ترفند های هوشمندانه و کاربردی در زندگی روزمره

ترفند های هوشمندانه در جاهایی که می تواند حتی جان شما را نیز نجات دهد بسیار مفید می باشد پس شما با یاد گیری این ترفندها می توانید از تا انتها این مقاله را بخوانید تا بیشتر اطلاعات داشته باشید و در موارد ضروری از این کارهای مفید استفاده نموده و برایتان مفید واقع شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ترفند های هوشمندانه و کاربردی در زندگی روزمره را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : شاید تصور کنید ترفندهای تعجب آور و غریب و زیادی که‌این ایام در وب چشم می گردند فقط به دوران امروزی مربوط شده و در پیشین این نوع فنونی وجود نداشته است . زمانی که متوجه گردید غلط نموده اید شگفت زده خواهید شد . می بایست بدانید که حتی‌د‌ر روزگاران پیشین هم اکثری از شرکت های تولیدی همراه تولیدها خویش اطلاعاتی را در اختیار مشتریان خویش قرار می دادند که زیاد موءثر واقع می شدند . این ترفندها بر طبق خلاقیت و تجربه بدست آمده بودند و اکثری از آنان چه بسا روز جاری هم با دقت به ترقی های بزرگ تکنولوژی , هنوز کاربرد خویش را مراقبت کرده اند . پیرو این مقاله می‌خواهیم شما‌را با ۷ مورد از این ترفندهای جذاب و مفید آشنا کنیم .

۱ – بیرون کردن خار یا این که تراشه های چوب از دست

هیچ چیز به مقدار یک تکه نازک چوب که در انگشت یا این که کف دست شما فرو رفته است شما‌را آزار نخواهد بخشید . این مسئله سبب می گردد که درد متعددی در حوزه‌ فرو رفتن تراشه چوب حس شده و جستن آن هم فعالیت دوچندان مشکلی خواهد بود چه بسا در‌حالتی که چشمان مضاعف توانا داشته باشید . به مراد بیرون کردن یک تراشه چوب از کف دست , یک بطری با دهانه گشاد را از آب داغ تقریباً لبریز کرده و جزء کف دست که تراشه چوب در آن فرو رفته را روی درب بطری قرار دهید و فشار دهید . مکشی که از این عمل ساخت می‌شود سبب میشود که پوست کشیده شده و بخاری که از آب داغ بلند میگردد تراشه چوب را خارج خواهد کشید به طوری که به راحتی میتوانید آن را از دستتان بیرون فرمائید .

۲ – روشن کردن کبریت در باد شدید

تمامی ما در دل طبیعت اتراق کرده ایم و تا حدودی با رنج آتش برافروختن با کبریت در حین وقوع بادهای شدید آشناییم . یک ترفند هوشمندانه و فراوان پرسرعت این فعالیت دشوار را سهل وآسان خواهد کرد . هر وقت که خواستید در هوای طوفانی خارج از محلی سرپوشیده کبریت روشن فرمائید ابتدا با استفاده از خنجر نصیب هایی از کبریت که زیر نوک آن جای دارد را خراش داده و بتراشید . این رخم ای تولید شده سبب ساز خواهد شد که کبریت خیلی سرعت بالا خیس آتتش گرفته و شعله خیلی زود برافروخته شود و براین اساس برای دوران بیشتری مقابل توان باد مقاومت خواهد داشت .

۳ – اصلاح کردن ماده خاموش کننده اتش در مواقع ضروری

در هر جایی احتمال دارد حریق سوزی چهره دهد . هرگاه در چنین قوانینی به کپسول آتشنشانی دسترسی نداشتید از ترفند زیر برای ساختن یک ماده ضد اشتعال استفاده فرمائید . یک واحد اندازه گیری نمک را با نصف واحداندازه گیری نمک آمونیاک و دو واحد اندازه گیری آب ترکیب کرده و آن را در یک بطری باریک بریزید . هر وقت حریق زبانه کشید یکی این بطری ها یا این که بیشتر را در حریق بیندازید و براین اساس خیلی زود متوجه می‌شوید که محلولی که ساخته اید حریق را خاموش خواهد کرد .

