عکس بهرام افشاری و همسرش + بیوگرافی بهرام افشاری

بهرام افشاری یکی از بهترین بازیگران در سریال ها و فیلم های ایرانی می باشد او در حال حاضر در سریال شرایط خاص با کامبیز دیر باز به ایفای نقش پرداخته است سریال پایتخت 5 نیز در ایام سال نو و عید 97 از تلویزیون پخش شد وی در همدان به دنیا آمده است و بسیار بازیگر خوبی می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس بهرام افشاری و همسرش + بیوگرافی بهرام افشاری را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

بیوگرافی بهرام افشاری 

نام :بهـــرام
نام خانوادگی :افــشــاری
تاریـــخ تولد :6 خرداد 1366
محـــل تولد :همـدان
وضعـــیـــت تاهل :مجـرد
شروع فعــالـیـت :1382
قد :198 سانـتـــی متـر

بهرام افشاری در 6 خرداد سال 1366 در همـــدان متولد شد ؛ او تاکــنون ازدواج نکــرده و مجــرد اســـت.

عکس کودکی بهرام افشار در کنار پدرش 

علـــاقه از کودکــی

بهرام افشاری دوران کودکی با فیــلـم و سیـــنــما آشـنا و آمیـخـــتـه شدم.

بهرام افشاری از سنــین نوجوانی عاشـق سیـــنــمـــا شدم نه به عنوان کسی که بازیــگـــری را دوست دارد٬ بلـــکه به عنوان یک فیـلـــم بیـــن و مخــاطب عاشق سیـنـــمـا و پرده نقــره ای آن شدم.

از همدان تا کلــاس بازیگری تهــران

از سال 1382 وقتــی 16 سالـــه بود تئاتـر را بصورت آماتور از همـــدان شروع کرد و در سال 88 برای پیـــشرفــت از همدان به تهـــران مهـــاجرت کرد و در کلـــاسـه های بازیگری حمــیــد سمـندریــان شرکــت کرد.

تـــاریــخچـه فعالـــیت هنـــری

از سال 1382 کار تئاتــر را در سطـــح آمـــاتور در همدان آغــاز نمود و به گفته خود بازیگری در تئاتــر را بخــاطر دور شدن از روزمـرگی انتخــاب کرد.

بهرام افشاری  اما کم کم به ایـن حرفــه علـــاقـه مند شد و در سال 1388 بزرگـتریـــن تصمـــیم زندگی خود یعنــی هجرت از همــدان به پایتــخت – تهـــران و شرکـــت در کلـــاســـهـای بازیـــگـــری حمیــد سمــندریـان را گرفــت.

با این مهـــاجـرت و تغـــییــر رویه خود را توانسـت خود را به سطح حرفـــه ای بازیـگری نزدیـــک کرده و فعــالیت خود را در زمینه تئاتــر بیشــتر کنـــد.

قســمـت اعظــم فعــالـیت هنــری او در تئاتر میبـــاشد ؛ بطوریـکه در طی چنـــد سال اخـیر اکــثـــرا در جشنواره تئاتـــر فجــر حضور پر رنــگـــی داشــته اســت.

در رشتـــه ساخت و تولیــد، تحصـــیــل کرده و در حال حاضــر دانـشــجوی رشتـه بازیگــری دانشـگـاه آزاد تهــران می باشــد، از او بهـــ‌ عنوان قدبـــلــندتــریـن بازیگر ایرانـــی نام می برند.

ســتاره پسیانـی و بهرام افــشاری در نمــایــش کامـنت به کارگردانـی یوسف باپـیـــری

اولین کاندیـــد شدن او در جشنواره تئاتـــر فجر در سن 24 سالگــی او اتـــفاق افـــتـاد.

در فعـــالیتهـای اخـــیـــر خود در حوزه تئاتـر نمایش جوجه تیغـی را کارگــردانــی کرد که اتفـــاقا در ایــن نمـــایـش داستان زنـــدگی خود را نوشته و بروی صحـــنــه برد. ایـن نمایــش با اسـتـقـــبــال قابل توجهی روبرو شد.

