ایده های رمانتیک و عاشقانه برای اتاق خواب زوجین

اتاق خوای تازه عروس و دامادها باید رمانتیک و از رنگ های بسیار زیبا تهیه شده است اتاق خواب سکسی بیشتر برای زوجین مناسب می باشد زن و شوهر را شهوتی نموده و باعث می شود آنها از هم لذت ببرند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های رمانتیک و عاشقانه برای اتاق خواب زوجین  را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : خــانــه مکـانــی است برای زندگی افراد خانواده؛ درواقع می‌ـــتوان گفت ظرف زندگی آدمــیــان بهـــ‌ـــحـســـاب میـ‌آیـــد و در آن امـــنـــیت، آرامــش و صمیــمــیت موج می‌زنــد. در خانه فضــاهـایی برای پاسـخگویی به نیـــازهــا و فعالیــتـ‌ــهای مختـــلف افـــراد وجود دارد. در میـان اين فضاها اتاق‌خواب، کاملــا شخــصــی بهــ‌حــســاب آمده و برای آرمیـــدن ، مطــالعـــه و انـجام کارهـــایــی مانـند تکـالیــف مدرسـه ، نگـــارش و مانـــند ایــنهـا كاربـــرد دارد و هرکــسی می‌ـتواند آن را متـناســب با علاقه، شخصـــیـــت و نیـازهای خود بیــارایـــد.

زمـــانی که به اتاق‌خواب می‌پردازیـــم، فاکـتورهـایی که فضـــا را خلق می‌ــکـنند بایــد مطــابـق شخــصیـــت شمــا تعـریــف گردنـد. اتـاقــ‌خواب فضـایــی را تأـمــیـــن می‌کـند که بهـ‌ـعـــنوان پنـاهـــگــاهی برای اســـتراحـــت و آرامش شماست. در ادامـه به راهــکـارهایی میـــ‌ـــپـردازیـــم که به شمــا در آراستـــن اتـــاقــ‌ــخواب مشـــتــرکتان (خواب مسـتـــر یا والـــدین) کمــک می‌ـکند تا شخـــصـــیت همــسران، همراه با هم در آن دیده شود.

اكــســـسوری برای ما

استـفــاده از اســباب (اکسسوری) متـــعلـــق به خودتـان راهی برای افـــزودن کاراکتر و شخصیـت به اتاقـ‌ــخوابــتــان اسـت. برای اجتـناب از ایـــجاد فضــایـی درهم‌ریخـتـه و ناهــنـــجــار میـ‌توان از فضای دیوارهـــا استفـــاده کرد؛ برای مثال قلابـــ‌ـــهـایی برای آویخـــتـــن تزئینـات، قفسهـ‌هـــایی برای لوازم زیــنـــتـی و کتابـ‌ــها و آویختن تصاویر شخـــصـی و نيز آینـــهـ‌هــا. شمـــا همـ‌ـــچــنـــیـــن میـ‌ـــتوانـیـــد از آویزهـای پشتـ‌ـدری برای آویخـتن کمــربـــندهـــا و جعبــهـــ‌ـــهـای جواهــرات استفاده کنیـد. ایـــن امــکان نيز وجود دارد که در یک مکان از جواهــرات بدلـــی برای تزئین استـفـاده نمـــاييد تا ویژگـی یک سبک (استــایــل) کاربــردی و شخصی را به فضــا بیــفـــزاییـد.

معمولا سلــیقه و اســـتایـل زنـانـه در مبلمــان کردن و آراستن خانـــه در اغلب منـازل حاکــم اســـت، همیـــن‌طور در اتــاقـــ‌ــخواب اصـــلـــی که میان همسران مشــترک اسـت چنین سبــک و سیـــاقـــی وجود دارد. برای ایـــنکه یک اتــاق شخـــصیـت زنانـــه داشتـــه باشد، به نظـر میــ‌رسـد رنـــگ، معــمول‌ـــترین ابزار نسـبت به تزئینات منحـصربه‌ــفـرد یا عنـــاصر تزئینـی اســـت؛ برای مثال یراق‌ـــدوزی، بنـد و قیطــان و توری بهـ‌ــطورقـــطـع زنــانـــه هسـتنـد و شایــد وقتــی به رنگ مشـــکــی باشــد برای مردان پرجـــاذبـــهـــ‌ــتــر گردد. اســتفاده از رنـگ‌هـای پاســتــل ملایـم و صورتــی بهـــ‌ــخـصوص در غیاب رنــگــ‌ـهـــای تیــره می‌ـتوانــد حس دخــترانــه‌تـــری به فضــا اعطاء كنـد.

