باردار شدن زنان و مردان با خوردن پیاز

پیاز نوعی سبزی می باشد که شما می توانید هم به صورت خام و هم به صورت پخته مصرف نمایید پیاز می تواند برای سلامتی بدن مفید باشد حتی افرادی که نازا هستند با خوردن پیاز می توانند باردار شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر باردار شدن زنان و مردان با خوردن پیاز را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: پــیاز با مقـادیــر زیاد فیبـر، آنتـــی اکسـیـــدان ها، گوگرد، آهـــن، کلــسـیم، منــیزیم و دیـــگـر ویتـامین ها و مواد معـدنـی، از سبــزیـــجات بســیـــار مفـیـــد برای سلـــامت است. الـبته ممکــن است بعضــی از افـــراد علـــاقـه زیـــادی به مصـرف پیاز نداشتـه باشنــد؛ امـــا در هر صورت با در نظـــر گرفتن خواص پیاز، می توان آن را به راحـتـــی در برنامه تغذیـه روزانـه قرار داد. در ایـــن بخش موضوع پیــاز درمــانـــی در مردان را بررســـی می کنیـــم.

پیاز بخشــی از خانواده علــفــی سبــزیجــات و گیـاهان اســت که در ایــن خانواده سیـــر، پیــازچــه و پیـــاز قرار دارنــد. پیـــاز ، این گیاه معـــجـــزه آســـا با خواص دارویی، قرن ها در سراسر دنــیا کشـت شده است. پیاز می تواند در انـدازه، شکـل، رنــگ و طعــم متفـاوت باشــد.

شایـع تریــن انواع پیاز به صورت قرمــز، زرد و سفیــد اسـت. طعـم ها هم می توانــند شیریـن و آبدار، تند، و ملـایم باشند که اغــلـــب بســـتـــه به فصـل رشـــد و مصــرف آن، متـغـیـر اســـت. سالـــانـه به طور تقـریــبــی105 میلــیـارد کیـلو پیـاز در سراسـر جهـــان برداشـت می شود.

کاهــش خطـــر ابتـــلــا به انواع سرطـــان، بهـــبود خلــق و خو و نگـهــداری سلـامـت پوست و مو از جملــه مزایای مصــرف پیــاز اســت.

اثرات پیاز درمانــی در مردان می تواند در موارد زیــر مشخص شود:

افـــزایـــش تعداد اسـپـــرم

مصـــرف عصــاره پیاز سه بار در روز می توانـد تعداد اسپـرم را در مردان افــزایش دهـد. آنـــتـــی اکـــســیـدان های موجود در پیــاز یک روش طبیـــعی برای کمک به افـــزایـش تعداد اسپـــرم اســـت و اثر دهـــی آن هنـگـــام مخـــلوط کردن آن با آب گوجه فرنـگی بیــشـــتر شده و افـزایش بیشـــتـــری در میـزان اســـپـــرم و همیـن طور، افــزایــش میل جنـســی، مشـاهده می شود.

بهـــبود اسـتقـــامت

روند فیـــتو شیمــیـــایی پیــاز می تواند ویتامیــن C را که باعـــث تقویت سیــستم ایـــمنـی می شود، تحریـک کنـد. هنگــامی که سیـــسـتم ایــمـــنـــی شما به طور منـــاســب کار کند، به طور طبیعی، توانـــایـی و اســتـقامت شما هم بهبود یافـــته و می توانـید در مقابــل بیماری ها مقاوم باشــید. قدرت سیسـتـــم ایـمنــی در مقـــاومت دســتـگـاه تنـــاســـلـی مرد تاثیر گذار اســـت.

گردش خون بهــتـــر

سولفـــیـد های موجود در پیاز در تنــظـیم سطح کلـســترول بدن و کاهـــش فشار خون بالا بسیـار کمک کننده اسـت. هنــگامی که فشــار خون شمــا تنظیــم می شود، گردش خون هم بهبود یافــته و به ایـن ترتیـب، سیـــسـتــم قلبی عروقی شمـــا تقویت می شود.

