معرفی بهترین بازارهای جهان برای گردشگری توریست ها

بازارهای محلی در جهان وجود دارند که بسیار زیبا و از لحاظ گردشگری بهترین جاذبه ها توریستی محسوب می شوند این بازارها بسیار مشتری دارند و همه ساله افراد بسیاری برای خرید اجناس خوبشان به این منطقه ها آمده و از این مکان ها بازدید می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر معرفی بهترین بازارهای جهان برای گردشگری توریست ها را در مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : تجربه هجرت سوای احساس کردن و فهم تمدن و سنت یک حیطه بی اثر است . به صورت انقطاع یکی مکان هایی که قادر است ویژگی فرهنگی یک ملت را به شما نشان دهد , میدان بازار می‌باشد . بازار یک ناحیه معرف آداب و رسوم یک شهر یا این که مملکت به شمار میرود و بازدید از این بخش ها میتواند شمارا با خصوصیت های سنتی و تجاری آن حیطه آشنا نماید . عموماً فضای بازار بخشی از دوست داستنی ترین بخش شهر بوده که گاهاً از فضاهای تاریخی نیز بیشتر بازدید میشوند .

بازارها فضایی می‌باشند که م به طور موقت دایر میشوند و نیز به طور اثبات . مثلا بازار تهران دارنده دکان یا این که پاساژهای ثابتی است که جابجا نمی‌شوند و صرفا تغییر تحول مالکیت می دهند . البته بازارهای مهمی نظیر : بازار بانکوک یا این که بنگلادش از چادرهای موقت درست شده گردیده اند که هر توشه در اجاره شخص دیگری قرار می‌گیرند و صرفا کلیت آن گوشه و کنار در اختیار قشر فروشنده قرار گرفته است .

بازار چاتوچاک – بانکوک , تایلند

این بازار با 8000 هزار واحد که به طور چادرهای رنگارنگ کنار نیز قرار گفته اند , یکی‌از پر اسم و رسم ترین بازارهای جهان به شمار میرود . بازاری که در روزهای تعطیل نیز از صبح تا شب دایر بوده و همگی چیز می‌فروشد . حیوان خانگی , صنعت های دستی , مبلمان و . . . از کم وسایلی می باشند که در این جا عرضه می‌شوند . این بازار به طور عصر ای بوده و فروش وسایل در آن با اعتنا به زمان زمان معینی تغییر و تحول کاربری میدهد .

چاندی چوک – دهلی , هند

چاندی چوک یک کدام از کهن ترین بازارهای عالم میباشد . در‌این بازار قادر است امروزی ترین جامه ها و وسایل را در فروشگاه های مضاعف دیرین ملاحظه کنید . یکی دیگر از شاخصه های این بازار طعام و خوراکی می‌باشد که در سرتاسر خیابان ها و کوچه ها به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از شاخصه های این بازار طعام و خوراکی می‌باشد که در سرتاسر خیابان ها و کوچه ها مشهود است . کالاهای سنتی این بازار در عالم لهجه زد بوده و بعد از صدها سال صنعت نساجی این شهر در بازار مشاهده می گردد . ساختمان های سنتی و کهنه بازار چاندی چوک نشان دهنده عمر بالای این مکان است .

دجیما الفنا , مراکش

از موسیقی گرفته تا وسایل نمایش های خیابانی و دکور در بازار مراکش یافت میشود . علاوه بر وسایل هنری , داروهای گیاهی و معجون های سنتی از اقلامی است که در بازار بزرگ مراکش یافت می‌کنید . بازار مراکش با ساختار دیرین خویش شباهت متعددی به ساختار دیرین بازار بانکوک داراست . بعضا از غرفه های این بازار به طور موقتا بوده و در زمان سال تغییر و تحول کاربری می دهند .

بازار بزرگ استانبول , ترکیه

رسماً دیرین ترین بازار بزرگ عالم با پیچ و تاب های دوچندان به شمار میرود . این بازار با 56 بخش در یک ساختار غول پیکر درست شده و هر چه که فکرش را فرمائید برای فروش داراست . رواق های بزرگ و گچ بری های طاق های گوشواره ای در مسیرهای طولانی امضای پباده سازی بازار بزرگ ترکیه میباشند . بعضا مواقع مردمان و گردشگر ها یک روز بدون نقص را در بازار استانبول میگذرانند .

بازار شناور وارا کین – بانجارماسین , اندونزی

تجربه تمدن اندوزی در قایق های شناور در آب . تاجران محلی همواره در اکنون معاملات روزانه خویش با سیستم سنتی خویش می‌باشند . پارچه , میوه , غذای دریایی و صیفی جات تعجب آور و غریب از مهمترین وسایل فروش درین بازار شناور به شمار می‌روند . تحربه ای دیدنی و منحصربه شخص که بایستی یک توشه مشاهده نمود .

بازار جاده پورتوبلو , لندن , انگلستان

در شرایطی‌که شما شیدا همگی تولیدات میباشید , پس می بایست یک راز به بازار پورتوبلو لندن بزنید . این بازار دربرگیرنده مغازه های آنتیک و نوع جور دوم است که تمامی چیز در آن از کیف و کفش تا وسایل چیدمان منزل یافت میشود . بیش تر از 1000 فروشگاه و دکان به جهت این خیابان با عمر 1800سال موجود هست . اسباب جانبی مد و وسایل کلکسیونی از شاخص ترین اقلام این بازار هستند . علاوه بر وسایل همگانی , فروش عتیقه و جواهر در ضلع جنوب بازار نیز مضاعف است .

بازار ملکه ویکتوریا , ملبورن , استرالیا

بازار ملبورن یک فضای کهن در جزیره ای کوچک قرار گفته است . این بازار سرپوشیده مثل یک محل عبادت بالی بزرگ است که تمامی نوع اقلام , از غذا تا پوشاک را میفروشد . محل این بازار ساحل قرار گرفته و یکی‌از از صمیم قلب ترین فضاهای جهان تحت عنوان بازار را یدک میکشد .
منزل , فضایی است که انسان‌ها بیشترین زمان خویش را در آن سپری میکنند . یکی‌از مسائلی که امروزه در معماری فضاهای متفاوت موردتوجه قرار گرفته است مورد احساس مکان است ; حسی که به‌واسطه وابستگی و دلبستگی در اشخاص نسبت به گوشه و کنار بوجود میاید . هر چه شخص با منزل خویش رابطه نزدیک‌تر و قوی‌تری برقرار نماید , تعلق‌خاطر عمیق‌تری نسبت به آن پیدا خواهد کرد . آنچه در صورت تصاحب کردن این ارتباط و درنهایت , ساخت حس دلبستگی و احساس مکان مؤثر است , خصوصیات کالبدی منزل است ; لذا دقت به عناصری که خالق و شکل‌دهنده کالبد فیزیکی منزل می‌باشند اهمیت متعددی دارااست . در‌این مقاله میخواهیم تأثیر مصالح به‌کاررفته در چینش داخلی بر تولید احساس وابستگی و شم مکان در منزل را بررسی کنیم.

معرفی بهترین بازارهای جهان برای گردشگری توریست ها

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.