بیش فعالی جنسی چه نوع بیماری می باشد

بیش فعالی جنسی یکی از آزار دهنده ترین بیماری های جنسی می باشد که وقتی شخص دچار این بیماری شود فقط دوست دارد سکس نماید بیش فعالی جنسی باعث می شود که مردان با یک زن ارضا نشوند و در بیرون هم دنبال زنان هرزه باشند و برعکس زنان هم تنها با شوهرانشان ارضا نمی شوند و دوست دارند با مردان رابطه نامشروع داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیش فعالی جنسی چه نوع بیماری می باشد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : درمان بیش‌فعالی جنسی مشتمل بر روان‌درمانی , رفتاردرمانی و دارودرمانی است كه معمولا با اعتنا به موقعیت شخص در باب گونه معالجه تصمیم گرفته میگردد . در روان‌درمانی و رفتاردرمانی برای معین شدن اثر ها مثبت معالجه به گذشت زمان نیاز است .
بیش‌فعالی جنسی , بیماری آزاردهنده‌ای برای خویش شخص و دور‌وبری ها او و جامعه محسوب میشود و در صورتی به‌درستی با آن برخورد و معالجه نشود سبب پیدایش مشكل‌های عدیده‌ای خواهد شد . در دانش روان‌پزشکی این موقعیت , بیماری بالقوه خطرناکی به شمار میرود . مرد دچار به بیش‌فعالی جنسی شاید علاوه بر واردشدن به ارتباط جنسی كه از دید عرف ارگانیک است , وارد ارتباط ها و رفتارهای غیرعادی شود .

ویژگی ها مردانی که دارنده بیش‌فعالی جنسی می‌باشند , عبارت است از :
این بیماران دارنده حس «فوریت جنسی» میباشند و شم نیاز جنسی آن ها بایستی فورا برطرف شود . معمولا این حس قابل‌کنترل نیست .

این بیماران اگر چه وارد ارتباط جنسی گوناگون می شوند اما رضایت جنسی پیدا نمی کنند و احتمال دارد لذت جنسی را نیز تجربه نكنند .

نیاز جنسی مداوم , استوار و کنترل‌نشده

خلق غیر مناسب در مواجهه با سایرافراد

خودارضایی مکرر

خلق و خوی و کلام هرزه‌

یكی از خصوصیات این بیماران این است که تمایلات جنسی آن ها محدود به یک شخص نیست بلکه معطوف به هر شخصی قادر است باشد . یکی‌از مواقعی که در آن بیش‌فعالی جنسی دوچندان چشم میشود , منزل سالمندان است . حدود 50 درصد ساکنان منزل سالمندان در گیر فراموشی میباشند و حدود 4 درصد این بیماران دارنده بیش‌فعالی جنسی یا این که اخلاق و رفتار جنسی تعرضآمیز می باشند که منجر ساخت آزار رسانی برای خویش , خویشان و کارمندان میشوند .

علل
پژوهشگران بر این عقیده می باشند که علت این بیماری عدم تعادل در مواد بیوشیمیایی مغز است . سروتونین , دوپامین و نورآدرنالین اعم از رابطه‌های عصبی می‌باشند كه در مغز وجود دارا هستند . این مواد بیوشیمیایی خوی و رفتارهای جنسی را در اختیار گرفتن می‌نمایند . بعضا علل شناخته‌شده در پیدایش این بیماری موثراست که در زیر توضیح داده میگردند البته در تنی چند از موردها هم به‌رغم بررسی‌های پهناور دلیلی برای آن یافت نمی شود :

آلزامیر : یکی‌از علل دارای اهمیت بیش‌فعالی جنسی آلزامیر است .

بیماری پارکینسون : یک کدام از علل با اهمیت بیماری بیش‌فعالی جنسی است و معمولا علت آن هم داروهایی است که‌این بیماران مصرف می کنند .

بعضا اشکال صرع ( تشنج یا این که غش ) : لوب گیجگاهی و لوب پیشانی مغز , میل جنسی را در دست گرفتن می نمایند هر دسته بیماری درین بخشها شاید سبب برداشته شدن مهار جنسی و سبب ساز به بیش‌فعالی جنسی شود .