هنــگامـــی که گردش خون شمـــا بهبود می یابد، خون بیشتـــری به سیـــســـتـــم تولیـد مثـــل منــتـقــل می شود، که منجر به افــزایش تولیـد اسپـــرم و قدرت جنــســی می شود.

سطـــح تستوسترون را افزایــش می دهـد

نوشیــدن عصـــاره تازه پیـــاز می توانـــد سطح تستوسترون را در مردان افـزایش دهـــد. ایـــن کار منــجر به حفــظ ارگان های جنســـی سالـــم و عمـــلــکـــرد صحـــیح آن ها برای تقویت سیـــســتم جنــسـی سالـــم اســـت.

کاهــش خطر ابـــتلــا به سرطـان روده بزرگ

ترکـــیبــات گوگرد در پیــاز، باعث کاهــش رشـد سلول های سرطـــانی می شوند. مصرف پیاز می تواند درمانــی برای پیشـــگـــیری از سرطــان روده بزرگ بوده و خطر ابـتـــلا به تومورهــا را در روده بزرگ کاهـــش دهـــد.

افزایش گلوتاتیون

گلوتاتـــیون یک آنتی اکـســیــدان اســت که به طور طبـــیـعــی در بدن تولید می شود. ایــن ماده می تواند کمـک موثری در مبــارزه با سرطان، بیمــاری آلــزایمر و بیـمـــاری های قلبی و عروقی باشد. همــچـــنین سبـب افـــزایــش قدرت تولیــد مثـل می شود.

کنتـــرل قند خون

یکی از مزایای مشـترک پیـــاز برای مردان و زنـان پروتئین دی سولفـــیـــد اســت که در کنــترل سطـح قنـــد خون، کمـــک رسان اسـت. ایــن پروتئین از راه انــسولین در بدن منجر به تنـظــیــم سطــح قنـد خون می شود.

پیـــاز درمـــانی برای ناباروری

خواص ضد التـــهــابـــی آن انـــتخاب خوبی برای افـــرادی که از مشکلـات بیماریهـــای باروری مانـــنـــد انـــدومتریوز رنـــج می برنـــد. مصرف منــظــم پیاز، درمان موثری برای زنـــان مبتـــلا به تنـــبـــلی و کیـسـت تخـــمـــدان است. کروم موجود در پیاز کمــک می کنــد تا بدن به درستی به سطوح انـسولیــن پاســـخ دهــد و تحـــمــل گلوکز را بهـبود بخشـد. همـــچـــنین پیاز مانـنـد فلفل دلـمـــه ای اســت که در تقویت قوای جنـــســی بســـیـــار اثـــر گذار اسـت.

ویتـــامـیــن C و E آنـتــی اکـســـیـــدان های شناخـــته شده ای هستـــند که می توانـــند از سلول در برابـر آسیــب محـافظـت کرده و در بهبود پارامـتـــرهای سلامـت اسـپـرم ، سودمنــد باشد. مصــرف پیـــاز میزان باروری مردان را افزایـش می دهد. در طی تحـــقیقــاتـــی، نقش محـــافظـــتـــی عصـــاره های پیاز و سیر بر تغییــرات ناشی از کادمــیم در ویژگـی های اسپـرم و آسیب اکـــســـیــداتیو بیضـــه مورد بررسی قرار گرفـت.

سرطان تخـمدان

یکـی از عوامـــل مهــم در باروری و بچه دار شدن، میـــزان کیـــفیت و کمــیــت اســـپـــرم ها است. تعـــداد و کیــفـیت اســپرم مردان، عامل مهــمـــی در قدرت باروری به شمــار می رود و شانــس بچه دار شدن ارتبـــاط مســـتـــقیمــی با اســـپـرم دارد.

