به کارگیری از کنتراست در بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی با به کارگیری از ایده های های جدید در دکوراسیون منزل بسیار مهم می باشد شما می توانید از دکوراسیون های که ما در این مقاله به شما پیشنهاد خواهیم داد استفاده نمایید تا بیشتر در چیدمان خانه و دکوراسیون خانه خلاقیت به خرج دهید این خلاقیت در چیدمان و دکوراسیون بسیار مهم و ضروری می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر به کارگیری از کنتراست در بازسازی دکوراسیون داخلی را در سایت خواهید دید با ما همراه باشید.

طراحان دکوراسیون به خیر می‌دانند که تاثیر او‌لین حضور در یک اتاق چقدر میتواند در تکوین دیدگاه ما نسبت به چیدمان آن حیاتی باشد . هنگامی تمامی المان های دکوراتیو گوشه و کنار با یکدیگر در هماهنگی بدون نقص باشند و بتوانند به زیباترین صورت در کنار یکدیگر قرار گیرند , می‌توانند نفس های هر تماشاچی ای را در سینه حبس نمایند و اثر عمیقی بر دیدگاه و مشاهده کرد کلی هر کسی داشته باشند . کنتراست و مغایرت رنگ , جزو طلاق ناپذیر پباده سازی دکورا سیون داخلی است . برای این که بتوانید اثرات ماندگاری را در چیدمان محیط بوجود آورید می بایست از تضاد و مغایرت رنگ تحت عنوان ابزاری واجب سود ببرید .

به وسیله همین اصل حیاتی می‌توانید زیبایی بصری اطراف را دو چندان کرده و هارمونی و چینش اتاق را متحول نمایید . اکثری از طراحان ماهر چیدمان , از کنتراست و تضادومغایرت رنگ تحت عنوان بزرگترین استدلال موفقیت خویش در پباده سازی هایشان یاد می نمایند و اکثری از شغل های خویش را متعلق به همین قضیه می‌دانند .

در حالتی که شناخت کافی با مبحث کنتراست و ناهمخوانی رنگ ندارید , نگران نباشید . در‌این مقاله به صورت مفصل راجع‌به این مورد کلام خوا هیم کرد و داده ها بیشتری را در اختیارتان قرار میدهیم تا بتوانید در مراحل چیدمان خانه خودتان استفاده بیشتری از المان های پباده سازی داخلی ببرید .

 

ساخت کنتراست به وسیله رنگ ها

ممکن است تولید کنتراست با به کار گیری رنگ ها , واضح ترین و بارزترین بخش از ایده استفاده کنتراست در پباده سازی چیدمان است . در‌حالتی که اتاقی در اختیار داشته باشید که از دربین طیف های رنگی جان دار , بتوانید دو طیف رنگی از دو سمت متعدد جدول چرخه رنگ را برای پباده سازی چیدمان آن به فعالیت گیرید , مطئمنا تاثیر بزرگی در زیبایی بصری محیط اتاق ساخت خواهید کرد . تحت عنوان مثال می توان از دو رنگ سپید و سیاه یاد کرد , که برای هر جور سبک کاری مطلوب میباشند و هیچ زمان کهنه نمی‌شوند . ولی در حالتی که ذوق وسلیقه و روحیه خودتان بیشتر به استفاده از رنگ های متنوع خیس گرایش دارااست , میتوانید از ادغام رنگ هایی همچون آبی‌رنگ و نارنجی رنگ , و زردرنگ و بنفش نیز استفاده فرمایید .

در پباده سازی هایی که از دو رنگ تحت عنوان عنصرها ضد و نقیض استفاده می گردد , معمولا یک رنگ تحت عنوان رنگ کلیدی استفاده می‌شود , و رنگ دوم تحت عنوان تولید کننده کنتراست , و برای تاکید بر رنگ نخستین مورد استفاده قرار میگیرد .

برای مثال رنگ اولیه برای پوشش دیوارها میتواند به عمل برده شود , و مبلمان , پرده ها , و دیگر اسباب منزل ها به رنگ ضد‌و‌نقیض با رنگ دیوارها تعیین شوند . اشخاصی که آمادگی ساخت کنتراست در محیط داخلی منزل را ندارند , و نمی توانند به راحتی با رنگ هایی تماما ضد و نقیض در فضای دکورا سیون منزل خودشان مواجه شوند , خوبتر است از رنگ های خنثی برای تولید تعادل استفاده نمایند . برای این مراد رنگ هایی از طیف خاکستری را می شود به تیتر بگراند در چیدمان مورد استفاده قرار بخشید .

