بزرگترین پل دریایی جهان با طول 54 کیلومتر

پل دریایی که در چین ساخته شده است طولانی ترین و بزرگترین پل در جهان بشمار می رود بیشتر افراد برای دیدن این پل به چین مسافرت می نمایند این پل از چندین شهر بزرگ چین گذشته و چندین قطار همزمان می تواند از وی این به پل به سرعت عبور نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بزرگترین پل دریایی جهان با طول 54 کیلومتر را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: طولانـی تریــن پل دریایی جهــان در ماه جاری میـلادی، به عنوان جاهـ‌ــطــلـبـــانه‌ــتــریـــن مگـا پروژه چین در ایـن کشور افتتاح خواهـــد شد. به همــین بهانه، در ادامــه بیـشـــتـر با این پل بسـیار بزرگ آشنا میـــ‌شویم.

چیـن مشغول توسعـــه و نهـایـــی کردن چنـدیــن مگا پروژه اســـت که سبـــب تغیــیــر و تحول در شهــرهــا میـ‌شود. طی یک دهــه آینده، چین قصـد تشویق 250 میـــلـــیون نفـــر (29 برابـر جمـــعـیـــت فعـلـــی نیویورک) از مردم برای تغـیــیـــر محـــل زندگی خود و زندگـی در مگـاشهــرهای در حال رشد را دارد.

طولانـی تریــن پل دریــایی جهـان 54 کیـــلومتــر طول دارد

برای مقابلـه با پاســخ به ایــن مهــاجـرت عظیم، کشور دهـــ‌ـهـــا میلیــارد دلار را در پروژه‌ـــهای زیرساخـــت مخــتـلــف سرمایه‌ـــگـذاری کرده است. یکی از ایـــن پروژه‌ـهـای عظــیم، افتتـاح طولانــی تریـــن پل دریــایــی جهان است که هنـــگ کنــگ، ماکائو و جوهای را به یکدیــگر وصل میـــ‌کـنــد. مطـابـق با گزارش خبرگـزاری فرانــسه (AFP)، ایــن پل 34 مایل (54.7 کیلومتر) طول دارد.

بهتــر اســت در ادامـــه نگـــاهی به این پل داشـتــه باشیـــم.

انتـــظـار می‌ـرود این پل که با نام کامـل “Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge” شناخـتـــه میـــ‌ــشود، زمـان سفر را به نصف برسـاند.

خیـابانی در هنک کنگ

مردم میـ‌ـتواننـــد ظرف نیم ساعت، از رودخانــه مرواریــد در ماکـــائو تا هنـــگ کنــگ سفـر کنــند.

عکس ضمـیـــمـهــ‌ـــشــده، نقــشـــه مسیـر ایـــن پل اســـت.

ایـن پل شامل شش لایــن و چهــار تونل می‌شود که یکی از آنهــا زیــر آب قرار دارد.

علاوه بر این، چیـــن چهار جزیـــره مصـــنوعی را به منـــظور پشتـیــبـــانــی از آن ساختـــه است.

طولانــی ترین پل دریـایی جهـــان که از آن به عنوان یک «شگـفـتـــی مهـــندســـی» یاد می‌شود، از 420 هزار تن فولاد ساخـتـــه شده است که ایـــن میزان برای این ساخــت 60 برج ایفـل کفایـت می‌کند!

برخـی از بخــش‌ـهای پل با کمی شیـب همراه شده است.

انـــتــظـار میـــ‌ــرود روزانـــه در حدود 40 هزار وسیله نقـلیه از روی ایـــن پل عبور کنـند که شامــل اتوبوس‌ــهـای عمومی که در مسـیــرهایـــی با وقفـــه 10 دقیقـه‌ای حرکت میـــ‌کنند نیـــز میـ‌شود.

عابرین پیاده و یا دوچرخه‌ـــسواران قادر به عبور از روی آن نیـــستـند و این پل تنـــهـــا برای خودروها ساخته شده اسـت.

مدیـــران میــ‌ـــگوینــد از ایـن پل برای 120 سال میــ‌ــتوان اسـتفــاده کرد.

هزینه ساخــت طولانی تریـن پل دریایی جهــان نامـشخــص اســت. با ایـــن حال برخی خبرگــزاریـ‌های محــلـی از هزینــه 15 میـلیــارد دلاری آن خبر میـ‌ـدهند.

جالب اسـت بدانیــد ایــن پروژه به خاطــر مواردی همچون تاخـیـــر در ساخـت، هزیــنه‌هـــای زیـاد، فســـاد مالــی و نگـرانـــی در رابــطـــه با امنیت کارگـــران، جنجـال زیـــادی به پا کرده اسـت. دو کارگـــر جان خود را از دســت دادنـــد و 19 نفر نیـــز به جعـــل در گزارشـــ‌هـای مربوط به تست بتــن متهـــم شده‌اند!

ساخـت ایـن پل بزرگ، هفـت سال طول کشـیده اسـت. تصویری که از ایـن پل در سال 2012 ثبـــت شده، جزیـره‌ــهای مصـــنوعی چین برای پل که در نزدیـکـــی جزیــره لانـتــائو در هنگ کنـــگ ساخــتـــه شده را به خوبی نشان می‌ـــدهد.

تصویر پل Qingdao Jiaozhou Bay در چیــنــگ دائو، اســـتــان شاندونگ، ثبــت‌شــده در تاریخ 27 ژوئن 2011

پیش از ایــن، بزرگـــتــریـــن پل دریـــایــی دنـــیـــا (حالا دومیــن پل) با طول 26.3 مایل (42.3 کیلومتـــر) در سال 2011 در چیـن ساخـته شده بود. ایـن سازه که هزیـــنـــه آنها 1.5 میلـــیـــارد دلـــار گزارش شده، ساحل شرقی شهر چیــنگ دائو را به هوانگ دائو متصـل میــ‌ــکـــند.

چنـــدین قطار پرسـرعت در یکی ار مراکز نگـــهداری در انتظــار شروع نخـستیـن روز از فستیوال چهل روزه “Spring Festival Travel”، یکـــم فوریــه 2018، ووهان، چیــن

این پل جدیـد، یکی از دو پروژه بزرگ حمـــل و نقــل اســـت که امسال در ایـــن منـطـقه افـتتـــاح می‌ـــشود. تا سال 2019، قرار است سامانــه ریـــلی سریـــع چیـــن تا 2 هزار 180 مایـــل (3 هزار و 508 کیــلومتـر) رشــد کند.

بزرگترین پل دریایی جهان با طول 54 کیلومتر + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.