ایده های جذاب برای اتاق خواب دونفره

اتاق خواب دونفره مخصوص زوج ها و عروس دامادها باید به زیبایی طراحی و چیدمان شود مدل ها و ایده های بسیار جذابی را برایتان در نظر گرفته ایم این اتاق خواب ها را می توانید با رنگ های دلخواه و به سلیقه خود چیدمان نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های جذاب برای اتاق خواب دونفره را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: زوج های موفق و شاد در فضایی سرشار از آرامـــش و زیـبایی زندگی می کننـــد. در کنار لوازمی که دوست دارند و با عشـق برای خانه شان تهیــه کرده انــد. می توان گفـــت، هارمونی نهفـــتـه در وسایل موجود در خانه تا حد زیادی بر احساس خوشبـخــتی و صمـــیـــمـیــت زوجیـــن، تاثیـر گذار اســـت و باعـــث می شود فضایـــی دوستانـــه و گرم بر محیط خانــه حاکم شود. در اینـجـا قصـــد داریــم چنـد نکتـــه برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب زوجین را با شمـا در میــان بگذاریــم تا بتوانید بر بهـــبود و صمـیـــمیـــت روابـط، تاثیر عمیقـی بگذاریــد!

یک لیــست بلنــد بالـا برای اتــاق خوابـتان بنویســـید

قدم اول در طراحی اتــاق زوجین، تهـیه یک لیــست از تغیـیــراتی است که قصـد انجــام آن را دارید. برای نشـــان دادن یک روحیــه راسخ و منظم باید هماهـنـــگــی در رنگ دیوارهــا، رویه مبـــلـــمان، فرش و پرده ایجاد کنـید. به صورتــی که بتوانیــد به یک هارمونی مناســـب بیــن رنـگ و طرح در تمام اشــیـاء دست یابید. انتـــخاب یک رنـگ روشن برای دیوارهـا، تاثـــیـــر فوق الــعـاده ای بر روی آرامش فکـر و بینایــی مطلوب، دارد. از استــفاده رنـگ های ناهـمــاهنگ و تکــراری پرهـــیز کنـیــد. زیرا ایــجـاد اسـتــرس و خستــگــی را در افراد افزایش می دهد.

پرده ای از جنس طبیعت در اتاق خواب زن و شوهر

برای انتـــخـاب طرح پرده بهتر اســـت از طرح هایی با خطوط افـقی استــفـاده کنید. خطوطی با رنگ های سبـز یا آبی کم رنـگ، می تواننــد حس همبــستــگی و محبـــت را الـقـاء کنــنــد. استفاده از کرکــره های چوبی که به دور از زرق و برق هســتــنــد، می توانـد فضـای متفاوت همراه با عشق و سادگی را ایـجـاد کند.

یک فضـای گپ و گفــت برای زوجیـــن بسازید

حذف کردن وسایـــل اضـــافــی و نا کارآمـد، می توانـــد فضــای اتـاق ار بهــبود ببـــخـــشد. بهـتر اسـت قبـــل از هر اقـــدامی، ابـــتـدا لوازم اضـافــی را به دیــگـران ببخشــید، تا اتـــاقـی دلــبازتـر داشتـه باشـیـد. تهیه یک مبــل راحـــتـی دو نفــره، می تواند فضــای رویایـــی دو نفـــره ای را خلــق کنـد. فضـــایی برای گپ و گفـــت دو نفـــره، که با یک میـز کوچک پر از گل، مزیــن شده باشـــد.

تاثـیـــر نور را در اتـاق خواب زوجیـــن جدی بگــیـرید

برای نورپزدازی اتــاق خواب، بهـتر اسـت از چند رنــگ کمـــک بگــیریـد. البته اســـتفـاده از نور طبـــیـعــی در اتاق را نبــاید فراموش کنـیــد. بکــار گیری هالوژن های رنـگــی که نور را به صورت کنـــترل شده بر قسمـتی که دوست داریـــد بتابــانـــد، یک ایـــده فوق الــعـــاده اسـت. خوشبخــتــانه امــروزه در اکثر سرویس های خواب، امـکان تعــبیـــه انواع هالوژن، با قابـلیت های مخــتــلف وجود دارد. توجه داشتـه باشــید استـــفــاده از نور سفـــیـد یا مهـــتابی به تنهایی، محــیـــط اتاق را بی روح و سست می کنـــد.

رنـــگ های پر کاربرد در اتاق خواب زن و شوهر

بایـــد توجه داشت که رنگ ها ایـــن قدرت را دارنـد که سطـــح انــرژی مثـــبـــت را در بیــن زوجین تا حد بالـــایـــی تقویت کنـند، پس در اســتفاده از آنــها، در تمـام قسـمت های خانـــه دقـــت داشــته باشید.

رنــگ قرمز، شور و اشـتیاق را به همراه دارد.
رنــگ آبی، آرامــش را به محیـــط می آورد.
رنـــگ سبـز، صبـــر و سکوت فکـــری را به فضــا هدیـــه می دهـــد.
رنـــگ زرد، حس سبـکی و هیجـان را به محیـــط الـــقـا می کند.

در چیدمان اتــاق خواب خاطرات را حفـــظ کنـیـد

خاطرات را زنده نگه داریــد. گلچیــنــی زیـبــا از عکــس های دوران آشنـایی و عروسی زوجین، می توانـــد علاوه بر یادآوری خاطرات شیـرین، قسـمـتــی از دیوار خالــی اتـاق را زیـنت ببخـشـــد. همـچنـــین می توانــیـــد از چند اثر هنــری شخــصـی که خودتـــان طراحی کرده ایـد استـفاده کنـید و حس و حال اتاق را دگرگون سازیــد.

کلکـــسـیونی از هدایـــا بســـازید

از خریــد لوازم گران قیمـت و مد روز چشـم پوشی کنـید و وسایـلـــی که دوست داریـد و یا از آن خاطــره داریـد را به اتاق خواب تان بیـاوریــد. اشــیـــایـی که با دیدن آنهــا حس آرامـــش و شادی در درون تان شکوفا می شود. قسـمتـــی از اتاق را به جاگـذاری هدایـای همـسرتـان اخــتـــصـــاص دهیـــد. آنـها را طوری بچیـنـــیـد که با دیـدن شان، خاطـــرات خوش را یادآوری کنـــیـــد و حس قدردانـــی را زنــده نگـه دارید. یک نورپردازی خاص می تواند بر جلوه گری آنـــهـــا، بیـــافزایـد.

یک آبـــاژور و آیــنـه برای اتاق خواب دونفره تان تهیـه کنـــیــد

یک آبـاژور مناســب برای کنــار تخـت خواب تان تهیه کنــید. دقـــت داشته باشیـد سبـــک و رنــگ آن را منـــاســب با چیدمان و رنـــگ اتاق انـــتـــخاب کنیــد. استــفـاده از آینــه بر روشنـــایی اتــاق می افـزایــد و همچــنـــین محیـط را دلـــبـــاز تر می کنـد. دقــت کنــید آیـنه را در جایـــی قرار ندهید که تابـــش مستقــیم نور را داشتــه باشیـد.

ایده های جذاب برای اتاق خواب دونفره

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.