ایده هایی برای استفاده از رنگ های که خانه را مدرن تر نمایند

خانه مدرن بسیار برای صاحب خانه مهم می باشد خانه ای که مدرن می باشد مطمئنا از رنگ های بسیار زیبا و شیکی استفاده نموده است دکوراسیون برخی از خانه مدرن نیستند بلکه از رنگ های جذابی استفاده نموده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده هایی برای استفاده از رنگ های که خانه را مدرن تر نمایند را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : عـــنـاصر بســـیاری در تزئین دکوراسـیون خانــه شما موثر اسـت، اما تعداد اندکــی از ایــن عنـاصـر و الـمان ها همـــچون رنـگ ها دارای اهـــمــیت و تاثـــیـــرگـذاری هســـتـند. انـتـــخـــاب رنـگ منــاسـب نه تنـهـــا می توانـــد الهام بخش فضایــی شخصـی باشـد و اثری طولانی مدت را ایـجاد کند؛ بلکـــه می تواند یک اتاق لوکس تر و گرانـــقیـــمت تر را نیـز به وجود آورد. ایـــن مسئله در هنـگام چیـــدمـــان دکوراسیون با بودجه ای محــدود و مشـخص، مزیتی بزرگ محسوب می شود.

یکی از رنــگ هایـی که باعث می شود اتـــاق های خانه گران تر و لوکس تر به نظـــر برسـد، رنـــگ عاجـی اســـت. ایـــن رنـگ، رنگـــی همـیـشگـی است و هیچ گاه کهنــه نمی شود. به همـــین دلــیــل اســـت که در طول تمام دوره ها به عنوان رنگی برجستـــه و تاثیـــرگذار شنـاخـــته شده اســـت. ظاهــر گرانـــقیـمـت و لوکس به این معـنـا است که حس خوشاينــدتـری را به شما منتـــقــل کنـــد و تصور کنـــید که بیشــتـــر از هزیـنه ای که برای دکوراسـیون خانه پرداخت کرده اید از آن لذت می بریـــد.

رنگ عاجی که به عنوان مثـــالـــی جزئی به آن اشــاره کردیـم، می تواند چنـــین حســی را ایـجـاد کنـد. تمــام فضـاهایـی که در آنها رنگ عاجی غالب اســت، بزرگ تر، وسیــع تر و دلـبــازتـر به نظر می رسـنـــد. بر خلاف رنگ های شلوغ و بارز، طیـــف رنـگی سفیــد هرگــز از مد نمـی افـــتد و رنگــی منــاسب برای فضـــاهــای مخـــتلــف و محفوظ از خطــا اســت. الـــبــته به کاربردن ایـــن طیـف رنـگـی نسبت به بقـیــه رنـــگ ها بسـیار ساده تر اســت.

با ایــن اوصاف امکان ساخـت خانــه ای لوکس و مدرن، بدون صرف هزینه زیـاد، و تنــها با انتـخــاب رنگ های منـــاسب وجود دارد. در ادامـــه چگونگـی ایـجـاد تغـیـیـــر چهره ای ویژه را با اســتفـــاده از رنـگ های مورد علاقـه تان ارائه می دهـیــم.

به طور بنیــادی در انـتـــخــاب هایتـــان تجدیـــد نظــر کنید

قبل از شروع تزئین دکوراسیون، بایــد تجـدید نظری بنیـادی انجــام دهیـــد. بسیـــاری از فضـاهــای داخــلـی که با آنـها مواجـــه می شوید، دیوارهـایـــی سفــید یا کرم رنـگ دارند، امـــا همیـن رنــگ های ساده و خنثی احــساس توان افــزا و پویایــی را می توانند به افراد القا کنند. اغلب ما در برابر نقـاشـــی دیوارهـا و تغیـــیـر دکوراسـیون به این نحو مقاومت می کنـیـــم، امــا هنگــامی که به ایــن کار رضــایت می دهـیـــم و آن را به انجام می رسـانــیــم، با نتـــایجـی بسیار عالی مواجه می شویم. طیف رنگی سفــید، طیـــفـی فوق الـــعـاده پیـچیده اسـت و انـــتخـاب های سخــتی را بر اســـاس ترجـیح شخــصــی تان پیــش روی شمـــا قرار می دهـــد.

