تصاویری زیبا از باغ گل های طبیعی در دبی

دبی یکی از زیباترین شهرهای جهان می باشد باغ گل بسیار زیبایی در دبی وجود دارد که همه ساله در فصل بهار گل های بسیار زیادی در این باغ به صورت طبیعی رشد نموده و گل هایی زیبایی شکوفا می شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تصاویری زیبا از باغ گل های طبیعی در دبی رادر سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: قشنـگ تریـــن باغ گل های زیــبـا و طبیــعــی جهـــان در دبـــی ساخـتـه شده اســـت.ایـن باغ مکان بســـیار مناســبـــی برای گردشگـــران و علـــاقــه منـــدان گل و گیـاه است.بزرگتـــریــن باغ گل جهـــان در عمـق صحرای دوبی، این باغ ۴۵ میـلـیون گل دارد.

گردش در طبیـعــت نیــرویی دارد که روح و روان را آرام می کند، تصــمیــم با شماستکــه کجــا بروید اما بعـــضــی مکــان ها در دنــیـــا نظـــیــر ندارنــد و در طول عمرمــان باید یکــبـــار همـــکـه شده از آن ها دیــدن کنیــم. امروز کارنــاوال به یکـــی از همیـن امــاکـن بی همتا می رود.

سفری در دنیــای رنــگـارنـگ گل ها، تجــربــه ی دویدن در باغ های گل و دیدن پروانه های زیـبا؛ایـن تکـه از زمــین ماننـــد بهشت اســـت؛ بهـشـــتی در دل کویر. مقصـــدمان بازدیـــد از بزرگتــریـن باغ گلــدنیـــاســت، ایـن باغ، میراکل یا معــجـزه نام دارد و در شهر مدرن و حیرت انـگـــیز دبــی ساخـــتـه شده اســـت،ــشهـری که همـیـــشــه در تصورمان دیـــاری گرم و سوزان بوده اســت.

این باغ با افکار شمـا معـجـزه می کنـد انـگـــار تمام فکرهــای خستــه کنــنده و منفی از شمــا دور می شود،میلـــیون ها گل در این باغ رویایی گرد هم آمــده انـــد تا مکانـــی فوق العـاده را برای شما عزیزان بسـازند،ـجایـــی که با هیچ جای کره ی زمیـن قابل مقـــایـسه نیـست.

قشنـــگ تریـــن باغ گل های زیبـــا و طبـــیعی جهان در دبـــی ساخـــته شده اســـت.

اما چطور در میـان هوای گرم امارات متـحده ی عربــی باغ گلـی با این عظـــمــت ساختـه انــد؟چطور آب و هوای داغ و سوزان روی گیـاهـــان این باغ اثری نداشـــته اســـت؟

برای پاســـخ گویی به این سوالـــات بایــد به باغ گل میـراکـل برویم تا از نزدیــک پرده از اسرارش برداریـــم.


این باغ مکان بســـیـــار منــاســبی برای گردشگـران و علــاقـه مندان گل و گیــاه است.
بزرگتریـــن باغ گل های طبیــعــی

چرا بازدیـد از باغ میراکـل دبی؟– بزرگ تریـــن باغ گل موجود در جهان اســـت و نامش با همـین عنوان در رکوردهــای گیـنـــس به ثبت رســیــده اسـت.

– هزاران گونه ی گیاهـی را یک جا خواهـــیـد دیــد و اجـــازه دارید در میان آن ها قدم بزنــیــد.

– باغ پروانـــه ی بزرگی هم در ایـن مکــان موجود است که از برتریـــن باغ های پروانـه ی جهـان محـسوب می شودو در آن می توانـیـــد هزاران گونه ی مخــتـــلـــف پروانـــه را مشـاهـــده کنـــید.

– در سفر به دبی، در کنــار تجربـــه ی کویرنوردی می توانـــیـــد در باغ گلـــی رنــگارنگ و پرطراوت نیز به گردشی جانانــه بپـــردازید.