شروع با تئاتـر

بعد از گذرانـدن دوره های بازیگری وارد عرصـــه حرفــهــ‌ ای تئاتـــر شدم و ۳۰ اجــرای عمومی در بهــتــریـــن و حرفهـ‌ ایـــ‌ تریـن سالنـــ‌ های تئاتـر تهـران را تجـربــه کردم.

افتــخـــارات با تئاتر

در سال ۸۸ جوان برتر ایـــران در رشته بازیـــگــری شدم، سال ۸۹ به‌عنوان بازیگر اول جشنواره تئاتر شهـر معــرفــی شدم و در سال ۹۰ جایــزه تندیـس بهتـــریــن بازیگری مرد را از جشـنواره بیـن‌ الملـلی تئاتــر فجــر کســب کردم.

در دو سال پیاپـــی نیــز نامــزد بهـــتـرین بازیگــر سال تئاتـــر ایـران بودم.

ایفای نقـش افــشاری در نمـــایـــش زندگـی خود – جوجه تیغی

فیزیـک خاص و مشــکـــلــات او در ایـــفای نقش

بهـــرام افشـــاری حدود 2 متر (198 سانتی متـــر ) قد داردو از ایـــنـــرو در ابـتدای ورود به عرصـــه بازیگــری به خاطر قد بلند خود دچـار عدم اعـتماد به نفس شده بود و بخاطر همیـن حالــت بازدارندگی از سوی خودش برایش ایجـــاد شده بود.

از طرفـی اطرافــیـــان و اهل سیـــنـما و تئاتر همیـــشه ایــن مشـــکل بلـــنــدی قد او را مانـعـی برای پیشـــرفـت وی میـــدیدنـــد و روی این موضوع تاکـــیـــد داشـتــنـد.

اما جالب اســت بدانــید که برخی از کارگـردانها از جملــه منوچهـر هادی که در ابــتـــدا نظـر مثـبـتی بر فعــالیـــت بهــرام افشـــاری در سینـما را نداشـتند بعد ها از وی در آثار خود در سیـــنـمـا اسـتفاده کردند.

اکران مردمی فیلم لانتوری – بهرنگ علوی و بهرام افشاری و رضا درمیشیان و نوید محمدزاده

شـروع با سیـنمــا و سریـال

اولین بار در خرداد سال 1392 با فیلـم عصبـــانی نیـــســتـم به کارگــردانی رضــا درمـــیشــیـان جلوی دوربین رفـت و چنـــد ماه بعــد در دی ماه نقـــش کوتاهی در سریال پایــتـخـت 2 را بازی کرد.

اوج شهرت

او بعد از حضوره کوتاه در پایــتـــخت 2 در سری پنــجـم این سریـــال که در نوروز 97 پخش شد در نقش بهتـاش فریـــبــا به شدت به شهـــرت رســیــد.

تعـــصب برای همدان

تعـصــبــم نسبت به همدان را زمانـی میــ‌ توانــم ثابـت کنــم که بگویم تنـها کسی که با لهجــه همدانـی در سریال علـیــ‌ الـــبـدل صحـبت کرد، این موضوع به‌ واسطــه عشـــق و علـاقـــه‌ ‎ای بود که به شهرم داشتم.

ورود بهرام افــشاری به سیـــنـــمـا

بالـــاخره او در سال 1392 با فیلـم عصبـانــی نیـستـــم ساخـته ی رضـا درمـیشیان وارد سیـنما شد و پس از وارد شدن به ایــن عرصـه رنــگ و بوی خاصـــی به فعـــالـــیت های خود داد.

به گفــته بهـرام افـــشاری در این تجــربیــات سیــنـــمـــا و تلویزیون فیـزیک و قد او همیشـه باعـث اختلـاف بین عوامـل همچون کارگردان و تهـــیـه کنــنده ها برای انـتــخـاب او در راستـای بازیـگــری بوده است.

