این وسایل را در سفر به همراه خود حمل ننمایید

وسایل اضافی ممکن است در سفر برای شما دست و پا گیر باشد بیشتر افراد قبل سفر دچار استرس شده و وسایل اضافی با خود حمل می نمایند که این بسیار کار اشتباهی می باشد می توانید از تجربه های افرادی که زیاد به مسافرت رفته اند استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر این وسایل را در سفر به همراه خود حمل ننمایید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : تشخـــیص ایـنکـه چه چیـزی را در چمــدان سفر بگـــذاریــد، خودش هنر است! با خودتـان روراســـت باشـــیـــد: آیا تمــام ایـــن لباس ها را برای هر روز مسـافــرتـــتان نیـــاز داریـــد؟ در ادامــه لیستی از وسایـــل را آورده ایم که احـتـمالــاً در سفر به آن ها نیـاز پیـــدا نمــی کنـــیـــد و فقط حجــم بار چمدان شما را زیاد می کند.

1. لوازم بهداشـتـــی اضـــافی

تنــها لوازم ضروری حمام را با خود حمـل کنـیــد. شامپو، نرم کنــنـــده، ژل شستـشوی صورت، کرم بعــد از آفـتاب و بقـیـــه چیزها را در ظرف های پلـاســـتیکــی 100 میـــلـــی لیــتـری بریزید. اگـر با هواپیما سفر می کنـید، بطـری های بزرگ و وسایل اضـافی را در خانـــه بگـــذاریـد و کیف مناسبــی برای حمـــل در کابـــیـن هواپـیـــمـا تهیـه کنیــد. یادتـــان باشد، در کشورها و شهرهـــای دیـــگــر هم شامـــپو می فروشنـد!

 

2. مطالعـــه در تعطیــلــات

فقــط در مورد رمـان های سنگــیـن مثــل «جنــگ و صلــح» صحــبــت نمـی کنــیـم. حتی کتاب های سبک و نازک هم می تواند چمدان شمـا را سنـــگین و پر کند و فضای ارزشـــمــندی را بگـیــرد. می توانید فقــط یک کتاب با خود برداریــد و وقتی به صفــحــه آخــر رسیـدیـد، آن را با کتاب کس دیـــگری در هتل عوض کنیـد. همــچنـــیــن خیـــلـی از هتـــل ها کتـــابـخانـــه ای دارنــد که میــهــمانــان می توانـــان از آنــجا کتاب بردارند، و حتی کتــاب هایـشان را آنـــجا بگــذارند. الـــبـتـــه واضـح ترین راه حل ایـن است که کتاب کاغذی خود را کلــاً کنـــار بگـذاریــد و یک دستگــاه ایبوک ریدر برای خود تهـــیـه کنیـد. فقــط حواستان باشد که آن را در اسـتـــخر نیـــنـــدازیــد!

 

3. لبـاس های دقیــقه آخــری

مســـلــم است که بایـد حداقل چنـــد دست لبــاس با خود برداریــد، ولی فقـط لبــاس هایــی که می دانـــیـــد به آن ها احتـــیـاج پیـدا می کنـــیـــد. حتـــماً قبـل از شروع سفر همــه لبـــاس هایـتان را یک بار در تن امـــتــحـــان کنیـد تا مطـــمئن شوید که هنوز هم اندازه تان است و پوشیـــدن آن ها شمـا را خوشحال می کند. همـــیـــشـــه احـتمـال دارد که در عجله قبـل از سفر هیـجان زده شوید و لباس هایـی را در لحظــه آخر بخریـد که بعـداً بفـــهـــمـــیــد فقـط فضــای الکی در چمــدان اشغـال کرده بودند. لازم نیســت حتـمــاً لباس هایتــان نو باشند، چون که هیــچ کس در مقـصـد مســافـرتــی شمــا نمی داند که ایــن برای بار 236اُـــم اسـت که ایـن لبــاس را به تن کرده ایـــد!

4. وسایـل ارزشـمــند

حتی اگر هتـل شمـــا دارای گاوصندوق و نگــهبانـــی 24 ساعـته اسـت، باز هم احتـــمال زیادی وجود دارد که دارایی های ارزشـــمـــندتان گم شود یا به سرقت برود. فقط چون که آدم هوشیـاری و حواس جمــعــی هســتید به این معـــنی نیســت که هیچ وقت چیـــزی را گم نمی کنـیـــد. وسایـــل ارزشــمنـد یا مهـم را در کشوی جواهرات خانــه تان بگـذاریـــد. ارزشـش را نداردکـــه آن ها را با خود به سفــر ببرید.