۴ – آب پاشی گیاهان هنگامی که منزل نیستید

هروقت که برای هجرت یا این که تفریحی طولانی زمان میروید بایستی همواره یکی در منزل باقیمانده و به گیاهان حساتان آب بدهد . ولی یک ترفند دوچندان هوشمندانه برای این عمل موجود است که منجر می‌شود دیگر نیازی به بودن کسی در منزل برای آب دادن به گیاهان نداشته باشید . یک سطل بزرگ را از آب مالامال کرده و آن را در سطحی فراتر از گیاهان متبوع قرار دهید . آن گاه دو سه حرفه نخ پشمی را به نیز تاب داده و آنها را کاملا در آب غوطه ور سازید . اکنون یک طرف نخ ها را بوسیله یک حفظ کننده سنگین وزن در سطل آب و نوک دیگر را در باطن گلدان و در پای گیاهانتان قرار دهید . به این ترتیب این گیاهان اندازه کافی آب را در روز اخذ خواهند کرد . خوب تر است برای هر گیاه از حرفه های جدا از هم استفاده فرمایید .

۵ – غربال آب ارزان

هر کسی برای زنده ماندن به آب پاک و بهداشتی نیاز داراست و اهمیت ندارد که چه میزان در طبیعت یا این که به صورت کلی در خارج از منزل حضور داشته باشید چون دیر یا این که زود متوجه فقدان آب شده و به آب پاک نیاز پیدا خواهید کرد . در چنین مواقعی احتمالا به ممکن است به آب غیرسالم دسترسی داشته باشید ولی می بایست وسیله ای نظیر غربال داشته و آب را غربال فرمایید تا بتوانید از آن بنوشید . ته یک سطل فراوان پاک را رخنه‌ فرمائید و یک لوله کوچک را در آن فرو نمائید تا آب را به خارج ساماندهی نماید . بعد از آن ته سطل را از سنگ های بزرگ و سنگین وزن لبریز نمائید و آنگاه یک لایه سنگ کوچکتر روی آن‌ها قرار دهید .

آنگاه یک لایه ریگ وحشتناک روی تکه سنگ های کوچک خیس ریخته و آن گاه لایه ای دیگر از شن و ماسه ریز روی لایه پیشین بریزید . آنگاه سطل را پر‌از آب رودخانه نمایید و بنابراین آب از در میان لایه های گوناگون قبل و از لوله ای که در انتهای رخنه‌ سطل قرار داده اید بیرون خواهد شد در حالی که به طور کامل غربال شده و فراهم نوشیده شدن است .

۶ – جدید نگه داشتن تخم مرغ

تخم مرغ های نو چنانچه که با رطوبت تماس داشته باشند وخیم خواهند شد . از این رو برای این‌که برای برهه زمانی طولانی آنان را جدید نگه دارید یک باکس چوبی یا این که حلبی را کاملاً از نمک لبریز کرده و تخم مرغ های جدید را کاملا در نمک فرو ببرید و باکس را در جایی کم آب و خنک محافظت فرمایید . اذن ندهید هیچگونه آب یا این که رطوبتی به باکس و تخم مرغ ها نزدیک باشد و براین اساس نمک برای برهه زمانی طولانی این تخم مرغ ها را جدید نگه خواهد داشت .

۷ – برش دادن درخت سبز

برش دادن درخت کم آب شده در مقایسه با درخت سبز عمل راحتتری است . البته در‌حالتی که به هر عاملی بدون چاره به انقطاع کردن یک درخت سبز شدید برش هایی در سمت ذیل و باطن در حوالی های انتهای درخت ساخت کرده و آن گاه در طرف دیگر درخت و چندین سانتیمتر فراتر از محل برش های گذشته , برش های جدیدی را در تنه درخت تولید نمایید . آن گاه با استفاده از یک طناب و کشیدن آن در سمتی که برش های اولیه را تولید نموده اید میتوانید درخت را به راحتی بیندازید .

ترفند های هوشمندانه و کاربردی در زندگی روزمره

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.