اتـــاق رنـــگـــیـن ما

می‌دانیم رنــگــ‌ـهـای پاسـتــل ملایــم به‌ویژه آبی، سبز و زرد در اتــاقـ‌ــخواب بهــ‌خوبی کارایـی دارنـــد، امـا از اینکه در بخـشــ‌ـــهای مخــتلف از رنگـ‌هــای دیگــر اسـتـفـاده کنیـــد تا سلـــیقه و استـــایــل خودتـان را به فضــا انـــتقــال دهــیـد، نهـــراسید. اگر به این نتیجــه رسـیـدید که از زیبـایـــی رنگ‌ـهای خنثـــی اســـتفــاده نماييد، کفــ‌ـپوش (و سایر ملزومات) چوبی می‌تواند حس و ظاهر طبـیعـــی به فضــا بدهد، بهـــ‌ویژه زمانـــی که با کرم، آبی و سبـــز روشن در کنـــار هم بهـــ‌صورت یک تیـــم درآیـــنـد.
نیازی نیــست در اسـتـفاده از رنـگــ‌هــای روشن مثــل صورتـــی، قرمــز و بنفــش محـــتـاط عمـــل کنــیـــد، چراکه آنــهــا برای ایجـاد اتــمســفـــری لذتـــ‌ـــبــخـش مفـیـــد هســـتنــد. اگـر تنـ‌ـــهای روشن‌ــتر را برگزیــدید، پیشــنـــهاد می‌شود از آنها به مقـدار کم و یا بهـــ‌عـــنوان رنـــگ تأکیـدی برای تکـمیل دکوراسیون اتــاقتـــان اســتـفاده نماييد.

سبـک و سیاق ما

اگر بانو به سبـــک و سیاق‌ـــهـــای ساده مانـــنـد روستیـــک یا نقوش، تزئینات و دکوراســیون عشــایری علاقمـــند است؛ برای مثال علاقـــه دارد که کلـــکـــسـیونی از ابزارآلات قدیـــمـــی را به نمایـش بگـــذارد آنها را به صورتـــی میـنــیـمـال و ساده با گرافـــیـک جذاب قرار دهیـــد و اگر آقـــا به گرافـــیــک معاصـــر و رنــگـ‌ـــهای تنـد و گرم علـاقـــه دارد بگـــذاریــد که در نقطــه توجه قرار گیــرد. بهـــ‌این‌ترتیب با ترکـیب این دو میــ‌ـتوانـیـــد اتــاقـی داشــتـــه باشـید که باب طبــع هر دو نفــر باشد؛ چون از علـــایـق هر دو در آن استفــادهـ‌ـشده اســت.

تغیـیری زیـرکانـه از ترکیب نارنجــی و آبــی به قرمز مرجــانـــی و آبی ممکـن است برای بانوان رضایــتـــ‌ـــبخش‌تـر باشد. ترکـیـبـــی استـــادانـه از الگوها و نقوش برجسـتــه برگــزیـنــیـد و آن را در زمیـنــه‌ـــای زغــالی قرار دهـیـــد تا ایــنکـه برای هردو نفـــر گزينه منـاسبي گردد. رنگ آبی و نارنجــی را در زمینـهـــ‌ــهــای بیــ‌رنــگ (سفـید) در سطـــح کوچک به کار ببـریــد؛ برای مثـــال دیوارهـای سفــیـد با آثار هنری با طيف رنگ آبـــی و فرشی با رنگ نارنــجی به همـراه تخــت و لوازم چوبی به رنگ متوسط (نه تیره و نه روشن).

اسـتــفــاده از رنـــگــ‌های سفـید و روشن برای برجســـته کردن یک سرتخـت (Headboard) زیـــبا و منحصربهــ‌ـــفــرد مفــید است و می‌تواند مانند ویتریـــنی برای نمایش شکـــل و بافـت چوب (بافـتی که در اثر برش چوب دیده می‌ـــشود) عمــل کنـد.