اعمال جراحی : به ویژه جراحی‌هایی که روی نواحی به‌خصوصی از مغز انجام میگردد .
سکته مغزی : این بیماری نواحی به‌خصوصی از مغز را گرفتار می کند ; برای مثال لوب گیجگاهی مغز .

بیماری‌های یگانه : بعضا بیماری‌های روان مثل ایراد دوقطبی و بیماری ام‌اس و همین‌طور مصرف بعضی‌از داروهای روان میتواند سبب ساز به پیدایش بیش‌فعالی جنسی شود .

تشخیص
این بیماری معمولا آغاز تدریجی داراست . در‌صورتی‌که شخص حس نماید که رغبت غیر قابل در اختیار گرفتن و تحمیلی به ارتباط جنسی داراست , بایستی فورا با کارشناس ذی‌ربط مشورت کردن نماید زیرا با گذشت زمان بیماری تشدید مییابد .

در‌پی یک سری سوال مطرح می گردد كه در‌حالتی که پاسختان به هرکدام از آن‌ها مثبت باشد , حتما بایستی با کارشناس ذی‌ربط مشاوره كنید :
آیا از در دست گرفتن تحریکات جنسی‌تان ناتوان هستید؟

آیا اخلاق و رفتار جنسی شما منجر جراحت به ارتباط با همسر , شغل و وضعیت اجتماعی شما شده است؟

آیا مدام به فكر داشتن ارتباط جنسی می باشید چه بسا در شرایطی‌که نخواهید به آن تاءمل کنید؟

در صورت وجود هرمورد از مورد ها زیر هم فورا به کارشناس ذی‌ربط مراجعه كنید :
چنانچه رفتارهای جنسی کنترل‌نشده شما منجر جراحت و ضرر میشود .

در صورتی‌که در گیر بیماری دوقطبی می‌باشند و رفتارهای جنسی شما قابل در دست گرفتن نیستند .

در صورتی‌که دارنده اذهان قتل نفس می‌باشید .

وجود بعضا عوامل , شخص را مستعد ابتلا به بیش‌فعالی جنسی میکند که به آن‌ها عوامل خطرساز می گویند . مهم ترین آن ها عبارتند از :
سوء مصرف مواد و الکل

داشتن یک بیماری اعصاب

سوابق سوء استفاده جنسی

بعضا علایم هم می توانند علایم هشداردهنده بیش‌فعالی جنسی محسوب شوند ; اعم از :
رابطه ها جنسی هرزه و بیرون از خانواده

نداشتن ارتباط عاطفی درباره جنسی

خویش ارضایی مکرر

لذت بردن از اذیت کردن و آزار دیدن درباره
عارضه ها
بیش‌فعالی جنسی دارنده عارضه ها خطرناک و گاه جبران‌ناپذیری است ; اعم از : از نیز پاشیدن خانواده , حیف کردن شغل , دستگیری و رفتن به زندان , اعتیاد به موادمخدر و الکل , ابتلا به بیمارهای آمیزشی نظیر ایدز و هپاتیت و انتقال آن به همسر و جامعه ,ابتلا به بیماری‌های روانی مثل افسردگی و از دست دادن پس‌انداز مالی و مشکلات مالی.

درمان
درمان بیش‌فعالی جنسی شامل روان‌درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی است كه معمولا با توجه به شرایط فرد در مورد نوع درمان تصمیم گرفته می‌شود. در روان‌درمانی و رفتاردرمانی برای مشخص شدن آثار مثبت درمان به گذشت زمان نیاز است.

اگر لازم است روان‌درمانی یا رفتاردرمانی برای بیمار انجام شود، بهتر است توام با دارودرمانی باشد زیرا آثار مثبت درمان زودتر نمایان می‌شود و تا حدودی بیمار را از مشکلات رهایی می‌دهد و می‌تواند درمان خود را دنبال کند. گاهی لازم است این بیماران بستری و درمان شوند تا از خطرات این بیماری کاسته و بیمار تحت کنترل باشد. برای دارودرمانی انواع داروهای زیاد و موثر وجود دارند که می‌توان برای بیمار تجویز کرد.

بیش فعالی جنسی چه نوع بیماری می باشد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.