انواع کانتور صورت برای خانم ها با فرم چهره های مختلف

کانتور، تکنیکی است که در گذشته برای مدل‌ها و بازیگران تئاتر به کار می‌رفت، اما امروزه بخشی از روتین‌های میکاپ شده است. کانتور صورت، هنر ِ تقویت نقاط قوت صورت و پوشاندن عیب‌های آن با آرایش و فرم دهی به قسمت‌های خاصی از صورت است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر انواع کانتور صورت برای خانم ها با فرم چهره های مختلف را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

نکــاتی برای کانــتور صورت

1. صورتـــ‌تـان را با کرم آمــاده کنـــیـد

صورت خود را آمــاده کنیــد؛ کرم مرطوب کنـنــده، کرم پودر و کانـــسـیلـــر بزنیـد. لایه‌ـــی نازکی از پودر مات کننــده بمالـــیــد تا زیــرسـازیـ‌ـتــان کامل شود. ایـــن کار کمکـــ‌تان میـ‌ــکـــند کانــتور صورت‌ـــتـــان راحـتـ‌تـــر و هموارتــر انـجام شود.

2. پودر و کرم و برســ‌ـتـان را انـتـخــاب کنـــیــد

شما می‌ـتوانید انـتــخاب کنــیـــد که از کرم استفـــاده کنــید یا از پودر. پودر در پایــان، جلوه‌ای مات‌ـــتـر میـــ‌دهد اما کرم جلوه‌ــی باطـــراوت‌ـــتــری دارد. اگر تازه کار هســتــید توصیه میـ‌ــکـنــیــم با محـصولات کرمــی شروع کنیـد چون راحت‌ـــتـــر ساخـته و ترکــیـب می‌ـشوند.

در مورد برس‌ـــهــا نیــز از برس‌ـهـای کوچکـ‌ـتر و پُـرتر برای بالـا بردن دقـــت و ظرافـــت کار استـفـــاده کنـید. شما به یک برس برای کانتوریـنـگ و برســی دیـگـر برای هایلایــت کردن نیاز داریــد.

3. نقشـــه صورت‌تـان را بشنــاســـیـد

نقاط اصــلی کانتور صورت شامل نواحــی زیـــر فک، طرفـــین پیـــشـــانـــی، طرفین بینـی و فرورفــتــگــیــ‌ـهــای اســتخوان گونه میـ‌ـشود. ترفندی که بکـار می‌برید این است که از ساخــتـــار اســتخوانی صورت به عنوان راهنـــمـــا استـفاده کرده و رنـــگـ‌ـها را انتـخاب کنـیـــد.

4. به ترکیب رنگ‌ـــها دقت کنیــد

کانـــتور صورتــ‌ــتــان هر چه طبیــعی‌ــتــر به نظـــر برسد بهــتر اســـت. همیـــشــه توجه داشته باشید که نبــایـــد خطوط تیز و آشـــکار رنگ، روی صورتـ‌ـــتــان دیـده شود. از اسفنـج تخـــم مرغی (اشکـــی) مرطوب یا برس فونداسیون برای ترکیـب مواد استـــفاده کنــیـد. شمــا میـــ‌ــتوانیــد از رژ گونهـــ‌ی هلویی – صورتی برای درخشـش گونهـ‌ـهایـ‌تان کمک بگــیــریـــد.

5. هایــلایـــت کردن

فقط قســـمتـ‌ـهایــی از صورت را هایــلایـــت کنـــیـــد که نور به طور طبــیـعی به آنهـــا برخورد میــ‌ـــکـــند مثلـا گونه‌هـا، اســتـــخوان ابرو، پل بینی، برجــســـتـگــی وسط لب بالــایــی و وسط چانه. این کار باعـــث بیــشتر شدن اثر کانتوریـــنگ میــ‌شود.

حالــا دســتور الـــعـــمل سادهــ‌ـــای از کانتور صورت را برای‌تان میـــ‌ـگوییــم. اولین کاری که باید بکنیـــد ایــن اســت که فرم صورت خود را مشـخص کنـــیــد. برای هر فرمی از صورت، دستورهــایــی خاص خودش وجود دارد.

