ایده های مناسب برای اتاق های نشیمن متراژ کم

اتاق های نشیمن بسیار مهم می باشند شما می توانید از دکوراسیون مناسب برای ایجاد فضای بازتر اقدام نمایید تا بهتر بتوانید از فضای خالی استفاده نمایید از مبل های کوچک و کم حجم استفاده نمایید تا رفت و آمد برای شما بهتر شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ایده های مناسب برای اتاق های نشیمن متراژ کم را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : درصورتی که میپندارید که اتاق نشیمن منزلتان بیش تر از حد به هم ریخته , آشفته و نا مرتب است , می بایست حتما به تفکر فضاهای مطلوب برای حفظ وسایل و نظم دادن به اتاقتان باشید . به این ترتیب سپرده گذاری روی استفاده با صرفه از دور و بر در چینش اتاق نشیمن , برایتان اثر گذار خواهد بود .

اتاق نشیمن معمولا یکی‌از به هم ریخته ترین قسمت های منزل است که با وسایل متعدد تمام اعضای منزل , در کنار مبلمان و میز و صندلی های گوناگون مالامال میگردد . به همین خاطر حتما می بایست برای نظم دادن به آن تاءمل حساس داشته باشید . سر این عمل در فکرهای خلاقانه شما پنهان است تا بتوانید راه‌حل های قابل قبولی را برای جا دادن وسایل ریز و درشت و محافظت از آنان بیابید .

فضاهای نهفته کنار دیوارها

کناره های دیوارها شایسته ترین محل برای قرار دادن دراورها و کشوهایی با طول کم می باشند تا ضمن ساخت فضایی دلخواه برای جای دادن وسایل کوچک و بزرگ در آن‌ها , هیچ دخالت مستقیمی در صورت کلی دکورا سیون اتاق نشیمن تولید نشود . این دراورهای پهن و جادار میتوانند به نحوی پباده سازی شوند که ظاهری به طور کامل پنهان داشته باشند و به هیچ وجه جلب لحاظ نکنند .

مثلا مدل کشوها میتوانند به صورت کلاسیک پباده سازی نشوند , و به طور نهفته در کناره ها قرار گیرند . درصورتی که این کشوها به طور کامل قابل انعطاف گشوده و بسته شوند , دیگر هیچ عذر ای برای اعضای خانواده باقی نمی ماند تا وسایلشان را در تراز اتاق نشیمن دور از هم کنند!
نشیمنگاه های لبه پنجره ها

نشیمنگاه هایی که کنار پنجره ها پباده سازی می گردند , شایسته ترین قابلیت و امکان را برای ساخت فضایی به مراد جای دادن وسایل در زیرشان آماده می نمایند . برای پباده سازی چنین نشیمنگاه هایی خوبتر است پباده سازی کلی اتاق به طوری باشد که در نصیب پنجره ها , محل های فرورفته ای وجود داشته باشد تا در‌این بخشها , ضمن ساختن نشیمنگاهی ایده آل , محلی برای محافظت وسایل آماده شود . در حالتی‌که دیوارها تماما صاف پباده سازی شوند و در نصیب قرارگیری پنجره ها , گود شدگی وجود نداشته باشد می بایست پاره ای خلاقیت بیشتری به خرج دهید و خودتان با استفاده از المان های پباده سازی , همین نشیمنگاه ها را در کنار پنجره ها تعبیه نمائید .

اطراف درب اتاق

هنگامی وارد اتاقی می شویم , معمولا تمرکز نگاهمان در سمت سه دیواری است که در برابرمان قرار میگیرند و معمولا به دیواری که پشت سرمان قرار گرفته , دقت نمیکنیم . این دیوار مدام در سمت درب محل ورود اتاق جای دارد . چنین دیوارهایی معمولا گنجایش مضاعف بالایی برای نصب قفسه های گوناگون و مراقبت از وسایل متفاوت دارا‌هستند . از آنجایی که معمولا این دیوارها در راءس اعتنا نیستند و با ورود به اتاق در معرض مشاهده کرد قرار نمی گیرند , می‌توانند با قفسه های گشوده و دارنده طبقات متفاوت پوشانده شوند و حجم متعددی از وسایل را در خویش جای دهند . ولی در حالتی که در ادامه فضایی تروتمیز خیس و با نظم بیشتر می باشید , این قفسه های گشوده و سوای درب , مقداری برایتان ایراد ساز خواهند بود .

فضای بالای درها

محل هایی که به طور عمودی و روی دیوارها برای قرار دادن وسایل در حیث گرفته میگردند , معمولا میتوانند برای کتب یا این که وسایل دکوراتیو کوچک مطلوب باشند . قسمت های مرتبط با بالای درب و دیوارهای اطراف آن که اکثر اوقات از آن‌ها غافل می شویم و مورد استفاده قرار نمی گیرند , مکان هایی میباشند که با به کار گیری آن‌ها می شود به شکلی کاربردی از فضای اتاق فایده گرفت . خوبتر است که قفسه هایی که برای این نصیب ها پباده سازی می گردند , به رنگ خویش دیوارها باشند , تا فضای اتاق داد و فریاد کمتری را نشان دهد و این قفسه ها به خیر با چینش کلی اتاق نشیمن مخلوط شوند .