همــکاری او با سیـــروس مقـــدم از نقـش کوتاهی در پایــتخـت 2 شروع شد و پس از آن سریال علـی الـــبـــدل را با ایـــن کارگـردان شروع کرد. امــا اوج دیــده شدن و محبوب شدن او با سیـروس مقدم در پایـــتخـت 5 در نقش بهتـاش فریبــا اتـفـــاق افـتـاد ؛ بطوری که با اینکــه وی اصلـالت همدانـــی دارد امـــا به نحوی کارکتری مازندرانی به خود گرفت که گاهـــا مخاطـــب این برداشـــت را دارد که بهـرام افــشـــاری اصالت شمـــالی دارد.
تم شخـصیتــی در بازیگری

بهـرام افــشاری توانـمـنـــدی خود را در ایــفــای شخـــصـــیت های مخـتـــلـــف را در کارنامــه هنـــری خود ثبـــت کرده اســت . اگـر آثــار سیـنـمایــی و تلویزیونی او را بررسی کنیم متوجه این خواهیـــم شد که تنهـــا نقـــاط مشترک کاراکـــتر های ایفــا شده توسط او فقـــط فیزیــک اوست و توانــســـتـــه تم های مختــلـف را به خوبی و تفکیک شده از تمهــای قبـلی خود ایـــفا کنــد.

ازدواج

این بازیگر 198 سانتی متری هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

مزیت قد بلندی

اگر بخواهم از دیدگاه خودم بگویم من این فیزیک بدنی را یک امتیاز می‌ دانم شاید این قدبلند برای هر نقشی خوب نباشد اما سلیقه خودم هم نیست که در همه کانال‌ ها و سریال‌ ها باشم.بیشتر به‌ درد نقش‌ های خاص و تجربه‌ های خاص می‌ خورم که متفاوت‌ تر از کارهای عامیانه است.

تکیه کلام اَی خِدا

در سریال پایتخت تکیه کلام مشهوری داشت که بیشتر در حالات عصبانی و غیرتی می گوید اَی خِدا، این لفظ حسابی در بین مردم جا افتاد، خودش می گوید امروز مردم من را که می بینند به جای سلامی می گویند اَی خِدا.

بـهــرام افـــشاری در سریال علـی الــبـدل

علـــایـــق شخصـی افـشـــاری

او طرفـدار تیم فوتبال اســتــقـــلـال تهـــران اســـت.
سریـالهـــای بهرام افــشـاری

پایـتــخــت 2 به کارگردانـــی سیروس مقدم ساختـه شده در سال 1391 و اکـــران در نوروز 1392
علـی البدل به کارگــردانی سیروس مقـدم ساختـــه شده در سال 1395 و اکـــران در نوروز 1396
پایــتخت 5 به کارگردانـــی سیـروس مقـــدم ساخــتـه شده در سال 1396 و اکران در نوروز 1397

کارهای سیـنمـایـــی بهرام افشاری

عصبانـی نیسـتـــم به کارگـــردانـــی رضــا درمـــیـشـــیـــان ساخـــته شده در سال 1392
ایران برگر به کارگــردانی مســعود جعـفــری جوزانــی ساخــتــه شده در سال 1393
لانـتوری به کارگـــردانی رضـــا درمـیــشـــیــان ساخـــته شده در سال 1394
کارگـــر ساده نیـازمنـــدیم به کارگردانــی منوچهر هادی ساخته شده در سال 1394
نیوکاســل به کارگـردانی محمود قصــابیــان ساخـته شده در سال 1395
آقای سانسور به کارگردانی علی جبــارزاده ساخــته شده در سال 1396

