تغییرات بزرگ در چیدمان خانه با استفاده از ترفند های کوچک

چیدمان خانه باید اصولی باشد و با تغییر دکوراسیون شما می توانید خانه زیبا و مدرنی داشته باشید بسیاری از افراد دوست دارند خانه های زیبایی داشته باشند این خانه ها با دکوراسیون های زیبا و مدرن معلوم است به دست طراحان حرفه ای دکوراسیون انجام گرفته است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تغییرات بزرگ در چیدمان خانه با استفاده از ترفند های کوچک را در سایت مجله خواستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خواستن : گاهی زمان ها دکورا سیون داخلی خانه , محیط عمل یا این که هر جایی که با آن رمز و فعالیت دارید , به تغییراتی نیاز پیدا می نماید . احتمال دارد به مرور زمان ظواهر چیدمان , کهن به لحاظ رسد , یا این که ذوق شما دست خوش تغییراتی شود , و یا این که تغییر دادن چینش و چینش وسایل را عذروبهانه ای برای نو کردن روحیه خویش و کسب انرژی و هدف بیشتر از محیط بدانید . با تمام این اوصاف , کنار داخل شدن با هزینه هایی که به دلیل تغییر‌و تحول چیدمان متحمل می‌شوید نیز چندان راحت نخواهد بود .

البته بعضی وقت ها با اعمال تغییراتی کوچک می توان تفاوت های متعددی در چینش داخلی ساخت و بدین ترتیب به آسانی به انگیزه متبوع رسید . این ایده های کوچک که به تغییرات مهمی باعث می‌شوند را به‌دنبال مطرح خوا هیم کرد .

 

دیواری یگانه و منحصر به فرد بفرد بسازید

برای این که بتوانید ظواهر اتاق را به شکلی چشمگیر تغییر و تحول دهید , می‌توانید با صرف کمترین هزینه یکی‌از دیوارهای کلیدی اتاق را با رنگ و برنامه ای منحصربفرد و دیدنی تغییر تحول دهید . نقوش یگانه با رنگ های بارز و جالب می‌توانند دیده ها را در سوی خویش بچرخانند و فضای محیط را به کلی متمایز نمایند . هر مورد از دیوارهای اتاق میتوانند برای این مراد مورد استفاده قرار گیرند و نقطه کانونی را در جهتی که قرار گرفته اند تغییر و تحول دهند .

در اتاق نشیمن میتوانید دیواری که نوروفروغ بیشتری روی آن می‌تابد را گزینش نمائید و با یک ورقه دیواری خوش طرح و قشنگ بپوشانید یا این که نقاشی کردن نمائید . همینطور در اتاق خواب , دیواری که صحیح بالای تخت خواب جای‌دارد , برای این مراد ایده آل خواهد بود . در مجموع رنگ هایی که می‌توانید گزینش فرمائید به ذوق وسلیقه خودتان مربوط است . البته رنگ های خنثی و تیره نظیر سیاه یا این که قهوه ای شکلاتی آیتم های خیر و خوبی برای تولید تغییر‌و تحول در چیدمان اتاق می باشند .

از وسایل با جنس های متفاوت استفاده نمائید

یکی شایسته ترین ایده هایی که برای تغییر‌و تحول دکوراسیونی بی آلایش می توان ارائه کرد , استفاده از وسایلی با جنس های گوناگون همچون , چوبی , فلزی , حصیری , پارچه ای و . . . است . بدین ترتیب تنوع مناسبی در فضای اتاق تولید میگردد و با جابجایی همین وسایل می توان ظواهر متفاوتی به چینش داخلی بخشید . ولی این تغییرات تنها دربرگیرنده متریال به فعالیت رفته در ساخت وسایل نمی‌شود و می توان چه بسا با تغییر و تحول پارچه مبل ها , تغییر دادن روکش کوسن ها , ردوبدل پتوهای اتاق خواب , تغییر‌و تحول پرده ها و . . . نیز به انگیزه متبوع رسید . مطمئنا این تغییرات را می شود به صورت تدریجی و با صرف هزینه مضاعف پاره ای ساخت و در انتها اثرات بزرگ آن را در دکورا سیون فضای منزل مشاهده نمود .