مصــرف پیاز می تواند داروی مناســـبی برای رفـــع مشکل باروری در مردان و زنان باشد. خواص دارویی این گیاه موثر باعث افزایش حرکت، تعـداد و حرکـت اســپــرم ها شده و بر سطح هورمون ها هم تاثــیر گذار اسـت و به ایــن ترتیب مصرف پیاز با تقویت قوای باروری رابـطه مستقـــیـمـــی دارد.

پیـاز درمـــانی برای تنبــلی تخمـدان

وجود کیســت های زیاد یا پلـی کیـــســـتیـک و مشـکــل تنبلـــی تخـــمــدان در زنـان ، یکی از مشـــکــلـــات عمده و موثر در نابـــاروری به شمار می رود. این مشـــکـلـــات با مراجـعه به پزشک متخـــصص زنان و زایمان قابــل درمـــان است. البـته شما می توانــید در منزل از درمان گیاهـــی و خانگــی هم اسـتفـــاده کنید.

یکی از مواد طبیـــعــی و موثر برای تنـبـــلـی تخـــمـــدان پیاز اســـت. برای ایــن کار یک عدد پیــاز متوسط ​​ـرا صبــح قبـل از ناهار مصرف کنیــد. شمــا می توانـــیـــد پیاز و عسـل را با هم مخـلوط کرده و از ایـــن عصاره هر روز صبـــح میل کنـــیـــد.

درد قاعدگی

روش دیــگــر هم به ایـن صورت است که دو عدد پیاز زرد را چنـد تکــه کرده در آب بجوشانـیـد. سپــس بگـــذاریـــد آب ولرم شود و عصـاره پیـــاز را مصرف کنید. ایــن درمان را تا مدت 10 روز ادامــه دهـــیـد. پس از مدت زمان کوتاهـی و در مراحــل اولیــه، تمـام کیســت ها ی موجود در تخمدان بدون مداخله جراحی کاملـا از بین می روند.
عوارض پیـــاز درمانـی برای نابـــاروری

به طور کلـــی می توان گفـــت که خطــرات مصرف پیاز حداقـل اسـت. با ایــن حال، همـــانـطور که مصــرف هر نوع ماده غذایـی به حد افـراط می توانـــد خطـــراتـی داشـتــه باشد، در مورد پیــاز هم به همـیــن صورت اســت. مصـــرف بیش از حد پیـاز با خطـــرات بالـقوه سلـــامـــتی همراه اسـت.

افراد مبتـــلـــا به آلرژی ممـکــن اســـت در مصـــرف پیـــاز مشکـــل داشــتــه باشند. ایــن رژیـم غذایــی یا الـــگوی غذایـی اســـت که در پیشگــیـــری از بیمــاری ها و دستــیـــابی به سلـامـــت افراد مهـــم اســـت. بنـــابـــرایــن بهتـــر است از رژیم غذایـــی متـــنوع اسـتـــفاده کنــیــد تا تمـــرکز بیـــشــتری بر سلـــامت کلی ایـــجـاد شود

مضـــرات پیـاز برای خانــمـهـا

یکی از مشکلات و بیـماری های ناخوشایند، سردردهای میــگـرنی اسـت که این نوع سردرد در زنــان بیشتر است. برخــی افـراد از سردرد های پس از مصــرف پیـاز شکـــایت می کننـــد.

دلــیل این مشـــکــل این اســت که پیـــاز طبـــع گرمی دارد و زنانـی که دارای مزاج گرم و دچار بیـمـــاری میـــگـــرن هســـتنــد؛ نبــایـــد پیـــاز خام مصرف کنــند زیـرا باعث افزایش درد می شود. همـچنـــین مصـــرف زیـــاد پیـاز در زنان باردار ممکـن اســـت سبــب سوزش سر دل و اسـهال شود.

باردار شدن زنان و مردان با خوردن پیاز

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.