تزیین سبزه عید و سفره هفت سین با روش های خاص و مدرن

سبزه عید با روش های خاصی کاشته و سر سفره هفت سین قرار داده می شود این روش های پیشنهادی ما بسیار خلاقانه و زیبا می باشند شما می توانید از این ایده ها همین الان سر سفره هفتسین خود استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تزیین سبزه عید و سفره هفت سین با روش های خاص و مدرن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن : ایـــن روزها شاهد ورود سبک های مدرن طراحــی داخــلـــی به منازل خانواده های ایرانی هســتــیــم. یکـی ازسـبـک هایــی که ایـن روزها با اسـتـقـبال زیــادی مواجه شده سبـک مینـیــمـــال (ساده گرایـــی) اسـت. اگر در منــزل شما نیز از ایـن سبـک استـفاده شده و هم اکـــنون در حال تدارک چیـــدن سفره هفت سین ساده برای سال نو می باشید ممــکـن اســت برای هماهنــگ کردن یک هفت سین که با سبـک مینــیـمــال هماهنــگ است دچار سردرگـمـــی بشوید، خصوصا وقتــی برای خریـد سبزه عیــد به بازار می روید با انواع ظروف سفـــالـــی با نقوش سنتی و فرم های پیچـــیده و رنگ های شاد مواجـــه می شوید که با سبـک میـنـیـــمــال منـزل شما در تضـاد اســت. ما در این مطـلـــب راهــکارهایی برای تزیـین سبـزه عید متناسب با سبـــک مدرن را به شمـا معـــرفی می کنیــم.

در ابـــتـــدا بد نیـســت بدانـــیـــم برخـــی از ویژگـی های شاخص سبـک میـــنیــمال چیـست؟

به کار بردن شکل های ساده و کامـلا هنــدسی
به کار بردن رنـــگ های خنـثی مانـنـــد سفـــیــد، مشــکـــی، خاکــســتــری، خاکی
اســـتـــفاده ازمــصــالـــح با بافت طبیعــی آنـــهـا مانند سنگ و چوب و بتــن و شیشـه و فلـــز
عدم اســتـــفـــاده از تزیینات

حال با توجه به این ویژگــی ها بهــتـراست ازچـه ظروفی برای سبــزه عیـد اسـتــفــاده کنید تا با دکور میـنـیمــال منــزل شمـــا در همـاهـــنـگی باشـــد:

ظروف شیـــشـه ای

یکـــی از مصـالح پرکـــاربـرد در طراحی مینــیـــمـــال شیـــشـه اســت. به دلـیـل شفــاف بودن شیشـه ریشه های بذر سبزه نیــز قابــل مشــاهـده است که این امـــر زیبـایی سبزه شما را دو چندان می کند. برای ایــنـکار شمـــا می توانیـــد از تنگ شیـــشه ای یا شیــشه های ساده با ارتفـــاع کم اســتفاده کنیـــد و برای ایـجاد حالت طبـــیـــعی تر در بســـتــر ظرف ازسـنگ های ریز سفیـد یا تیـــلـــه و خاک ژله ای اســتفــاده کنیـــد.

 

همانطور که قبـلــا اشـاره شد یکــی از ویژگی های سبـــک مینیمال اســـتـفـــاده از مصــالح طبــیعـی اســـت. ظروف چوبی ساده که در آن بافـت چوب نمـایــان اسـت می تواند گزیــنـــه خوبی به عنوان مظـــروف برای سبزه عید شمــا باشد. همچنین ترکـیـــب ظروف حصـیری با سبـزه عید می تواند علـاوه بر سادگی خاطــره ای از طبیعـت را در ذهن مخاطـب ایجـــاد کنـد.

ظروف بتـنـی

درســت شنیـدیـــد ظروف بتنـی! معمولا اولین چیزی که پس از شنــیـــدن کلــمــه بتن در ذهن ما نقــش می بندد ساخت و سازهای حجـــیــم و ستون های قطور بتنــی است اما جالب اسـت بدانید از بتن سبک به دلـــیل داشـتــن بافـت ساده و طبــیعی در دهـــه های اخیر برای ساخـت ظروف تزیـــینی به شدت استفـــاده می شود و خبرخوش ایــنـــکـه ظروف و گلــدان های بتنــی را خودتـــان نیــز می توانیـــد بســازیـــد. شما می توانید آموزش ساخت گلـدان بتنی در وبسـایـــت چیـــدانه را مشـــاهــده کنـــیــد و یک ظرف بتنـــی شیک و ساده و کوچک برای سبـزه امسـالتان درست کنیـد.

ظروف سنـگـی

سنگ با حفره های درون خود می تواند حالـــت سادگـــی و طبـــیعــی بودن سبـــک میـنیـــمـال را الـقـا کنــد و بســـتــر خوبی برای سبزه عید امســـال شمـا باشــد. علاوه بر ایـــن درســـت کردن سبزه عید با یک قلوه سنـــگ به کمـتــریـــن هزیـنـه و زحـــمـــت نیــازمـــنـد اسـت.

ظروف فلـــزی

همانـــطور که اشاره شد از وسایـل فلـزی نیــز در طراحــی میـــنـیمال (ساده گرایی) اسـتفاده می شود و هر انــدازه که ایـــن ظروف ساده تر و کم تزیـــیـن تر باشد به هدف اصلـی معـمـاری مینیـــمـــال که عبــارت معـــروف “کمتر بیشـتــر است” نزدیک می شویم. پیـدا کردن ظرف فلــزی نیز برای گذاشتـن سبــزه بسـیار راحــت اســت. شمــا فقـط به یک قوطی کنــسـرو شســـتـــه شده و تمیـــز نیـــاز داریـد.

 

از امــروز می توانیـد برای گذاشـتن سبزه عیـــد دســـت به کار شوید. پیشـــنـــهــاد ما به شمــا ایــن است که سعـی کنیـــد هفت سین خود را هماهـنــگ با دیـزایـن منــزل خود بچـــینــیـــد تا زیــبایـی منــزل شما در نخـــســتـین روزاهای بهار دوچنـدان شود. چنــانچه منزل شما دارای دیــزایـــن مدرن و میــنیــمـــال است امـــیدواریـم ایـن مطــلـــب سودمـند واقع شده باشـــد. همــچـــنـــین اگـر به طراحـی به سبـک میــنـــیمـــال علــاقه مند هســتـید مطلب دکوراســیون مینـیمال، دکوراســیونی ساده اما شیـک! از دســـت ندهـــیـــد.

تزیین سبزه عید و سفره هفت سین با روش های خاص و مدرن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.