 

5. کتـابچه راهنمای سفـر

کتــابـــچه راهـنـمــا با مطـــالــب عالـــی و جذابی مثل «راهـنـــمــای تصویری سفـــر به کشورهـــای جهــان» که دارنــد مرجـــع بسیار خوبی هســـتـــنـــد، ولی آن ها را روی میـز قهوه خوری خانـــه تان رها کنــیـــد. اگــر می خواهیــد، آن ها را روی ایـبوک ریدر خود دانــلود کند. یا اگــر حتـــمــاً می خواهــیـــد کاغـــذ همــراه ببـریـد، فصل ها و صفـحات مرتـبــط را کپــی بگـــیــرید و هر وقت که اســـتـــفاده تان از هر صفحــه به پایـان رسیـد، آن ها را دور بریزید تا حجم بار خود را سبـــک کنیــد.

6. اتو مو و صاف کننده مو

شایــد برای بیرون رفتن در خیـابــان، استــفاده از صاف کننـــده مو جزء ضروریـات باشــد. ولی در تعطیـــلات اینـطور نیـست! صفــحـات داغ صاف کنـنــده مو را خانـــه بگذاریـد و در سفر کمی به موهای خود آزادی دهیـــد. موهای ژولیـده و پریــشـــانـــی که هنــگـــام بیـرون آمــدن از دریــای ساحـل پیدا می کنـــیــد به همــراه لبـاس گلداری که به تن دارید، کلاس خاص خود را دارد.

7. حوله

اســـتــاندارد بیــشـــتــر هتل ها به گونه ای اســت که حوله هایـــی را در اختــیـــارتـان قرار می دهـــند، پس حوله های شخـصـی خود را روی درب یکـــی از اتــاق های خانـــه تان آویزان کنیـد. مشکل اصــلــی حوله های ساحـــلی اسـت، چون که شایـــد دلتان نیایــد حوله سفـیـد پرزدار هتـــل را پر از شن و ماســه کنـید. راهــکار منــاســـب استفـاده از حوله های مســـافرتـی میـکروسکوپی مایکروفایبــر است که آب را به خوبی جذب می کنـد و به سرعــت خشک می شود.

8. غذا و نوشیــدنــی مورد علـاقه تان

پیـــدا کردن یک فنــجـــان چای خوشمـــزه در کشوری مثــل فرانـــســـه دشوار اسـت، پس شایــد هوس کنید تعــداد زیــادی چای کیسـه ای با خود همراه ببـــریـد. ولی اگر جدی بخواهـــیـم بگوییــم، بی خیــال! شمـا داریـد به تعـطــیلــات می روید. در فرهنـــگ جدیـد و ناشناخـته ای که به آن سفــر می کنـید غوطه ور شوید. کسی چه می دانـد، شاید غذاهـا و نوشیدنی های مورد علاقه جدیــدی در سفـر پیدا کنیـد.

 

9. پیراهن های رسمـــی

شایـــد موقعیتی در سفر پیش بیایــد که پیـراهن دارای یقـــه و سرآستـیـن سفـید مورد نیـاز شود، مثـــلاً شام خوردن زیــر ستاره ها در تراس پشــت بام هتلی شش ستـــاره در دوبی! ولی واقعـــاً غیــر ممــکــن اسـت که رســـمــی تریـن لبـاس هایـتـان را بتوانیـــد در سفـــر کاملاً تر و تمــیـــز نگه داریـد. از تی شرت و پیراهـن های غیـر رســمــی اســتـفــاده کنـیـــد که بتوان به راحـــتـــی آن ها را تا کرد و بلـــافـاصله پوشیـــد. اگر واقــعاً مجـبور هستـیــد که لباس های رســمـــی با خود بیاوریــد، بررسی کنیــد که هتل شمـــا تجـهیـــزات خشک شویی و اتوکشـی داشــته باشد، وگرنـه رسمـی لبـاس پوشیـــدنتــان کامـــلــاً بی نتـیـــجه خواهد بود.

این وسایل را در سفر به همراه خود حمل ننمایید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.