عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان

بیژن امکانیان یکی از بازیگران به نام  و معروف ایرانی در دهه شصت بود او در فیلم های بسیاری به ایفای نقش پرداخته است فیلم های بیژن امکانیان همگی پر مخاطب و زیبا بودند در سریال های تلویزیونی همیشه بیژن امکانیان حضور داشت در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بیژن امـکــانیان متولد 27 مرداد 1332 در آبـادان، بازیگـــر اســتفارغ الـتـحصیل لیــســـانــس رشتـه تئاتــر از دانشـگــاه تهــران است، همــچنیـــن در زمیــنـــه تهیه کنـنـــدگی، کارگردانـــی تئاتر نیـــز فعال اســت، وی بعــد از 28 سال فعالیت توانست یک جایزه در ایـــن حوزه بگـــیــرد.

 

شروع فعالیـــت با نقـــد

من دانشـجوی رشته تئاتـر دانـــشــكده هنـــرهــای زيبا بودم و در همـان زمـان در روزنامه اطــلاعات به عنوان منــتقـد فيلــم نقد می نوشتــم با فعـاليت در سينمای آزاد يكی دو فيلم كوتاه ساختــم.

و در فيلـمهــای كوتاهی هم بازی می كردم.

ورود حرفــه ای بعـــد از انقــلـاب

با پيروزی انـقلاب اســـلـامـــي و با فراهـــم شدن زمـينه ورود نســلــی جديد به سينـــمای حرفهــ‌ ای به همراه مهدی صباغــ‌ زاده فريدون جيرانــی و موسوی تعـــاونی را به نام ايفا تشـكـيل داديم و كار اول سينـــمايی مان را از آنجـا آغاز كرديم.

ازدواج و همـسـر بیـــژن امـــکـانــیـان

جنـــاب امکـانیـــانـــیـــان سالـــهــاســـت ازدواج کرده و در محـــافـل هنـــری همواره با همـســـرش همـراه اســـت، اطلــاعات زیـــادی از تعداد فرزندان و نام همـسـرش در دســـتـرس نیــست.

بیوگرافـی بیژن امکـــانیـــان و همـســـرش


اولیـــن فیلم

كار شركــت تعاونی ما در سينـــما با فیـــلم آفـــتاب نشــیـــنهـا در سال۱۳۶۰ آغــاز شد من نيز در اين فيلم نقش مقــابل علــی نصــیـريان را بازی می كردم.

این فیـــلم بازده مالی بالـايی برای تعـاونی مان نداشت و دو سالی باعـــث شد در كارمان وقفه ايجـاد شود.

شهـــرت بیــژن امــكـــانيان

بازی او در فيلـم گلهای داودی در سال 1363 را يكــی از عوامــل موثری می دانـــد كه باعث شده اســت، چهـــر ه‌اش در بين خانوادهـ‌ ها شنـــاخــته شود او میگويد :

همـــزمـان با نمـــايش اين فيلم خيلـــی ها فكـــر می كردند من واقـــعـــا نابينا هسـتـم گلـ‌ های داودی كار ملودرامی بود كه از نظر حســی خيلی روی تماشـــاگر تاثــير گذاشـت و به همين دليل هم فيلـــم مانـــدگـــاری شد.

عکــس های بیـــژن امـــکانـیـان

لطمه فيلـــمـــ‌ های پرفـروشم را خوردم

من از هر كاری تجربــهـ‌ ای انـــدوختــم و ياد گرفتـم.

متـــاسفــانه من در دورهـــ‌ ای كارم را شروع كردم كه سينمــا آنـــقــدر جدی گرفته نمـــی شد كه تلــاش من و امثال من هم ديده شود بنابــراين جزو بازيگرانـــی هستـــم كه لطمـــه فيلـــمـ‌ های پرفـروشم را خوردم.

تهیه کنــندگــی

از زمان فیلـم سفـر جادویی و فیلــمـ‌ های پوتیـــن، دیوانه وار و ایـــن آخری ناهـــیــد تهــیـــه‌کـــننـــدگـی برایـم جدی بوده و با اتـفـــاقاتی خوبی که برای ناهـیــد افــتــاد مصـمم‌ تر شده‌ ام.

عکس همـــسر بیـژن امکانیان

بازیـــگر یا تهـیه کننـده ؟

معتقـــدم هنوز حرفـ‌ های زیادی در بازیگری دارم امــا بایــد به سراغــت بیــاینــد.

بازیگری منافاتــی با تهــیهـــ‌ کننـدگی ندارد و در طول ایــن سالـــهـــا به نوعی فهمــیــدم تهـیـهـــ‌ کنـندگـــی کار خلـاقه است و می‌ توان در آن مفــیــد بود و درســـت عمل کرد.

فقط یک جایزه

امکـــانــیان در طول فعالیـت هنـــری خود بجـــز دو کاندیدای نقش دوم و یک جایزه که برنده تنـــدیس بهـــتـریـــن نقش دوم مرد برای فیلـم تقـــاطــع از جشـــن خانـه سیــنما در سال 1385 شد، هیچ موفقــیت چشـــمــگــیری نداشـــت.

عکس بیژن امکانیان و همسرش + بیوگرافی بیژن امکانیان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.