عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان

بیژن امکانیان یکی از بازیگران به نام  و معروف ایرانی در دهه شصت بود او در فیلم های بسیاری به ایفای نقش پرداخته است فیلم های بیژن امکانیان همگی پر مخاطب و زیبا بودند در سریال های تلویزیونی همیشه بیژن امکانیان حضور داشت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بیژن امـکــانیان متولد ۲۷ مرداد ۱۳۳۲ در آبـادان، بازیگـــر اســتفارغ الـتـحصیل لیــســـانــس رشتـه تئاتــر از دانشـگــاه تهــران است، همــچنیـــن در زمیــنـــه تهیه کنـنـــدگی، کارگردانـــی تئاتر نیـــز فعال اســت، وی بعــد از ۲۸ سال فعالیت توانست یک جایزه در ایـــن حوزه بگـــیــرد.

 

شروع فعالیـــت با نقـــد

من دانشـجوی رشته تئاتـر دانـــشــکده هنـــرهــای زیبا بودم و در همـان زمـان در روزنامه اطــلاعات به عنوان منــتقـد فیلــم نقد می نوشتــم با فعـالیت در سینمای آزاد یکی دو فیلم کوتاه ساختــم.

و در فیلـمهــای کوتاهی هم بازی می کردم.

ورود حرفــه ای بعـــد از انقــلـاب

با پیروزی انـقلاب اســـلـامـــی و با فراهـــم شدن زمـینه ورود نســلــی جدید به سینـــمای حرفهــ‌ ای به همراه مهدی صباغــ‌ زاده فریدون جیرانــی و موسوی تعـــاونی را به نام ایفا تشـکـیل دادیم و کار اول سینـــمایی مان را از آنجـا آغاز کردیم.

ازدواج و همـسـر بیـــژن امـــکـانــیـان

جنـــاب امکـانیـــانـــیـــان سالـــهــاســـت ازدواج کرده و در محـــافـل هنـــری همواره با همـســـرش همـراه اســـت، اطلــاعات زیـــادی از تعداد فرزندان و نام همـسـرش در دســـتـرس نیــست.

بیوگرافـی بیژن امکـــانیـــان و همـســـرش


اولیـــن فیلم

کار شرکــت تعاونی ما در سینـــما با فیـــلم آفـــتاب نشــیـــنهـا در سال۱۳۶۰ آغــاز شد من نیز در این فیلم نقش مقــابل علــی نصــیـریان را بازی می کردم.

این فیـــلم بازده مالی بالـایی برای تعـاونی مان نداشت و دو سالی باعـــث شد در کارمان وقفه ایجـاد شود.

شهـــرت بیــژن امــکـــانیان

بازی او در فیلـم گلهای داودی در سال ۱۳۶۳ را یکــی از عوامــل موثری می دانـــد که باعث شده اســت، چهـــر ه‌اش در بین خانوادهـ‌ ها شنـــاخــته شود او میگوید :

همـــزمـان با نمـــایش این فیلم خیلـــی ها فکـــر می کردند من واقـــعـــا نابینا هسـتـم گلـ‌ های داودی کار ملودرامی بود که از نظر حســی خیلی روی تماشـــاگر تاثــیر گذاشـت و به همین دلیل هم فیلـــم مانـــدگـــاری شد.

عکــس های بیـــژن امـــکانـیـان

لطمه فیلـــمـــ‌ های پرفـروشم را خوردم

من از هر کاری تجربــهـ‌ ای انـــدوختــم و یاد گرفتـم.

متـــاسفــانه من در دورهـــ‌ ای کارم را شروع کردم که سینمــا آنـــقــدر جدی گرفته نمـــی شد که تلــاش من و امثال من هم دیده شود بنابــراین جزو بازیگرانـــی هستـــم که لطمـــه فیلـــمـ‌ های پرفـروشم را خوردم.

تهیه کنــندگــی

از زمان فیلـم سفـر جادویی و فیلــمـ‌ های پوتیـــن، دیوانه وار و ایـــن آخری ناهـــیــد تهــیـــه‌کـــننـــدگـی برایـم جدی بوده و با اتـفـــاقاتی خوبی که برای ناهـیــد افــتــاد مصـمم‌ تر شده‌ ام.

عکس همـــسر بیـژن امکانیان

بازیـــگر یا تهـیه کننـده ؟

معتقـــدم هنوز حرفـ‌ های زیادی در بازیگری دارم امــا بایــد به سراغــت بیــاینــد.

بازیگری منافاتــی با تهــیهـــ‌ کننـدگی ندارد و در طول ایــن سالـــهـــا به نوعی فهمــیــدم تهـیـهـــ‌ کنـندگـــی کار خلـاقه است و می‌ توان در آن مفــیــد بود و درســـت عمل کرد.

فقط یک جایزه

امکـــانــیان در طول فعالیـت هنـــری خود بجـــز دو کاندیدای نقش دوم و یک جایزه که برنده تنـــدیس بهـــتـریـــن نقش دوم مرد برای فیلـم تقـــاطــع از جشـــن خانـه سیــنما در سال ۱۳۸۵ شد، هیچ موفقــیت چشـــمــگــیری نداشـــت.

عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.