کانـــتور صورت قلبـی شکــل

چیزهایـــی که نیاز داریــد

1- پالــت کانتورینگ

2- برسـ‌هـــا

آمـــاده کردن پوست

اول باید پوست خود را با کرم پودری سبـــک، آمـــاده کنـــیـــد.

هایلـــایـت

با یک کرم هایــلـــایتر، فک، تیغه‌ی بینی، زیر چشــمهـــا، وسط چانـــه، گوشه‌ـــهـای دهان و وسط پیشـانی را روشن کنــید.

کانــتور

حالـا که دانستیـد چه قسمــتــ‌هـایـی را بایــد هایلایت کنیـــد، قدم بعـــدی ایــن اســـت که کانــتور کنــید. رنــگـی که برای کانتور انـــتـــخـــاب می‌کــنیـــد باید منـــاسب سایه زدن باشـد، نه خیــلـــی گرم یا نارنجــی. برس را بردارید و از پایــین خط رویش موهایـ‌تـــان شروع کنید، به سمـــت کناره‌ــهــای پیــشانــی بروید تا آن را باریـکــ‌ـتر کنیـــد. برای کانـــتور گونه، از ساخـتــار طبـیـعـــی اسـتــخوانــ‌تــان شروع کنید و از بالای گوش به سمت گوشهـ‌ــهــای دهـــان را سایه بزنـیـــد. پهلوهای بینی‌ـتان را هم کمی سایه بزنـیـــد تا خوش‌ـتـراشـــ‌ــتـــر جلوه کند.

یکـــدست کردن

حالــا که طبق نقشـــهـــ‌ـــی صورت، کانــتور و هایـــلایت کرده‌ایــد وقت آن اســـت که آنهـا را یکدســـت کنــیـــد و ایـــن درســـت همانـــجـــایـــی اســت که نیــاز به ترفـند دارد. از یک برس کوچک و پُر اسـتفاده کنـــید. ابـتـــدا ضربه‌ـــهای کوچکـی روی پیــشــانـیـ‌ــتـــان بزنـید تا هایــلــایـت یکـدست شود و این کار را روی قســمت‌های دیـگـــر نیـــز انجــام دهـیــد. برای قسمتـ‌ـهـای کانــتور شده از یک برس بزرگ کانتوریــنــگ اســتفــاده کنـید؛ از پیــشــانی شروع کنـیـــد و سایهــ‌ها را به آرامی یکدســـت کنــیـد. برای گونهـ‌ــهـا از حرکـات رو به بالــا استفاده کنیـد تا جلوه‌ـی ملـــایمــ‌ـتـری پیدا کند. همه چیــز باید واقـــعـا ملـایم و لطــیـف به نظــر برسد.

تثــبیت کردن

حالا با استــفـــاده از پودر مات و یک برس منــاسب و حرکـــات آرام و سبــک، کانتور صورت‌تــان را تثبــیــت کنـیــد تا مدت طولانــی‌ـــتـری بمــانـــد. میـــ‌ــتوانید کمی پودر برنزه هم اضافـــه کنـــید تا ظاهـرتـان گرمـ‌ـتر دیـده شود.

کانتور صورت گرد

هایــلـایت

صورت خود را با مرطوب کنـنده و کرم پودر آمـــاده کنید. هایـلایت را از وسط پیـــشـــانی شروع کنیـــد، سپس تیــغـهـــ‌ی بیـنــی و بعــد هم وسط گونه‌ها. زیـر چشـمها، مثـــلث‌ـهـای کشیده و معــکوس ایـجاد کنـیـد و روی استخوان گونهــ‌ها نیز کمی هایـلـــایـــتر بزنــیــد.

