تسکین گرفتگی‌های عضلانی و درمان بسیاری از بیماری ها با خردل زرد

خردل زرد برای درمان برخی از دردها مفید می باشد شما اگر در غذای روزانه از خردل زرد استفاده نمایید ممکن است عضلات شما دچار گرفتگی شود و شما نتوانید با قرص و ورزش آن را درمان نمایید ولی خردل زرد می تواند درد و گرفتگی عضلانی شما را برطرف نماید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تسکین گرفتگی‌های عضلانی و درمان بسیاری از بیماری ها با خردل زرد را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : خـردل زرد، چاشـنـی معـــروفی اســت که معمولا در هات داگ و همـــبرگــر به کار میـ‌رود. به غیـــر از سس خردل، دانه‌هــای خردل زرد و سبز در آشپــزخـــانه کاربردهای زیـادی دارند. خردل زرد ذاتــا همه فن حریـــف اسـت که به صورت سس یا روغن، دانه و یا به شکــل پودری در دســتـرس است و فوایــد شگـــفت انــگـیــزی برای سلامتی دارد.

خردل، منـبع خوبی از پروتئین، فیبر، ویتامیـن C و بســـیاری از ویتــامــیـــن‌هـای B کمــپلـکس اسـت. خردل، غنی از مواد معدنــی چون پتــاســیـم، فسفـــر، کلســیـم و منـیزیـم است که برای سلامتی اهـمــیــت زیادی دارنــد. اگــر تصادفـا سموم مضـــری را ببلعـید میــ‌توانـــیـــد از آن برای تحـــریک به تهوع استـفــاده کنیــد. اگـــر از خواص خردل زرد آگاه نیـســتـید وقت آن است که با آن اشنــا شوید. شمـا خردل را چه بصورت دانــهــ‌ــهـــای آن مصــرف کنــیـــد و چه به صورت کامل یا آســیـــاب شده و یا سس، قطــعا میـــ‌توانید از فوایـد آن بهـــره مند شوید.

1. تسـکـــیـــن گرفـتـگیــ‌های عضلـانی

شمـــا می‌ـــتوانیـــد از خردل زرد برای برطرف کردن فوری هر گونه اســپاســـم عضـلانـی اسـتـفــاده کنیــد، چه ایـــن اســپـــاسم در کمرتان باشـد و چه شانه‌ــهای‌تان. خردل زرد میـ‌ــتوانید عصبـ‌ــهای دهانـ‌ـــتـان را تحــریک کنـــد که در نتیجـــه، عصــب‌ـــهـــایی را که موجب گرفتگی شدهـــ‌ـانـد تحـــت تاثـــیـر قرار میـــ‌ـــدهد.

خردل منبع خوبی از پتـاسیـــم و کلـــســـیــم نیز هســت که دو ماده‌ـی مغذی مهـــم و لازم برای حفــظ اسـتــخوانــ‌ها و مفــاصـــل و عضـــلات هســتـــنــد. یک قاشـق چایخوری خمیر خردل زرد بخورید و بعــد یک لیوان آب بنوشیـــد. ایـن کار را هر روز انجـــام دهیـد تا اسـپاسـمـــ‌ـــتـان برطرف شود.

2. درمـــان دردهای بدنـــی

می‌ـتوانیـــد از روغن خردل که از دانــه‌ـــهــای خردل زرد تهـــیه شده برای تسـکـیـــن هر گونه دردی استــفاده کنیــد، مثـــلا درد آرتـــروز.

روغن خردل در بدن بر خلـاف گیـــرنــده‌ـــهـای درد عمــل میـ‌کـند، یعنــی میــ‌توانـــد سیــگـــنال‌ـهای درد را به خوبی مهار کنــد. مقداری روغن خردل را گرم کرده و با آن قســمت دردناک بدنــ‌ را به مدت 10 تا 15 دقیقه ماساژ بدهیــد. این کار را روزی 2 تا 3 بار انــجـــام دهـید. همچـــنـین می توانید با دانــهــ‌ــهـــای خردل، ضمــاد درست کنـــید و آن را روی قســـمــت دردناک بگذارید. همــیـــشـــه جهـت جلوگیری از سوختـــگی، از یک حولهــ‌ی نازک بین پوست‌ـــتـــان و ضمـاد اسـتفاده کنــیـــد.

3. کاهش حملات آســم

برای تســکــین فوری حمـــلـه‌ی آســم، روغن خردل یکی از بهـتــریـن راه حلــ‌هـایی است که می‌توانیـد در خانـه از آن کمـــک بگـیـــرید. روغن خردل حاوی ترکـیبات متـعددی است که میـــ‌ــتوانند الـــتهاب و عفونت را در بدن مهـــار کننـد.

