روش معاینه و تشخیص نوع پرده بکارت توسط دختران

پرده بکارت در دختران انواع مختلفی دارند خیلی از دختران دوست دارند بدانند نوع پرده بکارت شان از چه نوعی می باشد شما می توانید با معاینه خود شکل پرده خود را تشخیص دهید که این تشخیص شاید برای شما کمی دشوار باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر روش معاینه و تشخیص نوع پرده بکارت توسط دختران را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

پرده بکارت «hymen»
پرده بکارت خلاف تصور همگانی که فکر‌می‌کنند در درون واژن است دربخش فرنگی اندام تناسلی و در اولِ دهانه واژن جای دارد و در برخی از اشخاص دیدن پرده قابل رویت می‌باشد و در بعضا دیگر از زنان قابل رویت نیست .

این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی جذب‌دار می باشد . در بیشتر پرده‌ها یک دهنه ۱ تا ۲ سانتی‌متر گشوده برای خروج خون هنگام عادت ماهانه وجوددارد .

مقدار بزرگی این دهنه و صورت آن در اشخاص مختلف متمایز میباشد . به طوری‌كه در بعضا دختران صورت یک لبه باریک را دارااست ولی در برخی دیگر به طور هلالی صورت بوده و تقریباً نیم دهنه واژن را می‌پوشاند .

معاینه پرده بکارت در دکتری رسمی به چه صورتی هست؟
معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی منحصر و در‌حالتی که به حالات لیتوتومی دارای اسم و رسم می‌باشد انجام می‌شود .

دراین شرایط معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده اشراف بی نقص داراست و با بهرهگیری از ابزار منحصر به فرد می‌تواند

معاینه خودرا انجام دهد . معاینه می بایست از روش فرد دیگری صورت بپذیرد و خویش شخص قدرتمند به انجام این معاینه نیست .

اعتنا :

اعتنا داشته باشید معاینه پرده بکارت از روش شخص متبحر سبب ساز جراحت آن نخواهد شد . همچنین معاینات چندان پرده بکارت منجر جراحت به بازنگری پرده نمی‌گردد .

آیا معاینه پرده بکارت دردآور هست؟
زیرا این معاینه طبق معمولً در کسانی انجام می گردد که چنین سنجیدن اي ندارند مقدور می باشد به جهت آلرژی حیطه مورد معاینه درد و اسپاسم ساخت شود .

معاینه پرده بکارت از روش خویش شخص
همئاره توجه فرمایید خویش شخص کارکشته نیست که به صدق پرده بکارت خودرا دیدن نماید و حتمی می‌باشد که معاینه از روش معاینه کننده حرفه ای صورت بپذیرد .

اما اعتنا داشته باشید با توجه به اینکه پرده بکارت یک بخش از دستگاه تناسلی فرنگی قلمداد می شود خویش شخص صرفا می‌تواند آنرا دیدن نماید البته قضاوت راجع‌به تندرست یا این که عدم تندرست پرده به مهارت و اشراف نیاز داراست و در ناحیه تخصص دکتری رسمی میباشد .

برای دیدن پرده بکارت می توانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار توکل داده شده می باشد بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران درون ببرید .

براین اساس که با بهرهگیری از انگشت‌هاي میانی و اشاره یکپارچه و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً گشوده میکنید

و با بهرهگیری از یک لامپ دستي یا این که لامپ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً صحیح نموده اید روشنایی رابه آینه می‌تابانید تا فروغ و روشنایی به باطن مهبل منعکس شود تا به نیکی قابل روءیت باشد .
روش‌هاي نو برای معاینه پرده بکارت
در دهه‌هاي تازه با مراجعه چندان دختران برنا به مرکزها دکتری رسمی برای اعاده حیثیت و انجام گلایه در مواقعی مانند تجاوز بهرهگیری از روش‌هاي نوین برای انتخاب جور زخم دیدگی پرده بکارت انجام می‌گیرد .
یکی روش‌هاي نوین بهرهگیری از کولپوسکپی است .

کولپوسکوپی چه است و چه‌طور انجام میشود؟
كولپوسكوپی آزمایشی می باشد كه جهت معاینه لگن یا این که آزمایش پاپ اسمیر و در سال‌هاي نو در رابطه با معاینه پرده بکارت مورد بهرهگیری قرار میگیرد .
كولپوسكوپی در مطب پزشك صورت میگرد و طبق معمولً 10 تا 20 دقیقه بطول می‌انجامد . این تست در حالی انجام میگردد كه شخص به كمر روی تخت خوابیده و پاهای خودرا عده می نماید .
پزشك یك اسپكولوم فلزی در واژن قرار می‌دهد . اسپكولوم كمك می نماید دهانه واژن گشوده بماند تا از این روش پزشك بتواند به سهولت دهانه رحم را بررسی کند .
آنوقت پزشك ابزار غلو خاصی بنام كولپوسكوپ را یک سری سانت درون فرج قرار میدهد . نور و روشنایی لامپ این ابزار , باطن واژن را روشن مینماید و پزشك از روش لنز دوربین کارکشته به رویت واژن می گردد .
جهت پاك كردن هر دسته مخاط , دهانه رحم و واژن با پنبه منزه می‌شود . ممكن می باشد پزشك از محلول سركه یا این که بقیه محلول‌ها جهت پاكسازی بهرهگیری کند .
در اینصورت , این فرمان منجربه پیدایش سوزش یا این که سوزن سوزن شدن خواهد شد . محلول كمك می نماید بخش‌هاي مشكوك مشخص و معلوم شوند .
علامت ها پرده بکارت سلامت و پرده بکارت آسیب دیده
بطور کلی می توان از علامت ها زیر را برای تشخیص سالم و یا این که جراحت دیدن پرده بکارت بهرهگیری کرد . اما تمامی ی این نشانه ها در همگی ی اشخاص قابل مشاهد نیست .

روشهای تشخیص وجود پرده بکارت

علامت‌هاي پرده بکارت تندرست
پرده بكارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین‌ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریك و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاري به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم
پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندكی صاف‌تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم هست و به یك سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز كردن آن با اسپكولومهای ظریف مقدور هست و آسيب اي به مخاط وارد نمیشود.

روش معاینه و تشخیص نوع پرده بکارت توسط دختران

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.