در استفاده لامپ ها و منابع نوروفروغ تجدید حیث نمائید

در هر کناره اتاق به منابع نورانی نیاز خواهید داشت . پس صرفا به فروغ و روشنایی سقفی بسنده نکنید و از لامپ های دیواری و آباژورها نیز استفاده کنید . بدین ترتیب تامین نور و روشنایی اتاق تنها در یک نقطه متمرکز نخواهد شد و نوروروشنایی در سرتاسر اتاق دور از هم می گردد . چهار مدل منبع نوری متعدد میتواند در چیدمان اتاق نقش داشته باشد :

نور و روشنایی ارگانیک : دربرگیرنده هر نوری است که از بیرون منزل و از روش درها و پنجره ها وارد اتاق میگردد .

فروغ و روشنایی محیطی : عبارت است از منابع نورانی که کل فضای اتاق را به صورت یکنواخت روشن می‌سازند و اکثر وقت ها دربرگیرنده لامپ هایی می باشند که از بالا تابیده می‌شوند و روی سقف اتاق نصب گردیده اند .

فروغ و روشنایی متمرکز : از روش منابع نورانی تامین میشود که به یک قسمت مشخصی از اتاق تابانده می‌شوند .

نور و روشنایی کاری : مشتمل بر لامپ هایی میباشند که به خواسته انجام فعالیت مشخصی روشن گردیده اند . نور و روشنایی لامپ های مطالعه رومیزی از این دست منابع نورانی محسوب می گردند .

در شرایط کلی نوروروشنایی اتاق ها مشتمل بر ترکیبی از این منابع نورانی هستند و خوبتر است از تمام آن ها در محیط منزل استفاده کنیم . یک توشه تمام لامپ ها و منابع نوری که در اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرند را مرور فرمایید و در حالتی که فکر می‌کنید در جزء اتاق هایتان , یک کدام از این منابع نورانی میتواند طولانی تر شود و دور و اطراف را روشن خیس نماید حتما این کار را انجام دهید و تفاوت های بزرگی که ایجاد می گردد را با چشم خودتان ببینید.

چیدمان وسایل منزل را تغییر دهید

میزهای پذیرایی و غذاخوری، قفسه های موجود در اتاق و مبلمان و صندلی ها را جابجا کنید. سعی کنید آنها را به گونه ای در کنار یکدیگر بچینید که بهترین نتیجه را در بر داشته باشد. برای تغییر دکوراسیون خانه، لازم نیست حتما تمام وسایل را دوباره خریداری کنید. کافی است به همان چیزهایی را که در خانه دارید، اکتفا کنید و به گونه ای دیگر به آنها بنگرید. بنابراین باید به این موضوع فکر کنید که تمام وسایل را جور دیگری در کنار یکدیگر بچینید.

همه چیز به نحوه نمایش این وسایل و چگونگی قرارگیری آنها در اتاق بستگی دارد. تمام اجزای دکوراسیون اتاق را با توجه به اندازه آنها، رنگشان و کاربردشان جابجا کنید و احتمالات جدیدی که برایتان ایجاد می شود را در نظر بگیرید. دیدن نمونه هایی از طراحی داخلی منزل و مطالعه موقعیت های مختلفی که برای دکوراسیون اتاق ها پیش رو خواهید داشت، می تواند ایده های جدیدی برایتان خلق کند.

فرقی نمی کند که چه سلیقه ای داشته باشید و روحیات شخصی خودتان را در چه راستایی هدایت کنید، به هرحال گاهی لازم است که در روند جاری خودتان تغییراتی به وجود آورید. پس برای تغییر دکوراسیون هم منتظر هیچ اتفاقی نباشید. سعی کنید با صرف کمترین هزینه و با پول کافی، کل فضای اتاق را متحول نمایید.

همیشه این جمله معروف را به یاد داشته باشید که: گاهی تغییرات کوچک، تفاوت های بزرگی می سازند. این موضوع حتی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل هم صادق است. پس دفعه بعدی که به فکر تغییر دکوراسیون اتاق ها افتادید، با در نظر گرفتن نکات مهمی که در اینجا ارائه شد، به دنبال همین تغییرات کوچک و کم هزینه باشید تا تاثیرات بزرگ آن را به طور عملی تجربه نمایید.

تغییرات بزرگ در چیدمان خانه با استفاده از ترفند های کوچک

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.