ترفندهای عالی انتخاب فرش برای دکوراسیون

فرش ها باید مناسب دکوراسیون خانه باشند افرادی که دوست دارند فرش های زیبا مناسب برای خانه خود انتخاب نموده فرش هایی که هم رنگ اتاق و دکوراسیون خانه باشند و خانه شنما زیباتر نشان دهند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ترفندهای عالی انتخاب فرش برای دکوراسیون را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : از آنجایی که خرید فرش انتخابی مستمر و لاکچری به حساب آورده می شود , تصمیم گیری برای تعیین آن طاقت فرسا و گیج کننده به حیث می‌رسد , درپی نکاتی تحت عنوان راهنما برای تعیین هوشمندانه فرش در‌این مقاله ذکر شده شده‌است و کافیست این ۵ نکته اصلی البته معمولی را برای تعیین فرش مدنظر قرار دهید تا تعیین خوبتر و موثرتری داشته باشید :

فرش : قلب چینش خانه

فرش , قلب منزل شما است در واقع رنگ فرشی که برای منزل به ویژه نصیب نشیمن تعیین می کنید , رنگ و تم سایر چینش را صورت میدهد .

از آنجایی که اشخاص خانواده زمان متعددی را در اتاق نشیمن سپری می نمایند , تعیین رنگ فرش بستگی به حیث اشخاص خانواده و تم دلخواه با نیاز خانواده داراست . برای تعیین خوب تر حتمی است این دو سوال کلیدی را گذشته از گزینش فرش و رنگ آن مدنظر قرار دهید که : آیا اتاق نشیمن قلب کار های روزمره و فضایی پویا در خانه شما به حساب آورده می شود و یا این که تنها از این اتاق تحت عنوان مکانی برای استراحت استفاده می شود؟ پاسخگویی به‌این سوال در تعیین کیفیت و رنگ دلخواه دوچندان اثر گذار خواهد بود و گزینش های شمارا محدود خیس تولید میکند .

دوم : مشاهده طیف های متعدد رنگی و تصاویر الهام بخش چیدمان

قبلی از گزینش اجزای چینش حتما از منابع الهام بخش و تصاویر منفعت گرفته و ایده های رنگی متعدد را در چینش مشاهده فرمائید تا روءیت کرد بهتری در رابطه علایق خویش و فضای معاش پیدا کرده و بعداز یافت کردن گرایشات رنگی خویش و بررسی مورد ها , آغاز به پیاده سازی نظرها فرمائید .

مثلا , رنگ فرش برای اتاق ناهارخوری بیشتر به جهت رنگ های بیسکویتی و فرش های اتاق نشیمن در راستای رنگ های خنثی گرایش دارااست .

سوم : اعتنا به طرز استفاده از فرش

تعیین رنگ دلخواه , به عنصرها مختلفی که در خانه در معرض آن قرار می گیرد , بستگی دارد . خانواده های دارنده نوباوه برای اجتناب از لکه ها خوبتر است از رنگ های تیره خیس استفاده نموده و یا این که با وجود حیوان خانگی در خانه خوب تر است از فرشی مصرف شود که اثرها کثیفی و خاک را نهفته نگه دارااست .

در واقع روش استفاده و دقت به جور نیاز های اشخاص خانواده مضاعف اهمیت دارااست مثلا در برخی منازل نصیب پذیرایی فقط برای میهمان بوده و کاربرد کمتری دارااست درین منازل می توان فرش های با مسئله روشن را تعیین نموده و یا این که در خانواده های پرجمعیت و مالامال تردد خوب تر است از رنگ های تیره خیس استعمال شود .

فرهنگ وتمدن و سبک معاش هم درین گزینش ها موءثر بوده چون در بعضا دولت ها با کفش روی فرش های خانه رفت وآمد می گردد و به همین سبب ساز خوبتر است تیره خیس و در میزان کوچک خیس در دور و اطراف استعمال شود . از سمت دیگر ذوق و سلیقه و اشخاص کاربر در گوشه و کنار هم مضاعف اثرگذار میباشند در صورتی‌که فردی به پاکیزگی , بیشتر از حد اعتنا دارااست و گزینش فرش روشن شاید تحت عنوان دلیلی آزاردهنده باشد خوبتر است از رنگ های تیره و یا این که جنس هایی کیفیت عالی باکیفیت و مقاوم خیس جهت شست و شوی مداوم مصرف شود .

چهار : درنظر به چنگ آوردن کیفیت , ماندگاری و استمرار

از آنجایی که قرار است فرشی که تعیین میکنید را بازه زمانی متعددی در خانه داشته باشید , همت فرمایید فرشی که ماندگاری بالاتری داراست را تعیین کنید . مثلا در شرایطی‌که جدیدا در سمت رنگ خاکستری رغبت پیدا کرده‌اید , گزینش فرش خاکستری , ایده آل نمیباشد خوبتر است رنگی را گزینش نمائید که به یادماندنی بوده و با گذشت زمان از آن خسته و دلزده نشوید .

پنج : گزینش براساس نظرخواهی از همگی اشخاص خانواده

برای انتخاب بهتر و مطابقت با همه سلیقه ها از خانواده نظرخواهی کنید برای این منظور با همدیگر به نمونه های مختلف نگاهی بیندازید و سپس انتخاب کنید. به این روش ممکن است چیزی را پیدا کنید و یا نظری را دریافت کنید که قبلا به آن توجهی نکرده‌اید.

ترفندهای عالی انتخاب فرش برای دکوراسیون

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.