الــبـــتـــه در انـــتــخـاب رنـــگ های منــاســب، نظر طراحان حرفــه ای دکوراسیون هم بســیـــار حائز اهــمیـــت اسـت. رنـــگ سفیـد کمـــک می کنـــد که بسـیـاری از دیـــگــر رنـگ ها و بافــت های مورد نظرتــان را در لایـــه رویی دکوراســـیون به کار ببـــریــد و همـچنین باعث می شود که فضـــای داخلــی اتــاق ها کمـــتـر دلـگیر شود. اگـر محــیــط خانـه دارای حسی سنتی تر باشد، اســتفــاده از طیف رنگ های گرم منـــاسـب تر اسـت و ترکیب بسیـار خوبی در کنار رنگ سفید ایجـــاد می شود.

انتــخاب لایــه های رنـگــی مخـــتلــف

اگر مبلـــمـان و لوازم جانـبی منـزل دارای رنــگی مثـل رنــگ عاجی باشنـــد، انــتـــخاب دیگر اجزای دکوراسیون کار خیلی سخــتی برایتــان نخواهـد بود. چنـیـــن رنـگ هایــی در هر اتــاقی جواب می دهد و برای هر شرایــطی منــاســب است. اتـاق خوابـی با رنگ های تمـــاما روشن بسـیار شيك‌، خیـــره کنـــنده و رویایــی اســـت.

یک میز ناهار خوری سفـیـــد یا کانتــر آشـپزخـــانـه با سنگ مرمـر سفیــد رنگ و صندلــی با رومبـــلـــی های خاکســـتری روشن یا عاجـی، طرحی کلاسیــک، زیـبـا و خوشاینـــد خواهـد داشـــت و بدون شک ارزش لذت بردن از چنیـــن فضـــایـی تحـت هر شرایـطـی وجود دارد. نیــازی نیـســت که وسایــل منزل را به هر نحوی با این نوع رنگ ها تطـــابـــق دهید و تمــام الــمان های دکوراتـیو را با همیـــن رنـــگ ها انــتـخـاب کنید. مطمئنا نمــی خواهید فضای داخــلـــی اتـــاق هایـتان مثـل یک نمـایشگـاه فروش خودرو با صندلــی های سفـیـد چرمـــی و کفـــپوش های روشن و براق نشــان داده شود. در واقــع باید گفـت که دستــتان برای انــتـــخــاب دیگـــر اجــزای دکوراســیون باز خواهــد بود.

کفـــپوش های رنگ روشن

اگر خانه ای اجاره ای را تزیــین می کنــید، و دســـتتـان برای طراحـــی دکوراسـیون چندان باز نیســت، این احـتمـــال وجود دارد که حداقــل یکــی از اجزای دکوراسـیون را که می خواهـــید، نتوانــیـد نوسازی کنــیــد و تغــییـر دهید. امـــا یک راه حل سریع برای تعویض کفـپوش قدیـمـــی اتــاق ها به نحوی که جلوه و زیــبایـــی بیـشتـری در فضای داخــلی به وجود بیایـد وجود دارد. می توانـــید از موکت ها، فرش ها یا کفپوش هایی با رنگ روشن مثــل رنــگ های کرمـی، عاجـــی، یا خاکـــســتــری روشن استفاده کنـــید.

فرش هایی با رنــگ روشن می توانـد به بازتـاب نور کمــک کنـــد، در نتیجـه اتاق لوکس تر و دلـبازتر و زیبـاتــر به نظر می رسد. انتـخاب رنــگ روشن برای پوشش کف یا سطح وسیـعـــی از آن، راهی عالــی برای روشن تر کردن فضای داخــلـــی خانه تان خواهـــد بود. ایـــن مسئله به این معـــنـــا نیســت که همـــه چیــز در داخل خانــه بایـد رنگ روشنـی داشـــتــه باشد. در واقـع اگـر محــیـط خانـــه دارای وسایلـــی با رنـــگ تیـره باشد، بهـتر اســت با انتخــاب کفـــپوش های روشن کمــی دکوراســـیون خانــه تعـــدیـــل شود، و البــتـــه از ایجـاد کنـتـــراست خیـــلـی شدیـــد جلوگیـــری گردد.