گفتگو با بهرام افـشاری قدبلـــندتـــرین بازیگـــر ایـــران در سال 1395

جشنواره فجـر زمـسـتــان 1394 محـل خودنـمـایـــی برخی بازیــگــران تئاتـر بود که با درخــشـش خود در فیــلم های مختـلـف نشـــان دادنـــد در مدیوم پرحـــاشیه تر و الــبــته شایـــد جذاب تر سیــنــمـا هم حرف های زیـادی برای گفتن دارند.یکــی از ایـــن چهـره ها بهرام افشــاری بازیگـــر بلنــدقــامتـــی است که جدا از فیــزیـک متفاوتش قدرت بیان و اکـت مناسبـــی در بازیـــگری دارد و کم کم دیــده می شود. حالـا می شود نقـش آفریـنی او را در «لانـــتوری» زیـــر نظــر گرفــت و به کارهـای بعـدی اش با وسواس بیشتری دقـــیـق شد. بهـــرام افـشاری از آن دست بازیگـرانـی است که هم خوب حرف می زند هم برای صحــبـت کردن دربــاره خودش حوصلـه دارد، حتـی اگر بعـــد از یک روز طولانی فیلمبـرداری در کوه های الوند جلوی دوربــین سیــروس مقـــدم خستـــه شده باشـد.

گفتیـــد سر فیــلـــمبـرداری بودید.

الآن در دامـنــه دو هزارمــتری کوه های الوند در جاده اشـــتران هسـتـیم و اگــر کیفــیت صدا خوب نیــســت به خاطر همـین موقعـیت ماست. ما داریـــم سریال علـی البـدل را کار می کنــیم.حتـماً درباره اش شنیــده اید.

بله می دانـــم کار سیـــروس مقـدم و بسیار پر بازیگـر است.

بلــه ما دو ماه و نیـــم اســت در این سریال مشـغولیــم. الـــآن هم آقـــای هومن حاجـی عبــداللهی کنـار من نشسته و مدام شوخی می کنـد. قبل از ایــن ایشان داشـــتـــند با تلفــن حرف می زدنـد که من اذیـتـشـان کردم و حالـا ایشـــان می خواهـد انـتـــقـام بگیرد.

کار سیــنـمایی چطور. «لانتوری» اکران شده است امـــا در پروژه دیــگری هم حضورداشتـــه ایـد؟

در سینما «کارگـــر ساده» را به کارگردانـی منوچهر هادی کارکــردم که تجــربـــه خیلـــی خوبی بود. نمـــی خواهـــم از عبــارت نقــش اصلی یا نقــش مکمل اســـتفاده کنـــم چون هر نقــشـــی قابلیت های خودش را دارد و به اندازه خودش مهـــم است امـــا در آن کار 40 روز فیـلــمـــبرداری داشــتــم. ایـن کار برای فجـــر امســـال آمـاده می شود. جدا از ایــن یکــســری فیلـــمنامه به دسـتـم رسیده که در اســرع وقت دربـــاره حضور در کار بعدی ام تصـمیـم گیری می کنـم.

بـــهـرام افـشاری و نوید محمدزاده و باران کوثری و مهـــدی کوشکی در فیلم لانتوری

 

چه اتــفـــاقی افــتاد که به پروژه «لانتوری» پیوستیـــد و کار با رضا درمـــیـــشــیان چطور بود؟

قبلاً من در اولین کار سینـــمـایـی ام با رضـا درمـــیــشـیـان در «عصبــانی نیـســتم» کارکــرده بودم. آنـجـــا اتــفاقـــاتـــی افـتـاد که در حق کارگردان و فیلــمــش ظلم شد که دیگر نمـــی خواهـم به آن بپــردازم اما در آن فیلم ما باهـــم همکـــاری خیلی منـاسـبــی داشتــیم. وقتی ایـــشـان فیـلمنـامـــه «لانــتوری» را در دست داشتــند دربـــاره نقش و خواسته کارگـــردان از من باهــم صحبت کردیم و گپ زدیــم و اوایـــل سال گذشـته بود که ایـــن کار را شروع کردیــم. «لانــتوری» برای من تجربـه خوبی بود چون هم در تئاتـر هم در سریال «پایتـخت» که چاشنی کمـــدی داشــت کارکـــرده بودم و احسـاس می کردم در کار جدی پتـانــسیل های بیشـتـری داشتـه باشم. «لانـتوری» محصول و مصداق حرف و هدفـــی اســت که داشــتم و هر کس برود ببـــیند به این فضــای کاری متمــایــز پی می برد.خودم می خواســتـــم این فضـای متفــاوت را ایـــجاد کنـم و بیـشتـر با کاراکـــتـــرهایـــی که قبلــاً در فضـای طنز تلویزیون یا تئاتر داشتـم فاصـلـــه بگـیرم.