کانـــتور

برای کانــتوریـــنــگ منـــاســـب و جلوگیری از موج دار شدن آن از یک سایهـ‌ـــی آندرتون سرد به رنـگ خاکـــسـتـری مایل به قهوه‌ــای اســـتفـاده کنـید. کانـتوریـنــگ را از پایــین گوش شروع کنـیــد چون این کار باعـث میـ‌شود صورت شمـــا کشـــیده‌ـتر به نظر برســد. سپـس کنــارهـ‌ـهـــای پیـشانــی را بصورت C‌ شکـــل کانتور کنـــید. برای باریـــکـ‌ـتـر کردن بیــنــی، طرفین آن را سایه بزنیـــد و کانــتور کنـــیـــد.

یکدســـت کردن

از یک برس کوچک و پُــر برای یکـدست کردن قسمــت‌های هایــلایـت اســتــفـاده کنیـــد، برس را به آرامی فشار داده و رول مانـــنـد حرکــت دهید. با یک برس بزرگ کانـتوریـــنــگ نیــز کانتورها را یکــدســت کنید تا هیـــچ خطـی روی صورت‌تـــان دیـده نشود.

تثبــیت کردن

با برس مناســب، پودر تثـبیــت کننـــده یا پودر مات را همه جا پخش کنیـد تا میـــکــاپ‌ـــتان فیــکـــس شود. حالا نتیجـه را ببـیــنـــیـد!

کانـتور صورت چهارگوش

هایلایــت

بعــد از ایـــنکــه صورت خود را با کرم پودر آماده کردید بایـــد قسـمتـ‌هــای هایــلــایــت را مشـــخـص کنید. از وسط پیشـــانــی شروع کنـــیـــد و به سمـت مرکـــز چانـه بروید. برای اتـــصال ایـن دو قسمت، یک خط کوچک در میان بینـــیـ‌تـــان بکـشید. دقیقــا از مجرای اشـــکـــی شروع کنـــیـــد، قســمـتــ‌ـهای پای چشـم را هایلــایت کنیــد و دو شکل V ایجـاد کنیــد. گوشهــ‌هـــای بیرونی دهـــان را نیــز هایلــایت کنـــید.

کانتور

در مورد انتـخـاب رنگ برای کانـــتور صورت چهـــار گوش، خاکســتـــری سرد و خاکســتری متــمــایـل به قهوه‌ـــای مناســـب‌ــتـــرین اســت چون تقــلیدی از سایهـــ‌هــای طبـیـعـی است. روی خط فک را سایــه بزنـیـــد، زیر استـــخوان گونه و طرفــیـن بیـــنــی را هم سایه بزنـیـــد.

یکدست کردن

ترفــنـدی که باید بکار ببریـــد این است که اول هایلایــت‌ـهـــا را یکـدســـت کنیــد و بعـــد کانتور را وارد هایلـــایــت و یکــدســت کنـــید. برس را به آرامی فشــار بدهید و تیـــره روشنـ‌هـــا را ترکیــب کنــید.

تثبیــت کردن

برای فیـــکـــس کردن کانــتور، از کمــی پودر اســتـــفاده کنــید. با یک برس بزرگ، پودر را همـه جا پخـش کنـــیــد. میــ‌ــتوانیـــد برای گرم‌‌ـــتر کردن جلوه‌ی صورتـ‌ـتـان از ترکـیبــی از برنــزه و هلویی استفـــاده کنـــید. حالــا تفـــاوت را تماشــا کنـــیـــد!

کانـــتور صورت بیـــضی شکل

هایلـــایت

پوستــ‌ـــتان را با مرطوب کننده و کرم پودر آمـــاده کنـــید. روی پیـشـانی به صورت تقریـبا دایـــره ماننـد هایـلـایت کنـــید و به سمـــت بینـــی بیــایید. چانـه، گوشه‌ـهــای بیــرونی دهـــان و پای چشـمـــهــا و اســـتخوان گونه‌هـــا را نیـــز هایلـایـت کنیــد.

کانتور

از سایهـ‌ـــی خنــثی برای کانـــتوریـنگ استفـــاده کنیــد. با قســمت گوشهـــ‌ـی نوک برســـ‌ـــتــان، زیـر استـــخوانـــ‌ــهای گونه را سایه بزنــید. سپـس قسمـت بیـــرونی پیـــشـانی، طرفین بینـــی و خط فک را کانـــتور کنید.