طاقچه های نهفته

برخی طاقچه ها و قفسه بندی ها میتوانند با دقت به گنجایش اتاق ها , به نحوی پباده سازی شوند که از نگاه مخفی باشند و جزء فضای فرورفته دیوارها را به خودشان اختصاص دهند . از این نحوه محیط اتاق ها آراسته خیس به لحاظ خواهد رسید و در عین درحال حاضر استفاده با صرفه تری از گوشه و کنار خواهد شد . تشخیص و پباده سازی چنین فضاهایی با دقت به صورت و ظواهر کلی اتاق ها قابل اجرا است . مثلا فضایی که بالای شومینه ها موجود است اکثر اوقات برای این جور پباده سازی ها دلخواه خواهد بود .

استفاده از گنجه

اکثر وقت ها در اتاق هایی که فضای کوچکی دارا هستند , استفاده از کمد میتواند به آراسته نمایش دادن اتاق ها امداد بیشتری نماید و با جای دادن وسایل دارای اهمیت اتاق منجر شود محیط بزرگ خیس از آنچه که میباشد جلوه نماید . خوبتر است گنجه های دیواری به نحوی پباده سازی شوند که از کف اتاق تا سقف اتاق را پوشش دهند و رنگ آن‌ها هم مطابق با رنگ کلی دیوارها گزینش شود تا ادغام متمایزی را ساخت نکند . پباده سازی خطوط عمودی روی کمدها که در تصویر می‌بینید , و از کف تا سقف اتاق امتداد یافته اند , سبب ساز می گردد از لحاظ بصری طول سقف بلند خیس به لحاظ رسد و در عین هم اکنون قفسه بندی کوچکی که در کنار آنان جای‌دارد , با خطوط افقی , کنتراست مضاعف خیر و خوبی ساخت کرده است .

محل قرارگیری تلویزیون

تلویزیون ها یکی‌از وسایل با اهمیت مو جود در اتاق های نشیمن می‌باشند , و می بایست در چینش این بخش از منزل نیز مورد دقت قرار گیرند . البته وجود آنان در پباده سازی چیدمان اتاق نشیمن مشکلاتی را نیز ساخت می نماید . اختلال اولیه این است که ظواهر آن ها معمولا جز یک برگه بزرگ سیاه و تیره نیست و در حیث تصاحب کردن آن در مخلوط بندی چیدمان , توجهات یگانه خودش را می طلبد و بایستی مطابقت و همخوانی قابل قبولی با دیگر اجزای دکوراتیو اتاق داشته باشد .

اختلال بعدی این است که تلویزیون ها می بایست در طول زیر و روی دیواها نصب شوند یا این که بومی گردند و همین فرمان سبب ساز میگردد که فضای پشت آن‌ها به کلی غیر قابل مصرف شود . به این ترتیب شایسته ترین روش برای قرار دادن تلویزیون ها در اتاق نشیمن , پباده سازی قفسه ای روی دیوار , و در لحاظ به دست آوردن مکانی معلوم برای آن است . این چنین استفاده با صرفه تری از گوشه و کنار خواهد شد و محلی برای قرار دادن وسایل و بقیه المان های دکوراتیو کوچک در حوالی تلویزیون نیز مهیا میگردد .

مخفی کردن میز عمل در یک کمددیواری

یکی شایسته ترین ایده هایی که می توان برای راز و سامان دادن به اتاق نشیمن ارائه کرد , استفاده از یک کمد دیواری کوچک یا این که قفسه های دردار برای پباده سازی میز عمل است . با این فعالیت می‌توانید بخش متعددی از داد و فریاد اتاق نشیمن را که مرتبط با وسایل کاری و خرده ریزهای آن می گردد را در یک فضای کوچک جمع آوری نمایید تا هر وقت به آن ها نیاز نداشتید , با بستن درهایش محیط اتاق را آراسته نشان دهید . چه بسا کامپیوتر ها و دیگر وسایل بزرگ خویش را هم میتوانید در همین کمدها جای دهید و از آنان تحت عنوان یکی میز فعالیت نهفته فایده گیرید .

مبلمان جادار

ایده استفاده از مبل هایی که بتوانند قسمتی از وسایل ریز و درشت اتاق نشیمن را در خودشان جای دهند و بتوان از آن‌ها تحت عنوان کمدهای کوچک استفاده کرد , مضاعف دیدنی خواهد بود . این جور مبلمان معمولا به صورت خلاقانه ای پباده سازی میگردند , و میتوانند به انواع گوناگون , فضایی را برای قرار دادن وسایل در قسمتی از بدنه خویش مهیا نمایند . مثلا در انواعی از این مبل ها , بخش نشیمن مبل می‌تواند از بدنه خود فراهم کنند. به عنوان مثال در انواعی از این مبل ها، بخش نشیمن مبل می تواند جدا شده و در زیر آن فضای مورد نظر برای قرار دادن وسایل در نظر گرفته شود، یا حتی با تعبیه کشوهایی در کنار مبل ها، این فضاها را سازماندهی کرد.

قرار دادن یک مبل میزبان یا زیرپایی در کنار مبلمان اتاق نشیمن هم می تواند ایده خوبی برای در نظر گرفتن محلی برای قرار دادن وسایل کوچک اتاق نشیمن مثل ریموت کنترل های تلویزیون، مجلات، اسباب بازی های بچه ها و … باشد. می توانید هنگام خرید مبلمان یا سفارش آنها، حتما چنین ایده های خلاقانه ای را در نظر بگیرید و با آگاهی بیشتر نسبت به این موارد، مبلمان مورد نظرتان را تهیه کنید تا اتاق نشیمن مرتب تر و منظم تری هم داشته باشید.

ایده های مناسب برای اتاق های نشیمن متراژ کم

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.