در «لانتوری» نقش کوتاهــی داریـد امـا آن هایـی که فیلـــم را دیـــده انـد از بازی شما تعــریف می کنــنـد.

نقش من کوتاه نیـــســـت و من جزو اعضـای اصــلـی «لانتوری» هسـتم اما چون کار پر بازیــگر اسـت و به گروه های دیگری که در فیـلـــم سهـم دارنـد اشـاره می شود، احســـاس می کنـیــد که نقـش کوتاه است. خدا را شاکـــرم که می گوییـد در جشــنواره کارم را پسـندیــدنــد چون مخــاطب است که نظر می دهـد . خدا را شکر اتـــمــســفــری که دور و بر ایـــن فیــلم وجود داشــت خیـــلـی خوب بود و امیدوارم دیــده شود.

در جشنواره فجـر سال گذشتــه بازیـــگـران تئاتری در برخـــی فیلــم ها حضور داشتند و درخــشیـدند و نقدهای مثـبـــتـی هم در ایـن زمینه دیـــده شد.

به خاطــر ایــن است که اول ازهـمه اعتـمـاد بایـــد وجود داشته باشد. اعـــتمـــاد به بازیگـران تئاتـر. همه جا خوب و بد هست، بی تجـــربه و باتـــجـــربــه هسـت ، باسواد و بی سواد هســت امــا باید اعتماد شود. در چند سال گذشته مدام به ما می گفـــتــند بازیگـــران تئاتری در بازی هایـشــان اغـــراق بیش ازانــدازه دارنـد یا کارهایشـــان مینی مالــیـســتـی نیســت امــا ایــن حرف درستی نبود .بازیــگـــری الـــآن مثل علـم پیشرفت کرده و همـــه اعضایـــی که در مدیوم های مخــتلـف کار می کنـنــد سعی دارنـد خودشان را آداپــته کنــند. مخـــصوصاً نســـل جوان هایی مثـل نوید محــمد زاده عزیـز یا خیلی های دیگــران که در روزهای آیــنــده گذر زمـان خودشـان را نشان خواهـــنـــد داد. این ماحصـل اعــتماد کارگردان ها و الـبتـه مخـاطبـان اســت چون سلـــیقــه ها هم دیگـر فرق کرده و مردم به همان میـزان که بازیگـر چشم قشــنگ و خوشگـــل و زیـبا را می پســنــدند، دنـبــال آرتـــیـــسـت حرفــه ای هم هســتند. آن ها هزینـه می کننــد که بازی ببیـــننـد، آرتیســت و کاراکـتـــر ببـــیـــنـــند و فیلم تماشـا کنند. خدا را شکـر که به این فضـا بها داده شده و همیـــن باعث شکـــل گرفـتن بازی های متفــاوت و شخصیت های متفاوت شده اسـت . ما هم ایـــن فضا را احـــساس کرده ایم و حالـــا رابطــه خوبی بیـن بازیــگـران و مخـاطـبانـــشـان ایـــجـــادشــده اسـت.

