برایس کانیون آمریکا،پانتانال برزیل و چند مکان شگفت انگیز در جهان

مکان های شگفت انگیز زیادی در جهان وجود دارند که توریست ها و افراد بسیاری از این مکان ها دیدن می نمایند تالاب هایی که بسیار زیبا و دیدنی می باشند جانوران دریایی که در این مکان ها زندگی می نمایند این مکان را زیبا و دیدنی نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر برایس کانیون آمریکا،پانتانال برزیل و چند مکان شگفت انگیز در جهان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: شـــگـفـتـیــ‌ـــهــای طبیعت را تقـریبـا در هر کشوری می‌توان مشاهده کرد و تعــدادی از آنــ‌هــا را همـه ما می‌ـشنـــاسیـــم. امـــا در این مطـلـب تعـدادی از شگــفـــتیــ‌ـــهــای کمـتــر شنــاختــه شده را به شمــا معـــرفـی کنـــیم که آنــقـــدر زیـبا هستنـــد که بخواهـیـــم از آن‌ـــها دیدن کنـــیم یا به آن‌ـها سفـر کنـیم. آیا هیـچ یک از ایـن مکــانـــ‌ـها را از نزدیک دیـده اید؟

ارگ چبـــی، مراکـش

ارگ چبی در صحــرای مراکـــش قرار دارد و منظــره‌ـــای خیره کنـــنده از تپـــه‌ـهای ماسه‌ـــای بادی اســت که شمـا را به دنـــیای دیـــگــری میــ‌ـبرد. آن‌ـــها به طول ۲۲ کیلومتر امــتداد یافته و برخــی از آن‌ـهـــا ۱۵۰ متـــر ارتفاع دارنـد. اعـــتقـــاد بر این اسـت که این ماسهـــ‌ـهـا دردهای بدن را درمـــان می‌کننـد بنابــرایــن مردم مراکش هر سال از ایـــن مکـان دیـــده کرده و خودشـــان را تا گردن زیـــر ماسـهــ‌ــهای داغ خاک میـ‌ــکنـنـــد.

برایــس کانـــیون، آمریـکــا

تقریبا همـه گرندکانیون را می‌ــشنـاسـنـد، اما حتــما بیـــشـــتــر شمـــا با برایــس کانــیون آشـــنــا نیـســـتــنـد که شبــیــه یک آمفــی تئاتر طبیـــعی است. هوای سرد و فرسـایش آب این ستون‌هــای عجیــب را ایجاد کرده که هودو نام دارند.

پانتانـــال، برزیـل

پانـتانـال بزرگـــتــریـــن تالاب جهان است. پانتـــانال علـاوه بر منـظره زیـــبـا، محل زنـدگی برخـــی از گونهــ‌ــهــای شگفـت‌انگیــز مثـل کاپی‌بـــارا یا برگـچـهـــ‌ـــخوار و مورچــهـ‌ـــخوار‌هـای غول پیکر است.

پلایــا اوسشـنال

هر سال هزاران لاکپـشت به ساحـل پلایــا اوسشـــنــال میـ‌آیند. از آنـجــا که ایـن ساحـــل یکـی از معـــدود پاتوق‌ــهـای این لاکـپشــتـــ‌ـــهای کمــیاب است، این منــطـــقه اکــنون پارک ملی است. اگر در زمـــان منـــاسبـــی به این منطـقه سفر کنیـد، می‌توانـیـــد ایـن منظره فوق الـعاده و نادر را ببــینـیـــد.

تالاب آبـــی، ایـــســـلـنـد

دمــای آب این تالاب زیـــبــا از ۳۷ تا ۳۹ درجه سانتــیـــگراد متـغیر است. آب سرشار از موادمعـدنـــی این تالــاب برای اختلـــالــات پوستـی مثـــل پسوریازیـس خوب اســـت. قبـــل و بعــد از ورود به این چشمـــه آب گرم، طبق قوانیـن بهـــداشت ایــســلـــنـد بایـد از دوش‌ـهـــای عمومی اســـتفاده کرده و خودتـان را بشوییـــد. هرچـنـد خود تالــاب طبیعی اسـت، امــا با آب گرم شده توسط نیروگاه حرارتـی مجاور پر شده است.

والــه د لا لونا، شیــلی

پس از سفـــر به ایـن منطقـــه میـــ‌ـــتوانـــیـــد به راحـــتـــی آرزوی سفــر به ماه را فراموش کنـید. انواع بافت و رنگ که توسط آب و باد در ایـن منــطـقه ایـجاد شده و برکــه‌هـای خشکـی که شبـیه دهانـهــ‌ــهـای روی ماه هســتـنـد حس راه رفــتـن روی ماه را به شمـــا میـــ‌ــدهــند.

کولکا کانـــیون، پرو

کولکـا کانــیون تقـــریبـا دو برابـــر گرنـد کانیون آمریــکا عمق داشتـه و هنوز ساکــنــانـی دارد که تراس‌ــهـای پلکــانی پیـــش از اینـکای خود را برای کشت موادغــذایی حفــظ کرده انـد. علـاوه بر سایـتــ‌ـــهای باســتـان شنــاســـی و جاذبهـــ‌هـــای فرهنـــگـی، چشـمــه‌های آبـــگرم متعـددی هم برای کســانی که میــ‌خواهـــند از آبـ‌ـــهـــای زیرزمینـــی استــفاده کنـــنـد وجود دارد.

وایو تاپو، نیوزیـلــند

وایو تاپو یکـــی از بهــتـریــن شگفــتــیــ‌ـــهـــای نیوزیـــلنـــد اســـت. در یک پیــاده روی سه ساعـته در وایو تاپو با شگفتــیـــ‌ـــهـــای جدیدی از آبـفــشـانـ‌ها تا برکـهـــ‌ـهــای رنـگـــارنـگ روبرو میـــ‌ـــشوید که باید خودتــان ببـیـــنـیـد تا باور کنـــید. همـچـــنـــیـــن اســتـخر‌ــهای گل و مســـیر‌هـای پیادهـــ‌روی سبز هم وجود دارد. اســتــخر شامپاین احــتــمـالا معروف‌ـــتـریــن جاذبـــه وایو تاپو با یک حلــقـه بیــرونی نارنـجـی رنگ اسـت.

دره جیوژایگو، چیــن

جیوژایــگو به معــنای «نه روستا» نامش را از نه روستای تبتـی گرفتـــه که در ایـن دره وجود دارند. کل دره پر از رودخانه‌ـــها و برکه‌ـــهــای زیباست و با کوه‌ـهای برفی احاطـه شده اسـت. این دره یک شگفـــتـی طبیـعـی مهـم است که در دســتـــه ذخـیره گاهـ‌ــهـای زیــستـــ‌کره قرار می‌ـــگـیرد.

سیــنگـــی د بمـارا (Tsingy de Bemaraha)، ماداگـــاســکـار

پدیدهـــ‌هـــای سنگــی شگـفـت انگـیـز در سینـــگــی د بمـــارا علـت نامگذاری آن هســتـنــد، چون این پدیـده‌های سنگـی در زبــان محــلی سیـــنگـی نامـیـــده می‌ــشود. علاوه بر ایـن میـــ‌توانــیـــد جنــگل‌ــهای مانگـروی حفاظـت شده و مجـــموعهـــ‌ای ازحـــیوانـات وپرنـــدگـان شگــفـت انـــگـیز را در آن ببیـــنیــد.

برایس کانیون آمریکا،پانتانال برزیل و چند مکان شگفت انگیز در جهان

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.