 

استفاده از کنتراست توسط جنس وسایل

جنس وسایلی که در محیط منزل به فعالیت میبریم , تاثیر متعددی در دکورا سیون فضای داخلی دارا‌هستند و به صورت کلی اهمیت این قضیه تا مقدار ای است که میتواند مطرح ترین برهان تولید کنتراست در هریک از اتاق های منزل باشد . برنده حسی که می توان از دکوراسیون و دکورا سیون محیط استنباط کرد , از جنس المان های دکوراتیو و متریال به عمل رفته در ساخت آن ها منتقل میشود . برای مثال حسی که تراز سرد و صاف یک میز فلزی میتواند به شما منتقل نماید را با تراز زمخت و تراش نخورده یک میز چوبی معمولی مقایسه فرمایید . مطمئنا با چنین مثالی , می‌توانید تفاوت های این دو جنس را به خیر و خوبی درک نمایید.

هنگامی وسایل به عمل رفته در دکورا سیون دارنده دو جنس متفاوت و ضد و نقیض باشند , در گوشه و کنار وزن بصری تولید میشود و بنابراین اجزای به فعالیت رفته در پباده سازی دکوراسیون , به راحتی میتوانند جهت دهی دیداری شما‌را به عهده بگیرند و در سود به طوری که توقع دارید می‌توانید چیدمان خانه را مطابق میل خودتان بچینید . این زمینه معمولا در حین هایی که از دو جنس متعدد و دارنده سطح ها قابل انعطاف و دشوار استفاده می‌کنید , و چنین سطوحی را نسبتاً در اطراف یکدیگر قرار می دهید , اهمیت پیدا می نماید .

ترکیب طرح و متریال های مختلف برای ایجاد کنتراست

معمولا این مرحله از دکوراسیون می تواند به صورت کاملا ناخوداگاه اتفاق بیافتد. زیرا هر چیدمانی در منزل، محیط کار و هر فضای داخلی که نیازمند دکوراسیون باشد، شامل لوازم و وسایلی با متریال و جنس های مختلف خواهد بود که در کنار یکدیگر قرار گرفته و نهایتا این ترکیب منجر به شکل گیری دکوراسیون می شود. اما می توان با علم به ویژگی های کنتراست در دکوراسیون، این المان های دکوراتیو را به شکلی کاملا آگاهانه و هدفمند در کنار یکدیگر قرار داد و به نتیجه ای مطلوب رسید. به عنوان نمونه می توان به استفاده ترکیبی از متریال های مختلف در مبلمان ها اشاره کرد که می تواند شامل به کارگیری جنس های طبیعی مثل چوب و سنگ، در کنار فلزاتی همچون کروم و استیل باشد.

حتی این موضوع را می توان در طرح و نقش پارچه های به کار رفته در دکوراسیون نیز تسرّی داد. استفاده از بافت هایی که دارای نقوش و الگوهای طراحی مختلف هستند، در کنار مدل های ساده و تک رنگ، نوعی تضاد محیطی جذاب ایجاد می کند که در چیدمان و دکوراسیون مورد نظر شما مفید واقع خواهد شد.

 

قرار گرفتن شکل های هندسی متنوع در کنار یکدیگر

شکل های هندسی نیز روش بسیار خوبی برای ایجاد تضاد در محیط هستند. احتمالا برای درک این موضوع کار سختی در پیش ندارید. کافی است شکل های گوشه دار و دارای زوایای تند را در کنار اجسامی با انحنای نرم و بدون لبه های تیز تصور کنید.

این نوع کنتراست معمولا برای طراحی مبلمان استفاده می شود. اما در دیگر لوازم جانبی منزل، مانند قاب ها و آینه های نصب شده و همچنین کارهای هنری دیواری نیز کاربرد خواهد داشت. به طور کلی هر یک از المان های دکوراتیو که در چیدمان دکوراسیون نقش دارد و می تواند دارای اشکال هندسی مختلف باشد، می تواند از این اصل پیروی کند. نکته بسیار مهمی که در اینجا خاطر نشان می شود، استفاده از رنگ های ساده و خنثی به عنوان بک گراند وسایل دارای اشکال هندسی است. به این ترتیب می توانید این نوع لوازم را در مرکزیت دید قرار دهید و توجه ها را به سمت و سوی کنتراست اشکال هندسی جلب نمایید.

ایجاد تضاد و کنتراست در طراحی دکوراسیون، اصلی پایه ای و ابزاری مهم برای شکل گیری زیبایی بصری در محیط است. تنها نکته کلیدی که باید رعایت کنید این است که کجا و چگونه از این موضوع استفاده کنید تا بهترین بهره را از وجود آن ببرید.

 

به کارگیری از کنتراست در بازسازی دکوراسیون داخلی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.