بیماری سندرم پس از ارگاسم در مردان

ارگاسم یا اوج لذت جنسی برای همه مردان در حین نزدیکی و رابطه جنسی بسیار مهم می باشد ولی اگر در حین انزال و ارگاسم فردی بیماری سندرم پس از ارگاسم داشته باشد از ارگاسم لذت نخواهد برد سندرم پس از ارگاسم در مردان شایع است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیماری سندرم پس از ارگاسم در مردان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: ارگـــاسم یا همـــان اوج لذت جنـسـی بایــد احــســاسی خوشایـنـــد و آرام بخش باشد ولی برای تعـداد اندکی از مردان ایـــن گونه نیــســت و شروع یک کابوس ناراحت کنــنـــده اســت.

بیـمــاری سنـــدرم پس از ارگاسم در مردان به چه معنـــاســـت؟

بعـــد از ارگـــاســم احسـاس از بیـن رفتن انرژی و کنــد شدن سرعـــت فعالیــت مغــز داریــد. در عرض 5 ثانیه از اوج به قهــقرا سقوط می کنـــید؟

درسـت مثل تخـــریب یک ساخـتــمان، بدتـریـن احســـاس ممـکـــن را بعــد از ارگاسم در مغـزتان تجربـــه می کنــید.

شاید در اوایــل فکـــر کنید این تجربــه های نامطلوب بعـــد از ارضا شدن طبیـعی باشــد و برای دیـــگــران هم پیش می آیـد ولی آن را مخفــی می کنـنـد ولی با گذشـت زمان و بدتـر شدن اوضاع متوجه مشـکـــلـــتان و تفـــاوتتان با دیگـران خواهـــید شد.

شاید نخواهـــیـد ایــن مشـــکـــل را با والـــدیــن یا اطـرافیانتــان در میان بگـذارید و برای پیـدا کردن علت مشـــکتان به جستـــجوی ایــنـتـــرنــتــی روی آورده ایــد مثـلا احــســـاســات بعــد از ارگاســم یا ارضـا شدن، احــســـاس ایــجاد شده بعــد از انزال، تهـــی شدن بعد از ارضـا شدن ولی بایـــد بدانیـد تنـها شما نیـــسـتید که با ایـن مشکـــل روبرو شده اید، مردان دیگری هم هستـــنـــد که از این بیماری رنـــج می برند: سنـدرم بیـمــاری پس از ارگاسم post-orgasmic illness syndrome یا به اختصــار POIS.

چه افرادی مبـــتـلـا به سندرم پس از ارگــاسـم هستنــد؟

به گفــتـــه دانشمند عصب شناس مارسـل دبلــیو والدینـــگـــر Marcel W. Waldinger که در سال 2002، POIS را تسخیـــص داده و به عنوان یک بیـــمـــاری معرفـــی کرد، علـایم سندرم بیمــاری پس از ارگاسم در مردان درســت مانـــنـــد آنفولانــزا اســت و بلــافاصـــلـه بعـــد از انــزال شروع می شود، آبریـزش بیــنی، گرفـــتگـی بیــنی و مشـــکل در تکـــلم. دیـــگـر عوارض شنـاخـــتـه شده POIS عبـــارتــنـد از تحریـــک پذیری، عدم توانـایــی تمـــرکز، به هم ریـخـتـگـی حافظـه و افــسـردگی.

افــرادیـــکـــه حداقــل در 90 درصـــد موارد بعد از ارضا شدن یک علـــامت یا بیــشـــتــر داشـــته باشـــند به احــتـــمال زیاد جزو بیمــاران POIS طبقه بندی خواهند شدبه خصوص اگر علـــایـم به مدت 2 روز تا یک هفـتــه دوام داشته و سپس به صورت خود به خود ناپدید شوند.

محققــان نمــی داننــد که علــت ایجاد POIS چیـست ولی چنــد توضیح احــتـــمالــی برای بروز آن وجود دارد.

یک فرضــیه به عدم تعـادل شیمیــایی در مغـز اشاره دارد و محـقـقـین آلـــرژی به منــی یا یک بیـــمـــاری خود ایمـنی را در آن دخیل می دانــند.

آیا درمانـی برای سندرم پس از ارگــاسـم مردان وجود دارد؟

در حال حاضــر درمانی برای POIS وجود ندارد و علـت اصلـی آن هم نادر بودن این بیمــاری اســـت ضمـن این که افرادی که به این بیـمــاری مبتــلا هسـتـــند به دلــیــل خجالتی که دارنـــد از مراجــعه به پزشـکـان خودداری می نمایـند. به همــین دلیل افـرادی که با ایـــن مشـکـل روبرو هسـتــنــد باید به تنـهایـــی عوارض آن را مدیریـت کنــند.

برای برخـی از بیمـاران مبتـلا به ایـن سنــدرم به دلـــیـــل مشاهـده علـــایم افســـردگــی از آن ها داروهای ضد افـــسردگــی تجویز می شود که بعـــد از مصرف این داروها علایم بعد از انـزالــشان بهبود پیدا کرده اسـت ولی مشخـص نیــســت که آیـــا افســردگــی عامـل ایــجـاد این بیـــمـاری بوده یا برعــکـــس.

آنتـی هیــستـامیـــن ها antihistamines ، بنــزودیازپـــیـــن ها benzodiazepines و درمـان تزریــقی حساسـیــت زدایــی با اســـتـــفــاده از منی خود فرد هم درمـــان هایـی بالــقوه برای این بیمـاری در نظر گرفـــتـه می شوننـــد.

بیماری سندرم پس از ارگاسم در مردان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.