ایده های غلط چیدمان از نظر یک طراح دکوراسیون

چیدمان خانه باید اصولی باشد همه وسایل سر جای خود باشند اگر شما اشتباهاتی را در طراحی چیدمان و خانه خود انجام دهید رنگ ها در دکوراسیون بسسیار مهم می باشند شما می توانید از رنگ های متنوع کمک گرفته و دکوراسیون خود را مدرنتر بچنید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های غلط چیدمان از نظر یک طراح دکوراسیون را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن: اگر در پی دکوراسیونی اصولی و استاندارد میباشید به شما توصیه میکنیم که‌این مقاله را از دست ندهید . در‌این مقاله همت داریم مشکلات رایجی را که اشخاص در پباده سازی منزلشان اجباری با آن‌ها مواجه میگردند برایتان بازگو کنیم .

استفاده از مبلمان نامتعادل و نامتقارن

به‌کارگیری درست مبلمان , یک کدام از بخش‌های مهم با اهمیت در چیدمان است . بیشتر اشخاص , مبلمان خویش را سوای دقت به تعادل بصری گزینش می‌نمایند ; به‌عنوان‌ نمونه فرض نمائید یک مبل راحتی دارید که نصیب پایینی آن سنگین وزن و بزرگ است ; به این ترتیب نباید از یک میز پذیرایی سنگین وزن و نا مرتب , مقابل آن استفاده نمایید . در اصطلاح به‌این عمل متعادل کردن محیط می گویند .

مراقبت عناصری که دوست ندارید

ظلم بزرگی که میتوانید در حق خویش بکنید , حفظ اشیائی است که دوست ندارید و صرفا به دلیل گران‌بها بودن , مدگرایی و یا این که هرچیز دیگری از آن‌ها دل نمیکنید . این فعالیت نه‌تنها به چینش تان جراحت میرساند , بلکه بر روحیه شما نیز اثر مخربی می گذارد , پس در او‌لین زمان , آنان‌را به راس خیریه اهدا نمائید .

هر جا که مینگرید ردپایی از عکس

استفاده بیش‌ازحد معمول از عکس و فریم عکس نه‌تنها خوشگل نیست , بلکه خانه شما‌را به یک آلبوم تبدیل می نماید . در‌صورتی‌که به‌ عکس و عکاسی علاقمند میباشید , می توانید یک گالری ایستاده تنظیم فرمائید و آن را بر روی طبقه‌ای از دکورتان بگذارید . برای زیبایی آن هم توصیه می کنیم یکسری کادر عکس خوشگل از گل چین عکس‌های خویش تهیه و تنظیم فرمائید و در بخشی از طبقه قرار دهید .

در نظرنگرفتن راهروی محل ورود

محل ورود یک ‌خانه , مشخص‌کننده وضعیت کلی یک خانواده است ; به این ترتیب اذن ندهید این نصیب به فضایی نامرتب و آشفته تبدیل شود . با امداد یک آیینه و رنگ‌آمیزی قشنگ به میهمان خویش خوش‌آمد بگویید . بخشی را برای جاکفشی در حیث بگیرید و بخشی نیز برای قرار دادن کلیدها .

وجود اثاثیه جانبی سابق

با اسباب دیرین و کهنه خویش خداحافظی فرمایید . حضور اشیای از مد افتاده و کهنه , روحیه شما‌را خسته می نماید . با صرف هزینه پاره ای می توانید دستگیره کابینت و درها , کلید پریزها و اسباب تزئینی کهن را ردوبدل نمایید . حضور هر شی‌ کوچک , ولی جدیدی میتواند نقش بسزایی در منزلتان ایفا نماید .

ساخت فضایی قانونی در خانه

قانونی بودن یک گوشه و کنار , اشکالی به‌حساب نمی‌آید , ولی وقتی که از یک بخش منزل به‌عنوان نشیمن و پذیرایی استفاده میکنید , می بایست مراقب گونه طراحیتان نیز باشید . نشیمن می بایست فضایی گرم و راحت داشته باشد ; درنتیجه حق تقدم در ساخت یک فضای غیرقانونی و راحت است . به‌کارگیری مبلمان کم آب و قانونی به کاربری دور و بر جراحت دور از شوخی می زند و متانت ما یحتاج شمارا سلب می کند .

هماهنگی تمام عنصرها با یکدیگر

بعضی از اشخاص گمان می نمایند چنانچه همه‌چیز در پباده سازی خانه هماهنگ و یکپارچه گزینش شود , دکوراسیونی بی‌نقص خواهند داشت , ولی در اینجا به شما می گوییم که چنین چیزی صحیح نیست . قطعاً تا به اکنون به برخی از منازل با این منش رفته‌اید . به لحاظ شما آنجا بیشتر شم و درحال حاضر یک ‌خانه را القا میکرد یا این که یک دکان و نمایشگاه مبلمان؟

در ادامه مد بودن

یکی‌از مشکلات همگانی دیگر , پیروی از مد است . می بایست بدین نکته دقت داشته باشید که به به عبارتی سرعت که چیزی مد میشود از دیده نیز می‌ افتد . در انتها نیز پس از این که کالا و طرح جدیدی به بازار وارد شد , دیگر تحمل مبلمان خویش را ندارید و روحیه‌تان ناآرام می گردد . به‌روز کردن اثاثیه نیز علاوه بر این که هزینه‌بر است , حیف‌و‌میل بزرگی به حساب می آید .

قرارگیری مبلمان برعلیه دیوار

مبل‌های خویش را به دیوار نچسبانید! تولید یک‌ مسافت هر چند کوچک بین مبلمان و دیوار , جلوه آن ها را بیشتر مینماید . در صورتیکه پشت مبلتان نیز کارشده باشد , میتوانید آن را جزو نمای اتاقتان در لحاظ بگیرید . توجه فرمایید که دکورا سیون مبل به‌صورت گرد , فضایی سرشار از صمیمیت و صلح و دوستی به‌وجود می آورد .

استفاده از گل‌های تصنعی و مصنوعی

درصورتی که به دلیل مشکلاتی در مراقبت گل ارگانیک به سراغ گل تصنعی و مصنوعی رفته اید غلط می کنید , چراکه گل تصنعی و مصنوعی گرد وغبار هوا را به خویش جذب مینماید و پس از یک دوران کدر می شود . شایسته ترین مورد , استفاده از گل ارگانیک در منزل است . در شرایطی که قابلیت و امکان حفظ گیاهان را ندارید , می توانید از ظرف‌هایی آکنده‌از میوه‌های رنگارنگ استفاده نمائید . شما با همین ابتکار عمل معمولی , شادابی و تازگی را به منزل خویش دعوت میکنید .

 

ایده های غلط چیدمان از نظر یک طراح دکوراسیون

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.