روغن دانـهـــ‌ـــهای خردل زرد می‌ـــتوانـنـــد به باز کردن راهـهای هوایــی کمک کرده و عملــکـــرد ریـهـــ‌ـهــا را بهـــبود بدهند و در نتـــیــجه تنفــس را آســانـــ‌ــتـر کنـــنـــد. یک قاشق چایخوری روغن خردل را با کمی کافور گرم کنــیـــد و اجــازه دهــیـد خنک شود، سپس به آرامـی آن را روی قفــسـه سینه و بالـــای کمـر ماسـاژ بدهیـد. این کار را روزی دو تا سه بار انجـــام دهیـد تا علـائم آســـم تســـکـیــن پیـــدا کند. همچــنـیــن می‌ـــتوانــیـــد از دانــهـــ‌ــهـای خردل یا روغن ارگــانیک آن تا جایـــی که ممکـــن اســت در پخت و پزتان اســتفـاده کنیـــد.

4. برطرف کردن بوی بد دهـــان

خردل زرد، درمــانـــی ساده امــا موثر برای برطـــرف کردن بوی بد دهـان. بوی تند سس خردل میـــ‌توانـد بوی بد دهان را پوشش بدهد.

یک قاشق چایـخوری سس خردل زرد را در دهـان بگـذارید و یک دقـــیــقه آن را در دهـــان بچـــرخــانید و سپس تف کنــیـد. بعد یک قاشـــق چایــخوری سس خردل بخورید و در نهــایت دهـــان‌ـــتـــان را کاملـــا با آب بشوییــد. هر وقت لازم بود از این راهـکـــار اسـتفاده کنیـد.

5. تقویت سلـامـت قلـب

خردل زرد برای سلامــت قلب مفــیــد است. روغن خردل سرشـــار از چربیـــ‌ــهــای تک غیر اشباع و چنـد غیـر اشـــباع بوده و می‌ــتوانـد کلـــسـترول خون را تعــدیـــل کنـــد. روغن خردل، LDL را پاییـــن آورده و HDL را بالــا میـــ‌ــبرد، بنـــابرایــن میـ‌ـــتوانـد ریسـک بیــمـاری‌هـــای قلبی و عروقی را کاهش بدهـد. ضمـــنــا برگـ‌ـهای گیاه خردل، قدرت فوق‌ـــالــعاده‌ــای در کاهــش کلستـرول دارنـــد، چون میــ‌تواننـد با بایل اسـید در سیـستــم گوارش ترکــیب شده و دفـــع اسیـدهــا از بدن را سادهـــ‌ـــتر کنـــند. شمـا می‌توانـید تنها با اســـتــفاده از رون خردل خالــص برای پخــت و پز و افـزودن گیـاه آن به سالادها و سوپ‌ـــها از فوایــدش بهره مند شوید.

6. تسکین سرفه و سرمـا خوردگـــی

روغن خردل به دلـیــل ذات تنـــد و تیــزش درمــان خوبی برای سرمـا خوردگـی و سرفــه اســت. روغن خردل طبــیعــت گرم دارد و به رفـــع گرفتــگی بینـــی و سینه کمک می‌ــکنــد.

گیاه و سس خردل به خاطر منیـزیــم و آهـنـــی که دارد میـــ‌تواند سیســـتم ایـمنـــی را تقویت کرده و شمـــا را برای فصـــل سرما خوردگی و آنفــلوآنـــزا آمـــاده کنـــد. چند حبـه سیـر را داخل روغن خردل بجوشانـیــد و بگذاریــد خنـک شود. آن را صاف کنـید و از روغنـی که به دسـت آمـده برای ماســاژ سینـــه، کمر و کف پاهــا و کف دســـت‌ــهــای‌ــتان اســتـــفــاده کنــیـــد. ایـــن کار را روزی 2 تا 3 بار انـــجــام دهـید. همــچنیـــن برای پاکـسازی خلط در سیـستـــم تنفـــســـی، یک قاشق چایـخوری دانهـــ‌ـــهـــای زیـره را با 2 تا 3 قاشــق چایخوری روغن خردل را در یک کاسـه آب جوش ترکـــیب کرده و بخـــار آن را تنـــفـس کنـید.

7. درمـان ریـــفـــلـاکـــس

سس خردل زرد برای درمـان برگـــشــت اسیـد معده بسیــار موثر اســـت چون میــ‌ــتوانـد اسید معــده را خنــثــی کند. همـچـنیـن محـــتوای سرکهـ‌ــی موجود در ایــن سس به کاهش pH اسـید معـــده کمــک میــ‌کــنـــد و از ایـن رو ناراحـتـی معـده را فورا تسکـین می‌ـــدهـد.