از مبـــلـمـان با پوشش شفــاف اسـتـفـاده کنـــیـــد

كاناپـه و مبلـــمـان با رنگ روشن با وجود شیـــک بودن و زیبایـی که داردند، در معـــرض کثـــیف شدن و چرک شدن هم قرار خواهـند گرفت. بنـابـــرایــن جنس پوشش مبلـمــان و پارچــه مبلی که اسـتــفاده شده است بســیــار مهـــم است و بهتـــر است که ایــن نوع پارچه ها به گونه ای انـتــخـــاب شوند که برای شستشو و استـفاده مجدد مناسـب باشنــد.

اگر بچـــه های کوچک داریـــد یا از حیوان خانــگـــی در خانه مراقــبت می کنـیـد، مطــمئن باشـــید که پوشش مبـــلمان خانه تان به مرور زمان ممکـــن اســت لکــه دار شود و نیـــاز به شستـشو داشــته باشـد. در نتیــجـه باید از پوشش هایی استـــفاده کنــیـــد که با شســتـــشو و اســـتفـاده مجـــدد همچنـان جلوه زیبایــی داشتـــه باشـد و خیـــلـی زود خراب نشود. از پارچـه هایی با عمر چنــد ساله که کاملا ضد لکـــه هستـنــد اسـتفاده کنـــید به ایـــن ترتیب لازم نیـسـت که همــیـشه در مورد مبـــلــمــان خانــه نگـران باشـــید. کافـی اسـت که روکش مبل ها و کوسن ها را با پارچـه های قابل شستـشو تعویض کنـیـــد. همــچنیـــن می توانــیــد سطح کانـاپـه یا مبلـــمـان خانه را با روکش ها یا پارچـه های رومبـلی بپوشانید تا از کثـیف شدن آنــها جلوگیـری کنــد و در نتیـجـه از اسـترس و نگرانـــی همــیشــگــی نسبت به کثــیف شدن مبل ها هم خودداری کنیــد.

به مقـــیاس و انـدازه اتــاق توجه کنید

کلـــیـد داشتـن دکوراسیونی لوکس و شیــک، استـــفـــاده از عنـاصر مخـــتـلفی اسـت که با ابعاد، ارتفـــاع، مقیاس فضــا و بافــت کلـی اتـاق ها متنـاسب باشد. اتـاق هایــی که رنـــگ تمــامـا روشن و به طور غالب سفید دارند، تخـت و یکــدسـت به نظر می رســنـــد و بنابرایــن بهتـــر اســـت که از طیـــف های مخــتلــفــی از رنگ سفیـد، عاجــی و کرمـی، هم اسـتفاده کنیـد تا ابـعاد و اندازه های فضای داخــلی خانه بهـــتــر جلوه گر شود. می توانــیـد به دکوراســیون خانـــه یک آیـــنـــه هم اضـافه کنــیـد، زیرا به انـعـــکـــاس نور و پخش شدن روشنـــایـی لازم در اتـاق کمک می کنـد.

چراغ ها را جابـجــا و تعویض کنیـد

بزرگــتـریـــن اشتـباه مردم هنــگــام انتخــاب دکوراسیون و خریـد مبــلــمـان و وسایل خانـه ایــن اســـت که به میزان روشنـــایــی و نور موجود در فضـا توجه نمــی کنند. اگـر چراغ های لازم و منـابع روشنایـی را به درستی انـــتـخـــاب نکـنیـد، رنـگ وسایـــل می توانـــد دســـتخوش تغــیـــیر شود و آنــطور که انـتـظار دارید، به نظــر نرسنــد. اگر می خواهیـد فضای اتاق روشن تر باشـــد، بایــد برای تامیـــن روشنایــی محـیـــط هم به انـدازه کافی تلاش کنــید و به گرمای طیف رنـگـی که با تابـــش نور مشـخـــص می شود هم توجه کنـــیـد. بهـتـر اســت ایـــن مسئله را جزو اولویت های اصــلـــی دکوراسیون فضـای داخلـی خانــه خود قرار دهیــد.

ایده هایی برای استفاده از رنگ های که خانه را مدرن تر نمایند

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.