انواع گیاهان آپارتمانی که برای چیدمان خانه مناسب است

گیاهان آپارتمانی نقش بسیار مهمی در خانه دارند و بیشتر استفاده نمودن از گیاهان آپارتمانی برای تزیین و چیدمان خانه خود استفاده نمایید چون بسیار مورد برای سلامتی شما مفید می باشد و شما می توانید از این گیاهان برای نمای داخلی خانه بهره ببرید در ادامه تصاور و جزئیات بیشتر انواع گیاهان آپارتمانی که برای چیدمان خانه مناسب است را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : همه کسانی که در ادامه خرید گیاهان خانگی می‌باشند , قبلی از انجام خرید اولی حق تقدم خویش را بر روی ظواهر و لازمات مراقبت آن قرار میدهند . اگر‌چه همه این موردها را هم می بایست در ذهن داشته باشید البته جنبه‌های حساس دیگری هم موجود است که در هنگام جستجوی یک گیاه خانگی ایده آل می بایست آن را به خاطر داشته باشید .

گیاه عنکبوتی :

گیاه عنکبوتی ( Chlorophytum comosum ) برای از بین بردن فرمالدئید مو جود در هوا دوچندان خوب است . فرمالدئید ماده‌ای است که معمولا از هر چیزی که در خانه دارید همچون کیسه‌های کاغذی , کیسه‌های مومی , دستمال کاغذی , حوله , سفره , فریم تخته سه بین و پارچه‌های تصنعی وارد هوا میگردد . گیاه عنکبوتی علاوه بر فرمالدئید می‌تواند کربن مونوکسید و بقیه مواد سمی جانور در هوا را هم بگیرد . در‌حالتی که هوای باطن منزلتان عالی نیست و گیاهی هم در خانه ندارید , گیاه عنکبوتی می تواند دقیقا به عبارتی چیزی باشد که نیاز دارید .

حفظ از این گیاه دوچندان اسان است و می بایست آن را در یک مکان با روشنایی کم هم نگه دارید چون دوست ندارد به طور بدون واسطه زیر نوروفروغ آفتاب باشد . گیاه عنکبوتی در درون هر مدل خاکی پرورش می‌نماید و می بایست به طور تر و تمیز آب دهی شود . در صورتی‌که بتوانید خاک آن را به صورت آراسته مرطوب نگه دارید , این گیاه برای زمان طولانی در منزلتان تداوم خواهد اورد .

آلوئه ورا :

ممکن است شما نیز راجع به فایده از کرم‌ها و داروهای درست شده از آلوئه ورا چیزهایی شنیده‌اید . با وجود نبود شواهد علمی درباره ی خاصیت درمانی آلوئه ورا , هزاران سال است که از آن برای معالجه و التیام پوست حیاتی و تحریک شده استعمال میشود . ماده واضح و ژل مانندی که در بخش داخلی برگ‌های آن یافت می شود را می‌توان به صورت بی واسطه بر روی پوست شکل قرار بخشید . بر طبق مطالعات صورت گرفته , اشخاص معمولا به صورت تر و تمیز از این گیاه برای معالجه سوختگی , آفتاب سوختگی , سرمازدگی , پسوریازیس و زخم‌های سرد به کارگیری مینمایند .

در صورتیکه به مواد ارگانیک آلرژی دارید قبلی از مصرف با پزشک معالج خویش مشورت کردن فرمائید . گیاه آلوئه وار می بایست آب متعددی داشته باشد . این گیاه فروغ دوچندان را دوست دارااست ولی در شرایطی که در معرض روشنایی بیش تر از حد قرار گیرد شاید برگ‌های آن قهوه‌ای رنگ شود . براین اساس خوب تر است آن را زیر فروغ غیر بی واسطه قرار دهید .

لهجه ماری یا این که سانسوریا :

یکی دیگر از گیاهان باارزش برای اتاق خواب , گیاه ماری است که گزینش فراوان خوب برای بهبود هوای اتاق‌هاست . این گیاه کربن دی اکسید را به اکسیژن تبدیل میکند و دوره خواب هوای کیفیت بالا دراختیار شما قرار خواهد بخشید . گیاه ماری میتواند سموم مو جود در هوا همچون تری کلرواتیلن , فرمالدئید , تولوئن , بنزن و زایلن را حذف نماید . برای باصرفه سازی اقتدار تصفیه هوای این گیاه , به تعداد بیشتری نیاز خواهید داشت . این گیاه تحت عنوان یک کدام از گیاهانی در لحاظ گرفته می شود که مراقبت از آن سهل و آسان است . نیازی وجود ندارد به صورت مکرر به آن آب بدهید .

گیاه رزماری :

رزماری گیاهی است که در طب سنتی برای قرن‌ها مورد به کارگیری قرار می گیرد . این گیاه برای بهبود تمرکز و یاد دوچندان اثر گذار است . مطالعات انجام یافته هم نشان می دهد که کسانی که در معرض بوی این گیاه قرار گرفته بودند خاطر بهتری داشتند . هر جایی که دسترسی نیکی به روشنایی عادی داشته باشد برای حفظ این گیاه خوب است . این گیاه در فصل رویش می بایست به طور آراسته آب دهی شود ولی در زمستان به آب کمتری نیاز خواهد داشت .

لی لی دوستی

گیاه لی لی آشتی حقیقتا می تواند دکور منزل شما‌را با گل‌های زیبایش تغییر‌و تحول دهد . این گیاه قشنگ و کارکشته مدرس جذب آلاینده‌های هواست . این گیاه قادر است موادی همچون آمونیاک , بنزن , زایلن , فرمالدهید و تری کلرواتیلن در سراسر منزل را حذف نماید . از آنجایی که‌این گیاه یک گیاه خانگی گلدار است گرده و بوی خیر و خوبی ایجاد می‌نماید اگر‌چه این مسئله برای اشخاصی که به گرده گل آلرژی دارا‌هستند به هیچ عنوان موءثر وجود ندارد . شما می توانید این گیاه را در یک ظرف با خاک تمامی کاره بکارید و عملکرد فرمایید در حین سال آن را مرطوب نگه دارید .

سرخس برگ شمشیری

اگر در جایی زندگی می‌کنید که نبود رطوبت یک مسئله دردساز است، این گیاه می‌تواند یک گیاه خانگی ایده آل برای منزلتان باشد. این گیاه یک مرطوب کننده طبیعی است و می‌تواند هوای خانه را از وجود موادی همچون فرمالدئید ، زایلن و سایر سموم ناخواسته پاک کند. این گیاه می‌تواند برای پوست خشک نیز مناسب باشد.

رشد گیاه سرخس برگ شمشیری آسان است و نورغیر مستقیم خورشید را ترجیح می‌دهد اما باید خاک رطوبت آن را همیشه بررسی کنید. بهتر است این گیاه را در اتاقی قرار دهید که سطح رطوبت آن بین ۵۰ تا ۸۰ درصد است. هرگز قدرت یک گیاه خانگی برای سلامتی خود را نادیده نگیرید.

انواع گیاهان آپارتمانی که برای چیدمان خانه مناسب است

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.