ایده های جالب برای داشتن یک دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون زمستانی را می توانید با وسایل زمستانی تغییر داده و خانه خود را زمستانی نمایید مثلا قرار دادن شومینه های زیبا در اتاق پذیرایی و یا اتاق نشیمن تعویض پرده هم می تواند برای زمستانی کردن خانه بسیار موثر باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر  ایده های جالب برای داشتن یک دکوراسیون زمستانی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اولین قدم برای داشتن یک دکوراسـیون زمــســتانـــی، اســتـــفـاده از پارچه‌ـــهـــای نرم و کرکـی گرم اســـت. حالـا می‌توانـــیـد به زمـــســـتان خوشامد بگوییـــد.

زمـانی که هوای بیرون از منـزل، سرد و مرطوب اســـت، دوست دارید با وارد شدن به خانه، گرمـای مطلوبی را احسـاس کنـــید. برای رســـیـــدن به ایـن شرایــط، پیـشنهــاد میــ‌کـــنـم در ایـــن مطــلـب با ما همراه باشــیــد. قطــعاً پیــشــنـــهادهــای جالبـــی را خواهـــیــد خوانـــد.

دکوراسیون زمــسـتـــانی: پتوها را بیرون بیاوریـــد

 

ابتدا به سراغ گنـجـــه رخــتخوابـــ‌ـهـــا بروید و چنــد پتوی گرم و سبـــک را بیـــرون بیاورید. درصورتـیـــ‌ـکـه پتوی منـاســـب برای استفـــاده بر روی کانـــاپــه و مبـــل راحـتی را ندارید، هر چه سریــعــ‌تـر یکــی تهـیه کنـیـد. واقـــعـاً هیچ‌ـــچـــیــز دلــ‌ـــچســـب‌ــتر از چرت زدن بر روی کاناپه در فصـل زمــستـــان، درحالـــیــ‌ـکـــه پتوی گرمـــی به دورتـــان حلـــقهـ‌زده نیست!

تغـــیـــیـــر دکور نشیــمن برای زمـــستــان: لبـــاس منـاسب برای پنـجـــرهــ‌ها

 

پنـــجـــره‌هـــای خود را با پردهـــ‌هـای ضخـــیــم، در روزهـــای سرد زمـــسـتــانی بپوشانـیـــد. میـــ‌ـــتوانـــید از یک پردهـٔ توری در زیر آن استفـاده کنـیــد تا در روزهـای آفـــتـــابــی از نور روز بهرهـ‌ـمــنـد شوید و هنــگام شب پرده‌ــهای ضخــیـــم‌تــر را بکـــشید. این کار سبــب می‌شود گرمــای داخــل منزل، هدر نرود.

کوسن‌ـهای گرم برای دکوراسـیون زمـستانــی

 

بالشـــت و کوسنـــ‌هـای کرکـی و مخــمــلـــی، به فضـاهای نشـــیـــمن و پذیــرایـــی اضــافـه کنید. همچـــنیـــن اســتـــفاده از کوسنــ‌ـهــای مخـــملی و یا بافــتنــی در اتاقــ‌خواب، میـــ‌توانـد خواب راحـت و گرمـــی را برایـ‌تــان رقــم بزنـــد.

برای زمـستــان زمــیــن را فرش کنید

کف خانهــ‌ـتان را با عایق حرارتـــی بپوشانـــید. درصورتی‌کــه کف‌ــپوش شمـا چیـزی بهـ‌ـجز پارکت است، حتمـــاً از موکت یا فرش، برای پوشانـدن کف در فصل زمـــستـان کمک بگیـــریــد. نیــازی نیـست تمـــام قسمت‌هـای کف را بپوشانیــد، با قرار دادن قالـــیـچــه در ابـــعاد کوچک هم می‌توانیـد، عایق خوبی ایــجـاد کنــیـد. سعی کنیــد ابتـدا قســـمـت‌ـهایی که تردد اعــضـای خانواده بیـشـتـــر اسـت را پوشش دهــیــد.

طبــیـــعت زمــسـتـــان را به خانـه بیــاوریــد

خانه را با اکــس سوریـ‌ــهای طبـیعی تزئین کنیـــد. چوب، سنگ، برگ و میوه کاج، ازجـــمله عناصـــر طبـیــعی هســتــند که ما را برای رسـیـــدن به یک دکور زمســـتـانــی زیـــبـــا، همراهـی میـ‌کنــنـــد. شما میـــ‌ـتوانــیـد شاخـهـــ‌هـای خشک‌شده را به همراه میوه کاج یا بلوط، درون سبد چوبی یا گلـدان زیبـــایی بگـذاریـــد و آن را روی میـــز ناهـــارخوریــ‌ـتـان قرار دهـید.

 

از ظروف شیـشـهـــ‌ــای کمـک بگیریـــد. ظروفی مانـند بطـری‌ها یا شیشـــهـــ‌ـــهـای خالــیـــ‌ـترشی، می‌ــتوانـــنــد جای منــاســـبــی برای قرار دادن شمع و گیاهان خشـــک باشـنـد. با روشن کردن شمــع حس گرمـا را وارد خانـــهـ‌ـتــان کنیــد. میـ‌ـــتوانـــید از شمـــعــ‌ــهـــای ساخـتهــ‌شده با گیاهـــان معـطر، استفاده کنیـد. در هنـگـام سوختـــن شمـع و گیـاه خشک، بوی خوشایــنـدی فضای خانه را پر میـ‌کند.

در دکور زمــستـــانــی نشـیـــمــن فضـــای دنج بســازید

 

یک مکـان دنـج برای خود طراحـــی کنــیـد. با اسـتفاده از یکســـری لوازمـی که دوست داریـــد، یک فضــای صمـیـمـی و خودمــانـی خلق کنـــید. با تهیـــه یک کانــاپــه کوچک یا صندلــی مخـصوص، به همـراه کوسنـــ‌ــهای گرم و لطیــف، یک آبـــاژور با نور ملــایــم زرد و یک قفـسـه پر از کتاب، فضـــای محبوبی را برای سپــری کردن شبـــ‌ـــهای بلـــنـد زمستان، بسازید.

 

 

شومیــنه، همــیشه یک نقـطــه کانونی باشــکوه برای گذراندن اوقاتی خوش در این فصـــل، بوده اســـت. اگـر شومینه نداریـــد نگران نبـــاشـــید. تعـــدادی شمع با ابـعاد بزرگ تهـــیـــه کنــید. آن‌ـــهــا را به همــراه فانوس‌ـهـای زیبا و چنـــد گیاه مناسب ایـن فصـــل، مانـند کاج، در یک فضای منـاســب منزلــتــان قرار دهیـد. یک تشــکچـــه با ارتفـــاع ۲۰ سانــتیمتــر، منـــاسب با ابـــعـاد فضــای موردنـــظــرتان، خریـــداری کنید؛ همــچــنـــیـن یک ظرف پر از میوه‌ـــهــای خشـــکــ‌شده، میـ‌توانـد فضـای شمارا تکـــمــیل کنـــد.

شمـــا میتوانــیـــد برای خریـد اکسسوری های مورد نیـــاز از قسمت دسته بنــدی یا از طریــق جسـتــجو کالـای موردنظر خود را پیـدا کرده و با قیمـــت منــاسـب خریـداری کنــیـد.

ایده های جالب برای داشتن یک دکوراسیون زمستانی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.