده از رنـــگ های شیـــمـــیـایــی هم، تســت اولیـــه را از یاد نبرید. به عنوان مثـال اگـــر گرم مزاج هسـتـــید ، بهتـر اســت رنـگ های گرم را فراموش کنـــیـد و برای رنـگ کردن موهای‌تان ریــسک نکنـــیــد همچنین از احــتمـال بروز حســـاســیـــت هم غافل نشوید.

انواع رنگ موهای طبیعی با روش ساده برای رنگ کردن موها

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.