Bahram Afshari

باوجود درخشش بازیگران تئاتر در سینما مثل حمیدرضا آذرنگ، سیامک صفری یا علی سرابی اما بیشتر این بازیگران نقش های فرعی فیلم ها را ایفا می کنند و علی رغم درخشش در این نقش ها هیچ وقت نقش اصلی به آن ها داده نمی شود.دلیلش را چه می دانید؟

این را باید از خود چهره هایی که نام بردید بپرسید. من می توانم درباره خودم صحبت کنم .اگر بخواهم درباره خودم بگویم نقش اصلی آن چنان برای من جذاب و هیجان انگیز نیست و در عوض به نظرم نقش مکمل خیلی ماندگارتر و هیجان انگیزتر است چون هر چه محدودتر شوی مثل یک فنر پتانسیل بیشتری پیدا می کنی و انرژی بیشتری در کار می گذاری.

شما با قدبلندی که دارید صاحب فیزیک متفاوتی هستید که حضورتان در فیلم های سینمایی و پذیرفتن نقش ها را با چالش هایی مواجه کرده.خودتان جایی گفته بودید الآن به بازیگر خوب متمایز نیاز داریم.آیا این متمایز بودن به شما کمک کرده؟

اگر بخواهم از دیدگاه خودم بگویم من این فیزیک را یک امتیاز می دانم. شاید این قدبلند برای هر نقشی خوب نباشد اما سلیقه خودم هم نیست که در همه کانال ها و در لحظه به لحظه سریال ها باشم . این ویژگی از این نظر برای من خوب است چون به درد نقش های خاص و تجربه های خاص می خورم که متفاوت تر از کارهای عامیانه است. البته من کارهای عامیانه را هم دوست دارم اما حضور در نقش های متفاوت را بیشتر می پسندم . نمونه اش شیرافکن در سریال «پایتخت» . حالا بهتر است این نقش را با نقشم در «لانتوری» مقایسه کنید.بعد «لانتوری» را با «کارگر ساده» و «کارگر ساده» را با «علی البدل» مقایسه کنید تا به این موضوع پی ببرید. اگر این نقش ها را راحت نگاه کنید فاصله ها را می بینید و من هم خوشحالم که در این سن چهار یا پنج نقش متفاوت اجرا کرده ام . البته این حرف ها بر اساس غرور و منیت نیست. اوایل ناراحت بودم که به خاطر فیزیکم برخی نقش ها از من گرفته می شد چراکه کارگردان احساس می کرد در ترکیب بندی با پارتنرم من به درد آن نقش نمی خورم و آن ترکیبی که در ذهنش بوده شکل نمی گرفت .الآن من به سلیقه کارگردان ها احترام می گذارم و برای من قابل احترام هستند اما من خودم شخصاً این فیزیک را یک پوینت می دانم. البته این مسئله را خیلی بزرگ نمی کنم اما شاید در بازیگری راه نسل آدم های دو متری را بازکنم.

 عکس های افشاری شخصی و نقشهای مختلف

عکس سلفی بهرام افشاری داخل خودرو 206 خود

عکس متفاوت بهرام افشاری

بهنام بانی و بهرام افشاری

منوچهر هادی و محمدرضا گلزار و بهرام افشاری

احمد مهرانفر و بهرام افشاری

بهرام افشاری در فیلم کارگر ساده نیازمندیم

بازی بهرام افشاری در نمایش دیابولیگ به کارگردانی آتیلا پسیانی

هومن حاجی عبداللهی و هادی کاظمی و بهرام افشاری در سریال علی البدل

محسن تنابنده و بهرام افشاری در سریال پایتخت 5

عکس دسته جمعی برخی از بازیگران پایتخت 5 در پشت صحنه

عکس جدیـد کامــبیــز دیـــربـــاز و بهــرام افـشاری در شرایـــط خاص

بهرام افشاری در سریال شرایط خاص

بازیگران سریال شرایط خاص 

بهرام افشاری در خندوانه 

کادوی جناب خان برای بهرام افشاری در برنامه خندوانه 

عکس بهرام افشاری و همسرش + بیوگرافی بهرام افشاری

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.