ایده های برای بزرگتر نمودن آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه های کوچک برای خانم های کدبانو بسیار مشکل آفرین می باشد و کمبود جا ممکن است برای رفت و آمد و کار کردن بسیار مشکل باشد و بسیاری از افراد دوست دارند آشپزخانه بزرگی داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده هایی برای بزرگتر نمودن آشپزخانه های کوچک را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اگر شما نیز نظیر خیلی از ساکنین سوئیت های کوچک مدرن از آشپزخانه کوچک خانه خویش گلایه دارید و یا این که با فقدان جا مواجه شده اید , به ما بپیوندید چون می‌خواهیم باهم آشپزخانه را زیر ذره بین پباده سازی ببریم . در‌این مقاله بگوییم که می‌توانید آشپزخانه کوچکتان را با یکسری تغییر و تحول کوچک و جزیی به سادگی به یک آشپزخانه بزرگ و تماما کارآمد تبدیل نمائید .

فقط کافی است کاری فرمائید که آشپزخانه کوچک شما بزرگ خیس و دلبازتر به لحاظ آید . این ترفندها ارزان و کم هزینه می باشند و در کم ترین زمان ممکن نیز می‌توانید آنها‌را به عمل بگیرید!

استفاده از رنگ های سپید , کرم و خنثی

رنگ های آبی و سبز خیلی روشن برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

تنالیته های مختلف سبز روشن برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

۱ – رنگ

استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگ خیس به حیث داخل شدن آشپزخانه امداد می نماید . برای مثال همراه با کابینت های کرم رنگ , برای دیوارها از رنگ بژ استفاده فرمایید . یا این که در‌صورتی‌که تصمیم به استفاده از رنگ های خنثی ندارید میتوانید از رنگ سبز ملایم یا این که آبی رنگ یا این که رنگ زرد روشن استفاده فرمائید . میزان استفاده از این رنگ ها سازه به بعدها و مقدار آشپزخانه شما میتواند مختلف باشد . در صورتی آشپزخانه تان خیلی کوچک است , رنگ های سپید و خنثی را طولانی تر به عمل ببرید .

کابینت با درب آینه برای بزرگ خیس نمایش دادن آشپزخانه

استفاده از آینه در کابینت و هود برای بزرگ تر نشان دادن آینه

۲ – متریال

از کابینت با درهای آینه ای در آشپزخانه استفاده فرمایید . چون این عمل آشپزخانه شما‌را بزرگ خیس نشان می‌دهد . همینطور میتوانید به جای این فعالیت , برای تنی چند از کابینت ها از درهای شیشه ای استفاده فرمایید و درونشان ظرف های شیشه ای و کریستالی بگذارید تا درخشش آنان فضای آشپزخانه را روشن خیس کند . اما ناگفته نماند که برای این عمل بدون چاره نیستید تمام کابینت ها را این چنین دربیاورید , می‌توانید این ترفند را صرفا برای تنی چند از آنان و یا این که چه بسا برای هود و بقیه عنصرها درون آشپزخانه هم به عمل ببرید .

۳ – وسایل

وسایلی زیرا خدمت کفگیر ملاقه و جاروشارژی را از انواعی بخرید که می توان روی دیوار نصب کرد یا این که آویخت . فضای کشوها و روی کابینت ها را بیهوده هدر ندهید . نگران این نباشید که وجود این وسایل منجر آشفتگی آشپزخانه شود , در‌حالتی که با پباده سازی و به تعداد محدود این عمل را انجام دهید از فیض آن غافلگیر خواهید شد .

۴ – کابینت

یک یا این که دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در لحاظ بگیرید تا نیز قفسه های بیش تری برایتان فراهم گردد و نیز سقف آشپزخانه بلند خیس به لحاظ آید . این روش یک کدام از شایسته ترین روش ها برای ارتقاء اطراف در آشپزخانه های کوچک است .

کابینت های بلند برای بزرگ خیس نمایش دادن آشپزخانه

۵ – نورپردازی

حتما بخش بالای کابینت ها را با چراغ های هالوژن نورپردازی فرمایید تاوقتی‌که آنها را روشن میکنید دور و اطراف شیک و روی مرحله کابینت های زیرین روشن شود . در این‌حالت علاوه بر کاربردی بودن نورپردازی طول سقف بلندتر نشان داده شده و آشپزخانه دلبازتر می گردد .

نورپردازی بالای کابینت برای ارتقاء طول سقف

۶ – سقف

سقف آشپزخانه را با رنگ های روشن نقاشی کردن فرمائید و در حالتی که میتوانید اندکی نوروفروغ غیر بی واسطه به آن بتابانید . اصلا مهم نیست که مخلوط رنگی آشپزخانه شما چه می‌باشد , نظیر تصاویر بالا سقف را با وجود مخلوط های تیره و یا این که روشن سقف را سپید نگه دارید .

سقف سپید دلخواه آشپزخانه های کوچک

۷ – سینک ظرفشویی

برای روی سینک ظرفشویی قطعه ای متحرک از جنس تراز کابینت ها در لحاظ بگیرید . تا‌زمانی‌که با سینک کاری ندارید آن را روی سینک قرار دهید . تا مرحله عمل شما بزرگ خیس و بیشتر شود . با این فعالیت فضای بیش تری در آشپزخانه به دست می‌آورید .

 

۸ – خلوت نگه داشتن آشپزخانه

مقداری طولانی تر در امر وسایلی که در آشپزخانه دارید موشکافی فرمایید و ملاحظه کنید از کدام یک استفاده اضافه و از کدام یک استفاده کم تری می‌کنید . در بخش اعظمی از آشپزخانه ها برخ از وسایل می‌باشند ( مثل قهوه ساز ) که خانم منزل صرفا به خاطر زیبایی آنها را در دیدگاه گذارده است . این عمل آشپزخانه را به هم ریخته و گرفته می نماید صرفا وسایل پرکاربرد را دردست نهاده و وسایل دیگر را در کمدها و کابینت ها جای دهید .

۹-پنجره ها

برای پنجره ها از پرده های نازک و کم چین استفاده کنید تا راه ورود نور خورشید به داخل گرفته نشود زیرا نور طبیعی تاثیر بسیار زیادی در بزرگ تر و روشن تر شدن فضای آشپزخانه شما دارد. به همین دلیل برای خرید پرده آشپزخانه باید به نکات زیادی توجه داشته باشید.

ایده های برای بزرگتر نمودن آشپزخانه های کوچک

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.