یک قاشـــق چایخوری سس خردل بخورید و سپس یک لیوان آب بنوشید. ایـن کار را هر چقـــدر که لازم بود تکرار کنـیـد تا ریفلـــاکـــس‌تان برطرف شود.

هشـدار: اگـــر سس خردل باعــث تشــدید سوزش معـــدهـــ‌تان شد، ایـــن راهکـار را متوقف کنــیــد.

8. تقویت استـخوانـ‌هـا و دنــدانـــ‌هـــا

چه باور بکـــنیــد و چه نه، حتـــی مقـدار کمـــی خردل زرد هم میـ‌ـــتوانــد کمـــک بزرگی به حفــظ سلــامت دنـدانـــ‌ها و اســتــخوان‌هـایــ‌ـــتــان بکنـــد.

مواد مغـذی گوناگون موجود در خردل زرد مانــند فســـفــر، منـگنز و منـیزیـــم برای سلامت استخوانـــ‌ـــهـا و دنـــدانـــ‌ــها بســـیــار مفــید هستـــنـد. مثــلا کلـــســـیــم برای ساخــتــن استخوانـــ‌هــا و حفظ قدرت آنـها و همچـــنین برای حفـــظ دنــدانــ‌ــها ضروری اســت. پایــیــن بودن سطـــح کلسیـــم بدن میـ‌تواند تاثـــیــر منــفــی بر سلامـــت دنــدانــ‌ـــهـا و اســتخوانــ‌ـهـــا بگذارد.

کافـــیست هر روز یک قاشــق غذا خوری پودر خردل زرد بخورید و سپـس یک لیوان آب بنوشیــد.

9. تقویت رشد موها

خردل ویتـــامینــ‌ـــهای زیادی دارد که رشـد موهای سالــم را تقویت میـ‌ـکنـنـد. وجود بتــا کاروتن، پروتئین، آهــن و کلسیم، کمک زیـــادی به حفـــظ سلامت موهایــ‌ـــتان میـــ‌ــکنــد.

روغن خردل می‌ــتوانــد با افــزایـش گردش خون در پوست سر، رشد موها را افزایـــش بدهد. مقــداری روغن خردل را گرم کنــیـد و آن را از ریـشـــه به سمت ساقـــه به مدت 15 دقیـــقـــه ماســاژ بدهیــد. کلـاه دوش بگذاریـد و اجازه دهیـــد چند ساعت بماند. سپـــس با شامپو شســـتــشو بدهـیـــد. ایــن کار را دو بار در هفـــتــه انــجـــام دهــید.

10. درمــان شب ادراری

شب ادراری مشکـــلی بسیـــار ناراحت کننـــده اسـت که می‌ـتوانیـد با خردل زرد آن را برطرف کنیـــد. همچنیــن اگر دچار عفونت مجاری ادراری هستید، خردل زرد کمـــک زیــادی به شما میـ‌ــکـند.

دانــه‌های خردل زرد برشته شده را آســیاب کنــیــد تا پودری شکــل شوند. یک دوم قاشـق چایخوری از ایـن پودر را با یک فنــجـــان شیر گرم ترکــیـب کرده و این نوشیـــدنی را هر شب، یک ساعت قبـل از رفتـــن به رخـــتـــخواب به کودکـــ‌تـان بدهــید. ایـــن کار را هر شب انـجــام دهید تا مشکــل شب ادراری برطرف شود.

چند نکتـــه

. سس خردل زرد، سدیـــم زیـادی دارد بنابــرایـــن در مصـرف آن اعـتــدال را رعــایـت کنـــید.

از دچار هر نوع بیــماری قلبی هستـــیـد، از مصـرف سس خردل اجـتـــنـــاب کنـــیـــد.

. در مصرف این چاشـنـی تنـــد زیــاده روی نکـنــیــد چون ممکـــن اسـت مشــکـــلــات گوارشی ایجـاد کند.

. خردل، طبـــیـعتی گرم دارد و میـــ‌ـتوانـــد دمـای بدن را بالا ببرد، پس ایــن هم دلیلــی دیگـر برای حفظ اعتدال در مصرف خردل.

. خودتـان در خانه هم میـــ‌توانیـد سس خردل درســـت کنـــیـد و با ادویهـــ‌ـــهــایی چون فلفــل، سیـر و یا پاپریـکا و کمی نمک طعم‌دارش کنـــیـد.

. روغن خردل را با عصارهـ‌ـی خردل اشـــتــبــاه نگــیـریـــد.

. روغن خردلی که آلوده به روغن خشـــخــاش اسـت مصـــرف مکـنـــید چون برای سلامــتیـــ‌ــتان خطرنــاک است.

تسکین گرفتگی‌های عضلانی و درمان بسیاری از بیماری ها با خردل زرد

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.