یکــدست کردن

از گوشهـــ‌ــی داخـــلی چشــم شروع کنــید، هایــلــایت را از مرکز به سمت بیـرون پخــش و یکدســـت کنــید و کانــتور را از سمت بیرون به داخـل.

تثبیت کردن

از پودر مات برای فیـــکس کردن میـــکــاپ استــفــاده کنیـد. از مرکـــز صورت شروع کنــید و به آرامـــی پیش بروید. نتـیـجه دیدنـــی اســت!

کانــتور صورت الـــماس شکل

برای صورت الماس شکل، قســمتــ‌ــهــای زیــر اســـتخوان گونه را کانـتور کنیـــد. از کنــار گوش شروع کرده و در وسط گونه، کانتوریـنگ را تمـام کنـــید. قسـمتـــ‌هــای پاییـن چشم، وسط پیشانـــی و وسط چانـــه را هایلـایت کنیــد تا ایــن قســـمتـ‌ـــهـا که به طور طبـــیعـــی باریک هسـتــند، پهن‌تـــر جلوه بدهید.

کانـــتور صورت مستــطیــلــی

اگــر صورت مســـتطیل شکل داریــد تمـرکز خود را روی کانتورینگ طرفــیــن پیـــشانــی بگذارید تا خط رویش موهای‌تــان کوتاه‌تـــر به نظـر برســد. زیـــر استــخوان فک و قســمـــت پایــیــن استـــخوان گونه را کانـتور کنـیـــد؛ از گوش‌هــا شروع کرده و کار را در وسط گونه‌هـا تمام کنید. قســـمتـــ‌های پاییـــن چشــم، کنار اســتــخوان ابرو و وسط چانـه را نیــز هایـــلـــایـــت کنید.

نکـــات و ترفــنـــدهــای کانـــتورینگ

ممــکـن است کانــتور صورت در ابـــتـدا سخــت به نظـر برسـد امــا اگـر به تمــرین کردن ادامه دهـید بالاخـره به مهـارت لازم خواهیــد رســـیـــد. در ادامـه بایـدهــا و نبـــایـــدهـایی در مورد کانـتورینگ صورت ارائه می‌ـــدهیم تا احساس نکنـیـــد گیـج شده‌ـــاید.

. پیش از هر چیزی خیــلـی مهم اســت که کانــتور متـــناسب با فرم صورت خود را انـتـخـاب کنـیـــد تا طبیـعی به نظـر برســـد.

. برای ابزار کانتورینـگ از هر رنـگـی که خیلــی سرخ یا نارنـــجـی اســت اجـتناب کنــیـــد.

. برای کانـتور بینـی می‌ـــتوانید از نوار کاغــذی اســـتفاده کنــیـد تا خطــی که میــ‌کشــیـــد صاف دربیـــاید. طرفـیـن بینی دو خط بکــشــیـد و این کار را از گوشهـ‌ی داخلــی اســـتـــخوان ابــرو شروع کرده و در نوک بیــنـــی شکـــل U مانـند ایجاد کنیــد.

. از برســـ‌ـهای منـــاسب اســتــفاده کنیـــد.

حالا دیـگـــر تمــام اصول کانــتور صورت را میـــ‌دانید، وقت آن است که آنهـــا را بکـــار ببریــد و تمریـن را شروع کنــیـد. برای تازه کارهــا تنهـــا توصیــه‌ی ما ایــن است که یک کیت کانـتوریــنگ برای خود تهــیه کنید تا هر چه را که نیـاز دارید داشتــه باشـیــد. پالـت کانتوریـــنـگ برای تمــام افـراد بات هر درجه از مهــارت مناســـب اســت؛ از مبــتـــدی گرفته تا حرفـــهــ‌ای.

انواع کانتور صورت برای خانم ها با فرم چهره های مختلف

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.