یکی از بهتــریــن راهــ‌ــهــاي دکور کردن اتاقـ‌ـخواب مســتر، اســـتفــاده از قفـسـه کتـــاب توکار کاربردی است، بهـ‌ویژه زمـــانی که فضای محدودی داریـد. ایـــن راهی است که با كمك آن میـــ‌توان بهـ‌ـصورت مکرر برای خلــق فضـــاهـای متـنــاسب با کاراکـــتر هر دو فرد (بانو و آقـــا) و سبک و سیـــاق موردتوجهــشـان از آن بهره برد. در ایــن کتـابـــخانـهــ‌ـهـا میـ‌توانــیــد از قاب عکسـ‌ـــهـــای دونفـــره، کتـابـــ‌ـها، شمع، گیـاهـــان و لوازم تزئینی خانـگـــی کوچک اسـتفاده کنیـــد.

مصالح ، الگو و نقـــشِ شمــا

با افزودن چوب‌هـا به‌ـــصورت نمایـــان (اکــســـپوز) می‌ـــتوانـــیـــد اتـاق‌ـخوابی خوشایـنــد برای هر دو نفــر بیــافـــریـــنید. میـ‌ـــشود از الوارهای چوبی با فرم‌هـای طبیـعی در سقـــف یا فریمـــ‌ــهای تخت و نیـمکـت پایـیـــن تخـــت نيز بهره برد.

اگـر شما به عناصر دکوراتیو و تزئینات سنــتــی علــاقـــه دارید و همسرتـــان احـساس می‌ـکند آنـــهـــا کهنـه و از مد افـــتاده‌انـد برای موفق شدن بایـــد با رنـــگ دودی سیـر شروع کنـید. ایـن كار به‌تـــنهایی از اینـــکه اتاق بیش‌ـــازانـدازه حس زنانـه داشـــته باشــد جلوگیـری می‌کنــد. موتیف و الـگوی سنـــتی موردعـــلـاقـه‌تـــان را به‌ــصورت سادهــ‌ــشــده و برای تأکیـــد بیـــشتـــر با ترکــیب رنگی جسورانـــهـــ‌تــر وزندهـــ‌ـــتـری بر روی زمـــیـنه به کار ببـريد.

یک فرش با نقوش و رنگـــ‌ــهای زنـــانـه برای مثال رنـــگــ‌ــهـــایی چون صورتـی روشن، سرخابــی و مانند آنــها در برابر یک لحاف (روتخـــتــی) با طرح و رنگ مردانـه برای مثال آبی روشن و سورمـــه‌ـای محبوب باشــد. ترکـــیــب این رنــگــ‌ــهـــا میــ‌ـــتواند موجب تســکین و آرام کردن هر دو جنـــس شود و به ایجـــاد فضـــایــی راحـــت و غیـــررسمـــی کمک می‌ـکنـــد.

می‌توانید رنـــگ را با افزودن یک قالیــچه یا فرش آنـــتـــیــک به همـــراه کناره، مانـنــد یک اثر هنری به فضـــایـتان بیـــفزایــيد و منــجـــر به تأکید و تمـــرکـز در فضــا گرديد. میـ‌توانیـــد پیــرامون رنـــگ‌ـــهای روشن را با رنگ مشــکی تعـریـــف کنــید. در ایـــن زمیـــنه از گفـته یوهانـس ایـــتـــن الهـــام بگیــریــد: «رنگــ‌ـــهـای روشن در زمینه (بک گرانـد) روشن اگر پیـــرامونشــان با رنگ مشـکـی محـــدود و تعـریـف شود، میــ‌توانـنـــد تا حد زیـــادی تقویت شوند».

از رنگ سفیــد به‌ـعنوان زمــینـــه برای رنـگـ‌ــهــای تیره اســتــفاده کنــیـد. رنــگـ‌هـــای تیره در مجاورت رنـگ سفــید و روشن بیشــتر موردتوجه قرار میـــ‌ـگـیرند و برجـستـــهـ‌ـــتـر به نظــر میـ‌رســند.

ایده های رمانتیک و عاشقانه برای اتاق خواب زوجین

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.