معرفــی باغ گل میـــراکـــل دبـــی

باغی پر از گل، رنگ و عطر گیاهـــان خوشبو، شایـــد برای لحـظــه ای گمــان کنـید که در یک مکان استواییخوش آب و هوا و سرسبـــز هسـتیــد، اما باور کنیــد ایــنجا وسط کویر اســـت، در دبی، شهـــر صحـراهــا. در شهـــریـکویری و زیر این آفـتاب سوزان، باغـــی پر از گل ساخـتـــه انـد. خود را به دســـت زیبایــی ها بسپــاریدو همــراه با ما قدم زدن میـان گل ها را آغاز کنید.

امــروزه فعــالیـــت در حوزه ی گردشگری در محیــط زیـست بسیار مورد توجه قرار گرفــته است و در تمــامی نقـــاط دنیـــابسـته به منابع طبیــعـــی، محیط زیـــست و درجــه حرارت آن منـطقه اقــدامات متفـاوتی صورت می گیرد.

یکی از ایـن اقدامات ساخـــت بزرگــتـرین باغ گل دنیـــا در دبـی با نام باغ میــراکل یا معجزه (Miracle garden dubai) اســت.در سال ۲۰۱۳ همـــزمان با ۱۴ فوریـــه (روز عشق) شروع به ساخــت ایــن باغ کردند و نهایـتـــا در سال ۲۰۱۶ ایـن باغ زیبـابه روی عموم بازگشایی شد، در همــان سال ابتدایی باغ گل میـــراکـــل برنده ی جایـزه ی بهـــتـریـــن باغ سال شد و نامـشــبـه عنوان بزرگتـرین باغ گل دنیا بر سر زبـــان ها افتـــاد. این باغ توانـــسـت در مراسـم افـــتتـــاحیـه ی خود(به مدت ۱ ماه) پذیـــرای ۲،۰۰۰،۰۰۰ بازدیدکــنـنـده باشــد.


ایـــن باغ حدود ۴۵ میلـیون گل دارد

ایــن پروژه ی عظیم توسط شرکـت آکــار (Akar) که فعال در زمـــیـنه ی محوطه سازی و کشاورزی بودو به سرپـــرستـــی عبـدالناصر رحال که یک بازرگـان اردنــی بود، به ثمـر نشست. هزینـــه ی ساخــت این باغ ۴۰ میلــیون درهـــم شد.
مســاحـــت باغ گل های طبیـعی در دبــی

ایـن باغ ۷۲،۰۰۰ متـر مربـــع مســاحت دارد و حدود ۴۵ میــلــیون گل در انواع و اقسام گونه ها در آن کاشته شده اسـت،ـــالبته باید توجه داشـتــه باشـید که هر سال تعداد ایــن گل ها کمــی تغیـیــر می کنــد زیرا همه ساله در فصل تابســـتانبـــاغ گل تعـطـــیـــل می شود و در این زمان به بازسـازی و دوباره کاری گل ها می پردازنـــد.


ایـــن باغ ۷۲،۰۰۰ متــر مربــع مسـاحـــت دارد

نوع معــماری باغ میراکـل به گونه ای است که به صورت سه بعـدی به نظر بیایـنـد، از تپـــه ها و ماکـت ها استفادهکـــرده انــد تا باغ به صورت برجـــســتـــه تر دیده شود. در تمام قسمـت های آن ماکـــت هایــی از ماشـــیـــن، ساخـتمان یاحــتــی برج ها قرار داده انـد که آن ها را با گل پوشانـــده انـــد به عبـــارت دیگر در اتومبـــیــل ها،مجسمـــه ها و اشـــیـایــی از ایـــن دســت گل کاری کرده اند.

در کنــار این همه زیبایــی و گل های رنـگارنـگ شایـد وجود پروانـه ها هم نظرتـان را جلب کنـــد، یکی از جذاب تریـــننـــکات دیگـر درباره ی باغ گل میـــراکـــل وجود باغـی به نام باغ پروانـــه در آن اســـتـکــه محــل نگــهداری صدهــا پروانه ی زیـــبـا و رنــگیـــن می باشد،

تصاویری از باغ گل در دبی

تصاویری از باغ گل در دبی

تصاویری از باغ گل در دبی

تصاویری زیبا از باغ گل های طبیعی در دبی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.